|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2023
10.5.2023 21:32:56   
pandica1
Cau punce, mene pa zanima glede nuhalne.... a pri nuhalni izmerijo samo vratno gubo ali tudi pogledajo kaksne druge anatomske stvari?  je to v bistvu nekaksen 3d pregled, ali 2d? Kako lahko vidijo te kljucne nepravilnosti, ce je samo 2d slika? Verjetno za pogledat hrbtenico, obseg glavice itd. uporabijo 3d nacin? Hvalaa 😊😊


(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Novembrke 2023
11.5.2023 3:11:27   
Mo_nika
Pogledajo tudi druge strukture, ki se vidijo v 2D, zelodcek, hrbtenica, stegnenice, ledvicke, mehur, glavico(obseg,obliko), prisotnost nosne kosti, zmerijo velikost dojenčka, srček pogledajo( utripe, st utripov zmerijo..) Izmerijo vratno gubo… Eni preklopijo se v 3D, ampak v tem obdobju je dojencek se majhen meri cca 6cm. Na nuhalni se vidijo vecje nepravilnosti lahko ze… ni pa nujno. Tudi za downov sindrom npt ni nujno, da se vidi ker eni imajo prisotnost nosne kosti normalno in tudi srček je bp..Sicer pa je nuhalna svetlina samo presejalni test ki je brez dht samo 75-80% zanesljiv. Po novem zakonu pripada se dht zraven. Meni je naprimer DHT ful izboljsal rezultate . Imam za vse trisomije <1;20000, razen downov mam 1<16540 (brez dht je blo 1:4560.


Na morfologiji pa gledajo vse bolj podorbno, organe, zmerijo dolzino stegnenice itd…Je pa bolj anatomski pregled, ko je vse ze razvito.

(odgovor članu pandica1)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Novembrke 2023
11.5.2023 5:55:50   
fracek
@Pikafna, ja ze prvi teden aprila sem bila napotena na diabetolosko, kjer sem sla se v laboratorij in je bil sladkor spet na tesce  previsok - 5,4, dobila sem merilec in od takrat merim sladkor 4x dnevno - na tesce, nato pa 1,5 ure po zajtrku, kosilu in vecerji. Vrednosti belezim v knjizico in vsak ponedeljek porocam na diabetolosko po telefonu ter sproti dogovarjam. Enkrat mesecno pa me posljejo se v laboratorij oddat kri. So mi rekli, da vodijo cez 100 noseck in vsaka sesta je na inzulinu 🥶 
@Pandica 1, ti posljem slikice, meni je bila nuhalna en res lep pregled, nisem pricakovala, da se bo vse ze tako videlo, sem bila pa 11t2d, ko sem jo opravljala. user posted image

(odgovor članu Mo_nika)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Novembrke 2023
11.5.2023 22:01:26   
Pikafna
Hvala za vse info fracek! Me je tudi res presenetila ta stevilka koliko noseck je na inzulinu 😮
Iii res je lepo videt te slikce z ultrazvokov 🥰 A ste sedaj v vecini ze povedale vsem bliznjim, ker ste po nuhalni? Ste samo povedale, ali kaj posebnega pripravile? 😁

(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Novembrke 2023
12.5.2023 7:55:55   
Bibika1
Kdaj so vam pa merili krvni sladkor? Na prvem pregledu in odvzemu krvi ali kasneje?Midva sva včeraj šla samoplacnisko na pregled in zvedela da nam po novem pripada nuhalna svetlina brezplačno za vse nosecnice,  ne glede na starost 🙂 pozitivno presenečena...saj nisva vedela.Ali je katera opravila nuhalno po tej novi pravici po ZZZS? 

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Novembrke 2023
12.5.2023 8:48:38   
Pikafna
Pri meni na tem odvzemu krvi po prvem pregledu, domnevam, da je pri večini tako :) potem pa so me klicali, da je sladkor povišan, da je ostalo ok

Bibika a na pregledu pri svojem ginekologu pa nisi dobila napotnice za nuhalno? Če nisi, pa kar pokliči, da ti jo napiše :)) jaz sem jo dobila na prvem pregledu pri svoji ginekologinji in sem se potem naročila pri eni drugi ginekologinji v bližini, ki dela nuhalno in je imela napisano, da sedaj že tudi napotnice za nuhalno sprejema :) imam pa naslednji teden pregled

(odgovor članu Bibika1)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Novembrke 2023
12.5.2023 10:46:47   
Bibika1

Aha. OK. Jaz nisem dobila se izvida krvi...in tudi za glukozo nisem videla opravljenih meritev.Pikafna-moja G sicer sam opravlja nuhalno ampak nekaj zavlačuje... bi jo poklicala samo je ta teden odsotna in ne morem nič urediti...tudi bolniško mi je moral urediti osebni zdravnik.Vceraj na samoplacniskem me je pa začudeno gledala G ko sem rekla da se nimam datuma za nuhalno🫤A je katera delala nuhalno pri dr. LEVAK iz Velenja? 

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Novembrke 2023
12.5.2023 10:51:52   
Pikafna
Za izvid krvi tudi kar pokliči pa vprašaj, ko se vrne :) večinoma res tako rečejo, da pokličeš, pa tudi če je potem vse okej :) 

V katerem tednu pa si? To je res čudno, v tem primeru mogoče res boljše da se samo čimprej naročiš 😕 sicer pa sem za dr. Levak od kolegic slišala same pohvale 🥰 

(odgovor članu Bibika1)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Novembrke 2023
12.5.2023 11:00:18   
Bibika1
Res je🙂 ne bo druga kot v telefonski napad😋Sem v 11.tednu in 5 dni.Ok.Hvala za info glede dr. LEVAK...sem se kar naročila in je rekla da lahko pridem v ponedeljek že na nuhalno 🙂


(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Novembrke 2023
12.5.2023 11:19:24   
Mo_nika
Jaz sem prvič delala pri dr Levakovi oziroma vse samoplačniške preglede sem opravila pri njej. Tudi zgodnjo mofrologijo, 3d4d UZ v 28tednu ter kontrola rasti pri 32 tednu.Ona je najbolj srcna ginekologinja ever. Prijazna, strokovna, topla. Vzame si čas naredi noro lepe posnetke. Jaz imam same pohvale 🥰 Men so bli pregledi pri njej nekaj najlepsega v nosecnosti. 

(odgovor članu Bibika1)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 10:45:15   
Pikafna
Bibika, je nuhalna že za tabo? Kako je bilo? 🥰

(odgovor članu Mo_nika)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 13:32:19   
Bibika1
Ojla, hvala vsem za mnenje glede dr.Levak🤗 to je pa res No.1 G.. kako prijazen in iskren odnos, celoten pogovor in razlaga...u glavnem z mojim možem sva bila pozitivno presenečena 🥰 priporočam dalje vsem ki zelijo doživeti posebne trenutke na teh pregledih.V nasprotju z Dr.Levakovo, sva doživela mrzel tuš,  reakcijo moje osebne G, ki je zvedela da sva šla na samoplacnisko nuhalno. Grozno. Če moj ne bi bil z mano, bi se samo prijokala domov ker mi je bilo res hudo. Pa nisem drugače zelo občutljiva ampak da ima nekdo v zdravstvu taksen odnos...groza🫤  u glavnem...lepo povednao - ni ji bilo všeč.Pozitivno je vsaj to, da je bila nuhalna b.p., vidni vsi pomembni deli telescka🥰 spol ni bil določljiv.  Kljub dobremu izvidu UZ sem šla delat še DHT.razmišljam tudi o preiskavi Nifty, kaj ve mislite?Vem, da za te zadeve ni 100% garancije...le razmišljam.🥴 Hvala za vase mnenje. Kako ste ostale glede nuhalne? Ste se potem se odlocile za dodatne genetske preiskave ali ne? 

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 13:57:19   
Mo_nika
Jaz sem delala nuhalno+dht in Nipt razširjeni paket. Pa ravno za to da sem malo bolj mirna. Vem, da ni garancija za vse ampak vseeno. Prvič sem delala pa nuhalna +nifty srednji ali basic paket se ne spomnim.
Super sem vesela, za pregled pri Levakovi, jaz grem k njej na morfologijo in komaj čakam🥰Tudi pri meni je bilo prvic enaka reakcija ginekologa, ko sem povedala da sem sla drugam na nuhalno.😔

(odgovor članu Bibika1)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 15:03:16   
Bibika1

Te  čist razumem🤗 se bom kar naročila na odvzem za Nifty, standard paket.Kdaj imas rok Mo_nika?Od kdaj do kdaj je priporocljiva morfologija - samoplacnisko se to dela? Koliko UZ pripada v nosecnosti, po ZZZS? 
Se opravičujem za "nerodna" vprasanja osnovnih zadev ampak pri najini G ne zveva vsega🥴

(odgovor članu Mo_nika)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 15:13:09   
Mo_nika
Morfologija pripada pri svojem ginekologu med 21in 24 tednom. Ampak jaz nimam nekih prijetnih izkusenj z njim , tako da bom sla samoplacnisko k Levakovi.Drugace pa je sedaj potem po novem tudi krit Uz kontrola rasti v 32 tednu in bris na streptokok, ki pa mislim da ga delajo v 36tednu.Eni ginekologi se striktno drzijo samo tega kar pripada preko zavarovanja, eni delajo Uz na vsakem pregledu.

(odgovor članu Bibika1)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 15:21:59   
Mo_nika
PDP imam po nuhalni 10.12.2023, trenutno sem v 15tednu. Čez 14dni imamo pregled pri ginekologu ko bom v 17tednu. 🤗

(odgovor članu Mo_nika)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 15:26:16   
Bibika1
Aha. OK. Hvala za te informacije. Sem brala ja, da je mal zmede glede vseh teh novosti, ki po novem pripadajo nosecnicam.Rada bi si kupila Babybook, vendar ne najdem moznosti spletnega nakupa...ali je ta revija na voljo tudi v trafikah?

(odgovor članu Mo_nika)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 15:36:59   
Bibika1

Super 🤗 uuu lepo. Torej si bolj decembercek😊 ali si mislila 10.11.2023?Jaz sem v 12.tednu, in imam PDP 30.11.2023.
IZVIRNO SPOROČILO: Mo_nika

PDP imam po nuhalni 10.12.2023, trenutno sem v 15tednu. Čez 14dni imamo pregled pri ginekologu ko bom v 17tednu. 🤗



(odgovor članu Mo_nika)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Novembrke 2023
16.5.2023 19:14:29   
Pikafna
Verjetno se je zmotila Monika ja 😁 ampak saj cisto razumem, meni gre kr naenkrat kar hitro vse skupaj, bi si tudi mislila, da niso ze 3 mesci za mano haha 
Sicer pa Bibika, babybook lahko dobis pri svoji ginekologinji, tam ko bos opravljala solo za starse, ali pa mogoce, ce bos sla na nipt test poglej, ce ga imajo :) je pa zastonj, ni za kupit
Pa super za lepe novicke iz nuhalne in tako lepo izkusnjo pri Levakovi 🥰 sedaj pa mislim, da samo se mene caka nuhalna, se 2 dni 😁

(odgovor članu Bibika1)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Novembrke 2023
17.5.2023 4:40:48   
Mo_nika
Ja pdp je 10.11, zatipkala sem se 😅Joj men gre tako hitro čas, sploh v tem obdobju 29.5 začnem z novo službo, praktično za 4mesece in potem bom že na dopustu in porodniski 😅 Ampak ja najprej mam krajše cilje, naslednji je seveda je morfologija 🤗

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Novembrke 2023
17.5.2023 7:50:23   
Bibika1
Ja res gre hitro...tudi jaz ne morem verjet da so 3 meseci mimo🤗 hvala za info Pikafna glede babybooka.Držim pesti za nuhalno 🍀😊


(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Novembrke 2023
18.5.2023 20:52:35   
pandica1
Cau punce, evo se javljam se jaz. Nuhalna in nifty so za mano, glede na rezultate je z mojim miskom/misko vse v redu 😊😊 Imam pa par vprasanj: 1.Glede na zadnjo M je na UZ bila starost 12t1d, glede na velikost ploda pa 12t4d. Kaj zdej velja??? 😅😅 2. Kar se tice morfologije... je to pregled, za katerega rabi gin licenco, kot v primeru nuhalne? Al opravi to vsak lececi ginekolog? Jaz si zaradi mojih prirojenih napak na lobanji, zelim RES RES kvalitetno opravljeno morfologijo in ne vem kako dober je v tem moj gin 🤔 kako pa je s tem da gres samoplacnisko? Kako se gibljejo cene ? Verjetno je kar draga zadeva ? 


(odgovor članu Bibika1)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Novembrke 2023
18.5.2023 20:59:43   
Pikafna
Za mano je tudi nuhalna in je vse tako kot mora biti 🥰 da bom res pomirjena, čakam še na rezultate panorame, potem pa lahko zadiham in končno začnem malo uživati v nosečnosti ☺️
Pandica, super za dobre rezultate nuhalne tudi pri tebi 😁 sicer pa tud moja pikica glede na UZ izgleda za kakšen dan večja kot je po zadnji M, mi je rekel ginekolog, da bo končni PDP potem določila ginekologinja. 
Za morfologijo se pa iz prve nosečnosti res ne spomnim, moj takratni ginekolog je tako nuhalno kot morfologijo opravljal, tako da res ne vem, ali je morfologija povsod ali samo pri nekaterih :/ sicer pa sem enkrat gledala cene za samoplačniško morfologijo, se mi zdi da je bilo povsod 100 - 140

(odgovor članu pandica1)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Novembrke 2023
19.5.2023 5:23:56   
Bibika1

Cestitke obema🤗 upam da se lahko zdaj res sprostimo in zacnemo uživat 😊 ali ste zvedele tudi spol tiste ki ste opravljale preiskave krvi? za morfologijo nisem prepričana , vendar moja G mi je pravila da mi bo dala napotnico za MB, Lj ali PT, da bom sla drugam.  Res da je bila takrat v šokantnem stresu zaradi opravljene nuhalne pri drugem, tako da nevem kaj je mislila s tem. Jo pa drugače opravlja tudi sama. 
Glede velikosti miške/miskolinka, imam jaz tudi razlicne tedne in dneve...če stejem od osebne G, dveh samoplacniskih G in G na urgenci, nista niti dva povedla iste velikosti in s tem ocene starosti. Je pa res da sem opazila da merijo razlicno plod...eden se potrudi in izmeri celotno dolzino CRL...drugi bolj površno ker plod leži kot v jajčki.  Upam da to ne predstavlja kaksen problem za kasneje...

(odgovor članu pandica1)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Novembrke 2023
19.5.2023 5:23:59   
Bibika1

Cestitke obema🤗 upam da se lahko zdaj res sprostimo in zacnemo uživat 😊 ali ste zvedele tudi spol tiste ki ste opravljale preiskave krvi? za morfologijo nisem prepričana , vendar moja G mi je pravila da mi bo dala napotnico za MB, Lj ali PT, da bom sla drugam.  Res da je bila takrat v šokantnem stresu zaradi opravljene nuhalne pri drugem, tako da nevem kaj je mislila s tem. Jo pa drugače opravlja tudi sama. 
Glede velikosti miške/miskolinka, imam jaz tudi razlicne tedne in dneve...če stejem od osebne G, dveh samoplacniskih G in G na urgenci, nista niti dva povedla iste velikosti in s tem ocene starosti. Je pa res da sem opazila da merijo razlicno plod...eden se potrudi in izmeri celotno dolzino CRL...drugi bolj površno ker plod leži kot v jajčki.  Upam da to ne predstavlja kaksen problem za kasneje...

(odgovor članu pandica1)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?