|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: December 2022
8.7.2022 10:08:38   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: 88Sisi

Oj, si me pomirila scorpionka, jaz sem tudi nekako tako glede kilogramov, ampak dosti punc pa piše, da se še čisto nič niso zredile, pa sem imela kar malo slab občutek :)


Nič se ne sekirat o teh kilogramih. To je tako težko primerjat. Če je nosečka prej grozno suha je normalno da se bo zredila več, nekdo ki pa ima že malo zaloge pa se niti ne rabi toliko. Kolegica recimo se je zredila v celi nosečnosti za 4kg, kar je manj kot je tehtal otrok ob rojstvu. Samo če upoštevaš da je že prej imela ca 25kg viška, ni njenih zdravnikov to nič skrbelo. Moja sestra ki je pa grozno suhcena pa se je zredila v celi nosečnosti za 7kg, pa so bili zdravniki malo zaskrbljeni, ker je imela hyperemesis gravidarum. Tako da kg so ZELOOOO relativni. Ni se za primerjat. Če ginekolog nič ne reče, potem so ok.

(odgovor članu 88Sisi)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: December 2022
8.7.2022 10:22:47   
Elena12
Jaz sem se pa sekirala, ker se nisem zredila 🙈 Ampak me je ginekologinja pomirila, da bom še vse nadoknadila. Sem pa majčkena, meni se res vsaka kilca pozna (160 cm, nosečnost štartala z 52 kilogrami). Se mi pa vseeno zdi, da se postava spreminja. Da sem se v pasu nekako razširila 🙈 Tudi oblačila najrajši nosim bolj “na komot”, se pa veselim tudi tega, da bom trebušček pokazala, ko bo kaj pametnega za pokazat 😂 Uf, jaz pa nisem iz vajinih koncev, sem iz Zasavja, iz Zagorja ob Savi 😊


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: December 2022
8.7.2022 10:22:51   
Elena12
Jaz sem se pa sekirala, ker se nisem zredila 🙈 Ampak me je ginekologinja pomirila, da bom še vse nadoknadila. Sem pa majčkena, meni se res vsaka kilca pozna (160 cm, nosečnost štartala z 52 kilogrami). Se mi pa vseeno zdi, da se postava spreminja. Da sem se v pasu nekako razširila 🙈 Tudi oblačila najrajši nosim bolj “na komot”, se pa veselim tudi tega, da bom trebušček pokazala, ko bo kaj pametnega za pokazat 😂 Uf, jaz pa nisem iz vajinih koncev, sem iz Zasavja, iz Zagorja ob Savi 😊


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: December 2022
8.7.2022 20:11:47   
scorpionka
Ooo Sisi sva pa res blizu 😊 mi hodimo v Črnuče vedno v kitajsko tam pri mostu 😁 to glede kil se tut js ne sekiram kej dosti, važno da večinoma zdravo ješ pa da vsaj malo gibas (ce ni kej zdravstveno in moras lezati). Pri prvi sm startala pri 68kg, rodit sem sla z 80kg, 3 mesece po porodu sm imela 64kg (nazadnje sm mela tok v 8 razredu OŠ 🙈). Umes sem dobila nazaj mišično maso in sem zdej spet startala z 68kg 😊 upam da bom rodit podobno kot prvič (sam mal hitrej bi lahko šlo 😜)Lahko se pa tudi zmenimo ko se tole vroče vreme umiri, da se dobimo na kakšni kavi/caju/soku 😊

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: December 2022
12.7.2022 19:08:45   
88Sisi
Ja, tudi midva se tam okrog sprehajava.
Se strinjam, se tudi jaz poskušam tega držat, zdaj ko je utrujenost malo manjša, sem spet začela več s sprehodi in umirjeno telovadvo :) Zelo podobno kot jaz, startala pri 67 kg, če zaključim okrog 80 kg bom zelo vesela :) :)
Sem zelo za kavo/sok/čaj, ko se vreme malce umiri! :)
Danes sem imela pregled, vse super zaenkrat, smo tudi izvedli UZ, srček lepo bije, so se videli že prstki na nogah in rokah, želodček. Je pa bil lahko tudi partner zraven, sem bila zelo vesela.
Držim pesti, da bo tudi pri tebi UZ jutri scoripinka, sporoči kako bo.

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: December 2022
14.7.2022 6:49:30   
Elena12
Da se še jaz malo javim … Ta teden sva šla malo vozičke gledat, sem se kar malo prestrašila, ko so rekli, da so dobavni roki lahko tudi od 8 do 12 tednov 😲 No, saj nekaj časa je še, nisva nič naročila, samo malo pogledala, kaj nama je sploh všeč in kaj nama ni. Jutri pa končnoooo dopust. Greva pa na lokacijo, kjer senčke na plaži ni in se kar malo bojim, kako bom sopihala v apartma dvakrat dnevno, ko se bom umikala sončku 🙈 Naslednje leto pa že z dojenčki, joooj 🥰 Si sploh ne morem zamislit, da bodo naši pikeci v manj kot pol leta tukaj 🎉

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: December 2022
14.7.2022 16:08:09   
scorpionka
Hej hej 😊 evo včeraj na pregledu je bilo vse bp, bejba se je zdej "ulegla" na svoj trebušček in "gleda" v tla 😁 je bila tako prisrčna na UZju rokice pod glavo, nogice pod trebuščkom pa rito gor v moj želodec 😅🙈 je bil sicer UZ res brzinski, samo da so glavne stvari preverili pa glavico zmerili, ampak sam da je vse ok. Je vprašala če že vem kaj je (zaradi NIFTY-ja) pa sem rekla, ja punčka, no pa je še z UZjem potrdila, se je lih fajn vidlo baje.. Imam pa probleme z urinom, že 2x ni bil OK, tako da mam jutri spet oddajo urina, tokrat neko preiskavo na napotnico. Malo sumim moje vnetje prejšnji teden ker sm imela tudi cenesten, ampak so rekli da na ta način ne bi smel vplivat. Tako da moram jutri zjutraj držati jutranji urin od vstajanja + cca 40min zaradi poti.. Upam da se ne polulam v avtu 🙈 Danes sem še herpes fasala, že mažem upam da ga zatrem in posušim še preden se fajn razvije. Vročina mi nič kaj ne paše, pa še žilice so mi na stegnih popokale, pa že tko sm bleda in ''modra'' zdaj bom pa še bolj... Začetek avgusta bom šla najbrž na bolniško, ker že težko hodim pa strežem, se pozna tut dodatna teža (+3.5kg). D ane govorim o stopnicah in gajbah, ampak me kr čuvajo na delu, ampak vseeno se zadnja 2 tedna kar pozna da ne morem več tako hitro in in učinkovito delat. Kako sta vidve? Kaj novega? 

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: December 2022
17.7.2022 14:31:36   
Elena12
Joooj, men je tut tako luštkana vedno na UZ. Nazadnje je prstek oz. rokico v usta dajala. Je pa nameščena tako, kot da sedi — pokonci se drži. Naslednji pregled imam 9. avgusta, takrat bom pa ravno vstopila v 21. teden. Sva na morju trenutno, mi tako paše lenarjenje. Sprva sem se kar malo bala mrzle vode (tukaj je res precej hladna), ampak sem poguglala, da ni to nič hudega. Mi je blo pa kar malo hecno plavati. Pa ne fizično, ampak tko, ko pomislim, da je nekaj v trebuščku 🙈 ne znam pojasnit 😂No, pa to je še novega — naročila sva voziček! Je bila ravno akcija v Baby Centru in glede na to, da v redni ceni ni nič kaj poceni, se nama je zdelo, da se splača 🙈 Malo sva zgodnja, veeeem. Se tolažim s tem, da drugega še nisva kupovala, nimam še niti ene cotke, nič! Vidve že kaj kupujeta, pripravljata? 


(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: December 2022
17.7.2022 14:31:40   
Elena12
Joooj, men je tut tako luštkana vedno na UZ. Nazadnje je prstek oz. rokico v usta dajala. Je pa nameščena tako, kot da sedi — pokonci se drži. Naslednji pregled imam 9. avgusta, takrat bom pa ravno vstopila v 21. teden. Sva na morju trenutno, mi tako paše lenarjenje. Sprva sem se kar malo bala mrzle vode (tukaj je res precej hladna), ampak sem poguglala, da ni to nič hudega. Mi je blo pa kar malo hecno plavati. Pa ne fizično, ampak tko, ko pomislim, da je nekaj v trebuščku 🙈 ne znam pojasnit 😂No, pa to je še novega — naročila sva voziček! Je bila ravno akcija v Baby Centru in glede na to, da v redni ceni ni nič kaj poceni, se nama je zdelo, da se splača 🙈 Malo sva zgodnja, veeeem. Se tolažim s tem, da drugega še nisva kupovala, nimam še niti ene cotke, nič! Vidve že kaj kupujeta, pripravljata? 


(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: December 2022
17.7.2022 14:47:51   
scorpionka
Mi imamo od naše punce res fuuuul stvari.. Med drugim tudi voziček (Baby Design - najboljši ever, res! Pelje se povsod, napihljive gume, tut po gozdu gre brez enega problema 😁)Postelje nimava ker se nam je od hčerke zlomila, mi bo svakinja posodila, tok dokler ne bo nekje 2 leti stara, da ne rabi ograjice, pol pa mam za naprej 160_x_80, edin jogi bom nov kupila ker je ta že bolj bogi.. Sm pa naročila košaro za prvih 4-6 mesecev da jo bom lahko imela skos pri sebi v spalnici 😊 pa za sobico moram poklicat mizarja da mi naredi omaro 😊 Največ dela bo preseliti vse igrače od starejše nazaj v njeno sobo, ker si je drugo sobo za igralnico nardila 😅😁 mam še časa do petka ker je na morju z mojo mami.. Da ne bo niti mogla rect da ji kej ni všeč. Smo ji pa kupili zdaj pisalno mizo in vrtljiv stol ker gre septembra v 1razred ☺️😍 Pa nalepke želim naročiti da dam na stene otroške sobe, imajo tako lepe 😍 smo se odločili da bo imela "gozdno" sobo z živalicami.. Smreke, breze, srnice, ježki, lisičke, zajčki, miške, gobice, itd.. Komaj čakam da začnem urejat 🥰 pa še kopalnico moramo zdaj avgusta zrihtat oz samo priklopit wc, bide, tuš in umivalnik.. Sam to bo hitro, ker so napeljave že narejene pa ploščice zrihtane in spucane 😀 tko da bo še kar nekaj dela 😁 ampak se veselim! 

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: December 2022
17.7.2022 15:15:35   
88Sisi
Jaz sem ista, vsakič sem jaz kot majhen otrok, ko jo vidim na ekranu. Partner pa tudi, se nama ginekologinja kar nasmiha :))) Midva nimava še popolnoma nič, malce čakava na morfologijo, potem pa bom začela :) Voziček pa bova dobila od svakinje na srečo, Joolz, tako da sem kar vesela :)Jaz sem tudi kolebala glede plavanja, ampak mi zelo ustreza, sploh zjutraj poskusim malo več plavat. Danes pa je tako vroče, da sem bolj kot ne samo not, upam da se vsaj malce ohladi, da se bo dalo zunaj normalno shajat. Kako vidve prenašata vročino?

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: December 2022
25.7.2022 8:58:06   
Elena12
Uf, vročina, kako jo prenašam. Slabo haha 😂 Vsako leto sem živela za poletje, oblekice, sonce, letos pa bolj živim za klimo, sladoled, knjigo v senci 🙈 Sva še vedno na morju, na plažo hodim po četrti ali peti uri, prej mi je prehudo. Plavam pa rada. Če drugega ne, se vsaj shladim. Zadnji teden se mi zdi, da jo že tu in tam čutim — kot bi me nekaj malo potapkalo od znotraj. Ali pa kot bi me oplazila ribica 🥰 Komaj že čakam na tiste prave brcike. Ooo, Joolz, tudi midva sva Joolza naročila! Pa sem gledala same neke druge, najbolj všeč mi je bila Nuna mixx, ko pa sma v živo videla in prijela, se mi je zdel pa tak razmigan, majajoč, škripajoč. Ne znam opisat, ampak presenečena sem bila, da je taka cena in da ljudje toliko plačajo za takšen voziček. Sva pa želela kupit rabljenega, potem pa sva naletela na super akcijo in sva kar novega kupila 🙈 Bova pa šparovna pri sobici in drugi opremi.Veselim se tudi morfologije, 9. avgusta imam. Pa moj bo spet lahko malo videl pikico. Imena že imata izbrana? 🙈

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: December 2022
25.7.2022 14:03:28   
88Sisi
Hehe, potem smo kar na podobnem, tudi jaz čez dan na klimi in samo do 11ih in po peti na soncu :) Sem pa tudi jaz dosti plavala in mi je zelo ustrezalo. Prvi del dopusta sva včeraj zaključila, v avgustu še planirava 10 dni, potem pa bo počasi s potovanji verjetno za nekaj časa konec. A za krompirjeve počitnice še planirata kake dopuste?
Jaaaa, tudi jaz že od četrtka mislim da nekaj čutim. Ne znam sicer opisat, ampak je pa ob podobnem času zvečer, ko se umirim in mi deluje kot brce :)
Tudi midva planirava kar v Ikei oz. med rabljenimi stvarmi pogledat za sobico. Nekaj lepih nalepk sva našla na aliexpres itd.
Ooo, a že 9.8.? Ti zavidam, jaz imam šele 23.8., bo kar dolga do takrat. Ampak res res upam, da bo tudi tam vse ok in potem začnem čisto uživat :)
Midva imava eno favoritko za ime, sploh noben ne ve čisto kako sva prišla na njega, ampak jo že kar kličeva tako. Vmes pa še brskava in razmišljava, če bi prišlo kako drugo vpoštev. Kaj pa vidve?

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: December 2022
26.7.2022 19:25:33   
Elena12
Jaz sem zdaj že skoraj prepričana, da čutim premikanje, ker je vedno podobno in se ne spomnim, da bi se mi prej kdaj tako pretakalo — je en tak malo tuj občutek al kako bi rekla. No, mogoče ne tuj, ampak drugačen od vsega, kar sem vajena🙈🤷🏽‍♀️Sem pa jaz tudi kar v Ikei gledala pohištvo. Dejansko mi je ful lepa tista najcenejša njihova posteljica, tista lesena 🥰 Za previjalno bova pa kar najin spredalnik uporabila, ki pa je tudi iz Ikeje — Malm al kaj so, tisti navadni, k jih imajo vsi 🙈 Sva ravno prenovila celotno stanovanje in zahvaljujoč novi garderobni sobi, predalnika ne rabiva več. Bi rada čimbolj simple sobico zaenkrat, itak od začetka ne bo nič not. Razmišljam pa o obposteljni posteljici za začetek — mislita, da se to splača? Sklepam, da se ne uporablja to prav dolgo, da hitro preraste, ampak mi je všeč, da se dajo na visoko nastavit pa res res bi se rada izognila temu, da bi skos pri meni spala (se mi že itak zdi, da jo boma preveč razcrkljala 🙈)Joj, pa to še — vsak teden imam dvodnevne migrene/tenzijske glavobole. Prav zoprno že, ker NIČ ne pomaga, ne uspe pa mi povsem ugotoviti, kaj je razlog. Malo sumim tole nevzdržno vročino, ko se niti ponoči nič ne shladi. Še sreča, da sva na dopustu, doma bi zgorela 😥 No, pa zadnji teden mi je res zrastel trebušček, ko sem prej skos jamrala, da ga še ni in da se mi nič ne vidi. Zdaj pa je že luštkan okrogel, se mi zdi, da zdaj pa RES zgledam nosečka. Še vedno je zjutraj majčken, ampak se čez dan lepo pokaže 💕🙈

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: December 2022
27.7.2022 10:20:40   
88Sisi
Ooo, kako lepo, vesela zate :) Tudi jaz mislim da je to to in sem vsakič čisto blažena, ko začutim user posted image
Jaa, tudi midva sva gledala tisto posteljico. Greva pa ravno danes pogledat v živo v Ikeo, da si malo predstavljava velikosti. Jaz sem najprej želela ta večjo previjalno mizo in še eno veliko omaro, pa res ne vem, če je potrebnega toliko prostora že od začetka?
Tudi midva sva se to pogovarjala, če potem potrebujeva dve posteljici. Ker ena bi zagotovo bila pri nama v spalnici na začetko, eno pa bi želela imeti v njeni sobici, iz podobnega razloga kot ti, da bo čez dan spala tem in potem sčasoma tudi čez noč v svoji sobi.
Ojej, upam, da ti čimprej mine. A piješ dovolj? Jaz trkam, ker med nosečnostjo na srečo glavobolov nimam. Pred tem pa so se mi pojavljali predvsem, če sem premalo pila, neredno spala ali pri res res hujšem fizičnem naporu. Če kaj pomaga mogoče.
Tudi pri meni se res že lepo vidi in sem prav vesela, ponosna :) In tudi pri meni podobno, zjutraj še dokaj ok, še lahko zapnem "stare" hlače dokaj normalno, potem zvečer pa več ni šans :)
Scorpionka, kako si ti?

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: December 2022
5.8.2022 21:44:40   
scorpionka
Hej hej.. Js sm cist odletela 🙈 neki ni bilo ok z urinom, sm ga 3x oddajala, na koncu so mi rekli da imam neko bakterijo in sm dobila antibiotike za 10 dni.. V ponedeljek sem spet oddala urin, klicali me niso nazaj, tko da upam da to pomeni da je vse ok in je minilo 😊 bejbiko čutim že kak mesec, na začetku res kot neke metuljcke v trebuhu, zadnje 3 tedne pa že orng, najbolj zvečer ko se umirim si da duška 😁 je bila prva bolj "nežna" kot tale.. Ime imamo že zbrano od kar smo starejši povedali da bomo imeli dojenčka. Takrat še nismo vedeli kaj bo, ampak je že takrat določila za punčko ime.. In hvala bogu bo punčka, ker fantek bi ostal brez imena 🙈 Jo vsi že kličejo po imenu in sprašujejo kako je po imenu 😊 Sva pa že prvo želela tako poimenovati pa sva si potem premislila, ko je pa starejša iz prve to ime omenila sva rekla da je to to 😊Drugače sm ok, tudi meni vročina ne paše čisto nič. Morfologijo imam šele 22.8, tko da se bom tudi js še načakala. Trenutno smo na nepričakovanem podaljšanem vikendu na morju 😁 in mi nič ne manjka (razen kakih 10 stopinj manj). Trebuh mam tak kot pri prvi v 8 mesecu.. S kilami sm nekje na +4.. Kako sta vi2? Kaj novega? 

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: December 2022
8.8.2022 8:26:28   
88Sisi
Ojej, upam, da je sedaj vse ok in se počutiš čisto super :)
Ooo, to pa res dolgo čutiš, jaz sem prvič (mislim da 20.7., ravno ko se je začel 18-ti teden. Sedaj pa jo tudi včekrat na dan, včasih je tudi pri meni prava akrobatka. Moram pa priznat, da če je npr. pol dneva nič ne čutim, me že kar začne skrbet. :S Sploh, ker sem bila pozitivna na covid, sicer na srečo precej blago, ampak seveda en razlog več za moje možgane, da jih lahko skrbi user posted image Pa tudi dopust, ki sva ga planirala z letalom, nama je sedaj odpadel oz. sva se odločila, da sva raje vseeno malce bolj previdna, bova probala ujeti še kak dan morja/hribov.
Ooo, kako se vam je lepo izteklo z imenom, super!!! Tudi midva jo že kličeva po imenu, sploh ne vem točno kako je do tega prišlo, ampak nama je obema všeč in misliva, da je to to.
Tudi jaz morfologijo šele 23.8., bo še kar dolga do takrat :(
Glede trebuščka pa imam jaz zvečer občutek da je res ogrooomen, zjutraj pa je še res tak majhen :) Tudi jaz s kilogrami podobno 3-4 kg+.
Sva pa začela malce gledati za pohištvo (posteljica, previjalna itd.), poslušati sem začela podcast "Še vsaka je rodila" (meni je všeč, priporočam), gledam za šolo za starše. Počasi počasi se začenjava pripravljati na težko pričakovani prihod majhne pikice :)
Vidve sta večino stvari že izbrali za v sobico/kopalnico?

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: December 2022
8.8.2022 8:50:09   
scorpionka
Danes gremo z morja, ampak imam spet nek srbeč/pekoč občutek.. Tako me jezi, ker res orng pazim higieno, se preoblačim, sem ''suha'' pa še vedno je neki.. Bom jutri kar klicala naj mi bris vzamejo al kar koli.. Pa najbrž bom prosila da mi kar odpre bolniško do porodniške, mi jo je že takrat želela, pa sem rekla da bi še malo delala.. Res ne bi antibiotika še enkrat v tok kratkem času. Mi pa že velikokrat trebuh otrdi. Še kateri? Za sobico imam nalepke, ki pridno ležijo na tleh 🙈 ta teden jih bom probala spravit na steno 😊 banjico imam še od prve, voziček in avtosedez tudi. Cunjic kokr hočeš (iskreno tako cakam da preraste določeno številko, da začnem to prodajat/oddajat stran 😅🙈). Posteljico mi bo svakinja posodila, previjalno ima tudi, ampak razmišljam da bi samo tisto podlogo imela kar v utility-u na pultu, zraven umivalnika 🤷‍♀️ bom sproti vidla če mi je praktično in udobno. Igrač je tudi cela gora od 0+.. Starejša želi izbrat samo ringlspil (ne vem kako se reče) za nad posteljico. Pa še vedno čakam na košek, da bo prvih 5mesecev lahko ponoči ob meni v spalnici 😊 potem bom pa tudi to prodala 😁

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: December 2022
8.8.2022 15:05:17   
Elena12
Uf, zoprno tole z urinom in antibiotiki Scorpionka 😰 Ampak ne se prehitro sekirat, liter brusničnega čaja, pa bo! Jaz sem se na morju prav nalivala s tem, tako me je blo strah kake infekcije. Hvala bogu sem se izognila. Sva pa ravno domov prišla — letos sva bila 3 tedne na dopustu, pa še kak vikend bova šla. Ne vem, kaj mi je letos, ampak prav neke nove nivoje uživanja sem dosegala. Al zato, ko se zavedam, da je letos zadnjič tko, al se mi je pa že čisto zmešalo 🤷🏽‍♀️😂Sem ti pa kar fauš, da maš že tok stvari in vse pripravljeno, midva nimava NIČ razen vozička. Sobica je še katastrofa, ker je bila odlagališče med prenovo stanovanja, pa se še nisem lotila reorganizacoje. Nazadnje sem napisala, da bi kar najin predalnik porabila kot previjalno — no, ne bo šlo, ker so itak previjalne podloge prevelike. Ma bova že nekaj rešila 🤞🏼Joj Sisi, sem vesela, da je bila okužba bolj blaga. Z bebico je sigurno vse okej, po mojem je lahko tvegano, če se veliko bruha, če imaš visoko vročino ipd. Priznam pa, da je letos mene tut kar malo “strah” korone. No, ne zares strah, bi pa rada do porodniške pregurala zdrava, da se ne sekiram še okrog tega 😬 Z otrdevanjem trebuha je pa tako — če je to tak napet občutek, kot da se vse nekako opre navzven, potem to občutim tudi jaz. Sploh takrat, če sem preveč na nogah, če recimo preveč čistim al pa kaj podobnega. Me pa zadnja dva tedna pogosto kaj zategne/pikne. Sploh če prehitro vstanem iz ležečega položaja🙄 Jutri imam že morfologijo, komaj čakam! Bom napisala, kako je bilo! Potem bo pa že počasi tisti glukozni test na vrsti, a? Nazadnje, ko sem dala kri, sem imela 4,9 sladkorja, upam, da ostane tu nekje, da se ne bom še s sladkorno ukvarjala 🤔

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: December 2022
10.8.2022 9:25:08   
Elena12
Morfologija za nami 💪🏼💕Vse okej. Moram pa čez tri tedne še enkrat na UZ, ker je tko ležala, da ji ni mogla izmerit obsega glavice. Je potem malo od strani, a pravi, da bi rada še zares prekontrolirala. Ni pa razloga za paniko, vse izgleda super. Cicimici je težka 325g. Malo manjša se meri, tko da je ginekologinja rekla, da mamo pri PDP sigurno kak dan v dobrem 🤷🏽‍♀️ No, na koncu itak pridejo, ko pridejo. Dobila sem tudi napotnico za laboratorij in za OGTT, se morm naročit, bom še ta teden poklicala. No, pa sem na +1,5 kg. Trebušček je pa v enem tedno tko zrastel in se zaobil, prav cute 🥰Pa zanimivo mi je, kako je UZ še nazadnje nekje pod popkom delala, včeraj pa že povsod po trebuščku. Se vidi, da pikice rastejo💪🏼💕

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: December 2022
11.8.2022 9:25:28   
88Sisi
Ooo, čudovite novice, čestitke! 🥰 kdaj imaš pdp? Midve s scorpionko se bova se malo nacakli na morfologijo. Najina pikica pridno brca in upam da s tem sporoča, da je vse ok 🤞🏻Oo, si pa pridna s Kg, jaz sem zdaj ze nekje na +4 Kg :)

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: December 2022
12.8.2022 9:15:44   
Elena12
Po menstruaciji imam PDP 20. 12., ta je naveden tudi v materinski knjižici. Na nuhalni je namerila 23. 12., a datuma nismo spreminjali, ker je razlika manjša od enega tedna. Mi pa že od začetka 20. ne štima čisto, ker imam kar pozne ovulacije (28- dnevni cikli, ovulacija pa nekje okrog 18. dne) in ko sem malo računala glede na spolne odnose, tut ne gre čisto skupaj. No, sicer so to samo moja sklepanja, vem, da je zanositev malce bolj kompleksna🙈 Bomo videli, kdaj se bo pikica odločila, da je čas 🤷🏽‍♀️ Mi pa tako hitro mineva vse skup — malo še, pa bo! Malo še v službo, potem septembra sva rekla, da zrihtava sobico, pol bo pa že počasi november in porodniška 😵 Sva pa dobila voziček, ga sestavila, vozičkala po stanovanju (😂) in preizkusila, kako gre v avto. Gre super, brez problema. To je mene fuuuul skrbelo, ker imava razmeroma mali avto (Captur), ki ga še ne bi kar na silo menjala, ker je nov. Bova poskusila malce stisnit 🙈


(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: December 2022
24.8.2022 10:16:08   
88Sisi
Pozdravljeni, kako sta kaj? Pri meni utrujenost še kar vztraja, drugače pa se ne morem pritoževati, je kar ok :) Podobno Elena tudi jaz mislim da je PDP par dni kasneje kot napovedano po ZM in tudi vsi UZ kažejo v tej smeri, da je za par dni manjša :) Mogoče bo celo januarka.
Tudi meni, me kar zmrazi, ko pomislim, da je samo še 4 mesece, še vedno pa imava samo voziček :S
Končno je tudi morfologija za mano, to je bil res eden izmed bolj stresnih pregledov, ampak samo da je mimo in je vse ok :)
Sem pa bila kar pridna, sem na +5 kg, pikica raste skupaj z mano :D
N

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: December 2022
25.8.2022 12:40:28   
scorpionka
Hej hej,  par dni nazaj sem napisala cel spis,  pa se mi ni objavilo in vse zbrisalo in se mi res ni dalo še enkrat pisat 🙈 Tudi za mano je morfologija, vse je vredu. Je zelo podrobno pogledala vse notranje organe, možgane, obrazek, nogice in rokice 😊 Velika je okoli 29cm, težka pa cca 500g. Malo me mika da bi šla še samoplačniško k Strumbelj, tam sem delala nuhalno in se je res posvetila v nulo pa še ene 20 slikic sem dobila na mail (tudi 3D) in to brezplačno. Počutje mi pa kar niha. Ce je vreme ok (max 25 stopinj) sem še kokr tok vredu. Cim je tale izparina in vročina sem čist fertig. Matra me še isias. Imam pa od včeraj bolniško, ki jo bom podaljševala do porodniške pomoje.. Moja starejša gre čez 1 teden v prvi razred in smo vsi v pričakovanju tega dne. Sva si vzela z možem frej ta dan in jo bova peljala na kosilo, bowling in sladico na koncu 😊 PDP imam po datumu vstavitve zarodka 26.12.  na UZ-jih pa skos 21.12., ampak mi je pustila prvotni datum ker je rekla da je najbolj točen po dnevih. Na koncu se itak otroček sam odloči kdaj pride 😁 js še vedno upam da bom pred 22.12 šla rodit,  da bom čez praznike že doma z mojimi 🙏❤️ je pa prva en teden čez rok,  tko da lahko da bo tudi januarja 🤷‍♀️ Upam da sta vredu in se kmalu tipkamo 😊😊

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: December 2022
25.8.2022 16:22:45   
Elena12
Joj, kako sem vesela, da je vse okej 🙏🏼Le pejt v bolniško Scorpionka, sploh glede na to, da delaš v takem “fohu”, kjer ti najbrž ni lahko. Lepo doma gnezdit, s tavelko punco se podružit, dokler je še edinka, december bo en, dva, tri tukaj ☺️Jaaa, jaz si tudi želim, da bi okrog 20. rodila, da sva za praznike že doma. Saj vem, da ni pomembno, ampak res bi imela decemberčico — čeprav tisti en teden ne naredi nobene razlike. Tako se je že veselim💞 Od prijateljice sem dobila tudi nekaj oblačilc, sem vse pregledala, zložila in danes tudi nekaj že sama naročila. Naslednji vikend pa prepleskava otroško sobico, da imam potem s tem mir. V ponedeljek sem imela obremenitveni test za glukozo, sploh ni blo tok hudo! Sem mislila, da bom težje spila tisto vodo, ampak je šlo. Vidve bosta opravljali ta test? Jaz res ne vem, zakaj nisem bolj tečkala, da ne bi šla, ampak sem kar mislila, da nimam druge opcije, nato pa na FB v skupini videla, da jih veliko ne bo šlo. Ker me je prav obremenjevalo, da bi imela še nosečniško sladkorno vodeno 🥺So me pa klicali včeraj iz ginekološke ambulante, da moram ponovno dat urin, da nekaj ni bilo okej😬 Imam pa problem, da se jaz v laboratoriju NE MOREM polulat, prav eno blokado imam. V ponedeljek grem ponovno, se bom prej napila vode 😂Počutim pa se super, trenutno resnično uživam. Imam luškan okrogel trebušček, ki me še ne ovira in ga rada pokažem, nohte in kožo imam čudovito, lasje se mi sploh ne mastijo. Deklica lepo dela z mamico 🙈 edino s postelje ne morem več vstajat “v trebušnjak”, ampak se nekako na bok skotalim 🙈

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?