|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2023
15.7.2022 12:26:54   
wyanet
Hvala, se bom kar v Dravlje naročila :) Kdaj je pa najbolje na nuhalno? Ko bom začela  12.teden bom ravno na dopustu, je bolje, da grem, ko zacnem 11t ali kasneje, ko zacnem 13t? Če prav razumem, je možnost do 13t6d? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Februarke 2023
15.7.2022 12:51:56   
Anonimen

Ja drži :) mene so naročile 11t in 5 dni
IZVIRNO SPOROČILO: wyanet

Hvala, se bom kar v Dravlje naročila :) Kdaj je pa najbolje na nuhalno? Ko bom začela  12.teden bom ravno na dopustu, je bolje, da grem, ko zacnem 11t ali kasneje, ko zacnem 13t? Če prav razumem, je možnost do 13t6d? 



(odgovor članu wyanet)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Februarke 2023
15.7.2022 16:10:33   
Bejbimama


IZVIRNO SPOROČILO: anonimno1

Pozdravljene,
Jaz sem nova tukaj, pa imam tudi rok v februarju (8.2.2023). Sama imam sicer nekaj tezav pa me zanima ce se se katera tu spopada s podobnimi. Namrec v 9t mi je g odkrila 2 hematoma, dobila sem dabroston na 8h, zdaj ze 6 dan po pregledu samo lezim, striktno na bokih. Pa me zanima ker me ze vse boli od lezanja (pa jih imam ravno 30) kaj priporocate, ima katera podobno diagnozo? Konkretno sem pod stresom  :/
Hvala, hvala 🐻🤞🍀



Hej, žal mi je kar prestajaš. Vem pa da s temi hematomi res ni heca. Verjamem, da ni lahko, in ne znam si predstavljat kako ti je. Upam, da se ti stanje izboljša in boš lahko vsaj malo začela migati. Drži se, misli na malega fižolčka ❤💙

(odgovor članu anonimno1)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Februarke 2023
15.7.2022 19:15:01   
Anonimen

Hej, najboljša prijateljica je imela tak primer, ima zdravo 3 letno punčko. Imela je dabroston, ampak ji ni predpisal strogega ležanja, en hematom ji je počil v 4 mesecu, je krvavela ravno na dopustu, s plodom je bilo vse ok! Drugi hematom ji je počil v 27 tednu in ko je počil predrl plodovni ovoj in ji je začela plodovnica uhajat, takrat strogo ležanje in spremljanje v porodnišnici.  Rodila je nedonošenko v 29 tednu. Seveda je tudi odvisno kje ga imate ali notraj pri otroku ali zunaj ovoja. Tole je noro težka psihična preizkušnja in nezavidljiva situacija! Je zdravnik predpisal strogo ležanje in striktno na bokih?
Poskusite razmišljati pozitivno in upoštevat navodila zdravnikov ❤️ 


IZVIRNO SPOROČILO: anonimno1

Pozdravljene,
Jaz sem nova tukaj, pa imam tudi rok v februarju (8.2.2023). Sama imam sicer nekaj tezav pa me zanima ce se se katera tu spopada s podobnimi. Namrec v 9t mi je g odkrila 2 hematoma, dobila sem dabroston na 8h, zdaj ze 6 dan po pregledu samo lezim, striktno na bokih. Pa me zanima ker me ze vse boli od lezanja (pa jih imam ravno 30) kaj priporocate, ima katera podobno diagnozo? Konkretno sem pod stresom  :/
Hvala, hvala 🐻🤞🍀



(odgovor članu anonimno1)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Februarke 2023
15.7.2022 21:11:34   
SrečkaNosečka35
Pozdravček tudi iz moje strani 🙂 Naj najprej povem, da sem zelo hvaležna za to skupino, saj je v času ko z drugimi (razen partnerjem) še ne moreš deliti vesele novice, zelo dobrodošlo imeti krog žensk, ki doživljajo podobno. ❤️ Pa da povem še nekaj o sebi. Stara sem 35 let in to je moja prva nosečnost pri kateri sem prišla tako daleč. Dve prejšnji sta se namreč končali s spontanim splavom v 6. tednu zato sem tudi v to nosečnost vstopila z velikim strahom. Imam vse možne "tegobice", od slabosti, ki traja cel dan, utrujenosti, napihnjenosti, bolečih bradavic do tega, da mi ogromno stvari smrdi (občutljiv vonj). Pijem lahko izključno samo ledene pijače in zelo težko prenašam vročino. Zdaj sem namreč na morju, pa je to še bolj izrazito. 🙂 Vendar si vedno rečem, da je vse ok, ker to verjetno pomeni, da pikica raste v meni.Na pregled za potrditev nosečnosti sem šla 6.7., ko sem bila noseča 6 tednov in en dan. Na ultrazvoku je vse izgledalo super, primerna velikost, pa tudi srček sem že slišala. Priznam, da so mi kar solzice pritekle od sreče. To detece je res tako zelo zaželeno, da upam, da bo šlo vse v redu do konca nosečnosti. Predviden datum poroda imam 28.2.2023. V ponedeljek, 18.8., imam ta prvi pregled v nosečnosti, kot mu rečejo, kjer bom opravila krvne preiskave in dobila materinsko knjižico. Nato pa verjetno sledijo še ostale zadeve. Iz srca vsem nam želim, da nam nosečnost teče mirno in da se bodo naše pikice razvijale ter rastle tako kot morajo. 🙏 Morda pa se s katero srečamo v porodnišnici. 🙂

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Februarke 2023
15.7.2022 21:48:15   
SrečkaNosečka35
*V ponedeljek, 18.7., ne avgusta kot sem napisala.  Takrat bi bilo že malo pozno za prvi pregled. 🙂

(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Februarke 2023
16.7.2022 14:18:43   
Tiggy91
Hej,
Včeraj za mano 1.redni pregled pri G, na Nuhalno so me naročile 4.8. - PDP 18.2.2023- ampak je rekla da tokrat max do polnega 38tedna :) oba sta lepo zrasla en malo večji, kot drugi za 2 dni prehiteva 🙈 Je pa rekla da je letos ful dvojčkov 😅slabost se mi umirja, sem pa napihnjena kot žaba in glede na to da imam ponavadi raven trebuh se mi zdi, da se že vidi, pa nočem, da se še, ker pri prvem nisva okolici povedala do 22tedna. Je pa to sigurno moja zadnja nosečnost, tako da bom probala maksimalno uživat v njej :) 
Sem se pa naročila še na NIPT na isti dan kot na nuhalno, čisto zaradi občutka, ni poceni a že cena nuhalne me je zadela, ker je dvojna 😅 


(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Februarke 2023
18.7.2022 8:48:35   
Marjetica.
O super, me veseli, da je vse ok. Svetovat ti pa žal ne znam. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 10:30:40   
Bejbimama
Hej punce kako ste, kako prenašate to vročino? 🥵
Vesela za vas, ki ste imele pregled in da je vse okej. Sam šibamo 😊
Zanima me kero folno kislino jemljete. Jaz imam Folacin. In včeraj je nisem vzela, ker mi je zmanjkalo, in danes zjutraj je slabost tako za 50% milejša. Isto je bilo vmes en dan, ko sem jo pač pozabila vzeti. Vem, da sem v prvi nosečnost opazila isto, samo, da sem takrat jemala Tifol. In so mi takrat tudi v lekarni rekli, da ti je po teh tabletah lahko slabo. 🤷🏽‍♀️ nevem ta slabost mene res izčrpava. Hvala bogu sem zdaj na dopustu🤗😁



(odgovor članu Marjetica.)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 10:36:31   
Tiggy91

Hej, js zaenkrat cisto ok prenašam vrocino. Sem pa enako opazila s folno kislino, v prvi sem jemala femibion in zdaj isto, v prvi nič slabo, zdaj kastrofalno ajde tukaj krivim dvojne hormone, ampak če pozabim folno in jo spijem zvečer mi čez dan ni slabo, tako da že en teden prakticiram da jo vzamem zvecer po vecerji oz. pred spanjem. Ni najbolj pravilno, a mi ne povzroča slabosti. 
Uživaj na dopustu:) 
Kako ste ostale? Kako je bilo na prvih pregledih ❤️
IZVIRNO SPOROČILO: Bejbimama

Hej punce kako ste, kako prenašate to vročino? 🥵
Vesela za vas, ki ste imele pregled in da je vse okej. Sam šibamo 😊
Zanima me kero folno kislino jemljete. Jaz imam Folacin. In včeraj je nisem vzela, ker mi je zmanjkalo, in danes zjutraj je slabost tako za 50% milejša. Isto je bilo vmes en dan, ko sem jo pač pozabila vzeti. Vem, da sem v prvi nosečnost opazila isto, samo, da sem takrat jemala Tifol. In so mi takrat tudi v lekarni rekli, da ti je po teh tabletah lahko slabo. 🤷🏽‍♀️ nevem ta slabost mene res izčrpava. Hvala bogu sem zdaj na dopustu🤗😁






(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 10:37:18   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Bejbimama

Hej punce kako ste, kako prenašate to vročino? 🥵
Vesela za vas, ki ste imele pregled in da je vse okej. Sam šibamo 😊
Zanima me kero folno kislino jemljete. Jaz imam Folacin. In včeraj je nisem vzela, ker mi je zmanjkalo, in danes zjutraj je slabost tako za 50% milejša. Isto je bilo vmes en dan, ko sem jo pač pozabila vzeti. Vem, da sem v prvi nosečnost opazila isto, samo, da sem takrat jemala Tifol. In so mi takrat tudi v lekarni rekli, da ti je po teh tabletah lahko slabo. 🤷🏽‍♀️ nevem ta slabost mene res izčrpava. Hvala bogu sem zdaj na dopustu🤗😁


Jaz sem jemala Novalac (ma še druge stvari noter zraven folne). Lahko pa folno vzameš zvečer pred spanjem, ni treba jemat na tešče. Bo dosti lažje za želodec.

(odgovor članu Bejbimama)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 10:40:22   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Bejbimama

Hej punce kako ste, kako prenašate to vročino? 🥵
Vesela za vas, ki ste imele pregled in da je vse okej. Sam šibamo 😊
Zanima me kero folno kislino jemljete. Jaz imam Folacin. In včeraj je nisem vzela, ker mi je zmanjkalo, in danes zjutraj je slabost tako za 50% milejša. Isto je bilo vmes en dan, ko sem jo pač pozabila vzeti. Vem, da sem v prvi nosečnost opazila isto, samo, da sem takrat jemala Tifol. In so mi takrat tudi v lekarni rekli, da ti je po teh tabletah lahko slabo. 🤷🏽‍♀️ nevem ta slabost mene res izčrpava. Hvala bogu sem zdaj na dopustu🤗😁


Jaz sem jemala Novalac (ma še druge stvari noter zraven folne). Lahko pa folno vzameš zvečer pred spanjem, ni treba jemat na tešče. Bo dosti lažje za želodec.



Evo ga, sem šla še gledat navodila posebej za Tifol - piše 1 tbl na dan PO OBROKU.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 11:07:27   
Bejbimama


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Bejbimama

Hej punce kako ste, kako prenašate to vročino? 🥵
Vesela za vas, ki ste imele pregled in da je vse okej. Sam šibamo 😊
Zanima me kero folno kislino jemljete. Jaz imam Folacin. In včeraj je nisem vzela, ker mi je zmanjkalo, in danes zjutraj je slabost tako za 50% milejša. Isto je bilo vmes en dan, ko sem jo pač pozabila vzeti. Vem, da sem v prvi nosečnost opazila isto, samo, da sem takrat jemala Tifol. In so mi takrat tudi v lekarni rekli, da ti je po teh tabletah lahko slabo. 🤷🏽‍♀️ nevem ta slabost mene res izčrpava. Hvala bogu sem zdaj na dopustu🤗😁


Jaz sem jemala Novalac (ma še druge stvari noter zraven folne). Lahko pa folno vzameš zvečer pred spanjem, ni treba jemat na tešče. Bo dosti lažje za želodec.




To vse prakticiram. Se pravi pojem jo zvečer po zadnjem obroku. No saj bo že, mine slabost, in tudi nehala bom jemati folno, ko bo prvo tromesečje mimo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 11:16:31   
Bejbimama
Še napačno ime zdravila sem napisala 🤦🏽‍♀️ ni folacin, ampak Folica.

(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 11:27:50   
marim
A katera jemlje kaj drugega kot folno kislino? Meni je rekla sestra ko sem klicala za prvi pregled in potem tudi ginekologinja, da naj jem folno kislino. Sem šla danes po novo škatlico v lekarno in se je prav začudila kako to, da samo folno kislino😅😅

(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 14:52:00   
anonimno1
Jaz jemljem poleg folne se vitamin C, magnezij, B kompleks, omega-3 ta je skoraj nujen je meni rekla moja G. Pa zaradi mojih tezav s hematomi dodajam se Imunobiotike da ne bi prislo do kaksne okuzbe.. kaj je prav in kaj ne se itak vsaka sama odloci, sama sem pa mnenja da je bolje zdaj telo pripraviti na jesen, zimo :) ( nikjer nisem zasledila da bi dodatki skodili plodu) :)

(odgovor članu marim)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 14:53:58   
anonimno1
Hvala vam za vse odgovore, srcno upam da bo vse ok🤞🍀🐥🐻

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Februarke 2023
20.7.2022 14:56:56   
anonimno1
Hvala🍀vsaka beseda res pomaga❤️ po 10ih dneh sem nekoliko bolje, fizicno.. je pa tole nora psihicna preizkusnja, vsak dan prebiram vse mozno, kar vem da ni ravno ok, ampak si ne moram pomagat da ne bi. upam da bo ob naslednjem pregledu vse ok🤞🍀

(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Februarke 2023
22.7.2022 6:42:37   
SrečkaNosečka35
Jaz moram priznati, da vročino precej težko prenašam. V teh dnevih, ko je res noro vroče, ne morem biti prav dolgo zunaj, ker se mi pojavijo vrtoglavice. Tudi slabost pri meni traja skozi cel dan in me včasih kar izčrpa. Ampak mi je v ponedeljek na pregledu rekla, da je vse super, tako rast kot srček, zaradi česar sem bila presrečna.Od dodatkov jemljem Novalac, B kompleks, omega z D vitaminom (je v tekočini in mi ga je ginekologinja zelo priporočala), zvečer vzamem še Magnezij, občasno pa še C in kakšne pro/imunobiotike (teh ne redno). Ko sem ji povedala kaj jemljem, je rekla, da je to to. Zdaj čakam na nuhalno, ki jo imam šele 23.8. (v 13. tednu), ker je v mojem 11. tednu na dopustu. Malo mi je dolgo za čakati ampak upam, da mi hitro mine. 🙂 Jo je še katera imela tako pozno? 

(odgovor članu anonimno1)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Februarke 2023
22.7.2022 10:36:59   
Peši14
Živjo punce,
Da se še jaz priključim debati;
Stara sem 33, to je moja druga nosečnost (SS januarja v 5. tednu). user posted image
Trenutno sem 11w5d, prvi pregled sem že imela v 9t, v ponedeljek pa sem naročena na NS (takrat bom 12w1d).
če katera rabi NS v LJ; v MCCZ kliniki sem dobila termin brez problema pa še partner je lahko zraven, če je zdrav.

Od dodatkov mi je zdravnik svetoval folno + železo, pozimi še vitamin D.
Simptomi pa ...user posted image utrujenost, ki na srečo počasi pojenja. Slabost - predvsem popoldan in zvečer + bruhanje parkrat na teden.
Naročila sem si tudi že kremo za trebušček, saj sem noro napihnjena zato imam posledično res velik trebuh user posted image

user posted image

(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Februarke 2023
23.7.2022 13:58:40   
Cajna13
Pozdravljena sreckanosecka😁jaz bom tudi imela NS tako pozno kot ti,zaradi dopustov,v 13t,in jo imam 8.8.😒tako pac je.G mi je rekla,da bo cisto uredu opraviti NS v 13.tednu,da to sploh ni pozno.Takoj za tem pa grem se na Nifty v Lj(ko dobim izvide NS poklicem,pa v parih dneh bom ze na vrsti,tako so mi rekli).Jaz razen eni kolegici nisem se nobenemu povedalaa🙈hotela sva pocakat da gre vsaj NS skozi,pol pa bo ze treba vsaj domacim povedat,ker se mi itak trebuh ze kar vidi😱Kupla sem si 2 oblekici in sem samo v njih,sta pa taki bolj šarasti in siroki tako da je trebuh kr neopazen😁Marsikdo mi je pa ze rekel,da sem se zredila🤣

(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Februarke 2023
24.7.2022 8:27:14   
SrečkaNosečka35
Pozdravljena Cajna 🙂 No, potem sva res na istem. Tudi moji ginekologinji se to ni zdelo pozno in ji zaupam. Samo, ko berem, da ima večina okoli 11. tedna, bi si tudi sama želela prej. Ampak, ja, nekaterih stvari pač ne moremo prehitevati. 🙂 Tudi jaz bom šla na Nifty, prav tako kot ti v Ljubljano, ampak je treba najprej opraviti nuhalno. Midva sva mojim staršem povedala, ker mi je tako slabo in sem utrujena, da bi na družinskih kosilih /  srečanjih, to težko skrila, lagati pa nočem. Ostalim bova po NS, ko upam, da bo vse ok. Se mi pa zdi, da imam že jaz malo napihnjen trebuh, pa sem za tabo. 🙈 Hvala bogu za poletne široke oblekce. 😉 

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Februarke 2023
3.8.2022 11:56:17   
Bejbimama
Ojla, evo pa sem tudi jaz dočakala prvi pregled, in po hitrem postopku še drugega v porodnišnici, ker naj nebi bilo vse okej. Ampak za enkrat so rekli, da je vse kot mora bit ❤ naslednji teden pa še nuhalna tako, da imam zdej vse na kupu 🤷🏽‍♀️ slabost se mi še kar ni umirila, in temu se je zdaj pridrižila še nemogoča zgaga, nerazdružljivi duo 🤢  in povrhu vsega, je še tamala fasala bakterijo tako, da smo na antibiotiku 3x na dan 🤦🏽‍♀️ ampak vem, da bo kmalu šlo vse na boljše 😊 Lep dan vam želim 😇🥰

(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Februarke 2023
7.8.2022 21:32:42   
Anonimen
Zdravo punce. 
Nisem že nekaj časa bila tukaj. Tudi mene daje slabost, utrujenost... sem bolj malo na internetu.Drugi teden imam nuhalno, pregled krvi in urina... upajmo da bo vse ok. Na pregledu sem vidla malo bebico in dobila sliko ultrazvoka. ❤ Upam, da je tudi pri vas vse ok. 

(odgovor članu Bejbimama)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Februarke 2023
7.8.2022 21:34:05   
Anonimen
Jaz bom noseča 12tednov in 11dni, ko bom imela nuhalno. Sem bila pa takoj na vrsti ravno zato, ker se že malo mudi. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?