|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JUNIJČKI 2022
26.10.2021 19:03:00   
Marjetica6
Hvala vam za vasa mnenja. Se sicer opravicujem, da sem začela to temo. Nosečniski pogovori, sploh zame ker sem prvič, bi morali biti veseli in polni pricakovanja. Ampak zaenkrat zame, ko se z drugin razen s partnerjem o tem nisem pogovarjala, je težko izmenjavat mnenja ali predebatirati dileme... Vsekakor se čez par dni posvetujem z ginekologinjo in mislim, da ji bom kar zaupala...


(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 8:15:05   
Špelca1990
Marjetica6 jaz pa mislim, da to ni odločitev, ki lahko temelji na odgovoru ginekologa. Odločitev mora biti sprejeta na podlagi informiranosti. Jaz ko sem videla objavi Pušenjaka glede tega cepiva, je bilo to dovolj. Res jo je kasneje umaknil, ampak na podlagi vladne prisile in ne zato, ker bi svoje mnenje spremenil. Sama menim, da nobeno cepivo za nosečnico ni dobro, že paracetamol nam s težavo priporočajo, kaj šele te zvarke polne kovin in strupov. Prosim, informirajte se, kot je potrebno. Berite in prosite za navodila priložena cepivom. Podpisi na lastno odgovornost so nujni z razlogom. Spoštujem pa vsako odločitev, če je le sprejeta na podlagi pretehtanih + in -. Jaz sem Covid prebolela v oktobru 2020, nihče od mojih ga ni dobil (pa smo normalno živeli skupaj, se družili), imela sem dva dni glavobola, to je bilo pa vse. Tako kot bolezen na vsakega posameznika vpliva drugače, tako tudi cepivo. Lep dan❤️

(odgovor članu Marjetica6)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 9:25:12   
lotty23
Špelca, kar si napisala ni ravno res. Ta del, da da je Pušenjak umaknil izjavo zgolj zato, ker ga je stroka v to prisilila. Če bi se res informirala in prebrala original, po katerem je Pušenjak citiral svojo izjavo, bi videla, da je RES narobe se izrazil. Sama sem študirala prevajalstvo in tako točno vem, po kateri študiji je Pušenjak to povzel. Zgodil se mu je lapsus, tako kot se lahko zgodi vsakemu.

In če bi cepiva res povzročala neplodnost, potem jaz danes ne bi bila noseča, ker sem zanosila po tem, ko sem bila cepljena. Pa moj partner tudi. Pa glej ga zlomka, sva čisto normalno spočela otroka.

Kot sem rekla, vedno bosta dva pola, ampak ne pa zavajat ljudi. Ginekolog je tudi del stroke, čeprav so edini relevantni v tem primeru epidemiologi in infektologi, ne pa uporabnice na forumih.

(odgovor članu Špelca1990)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 11:33:08   
Špelca1990
Lotty23 pa tudi zgolj tako enostavno ni, kot praviš ti. Na koncu vsak sam živo z svojo odločitvijo, zato je prvotna odločitev posameznika ključnega pomena! Preveč ljudi, ki se sedaj tolčejo po glavi sem videla v zadnjem času. Med drugimi tudi iz neposredne bližine, celo slučaj smrti zaradi strdka- tako da ne bi o tem. Ni pomembno mnenje nobene uporabnice foruma, ampak lastna pretehtana dejstva- na koncu živiš z odločitvijo sam. 

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 11:34:12   
Anonimen
Pozdravljene, Se ena, ki je se cisto na zacetku tega potovanja 😁 1 teden nazaj sem delala prvi test ob izostanku menstruacije, vceraj naredila se "ta pravega" ki je potrdil nosecnost. Menda sem v 5tednu. Ze nestrpno cakam prvi pregled 16.11, sem pa prvic noseca ☺️Je med vami se katera vegetarijanka?
Lp

(odgovor članu lotty23)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 12:09:10   
lotty23
Špelca, če boš dobro prebrala vse moje prejšnje poste, vseskozi poudarjam, da mora odločitev temeljiti na lastni presoji. Tudi s tem, ko greš v avto, tvegaš, da boš imel nesrečo in umrl. Ali pa ko hodiš po cesti. Povsod so tveganja, zato je pomembno, da se odločiš na podlagi znanstvenih dejstev.

Jaz povsod pišem, kakšne so moje lastne izkušnje, da pa ni nič narobe, če se nekdo odloči drugače, kot sem se jaz. Se mi pa zdi popolnoma nepošteno, da se piše po forumih, da so v cepivu strupi, da zato se nosečnice ne smejo cepit.

Pri nas v podjetju je 90% precepljenost. Smo različnih profilov, od doječih mam do nosečnic, rakavih bolnikov, starih, mladih, pa pri nobenem ni bilo posledic. Prav tako vsi, ki jih osebno poznam, da so se cepili, nimajo nobenih posledic. Zato imam jaz mnenje, ki ga pač imam. Če ima pa kdo tehtne pomisleke (imamo recimo sodelavko, ki je bila na kemoterapiji in je rekla, da se zaveda, kaj tvega, da pa ne želi trenutno telesa izpostavljati še dodatni kemiji), pa ga zaradi tega nihče izmed nas ne izloči ali ga grdo gleda. Potrebno je res upoštevati vse vidike.

(odgovor članu Špelca1990)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 12:49:57   
lotty23
Pozdravljena! Imaš rok potem junija ali že julija? Žal nisem vegetarijanka, se pa sigurno kakšna najde. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 13:05:03   
Špelca1990
No tukaj se pa strinjava :) osebna in samo osebna odločitev. Je pa definitivno odločitev, ki jo je potrebno pretehtati.... no ta tema o cepljenju sicer po mojem mnenju ne spada v te debate, ker so največkrat predmet spora :) Anonimna dobrodošla ❤️ Kako ste kaj ostale? Slabosti? Jaz več ne vem kam bi glavo potisnila🙈🙈🙈

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 14:18:49   
Marjetica6
Se vam opravičujem da sem načela to temo. Ampak stiska je dostikrat velika, ker se o tem z drugimi težko pogovarjam, glede na to da novica o nosečnosti se ni znana drugim, sem zelela slisati samo menja. Vcasih je človeku pri srcu lazje, ko vidi da ni samo on razdvojen.

Glede slabosti... Test sem naredila ravno zato ker sem bruhala zjutraj. Od takrat naprej vsak dan slabost. Cel dan cutim obracanje zelodca. No, samo takrat ko sem lačna ne. Tako da se včasih zalotim da razmišljam, ali sem raje lačna ali mi me raje slabo😁

(odgovor članu Špelca1990)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 19:05:11   
beba92
Meni je vsak dan bolj slabo, sploh ce sem lacna 🤮
Tiste , ki ste sle 1.na pregled, ali moras bit testiran? Glede na to da nosecke ne potrebujejo pct...?? 

(odgovor članu Marjetica6)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 19:32:15   
AP94
Jaz imam pa v torek prvi pregled, sem pa trenutno 8 tednov. Me pa zanima, ali naj bi šel na prvi pregled tudi partner, ali ponavadi ne?

(odgovor članu beba92)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: JUNIJČKI 2022
27.10.2021 19:58:33   
Pandiica
Beba92, za ginekoloski pregled ne potrebujes testa. Ce si bila v stiku ali pa imas znake, moras pa na pcr. Vsaj meni je tako rekla m. sestra.

(odgovor članu AP94)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: JUNIJČKI 2022
28.10.2021 11:15:57   
lotty23
V Leonišču ga zahtevajo. user posted image

(odgovor članu beba92)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: JUNIJČKI 2022
28.10.2021 11:16:34   
lotty23
Na prve preglede običajno ne gre. Nekako ni praksa. Potem pri nuhalni pa je poleg.

(odgovor članu AP94)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: JUNIJČKI 2022
28.10.2021 11:17:53   
lotty23
Ne rabiš se opravičevat. Čisto pravilno je, da si vprašala. Si lepo dobila dva pola user posted image Ne smeš pa se ti sama počutiti slabo, ne glede na to, ali se boš odločila za cepljenje ali ne. To je strogo tvoja lastna odločitev in ne rabiš nikdar in nikoli nobenemu polagati računov, zakaj si se tako odločila. user posted image

(odgovor članu Marjetica6)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: JUNIJČKI 2022
28.10.2021 13:02:45   
Marjetica6
Ravno iz prvega pregeleda juhu😊 vse ok zaenkrat. Sem tudi z ginekologinjo spregovorila na temo cepljenja in vam predlagam, da se tudi ve, kiste se v dilemi. Jaz picakam vsaj do 12.tedna, potem bom pa pa videla.

Glede PCTja: Odlok za nujne primere ne zahteva PCTja. Ministrstvo je 22.9. dalo pojasnila, kaj so nujni primeri. Med njimi so pregledi nosecnic in vsi pregledi, povezani s tem. Tako da PCT ni potreben, podpiset_e pa izjavo da ste zdrave. Ce vas vec zanima, vam prilepim povezavo do teh navodil. Drugace najde tudi google.

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: JUNIJČKI 2022
28.10.2021 13:45:16   
lotty23
Oooo, super, Marjetica, vesela zate!

Kdaj imaš sedaj PDP?

(odgovor članu Marjetica6)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: JUNIJČKI 2022
28.10.2021 14:30:28   
Marjetica6
Še vedno ostajam pri 12.6., čeprav je rekla da je bolj 16.6. Bomo pa na kasnejših pregledih prilagodili PDP :)

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: JUNIJČKI 2022
31.10.2021 17:29:29   
Špelca1990
Drage nosečke, mene pa zanima, kako boste uredile tiste, ki delate v bolnišnicah, socialno varstvenih zavodih ipd.- pri nas so se zopet pričele okužbe s Covidom... pa moje slabosti... a boste urejalne bolniški stalež? Pri meni je tudi težava, ker delam z ljudmi z hujšimi duševnimi motnjami in motnjami v razvoju... ne vem več kaj naj. Sem pa v 9.tednu- me pa sodelavke tako pazijo, da sem skoraj še samo številka na delovnem mestu, neke efektivnosti pa mi niti dovolijo ne...

(odgovor članu Marjetica6)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: JUNIJČKI 2022
31.10.2021 19:06:35   
beba92
Jaz grem takoj v bolnisko, ko bo mozno... Me prevec mucijo slabosti pa se fizicno tezko delo opravljam.... Komaj cakam, da minejo ti prvi meseci, da se bom bolje pocutila 🙄 ker sploh ni fajn 

(odgovor članu Špelca1990)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: JUNIJČKI 2022
31.10.2021 19:43:10   
Špelca1990
Beba92 ja tudi jaz razmišljam o tem- kdaj boš povedala pri ginekologu v kakšnih razmerah delaš? Bolniško ureja kdo- ginekolog ali osebni zdravnik? 

(odgovor članu beba92)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: JUNIJČKI 2022
31.10.2021 20:04:26   
beba92
Ze zdaj na prvem pregledu, pred 8. tednom je tako ali tako ne more dat oz napise pocitek zaradi slabosti in bruhanja, bolnisko ti pa osebni zdravnik da. Samo drzim pesti, da bom res ze 8. teden, da lahko ostanem doma, ker sem ze vse dopust pokurla, enostavno ne morem delat taksna cota kot sem 😂

(odgovor članu Špelca1990)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: JUNIJČKI 2022
2.11.2021 10:58:38   
lotty23
Joj, punce, vam nič ne zavidam .... Jaz se bom probala držat kolikor se bo dalo, sem pa tudi jaz vsa out zadnje čase. Srečo imam edino to, da delam v pisarni in ni neke panike, če sedim pa pač probam ne bruhat. user posted image

(odgovor članu beba92)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: JUNIJČKI 2022
2.11.2021 11:01:05   
Pandiica
Hey hey, pa se koncno tudi jaz javljam s prvega pregleda. Otrocek je ok, velik prib. 3 cm in sem ze slisala bitje srcka in dobila prvo slikico 😁 Naj bi bila ze v 10 tednu, tako da so bili moji izracuni popolnoma napacni🙈 Ker so bila tukaj vprasanja glede covida..ona mi je sama omenila da se naj posebej pazim in da svetuje cepljenje tudi v nosecnosti..

(odgovor članu beba92)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: JUNIJČKI 2022
2.11.2021 11:05:05   
lotty23
Če ne spremljaš ciklusa res v nulo, je potem težko vedet, kdaj točno imaš PDP. Jaz ga sploh nimam določenega, mi ga bodo določili na nuhalni čisto točno, drugače pa 19.11. približno.

(odgovor članu Pandiica)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?