|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NOVEMBERKE 2020
12.11.2020 15:21:57   
*snowflake*
Ajej Sara, mi je prav žal te, ker si dala čez svojih 40 tednov in še kar čakaš. Ampak glej iz svetle plati, bo dete prišlo, ko bo pripravljeno. No, razen, če bo toliko časa čakal, da bodo na koncu res morali sprožiti. Mora bit res že težko nosit celih 40 tednov. Ampak sej bo, še malo! V roku enega tedna zagotovo, po mojem mnenju. Na koncu bosta skupaj z nosečko30* rodili 😁 


Jaz sicer tudi že slabo spim, lulam tako pogosto, da sem verjetno dlje časa na wcju kot pa v postelji. Pa glavoboli me dajejo... Tako da danes kar poležavam. Se mi pa dogaja to, da karkoli pojem že nekaj dni, mi rata kar malo slabo. Tako da, to je nekaj novega. Ampak jaz imam še slabe tri tedne to go...no, vsaj imela naj bi jih.
Btw, a je katera seznanjena mogoče kako je z osebnimi predmeti kot je mobitel, denarnica itd., ko prideš v porodnišnico? Namreč, glede na to, da bomo same mogle notri s kovčkom in temi zadevami, kam gre telefon recimo v tistem času? Saj vem, da bo takrat to čisto zadnja briga, ampak zdaj se pa malo sprašujem glede tega :)

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: NOVEMBERKE 2020
13.11.2020 7:56:59   
nosecka30*
Hm glede torb nevem...a misliš da jih nimaš ob sebi v porodni sobi? Jaz sem si spakirala 2 - eno manjšo potovalko kjer imam oblačila za domov in stvari za osebno nego, ta druga je pa vsakodnevna torbica, kjer bom imela denarnico, dokumente, izvide, telefon, prigrizke. To planiram imet skos zraven 🙂 v potovalki imam pa tako stvari za po porodu, če bi mi jo ravno kam spravili.

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: NOVEMBERKE 2020
13.11.2020 10:01:15   
*snowflake*
A ti si kar dve spakirala. Mogoče ni slaba ideja res. Jaz imam kar mali kovček z oblekami za domov in vse kar rabim za po porodu, ampak sem notri spravila tudi prigrizke. Sem pa vzela kar kovček zato, da ne bom rabila kaj nosit med popadki še, ker partnerji ne bodo mogli zraven pomagat. Res bomo za vse same... Lahko bi res imela en mali ruzaček namesto torbice za vse te ostale zadeve. V bistvu tega, ki ga že tako uporabljam konstantno. Hvala za idejo. Sem mislila, da bi imela čim manj, potem sem se pa itak izgubila in pozabila, da mi ne bi nič škodilo, če bi imela tist mali osebni ruzaček, pa lahko še vodo notri dam :) 


Nosecka30*, še nekaj dni do roka a ne? A sta vidve tudi utrujene? Meni se zdi, da sem vsak dan bolj utrujena, namesto da bi imela več energije, haha.

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: NOVEMBERKE 2020
13.11.2020 15:33:22   
nosecka30*
Tut js sm najprej mislila imet tamali kovcek (carry on), da ne bi bilo treba nosit, potem sem si pa prepakirala. Se mi je zdelo da je boljš da imam dokumente in to ločeno v vsakdanji torbici, pa tut vodo bom še notri zbasala ja 🙂 glede na to, da bo partner lahko v aktivnem delu poroda zraven, pa če potovalke ne bi mogla prinest sama, bo pa on takrat prinesel. Upam da sem se ok odločla 🙂Joj ja, rok imam v torek! Skos sem imela občutek da bom rodila kakšen teden prej, pa evo me je občutek varal 🙂 sem pa danes presenetljivo dobro spala, samo enkrat sem šla na wc, kar se mi ni zgodilo pomoje že od začetka nosečnosti, hehe 🙂

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: NOVEMBERKE 2020
14.11.2020 18:55:37   
Sara92

U dobra ta ideja s kovckom, nism niti pomislila na to 😁 sem pa pripravila eno rocno potovalko s stvarmi za prihod, bivanje (kr vse kar je napisano na netu, baje v LJ dosti stvari dobis, npr vlozke, brisace,.. samo se nocem zanasat na njih pa ostat brez) in odhod.. tudi za otrocka.. kar se tice dokumentov in telefona, pa sem jaz mislila pri partnerju pustit.. glede na to, da je lahko prisoten tisto urco pri porodu, pa bi mi takrat potem pustil? Ostale stvari pa najbrz dajo kr v sobo oz. kolkor vem, v navadnih bolnicah, dajo v cuvanje medicinskim sestram v tisto njihovo sobico 🤔 Jaz sem tudi imela obcutek, da bo vsaj en teden prej.. zdej pa ze 2 dni zamuja 😂 jutri je prazna luna, baje tudi ta zna vplivat na porod.. mogoce nas preseneti 😂


(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: NOVEMBERKE 2020
14.11.2020 19:33:44   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Sara92


U dobra ta ideja s kovckom, nism niti pomislila na to 😁 sem pa pripravila eno rocno potovalko s stvarmi za prihod, bivanje (kr vse kar je napisano na netu, baje v LJ dosti stvari dobis, npr vlozke, brisace,.. samo se nocem zanasat na njih pa ostat brez) in odhod.. tudi za otrocka.. kar se tice dokumentov in telefona, pa sem jaz mislila pri partnerju pustit.. glede na to, da je lahko prisoten tisto urco pri porodu, pa bi mi takrat potem pustil? Ostale stvari pa najbrz dajo kr v sobo oz. kolkor vem, v navadnih bolnicah, dajo v cuvanje medicinskim sestram v tisto njihovo sobico 🤔 Jaz sem tudi imela obcutek, da bo vsaj en teden prej.. zdej pa ze 2 dni zamuja 😂 jutri je prazna luna, baje tudi ta zna vplivat na porod.. mogoce nas preseneti 😂





V Lj. nimaš kam dat kovčka. Vse stvari imaš pri sebi. Na voljo je ena ožja omarica ter nočna omarica. Tako da kovčka nikakor ne priporočam. Jaz sem imela sabo manjšo športno torbo.
2x na dan dobiš svežo spalno srajco ter svežo brisačo. Vložkov je dovolj. Jaz sem si vzela sabo samo dodatne mrežaste hlačke. Če ti česar koli zmanjka dobiš tam ali pa partner prinese k vratarju. Skratka rabiš samo stvari za osebno higieno. 
Torbo brez težav sama odneseš do porodne sobe. Telefon rabiš pri sebi, da boš partnerju sporočila kdaj lahko pride v porodn. Torej v zadnji porodni dobi. 
Jaz sem septembra rodila v Lj, tako da če imate kakšno vprašanje z veseljem pomagam. 

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: NOVEMBERKE 2020
15.11.2020 9:23:38   
*snowflake*
O lepo Sofie, hvala za nasvete. Sicer meni je rekla v šoli za starše med.sestra, da moramo imeti vložke s seboj, da tam dobiš samo prvi paket. Razen če si imel carski rez. Ne vem v čem je fora, ampak tako je rekla. Je pa res, da za kovček pa nisem spraševala. Sem bolj brala po netu in videla, da jih je veliko imelo kovček. Sej ne tega velikega, ampak ročnega. Misliš, da se res ne bi dalo pokončno ga stlačiti v omarico? Ne vem, se mi zdi, da sem že tako veliko izpustila in sploh ne bom vzela s seboj, pa da bi vse lahko stlačila v eno manjšo torbo, si težko predstavljam. Bom morala očitno še malo premislit. 

Sara92, morda ti pa res luna pomaga. To sem tudi sama že slišala, da luna lahko kaj pomaga :) pusti se presenetiti. Jaz sem pa skoz imela občutek, da bom na koncu še čez rok rodila, ker imamo to v družini nekak, čeprav se ne zanašam seveda na to 😁 ampak na koncu bo pa lih kontra😂 kakorkoli, bomo videli. Imam namreč še dva tedna do roka... ampak je čedalje težje prenašat proti koncu... Sofie, kakšna je bila pa tvoja porodna izkušnja? Vse ok?

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: NOVEMBERKE 2020
15.11.2020 16:06:23   
Sara92
O super Sofie, hvala za info 😊 A stvari za otrokov odhod domov si imela s sabo, ali ti je lahko partner prinesel zadnjic dan? 
*snowflake* jaa, nam je tudi babica v soli za starse rekla, da moramo imeti marsikaj s sabo.. se “hvalila” se je, da s porodnisnico LJ veliko sodeluje in da zagotovo ve, kako je pri njih, za ostale porodnisnice pa da ne ve 😂Luna zaenkrat ne pomaga 😒 jutri torej se en pregled in ctg, pa bomo vidli kako naprej 🙂

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: NOVEMBERKE 2020
15.11.2020 18:58:50   
*snowflake*
Sva že dve jutri s pregledom. Jaz imam pa UZ jutri in posvet glede pritiska in kako naprej... Samo upam, da me bodo še pustili s tem pritiskom, bi rada naravno šla rodit, če se le da. Držim pesti, da se ti bo jutri začelo že kaj dogajat 😉 drugače pa javi kako je blo 😊 

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: NOVEMBERKE 2020
15.11.2020 19:35:36   
nosecka30*
Tut js imam jutri pregled, ctg 🙂 javita kako bosta opravili. Meni tut luna ni nič pomagala, se ne dogaja popolnoma nič. A vidve sta si brisače za tuširanje napakirali za v porodnišnico? Zdej me kr neki panika grabi da sem si premalo spakirala,hehe 😏

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: NOVEMBERKE 2020
15.11.2020 21:05:10   
*snowflake*
A nosecka30*, ti tudi, sej res.. se zdaj spomnim, da si res rekla. Poročaj tudi ti jutri 😁

Ne, jaz brisače nimam spakirane. To je med.sestra v šoli rekla, da dobimo tukaj v Lj - brisače in spalne srajce. Tako da to si jaz ne bom spakirala. Sem si pa vzela eno čisto majhno brisačko za umivanje obraza zjutraj in zvečer. Sem se pa sama tudi spraševala, če imam dovolj stvari s seboj, ampak mislim, da je težko čisto vse vzet. Najbolje, da se ne sekiraš in vzameš pač tisto, kar meniš, da boš sama najbolj potrebovala.Ti imaš pa v torek rok a ne? Očitno bosta obe zamujali. Morda pa čakata name😊 hehe

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: NOVEMBERKE 2020
16.11.2020 15:52:38   
*snowflake*
Moje stanje je takšno, da mi bodo jutri sprožili porod. Otroček je nehal rasti in ne smemo tvegat. Je pa mali in upam, da bo vse ok. Malo sem šokirana in zmedena, ampak tako pač je... je še padla njegova teža. Kakšno je stanje pri vama? Se mi bo katera morda pridružila? 😅


(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: NOVEMBERKE 2020
16.11.2020 16:06:42   
Sofie



Stvari za dojenčka je partner z lupinico prinesel do vratarja. Pa so mi prinesli v sobo.
Brisač za tuširanje ne potrebujete. Dobite vsak dan dve. 


(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: NOVEMBERKE 2020
16.11.2020 16:08:20   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: *snowflake*

Moje stanje je takšno, da mi bodo jutri sprožili porod. Otroček je nehal rasti in ne smemo tvegat. Je pa mali in upam, da bo vse ok. Malo sem šokirana in zmedena, ampak tako pač je... je še padla njegova teža. Kakšno je stanje pri vama? Se mi bo katera morda pridružila? 😅





Tudi meni so rekli, da ima okoli 2500-2600g. Pa je imela potem čez nekaj dni, ko se je rodila 2850g. Kar pogumno. Dobro opravi. 

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: NOVEMBERKE 2020
16.11.2020 17:22:56   
nosecka30*
O snowflake, očitno me boš prehitela, boš že jutri mamica 🥰želim ti da se vse dobro izteče, da ne bo prehudo,  sigurno bo vse ok, maš to! Pri meni nič novega, opravila ctg in naredila mi je tudi vaginalni pregled, je rekla da sem v zgodnji fazi poroda, ki pa lahko traja par ur ali pa več dni. Jutri imam rok... če ne bo nič, imam ctg spet v sredo. Sara kako je pri tebi?

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: NOVEMBERKE 2020
16.11.2020 18:27:48   
tuttifrutti
O se je začelo dogajati. Snowflake srečno jutri, pa tudi ostalim. Vse bo v redu, samo pogumno 👍☺

Glede stvari (za Ljubljano): prostora za kovček v omarici ni, lahko ga imas ob postelji, tako sem jaz imela nahrbtnik. Osebne stvari (dokumente, mobitel, denarnico...) sem imela v torbici in ob sebi (med cr ne vem kje so stvari bile, a ko sem prišla v sobo so bile ob meni na postelji), nahrbtnik z mojim stvarmi pa je prinesel partner, ko je prišel na dan poroda, torbo s stvarmi za otroka pa na dan odhoda domov. Upam, da je kateri to v pomoč. 
Naš fant je star štiri tedne in čas gre (pre)hitro. Imamo se fajn, včasih spimo več, včasih manj. Se pozna, da raste in je vedno bolj odziven. 
Kar se teže tiče so meni na dan poroda ocenili, da ima med 2600 in 2700 grami, rodil se je z 2460 g in lepo napreduje, zdaj ima cca. 3 kg. 

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: NOVEMBERKE 2020
16.11.2020 20:16:53   
*snowflake*
O hvala vsem. Jutri akcija, ja. Nosecka30*, dobrodošla 😊 hvala vsem za lepe besede in nasvete! Držite pesti in tudi srečno, če bo katera prišla za mano. 


(odgovor članu tuttifrutti)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: NOVEMBERKE 2020
17.11.2020 7:31:02   
Sara92
*snowflake* srecno in pogumno danes.. bo vse ok, bos vidla 😊Vceraj sem imela zadnji pregled pri moji G in je vse po starem.. jutri imam pregled v porodnisnici (ce se slucajno danes kaj ne zgodi) in bomo vidli kako in kaj.. bo pa kao najkasneje v ponedeljek zunaj (na 11. dan po pdp).. 



(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: NOVEMBERKE 2020
17.11.2020 7:54:42   
Sara92
Danes me ocitno caka prepakiranje stvari 😂
*tuttifrutti a ze 4 tedne? Kako gre hitro ta cas 😱 

(odgovor članu tuttifrutti)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: NOVEMBERKE 2020
17.11.2020 13:04:18   
nosecka30*
Tuttifrutti tudi jaz kar težko verjamem da je že 4 tedne odkar si rodila 🙂 čas beži prehitro! Sara samo še midve sva ostali .. dobro prepakiraj, hehe 🙂meni pa danes kar lepo živčki delajo, ker je dan ko imam rok pa fantek kar lepo uživa v trebuščku. Se skušam zamotit z raznim pospravljanjem pa kuhanjem, pa na sprehod se odpravljam, da ne zaidem v kakšne čudne in črne misli, da bi šlo kaj narobe tik pred koncem 😒Upam da bo kmalu, in da tudi midve v roke čimprej dobiva najine štručke 🥰

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: NOVEMBERKE 2020
17.11.2020 13:29:43   
Sara92
Je kr stresno to cakanje ja.. bi dosti raje videla, da me je presenetila kak dan pred rokom, bi bilo skoraj nepricakovano 😁Jaz sm vceraj zvecer ze brala o umetni sprozitvi poroda, se zdej pripravljam na to.. ma sej bo vse v redu, nic skrbet.. je samo vprasanje ur, dnevov, kdaj bova se midve docakali najina zaklada 😊  spremljam se dogajanje na facebooku in kr malo zavidam vsem, ki se ze crkljajo z otroki 😊😍

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: NOVEMBERKE 2020
18.11.2020 8:27:59   
Newby
Tiste, ki ste pred kratkim rodile v Ljubljani.... a oblačila za dokenčka prinese partner, z lupinico? Kaj pa čevlje za mamo, a jih moramo imet s sabo ali jih tudi lahko partner prineese?

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: NOVEMBERKE 2020
18.11.2020 12:10:47   
nosecka30*
Ja grozno je tole čakanje. Danes sem imela ponovno ctg in pregled, je vse ok, ampak maternični vrat od ponedeljka ni nič napredoval 😕 tako da čakamo dalje ... v petek imam še zadnji pregled pri svoji G, potem pa naprej v porodnišnici če še vedno ne bo nič. Tudi jaz bom začela prebirat o sprožitvi. Sara se mogoče pri tebi danes kaj dogaja?

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: NOVEMBERKE 2020
18.11.2020 13:24:22   
Babyjazz
Drugače glede sprožitve ni take, grozno kot se slisi, povem iz lastne izkušnje sem oktobra rodila 10 dni čez rok sprožen porod. Umetni popadki bolino sevede samo se da preživet ob protibolečinskih sredstvih ki so ma voljo. Jaz sem najprej se pocakala do stopnje popadkov ki se mi je zdela se vzdrzna in potem sem rekla če ne bo slo bom vzela proti bolečinam. Vzela sem epiduralno, super je priporocam. Edino če bi se enkrat sla bi se takoj rekla za epiduralno ker traja nekaj časa da prime in ker sem cakala do casa ko so bli popadki že nevzdrzni sem mogla potem se nekaj časa trpet bolecino😁 če bi prej vzela bi mi blo to prihranjeno ampak ok sem vsen prezivela ;) sem mela pa malo srečo ker ko sem prišla na dan sprožitve v porodnisnco so ugotovil da sem ze tok odprta da grem lahko takoj v porodno.. Ker ce nisi dost odprta in nimas zmehcanega maternicnega vratu itd potem ti dajo se neke hormonske tablete oz palcke in potem cakas in to zna trajat neki casa (lahko takoj prime lahko pa se dva dni se zavlece). Tako da jaz sem bla potem se mo zdi da mal pred 12 v porodni in ob sestih rodila tako da je blo kar hitro. Tako da men sam porod ni predstavljal neke slabe izkušnje (tut zato mogoč ker sem imela super babco) bolj mi jr muka tidt prvi teden po porodu (bolecine ker sem bla sivana so ble hude, potem se um naval mleka lo ga dobiš pa teče od povsod😅 pa cisca k jo je ful takrat pa skos menjas vlozke od epiduralne me je prvi dan po porodu se hrbet bolel). No ampak definitivno je najslabsa bolečina od sivov naslednji dan in naprej... To mi je blo najhuje, ko ne mores ne sedet ne hodit. Zgleda da je res veliko zamudnikov te dni ker se noben več ne rodi na rok 😉

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: NOVEMBERKE 2020
19.11.2020 10:10:41   
nosecka30*
Pozdravljena Babyjazz, hvala ti za deljenje tvoje izkušnje s sprožitvijo poroda, pomaga pri živčkih in vsem razmišljanju 🙂 se trudim sprostit in prepustit, kar bo pa bo, čeprav je težko. Mi poveš še prosim kakšno si imela izkušnjo z nošenjem maske med porodom? Jo moraš imet skos gor ali ne in če jo moraš, jih dobiš tam za čas ko si v porodnišnici? Drugače jih moraš imet s seboj kar precej ... 

(odgovor članu Babyjazz)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?