|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 15:13:41   
kremšnita2
Stella super, kako lepe novice! Vesela zate! user posted image

(odgovor članu tea77)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 20:44:28   
Mariborcanka
Ojla... tudi jaz imam termin septembra... sem nova na forumu,pa bi z veseljem malo kramljala z vsemi,ki smo v podobni situaciji ;)Sem v 9.tednu, slabosti nimam na sreco nic, sem pa skozi tolk utrujena,da bi samo spala... Zagotovo k temu prispevajo tudi moja leta,saj sem 39 in je to moja prva (nenacrtovana) nosecnost.. Kolikor vidim, vas je nekaj tudi v teh malo "poznih" letih - sklepam glede na to,kar piset_e o placanih pregledih... Jaz sem se ze odlocila,da na amnioc. ne grem... v 22.tednu imam spet pri ginek.pregled in sem se odlocila,da grem takoj po pregledu isti dan še na nifty test...najprej bi pac rada slisala,ce bo na uz-ju vse vredu...sicer nisem sigurna,ampak sklepam,da se tudi tokrat opravi uz (to bo drugi pregled-v 8.tednu sem imela prvega).. No, toliko danes o meni ;) javite se še kaj...Lp

(odgovor članu kremšnita2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 20:48:56   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Mariborcanka

Ojla... tudi jaz imam termin septembra... sem nova na forumu,pa bi z veseljem malo kramljala z vsemi,ki smo v podobni situaciji ;)Sem v 9.tednu, slabosti nimam na sreco nic, sem pa skozi tolk utrujena,da bi samo spala... Zagotovo k temu prispevajo tudi moja leta,saj sem 39 in je to moja prva (nenacrtovana) nosecnost.. Kolikor vidim, vas je nekaj tudi v teh malo "poznih" letih - sklepam glede na to,kar piset__e o placanih pregledih... Jaz sem se ze odlocila,da na amnioc. ne grem... v 22.tednu imam spet pri ginek.pregled in sem se odlocila,da grem takoj po pregledu isti dan še na nifty test...najprej bi pac rada slisala,ce bo na uz-ju vse vredu...sicer nisem sigurna,ampak sklepam,da se tudi tokrat opravi uz (to bo drugi pregled-v 8.tednu sem imela prvega).. No, toliko danes o meni ;) javite se še kaj...Lp




Nuhalna se dela nekje v 12., 13. tednu. Naredi še jo pri tistih, ki imajo certifikat za opravljanje. Jaz grem na nuhalno v Dravlje k Pušenjaku, potem pa se takoj na nifty test. Je pa nuhalna nujna, ker iščejo še druge napake na plodu. 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 22:08:40   
Mariborcanka
Ja,samo glede na to,da pri mojih letih ni krita z zdravstvenim in da naceloma ni tako zanesljiva kot nifty, sem nameravala naceloma samo na nifty... Mislim,da sem nekje brala,da oni najobseznejsi nifty test zajema vse mozne napake kot nuhalna? Vem da gre za cisto drugo metodo in vse...ampak sem razumela,da ce grem na nifty,da je glede rezultatov bolj ziher kot nuhalna,zato se mi je zdelo brezveze,da bi oboje placevala..no, ce bi rezultat slucajno slab bil,pol bi verjetno se sla kaksne druge delat...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 22:20:04   
Sofie
Malo si preberi Pušenjaka. Enako pravi moj ginekolog. Najprej nuhalna, nato nifty. Nifty ti pokaže kromosomske napake. Na nuhalni preverijo tudi možgane, srce, želodec, če je zaprta hrbtenica, a se vidijo vsi prstki itd. Nuhalna se dela samo do 14t. 


(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 22:23:30   
Sofie
http://www.strah.si/si/vsebina/307/nipt-nifty-test/


Tukaj enako piše. Plod ima lahko tudi napake, ki niso kromosomske. In se jih na nuhalni opazi. 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 22:49:54   
Mariborcanka
Ja,to na slednjem linku sem že brala...ampak kolikor sem v ukc mb povprasevala, sem malo drugace vse skupaj razumela... A se ne vidijo razne morfoloske nepravilnosti ze dovolj na navadnem uz? Ok, razumem,da ce uz pokaze nek dvom v pravilen razvoj...da se gres na nuhalno..kaj pa vem. Moram se malo prebrat o tem ja... Kar se pa tiče Pušenjaka, pa moram reči, da mi niti malo ni vsec...sem brala na medovernet njegove nasvete in vse...in daje vcasih take neprimerne izjave in neka mnenja, ki totalno nasprotujejo temu,kar pravijo nekateri ginekologi in tud v nasprotju z vsem,kar lahko sicer preberes na raznih navodilih za razna zdravila...za nevemkolk zdravil je ze napisal,da jih lahko brez skrbi uporabljamo v nosecnosti, ceprav povsod pise drugace..in tudi z osebno zdravnico in mojo ginekol.sem se o nekaterih stvareh pogovarjala-zdravilih...pa on nasprotuje vsemu,kar rece bilokdo drug..v glavnem - njemu ne bi šla nikoli na pregled...pac moje osebno mnenjeglede na vse,kar sem brala...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Septembrke 2020
21.2.2020 23:15:09   
Sofie



Jaz sem pa z njim ekstra zadovoljna. 
Drugače te v nosečnosti pripadata dva UZ. Eden je potrditveni. Drugi pa morfologija okoli 20. tedna. Meni ga je moj vmes še naredil, večina jih ne dela. Ker zavarovalnica ne krije. 
Jaz sem drugače v 11t. Slabo mi ni bilo nič. Je pa to moja tretja nosečnost, doma imam enega otroka. 
Komaj čakam nuhalno, da zopet vidim pikico. Na prejšnjem pregledu sem že videla kako se premika itd. Pravi mali človeček je že. 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Septembrke 2020
22.2.2020 6:14:54   
Metka234
Meni je Pušenjak super in sem bila pri njem na nihalni. Zelo je bil prijazen in obvlada. Imajo res dober UZ in je videl vse možno. Moja G v 16. tednu ni videla spola itd, on pa v 12. ☺ 

Njegovi odgovori so pa realni. Seveda za vsa zdravila piše, da se jih ne sme uporabljat, ker hočejo imeti krit hrbet, če bi se izkazalo, da imajo vpliv. In da jih ženske nebi kar jedle. Načeloma pa se lahko kdaj pa kdaj vzame marsikaj. Če je nujno seveda.Nuhalna je super, ker je zgodnja morfologija in tisti ki imajo dovoljenje pogledajo po 20 stvari, ce je vse kot mora bit, ne samo svetlino izmerijo. Sicer pa 60€ je samo 10% cene celotnega niftyja. 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Septembrke 2020
22.2.2020 8:10:07   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Metka234

Meni je Pušenjak super in sem bila pri njem na nihalni. Zelo je bil prijazen in obvlada. Imajo res dober UZ in je videl vse možno. Moja G v 16. tednu ni videla spola itd, on pa v 12. ☺ 

Njegovi odgovori so pa realni. Seveda za vsa zdravila piše, da se jih ne sme uporabljat, ker hočejo imeti krit hrbet, če bi se izkazalo, da imajo vpliv. In da jih ženske nebi kar jedle. Načeloma pa se lahko kdaj pa kdaj vzame marsikaj. Če je nujno seveda.Nuhalna je super, ker je zgodnja morfologija in tisti ki imajo dovoljenje pogledajo po 20 stvari, ce je vse kot mora bit, ne samo svetlino izmerijo. Sicer pa 60€ je samo 10% cene celotnega niftyja. 



A mislis torej,da Pušenjak vse boljse ve od proizvajalcev zdravil? Če nekatera zdravila se niso bila dovolj testirana,da bi se z gotovostjo vedelo, ali lahko vplivajo na plod, jih ne bi raje preventivno odsvetovali? On pa dela ravno nasprotno - dokler ni dokazov o skodljivosti, on pise,da lahko kar vse jemljemo, ker pac ni dokazov o skodljivosti-zaenkrat.... Sori, meni je cisto mimo, ko berem nekatere njegove odgovore...sej mogoce je drugace strokovnjak in vse, ampak njegovega pogleda na zdravila pa ne razumem.... Prvic sem ga brala, ko me je zanimalo glede uporabe canestena..in je najprej nevemkoliko zenskam odgovarjal,da lahko brez skrbi uporabljajo vaginalete (v vseh fazah nosecnosti), potem pa nekaj postov kasneje le omeni, kar tudi pise povsod drugod na internetu - da se v prvih 3 mes. uporaba sicer odsvetuje..se dobro se spomnim, da je eni zenski odg.da canesten ne skoduje plodu..da ce ze, lahko plod le odmre...halo..??? Tega ne bom pozabila...
Glede nuhalne pa se bom mogoce res odlocila ja...malo se moram zadeve prebrati,ampak verjetno bom res sla..za ziher..

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Septembrke 2020
22.2.2020 9:48:48   
Metka234
Sem mag farmacije in dobro vem kako poteka izdelava zdravil in zakaj so deklaracije napisane tako kot so. Zdravila se delijo v več skupin in kar dobro je že znano kaj je absolutno kontraindicirano in kaj ne oz. kaj potencialno lahko škoduje. Ker pa ni etično izvajati kliničnih študij, ki morajo zajeti toliko in toliko ljudi, na nosečnicah, seveda povsod piše, da je prepovedano. Kdo bi brez dokaza pisal, da se lahko karkoli uporablja? Vsekakor pa nosečnice zbolevamo in seveda se poseže po zdravilih, kaj pa naj drugega v primeru gripe, pljučnice, krvavitev, pomanjkanja progesterona, hudih krčih, vnetju slepiča, hudem zobobolu, depresija, epilepsija, previsok krvni tlak, rakova obolenja itd. Sicer pa velja, da se za vsak primer posebej pretehta ali korist pretehta morebitno tveganje. In če je korist večja od tveganja, se zdravila predpiše. Vedno. Čeprav na deklaraciji piše, da so prepovedana. Seveda je jasno, da ce te malo boli glava ne boš vsak dan posegal po nalgesinu in da če me pacient vpraša ali lahko jemlje to in to, da rečeš ne in da naj se posvetujte z zdravnikom. In seveda, samo zdravnik lahko ve kakšne težave imate in zakaj bo odobril jemanje nečesa. Farmacevti in proizvajalci ne vemo kaj točno se dogaja vam in ali nekaj potrebujete ali ne.  


(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Septembrke 2020
22.2.2020 21:58:12   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Metka234

Sem mag farmacije in dobro vem kako poteka izdelava zdravil in zakaj so deklaracije napisane tako kot so. Zdravila se delijo v več skupin in kar dobro je že znano kaj je absolutno kontraindicirano in kaj ne oz. kaj potencialno lahko škoduje. Ker pa ni etično izvajati kliničnih študij, ki morajo zajeti toliko in toliko ljudi, na nosečnicah, seveda povsod piše, da je prepovedano. Kdo bi brez dokaza pisal, da se lahko karkoli uporablja? Vsekakor pa nosečnice zbolevamo in seveda se poseže po zdravilih, kaj pa naj drugega v primeru gripe, pljučnice, krvavitev, pomanjkanja progesterona, hudih krčih, vnetju slepiča, hudem zobobolu, depresija, epilepsija, previsok krvni tlak, rakova obolenja itd. Sicer pa velja, da se za vsak primer posebej pretehta ali korist pretehta morebitno tveganje. In če je korist večja od tveganja, se zdravila predpiše. Vedno. Čeprav na deklaraciji piše, da so prepovedana. Seveda je jasno, da ce te malo boli glava ne boš vsak dan posegal po nalgesinu in da če me pacient vpraša ali lahko jemlje to in to, da rečeš ne in da naj se posvetujte z zdravnikom. In seveda, samo zdravnik lahko ve kakšne težave imate in zakaj bo odobril jemanje nečesa. Farmacevti in proizvajalci ne vemo kaj točno se dogaja vam in ali nekaj potrebujete ali ne.  





Ja verjamem..in se strinjam...sej mislim,da nisem nic v nasprotju s tem pisala? Ce te zdravnik pregleda in pozna, ok, bo presodil kaj je pomembneje..zdravit neko zadevo z morda nevarnim zdravilom - ali pa ne...jaz pa govorim o tem, da ta zdravnik na forumu vsem kar nekaj svetuje v nasprotju z vsem,kar drugod pise in kar drugi zdravniki svetujejo... Se en primer; ko sem zanosila, sem jemala propranolol (zaradi hitrega pulza in posledičnih migren), sicer v nizki dozi in sem sla se pred posvetom z zdravnico in ginek. malo brskat po spletu in takrat sem prvic brala njegove nasvete na MON.. ena od punc je pisala,da jemlje ravno to zdravilo in povedala tudi dozo ( se ne spomnim kaksno,ampak vem da visjo kot jaz), pa ji je napisal, da naj nic ne skrbi in dalje jemlje..in da je doza itak tolk nizka, da deluje bolj na homeopatski ravni....kr nekaj!! Ko sem govorila z mojo zdravnico in ginekol.,sta mi pa obe svetovali,da če le gre, naj preneham jemati, ker ta zdravila dejansko lahko vplivajo na razvoj ploda... In to sta torej bili dve stvari, ki sta me pri tem Pušenjaku totalno zmotile... Raje imam zdravnika, ki me bo poskušal zdravit s cimmanj zdravili, ne pa da mi kar rece..eh kar jemljite naprej... V glavnem; jaz sem si moje mnenje o Pušenjaku oblikovala, pa se mi sploh vec ne da debatirat o tem..Če ste druge pac zadovoljne z njim, pac bodite...
Metka če mi nisi preveč zamerila zaradi vsega napisanega, bi te prosila če mi morda lahko glede enega zdravila nekaj poveš; ze od zacetka nosečnosti imam ves čas povišano telesmo temp. (vedno nad 37 do 37,5) zaradi česar se ob hitri hoji in podobnem takoj spotim...posledično sem dobila na več delih telesa glivice, cesar se prej nikoli v zivlj.nisem imela (razen genitalno vnetje) (vsaj sklepamo,da so glivice-pri dermatologu se nisem bila)..in sicer na zadnjici (med ritnicami 🙄), venerin gricek, kolki... (vaginalnega na sreco sedaj ne) do sedaj mi ni pomagala ali vsaj ne dokončno pozdravila nobena krema (canesten, canifug, canespor, razna zeliščna-ze skoraj 2 mes.se s tem mučim). Imam pa se doma Elocom, katerega mi je pa sicer zdravnica nasplosno odsvetovala med nosečnostjo. Ful me mika,da bi ga uporabila,ker se mi pocasi meša zaradi srbenja (med drugim tudi zato slabo spim in hodim cist fertik v sluzbo)..torej...naj upostevam nasvet zdravnice ali morda vseeno vsaj 1x, 2x uporabim? Kaksne konkretno bi lahko bile posledice (nekaj sem brala v navodilih in na spletu,a nisem razumela strokovnih izrazov). Ker mi namrec Elocom ponavadi takoj pomiri kozo (ko sem ga ze pred tem za neko drugo vnetje dobila), potem pa bi daljeuporabljala pac canesten in upala da bo pomagalo...? Ginek.mi je rekla,da za zunanje povrsine lahko uporabljam canesten, ne pa npr.vaginalet prve 3 mes...(omenjam zato, ker sem ze vceraj pisala v zvezi s tem)...
Sori, da sem se tolk razpisala...če se bo komu dalo vse prebrat in ve kaj več o kortikosteroidih med nosečnostjo, dobrodošel za komentarje..;)
Lp

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Septembrke 2020
23.2.2020 3:49:26   
Metka234
Če gre res za glivično okužbo Elocom ne bo nič pomagal, ker kortikosteroidi ne delujejo protiglivično. Sicer se uporabo Elocoma dovoljuje samo izjemoma za krajši čas (1-2x ali par dni) na manjši površini telesa (pri živalih je pri sistemski rabi mislim da prišlo do anomalij in zastoja rasti). Ampak v primeru glivic je brezpredmetno. So pa glivične okužbe lahko trdovratne in zahtevajo dolgotrajno zdravljenje, tudi po tem ko znaki že izginejo še par tednov. Včasih pa kreme ne zadostujejo in je potrebno poseči po sistemskem zdravljenju - zdravilih in bi le-ta učinkovala precej prej in bolje kot kreme. Je pa tako, da če imate vmes spolne odnose s partnerjem z glivično okužbo, je to začaran krog, ker se samo ponavlja oz. ne more biti nič bolje. Zato je vedno najbolje, da se zdravita oba.

Najprej bi skušala priti do dna kaj je dejanski vzrok težav in če so res glivice in 2 meseca uporabe krem ni pomagalo, povprašala zdravnico, če bi predpisala kaj drugega. 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Septembrke 2020
23.2.2020 9:09:13   
sandrac
Mariborcanka, jaz sem tudi med starejsimi in grem na nuhalno in Neobono testiranje, ki je podobno kot nifty a zajame se vec parametrov. Poglej si tudi to opcijo! Srecno! 

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Septembrke 2020
23.2.2020 11:43:50   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: sandrac

Mariborcanka, jaz sem tudi med starejsimi in grem na nuhalno in Neobono testiranje, ki je podobno kot nifty a zajame se vec parametrov. Poglej si tudi to opcijo! Srecno! 


Hej, hvala...ja ravno včeraj sem prvič zasledila še to varianto Neobon, ko sem iskala ponudnike in cene za nuhalno (se kar razlikujejo!)...še moram prebrat malo več ja.Tudi tebi vse dobro!Lp

(odgovor članu sandrac)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 10:39:06   
Sofie

Jaz med neobono in niftyjem nisem našla nobene razlike. Testirajo za iste zadeve.

Predvsem je pomembno, da imaš na drugi strani osebo, ki ti dobro razloži rezultate.

Jaz imam nasledn teden NS in takoj po NS še nifty.

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 18:01:27   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Metka234

Če gre res za glivično okužbo Elocom ne bo nič pomagal, ker kortikosteroidi ne delujejo protiglivično. Sicer se uporabo Elocoma dovoljuje samo izjemoma za krajši čas (1-2x ali par dni) na manjši površini telesa (pri živalih je pri sistemski rabi mislim da prišlo do anomalij in zastoja rasti). Ampak v primeru glivic je brezpredmetno. So pa glivične okužbe lahko trdovratne in zahtevajo dolgotrajno zdravljenje, tudi po tem ko znaki že izginejo še par tednov. Včasih pa kreme ne zadostujejo in je potrebno poseči po sistemskem zdravljenju - zdravilih in bi le-ta učinkovala precej prej in bolje kot kreme. Je pa tako, da če imate vmes spolne odnose s partnerjem z glivično okužbo, je to začaran krog, ker se samo ponavlja oz. ne more biti nič bolje. Zato je vedno najbolje, da se zdravita oba.

Najprej bi skušala priti do dna kaj je dejanski vzrok težav in če so res glivice in 2 meseca uporabe krem ni pomagalo, povprašala zdravnico, če bi predpisala kaj drugega. 



Se opravičujem...sem šele danes videla,da si mi odgovorila...Hvala za pojasnilo. Trenutno sicer nimam genitalnega vnetja in tudi nima partner težav - kot rečeno imam namrec glivice drugod na koži-ceprav res blizu genitalij... Z onimi kremami (canesyen,canespor) sem se res mazala vec kot 1 mes.in vem da je treba tud po izboljsanju nafaljevat - ampak pri meni sploh ni slo nic na boljse..Zdaj cez vikend sem si še kupila neko ognjičevo mazilo,ki se uporablja za baby ritke...vsebuje zgleda kot nek puder...in fajn pomiri in malo izsuši,tako da je končno malo boljše... Vzrok pa je po mojem enostavno moje potenje zarad stalne vročine sedaj med nosečnostjo. Že ko pridem zjuyraj v službo sem prepotena..se grem na wc obrisat, ampak pac zgleda da je se vseeno tolk vlage na oblačilih...in ne vem kaj bi proti temu naredila..nosim pa vedno bombazne hlacke,tako da niso po mojem oblačila kriva. Bom videla, če bo s to kremo še naprej vedno bolje,potem ne bom sla k zdravnici..Hvala še enkrat! Lp

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 18:12:17   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Sofie


Jaz med neobono in niftyjem nisem našla nobene razlike. Testirajo za iste zadeve.

Predvsem je pomembno, da imaš na drugi strani osebo, ki ti dobro razloži rezultate.

Jaz imam nasledn teden NS in takoj po NS še nifty.


Jaz bom glede na uz v petek dopolnila 10 tednov in bom torej drug teden v 11.tednu..pa ne vem ali je se vseeno prehitro za nuhalno..? Verjetno je test bolj ziher, če se gre malo kasneje...? Pa še vedno se ne morem odloćit,ce bi sploh šla na nuhalno... 11.3. imam pregled pri gin.in sem nato nameravala se na nifty (-ali neobon-se ne vem) isti dan. Če bi mi gin.naredila spet uz-zgodnji morfološki, potem mislim da mi ne bi bilo treba se ekstra na nuhalno z vkljucenim zgodnjim morf...vsaj tako razmisljam. Bom probala poklicat k.moji ginek.,da vidim kaj bo rekla -čeprav je te ambulante v Vošnjakovi vedno tak težko dobit na tel. :S
Kaj pa na klinično genetskem pregledu ste že bile? Jaz imam jutri odvzem krvi...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 18:44:51   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Mariborcanka



IZVIRNO SPOROČILO: Sofie


Jaz med neobono in niftyjem nisem našla nobene razlike. Testirajo za iste zadeve.

Predvsem je pomembno, da imaš na drugi strani osebo, ki ti dobro razloži rezultate.

Jaz imam nasledn teden NS in takoj po NS še nifty.


Jaz bom glede na uz v petek dopolnila 10 tednov in bom torej drug teden v 11.tednu..pa ne vem ali je se vseeno prehitro za nuhalno..? Verjetno je test bolj ziher, če se gre malo kasneje...? Pa še vedno se ne morem odloćit,ce bi sploh šla na nuhalno... 11.3. imam pregled pri gin.in sem nato nameravala se na nifty (-ali neobon-se ne vem) isti dan. Če bi mi gin.naredila spet uz-zgodnji morfološki, potem mislim da mi ne bi bilo treba se ekstra na nuhalno z vkljucenim zgodnjim morf...vsaj tako razmisljam. Bom probala poklicat k.moji ginek.,da vidim kaj bo rekla -čeprav je te ambulante v Vošnjakovi vedno tak težko dobit na tel. :S
Kaj pa na klinično genetskem pregledu ste že bile? Jaz imam jutri odvzem krvi...



NS se dela od 11t3d naprej. Najbolje je sicer okoli 12t in kakšen dan.
Za NS morajo imeti licenco, da vejo kaj preverit. Pregled je res temeljit. Jaz ga zaradi 60€ ne bi spustila. Ker če ti bo NS pokazala izredno slabe rezultate, ti nifty nič ne pomaga. Bo vseeno treba na BHR ali amnio. Tudi če nifty pokaže slabe rezultate te pošljejo naprej na preiskave. 
NS išče tudi napake, ki niso kromosomske. Spina bifida, razcepljeno nebo, razvoj rokic, nogic, preverijo srce, mehur, ledvice... Itd. Si ne predstavljam, da mi nifty pokaže vse ok. Potem pa mi na morfologiji rečejo da ima otrok kakšno napako, ki pač ni kromosomska. Poznam namreč tak primer. 
Seveda je odločitev tvoja. Uz ti drugače sedaj ne priprada. Če ga delajo ekstra je to ponavadi samo toliko da preverijo utip. Naslednji UZ je morfologija okol 21t.

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 18:50:54   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Sofie



IZVIRNO SPOROČILO: Mariborcanka



IZVIRNO SPOROČILO: Sofie


Jaz med neobono in niftyjem nisem našla nobene razlike. Testirajo za iste zadeve.

Predvsem je pomembno, da imaš na drugi strani osebo, ki ti dobro razloži rezultate.

Jaz imam nasledn teden NS in takoj po NS še nifty.


Jaz bom glede na uz v petek dopolnila 10 tednov in bom torej drug teden v 11.tednu..pa ne vem ali je se vseeno prehitro za nuhalno..? Verjetno je test bolj ziher, če se gre malo kasneje...? Pa še vedno se ne morem odloćit,ce bi sploh šla na nuhalno... 11.3. imam pregled pri gin.in sem nato nameravala se na nifty (-ali neobon-se ne vem) isti dan. Če bi mi gin.naredila spet uz-zgodnji morfološki, potem mislim da mi ne bi bilo treba se ekstra na nuhalno z vkljucenim zgodnjim morf...vsaj tako razmisljam. Bom probala poklicat k.moji ginek.,da vidim kaj bo rekla -čeprav je te ambulante v Vošnjakovi vedno tak težko dobit na tel. :S
Kaj pa na klinično genetskem pregledu ste že bile? Jaz imam jutri odvzem krvi...



NS se dela od 11t3d naprej. Najbolje je sicer okoli 12t in kakšen dan.
Za NS morajo imeti licenco, da vejo kaj preverit. Pregled je res temeljit. Jaz ga zaradi 60€ ne bi spustila. Ker če ti bo NS pokazala izredno slabe rezultate, ti nifty nič ne pomaga. Bo vseeno treba na BHR ali amnio. Tudi če nifty pokaže slabe rezultate te pošljejo naprej na preiskave. 
NS išče tudi napake, ki niso kromosomske. Spina bifida, razcepljeno nebo, razvoj rokic, nogic, preverijo srce, mehur, ledvice... Itd. Si ne predstavljam, da mi nifty pokaže vse ok. Potem pa mi na morfologiji rečejo da ima otrok kakšno napako, ki pač ni kromosomska. Poznam namreč tak primer. 
Seveda je odločitev tvoja. Uz ti drugače sedaj ne priprada. Če ga delajo ekstra je to ponavadi samo toliko da preverijo utip. Naslednji UZ je morfologija okol 21t.


Ja samo te stvari, ki jih naštevaš..tu ne gre za golo nuhalno,ampak zgodnji morfološki..in kolk sem jaz gledla za mb cenike imajo za NS+morf.povsod cene od 90 naprej...to pa mi je ze malo dosti,glede na to,da grem na tisti najširši nifty za 600€...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 18:52:55   
Mariborcanka
Sej drugače razumem,da gre pri morfoloskem za drugačne preglede..da druge napake ugotavljajo... Mah sej bom vidla..kak teden še imam časa, pol pa se bo menda treba počasi naročit

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 19:00:53   
Sofie



Sej nuhalna je ubistvu zgodnja morfologija. Ne vem zakaj take razlike v ceni. V Lj. je 60€.

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 19:17:08   
Mariborcanka
Gledam npr.za Ukc nuhalna svetlina s cdjem 80€, nuhalna s 3d in 4d uz pa 100€..predvidevsm,da je v tadrugem zajet morfološki...https://www.ukc-mb.si/oddelki-slu%C5%BEbe-enote/klinika-za-ginekologijo-in-perinatologijo/oddelek-za-perinatologijo/samopla%C4%8Dni%C5%A1ka-uz-ambulanta/storitve-in-cenik


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 19:22:10   
Mariborcanka
Tudi pri Sanus statera iz cenika sicer ne razumem cisto ali je nuhalna res samo strogo nuhalna in potem morfoloski zraven zaracunsajo...? Tja bi sicer najraje sla..Je ze katera bila pri njih? Dr. Veselin Šučur?https://sanus-statera.com/


(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Septembrke 2020
24.2.2020 19:40:28   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Mariborcanka

Gledam npr.za Ukc nuhalna svetlina s cdjem 80€, nuhalna s 3d in 4d uz pa 100€..predvidevsm,da je v tadrugem zajet morfološki...https://www.ukc-mb.si/oddelki-slu%C5%BEbe-enote/klinika-za-ginekologijo-in-perinatologijo/oddelek-za-perinatologijo/samopla%C4%8Dni%C5%A1ka-uz-ambulanta/storitve-in-cenik





3d Oz 4d uz pomeni samo da ti iz 2d preklopi na 3d. Da vidiš plod še iz te perspektive. Nuhalna se dela v 2d. V Dravljah je ta del vključen v ceno. 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?