|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:08:47   
Anonimen
A bi se dalo na enem mestu zbrati vse o carskem rezu?

Kdaj se odločijo za carski rez? Koliko besede ima pri tem nosečnica sama?
Kakšne so priprave, če so? Kakšen je celoten potek od sprejema v porodnišnico do konca poroda?
Kakšne so morebitne in kakšne gotove posledice? Za mamo in za otroka, seveda.

Hvala.

Mimogrede, a je že kje v Sloveniji dovoljeno, da se nosečnica sama, četudi samoplačniško, odloči za carski rez, čeprav ni medicinskih indikacij za to, ali je to še vedno samo v tujini?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:17:46   
urška
za carski se odločijo iz različnih razlogov; velikost in lega ploda, konstitucija matere, moji kolegici so ga delali, ker so med normalnim porodom ugotovili, da ima otrok prekratko popkovino, ki bi se strgala pri navadnem porodu
ko prideš v bolnico (če imaš dogovorjen cr) ti naredijo preiskave kot pred operacijo (ekg, pregleda te internist)
preden greš v operacijsko dajo klistir in te obrijejo pa še neki ti dajo v mehur. pol greš na mizo naštimajo infuzijo in zaspiš
in se zbudiš bez trebuha in z groznimi bolečinami in greš na intenzivno, kjer si prbl 3 dni pol pa na oddelek
posledic naj ne bi bilo.
kolikor vem se pri nas ne moreš odločit in iti na samoplačniški sr, pa tudi če se G odloči da bo potreben mislim da ne moreš ugovarjat, se pa ponekod lahko odločiš ali rodiš pod splošno anastezijo ali pa s spinalnim blokom
takole približno; sem pravkar ugotovila da sem že ful pozabla kako se je odvijalouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:22:47   
Anonimen
Kako pa izgleda potek same operacije?

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:31:19   
andrejaz
Ker pri meni ni šlo naravno, so mi po celodnevnem matranju le naredili CR.

Na Jesenicah je to izgledalo takole:
Te odpeljejo v operacijsko, te čisto slečejo, so me vsaj 5x vprašali kaj sem jedla in pila (seveda nisem nič, če sem bila cel dan v bolečinah), nato kakih 5 ljudi skače še 5 minut okoli tebe, nato pa ti pade tema na oči. Jaz sem se zbudila po nekaj urah, in se samo medlo spomnim, da je ena sestra držala Marka pri mojih prsih, da se je dojil. Potem pa spet tema, do naslednjega dne,.

Evo, tko na kratko.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:40:11   
Anonimen
Očitno lahko torej izbiraš, ali boš med carskim rezom pri zavesti ali ne.. OK, to razumem...
Kaj pa detajli? Kje zarežejo? Kako zašijejo? Kako je potem s šivi? S katerimi zdravili te nafilajo prej, vmes in potem?

(odgovor članu andrejaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:44:55   
urška
prerežeje te tik nad dlakami, nekje med 12 in 15 cm. kakšni bodo šivi je odvisno od operaterja; lahko maš zunanje ali pa notranje; ven ti jih poberejo dan preden greš domov.
prej te nič ne filajo. pol pa. s protibolečinskimi inekcijami 3x na dan pa še s kakšno za krčenje maternice (to je "poseben užitek") pa tud pol na oddelku dobiš vsak dan 3 tramale pa 3 lekadole pa se lahko pridno filaš, če je kriza (pri meni je kar bila)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:46:57   
Anonimen
Tramal? Kristus, a ni na škatlici teh tablet trikotnik, ki pomeni, da vplivajo na psiho?

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:52:31   
andrejaz
Zarežejo tik nad sramnimi dlakami, tako da se nič ne vidi v kopalkah.
Zašijejo- odvisno na kakšno šiviljo naletiš. Moji šivi še kar nekako izgledajo. Po nekaj dneh ti šive, že v porodnišnici odstranijo. Šive moraš spirati z vodo. V lekarni lahko kupiš tudi kremo za celjenje brazgotin in si s to kremo mažeš. Meni so se šivi kar hitro zacelili.
S čim so me nafilali pojma nimam. Ko se zbudiš iz narkoze imaš priključeno infuzijo in baje notri tudi nekaj proti bolečinam. Jaz sem imela še transfuzijo krvi, ker sem jim precej krvavela med CR.
Po kakšnih 2 dneh so mene prestavili iz intenzivne nege v navadno sobo- tam si brez infuzije, in ti lahko ponudijo tablete proti bolečinam - se pa ne spomnim več katerih. Pa železo ti dajejo za piti - sirup. Po kakih 5 dneh mene ni več nič bolelo, da bi rabla kaj proti bolečinam

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:52:33   
Mirna*
Zarezejo spodaj user posted image  kje pa ane? Nekako 8 cm pod popkom, dolzina reza kaj pa vem, cca 15 cm al pa malo manj. Sive poberejo ven 5., 6. dan, ostane brazgotina - ica, ki pa precej zbledi, ce jo kasneje mazes s kremo za brazgotine.

Zdravila? Po operaciji vsekakor in nujno proti bolecinam, ker prvi in drugi dan precej boli, pa injekcije za krcenje maternice dobivas, pa ne vem, kaj se. Pa eno vrecko z ne vem cim napolnjeno so mi polozili na spodnji del trebuha, mislim, da zaradi ciscenja...Joj, sem rodila komaj 3 t nazaj, pa ze pozabila c c c. Drugace pa si sploh na inztenzivni prve dneve pod stalni nadzorstvom, stalno ti cekirajo utrip, pritisk...imas pa tudi infuzijo, 3. dan dobis pa ze malo hrane (cista juhica). Potem, ko gres na oddelek, pa se vedno dobivas tbl,. proti bolecinam in za krcenje m.

Okrevanje je kar hitro, vsaj jaz sem bila po nekaj dneh ze precej ok, le trebusne misice oz. predel, kjer je rana, se boli. Po 4 urah po operaciji si ze na nogah, te napodijo na wc, vsaj v lj je bilo tako. Takrat z mukami, danes pa vem, da je to edino pravilno, da te cimprej spravijo na noge...

Mislim pa, da cetudi bi se dalo samoplacnisko izbrati cr, je to ogroooomen strosek. Gotovo ves, da zdaj, "po novem", ob vsakem odpustu iz bolnisnice, dobis informativni racun, koliko bi brz zavarovanja stalo tvoje bivanje tam. No, mene bi kostalo za 5 dni, pa operacija in vse kar spada zrave "samo " 734 000 sit...sem zracunala, da sem placevala zavarovanje ravno 10 let, da sem poj tole lahko "porabla" user posted image

Ce te sek aj zanima, vprasaj. Ali bos imela cr al...?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:52:34   
urška
zanimivo ne? neki ti more nekje vplivat, ker trebuh boli kot hudič....sploh po inekcijah za krčenje maternice....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vse o carskem rezu
1.10.2005 23:56:25   
andrejaz
Jaz sem dobila hrano že takoj naslednje jutro in ne šele 3 dan.
Na Jesenicah ti dajo kateter, tako da greš prvič na WC šele 3 dan, ko te prestavijo iz intenzivne nege v normalno sobo

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Mirna*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:00:18   
urška
jaz sem rodila v lj v petek zjutraj, pol pa na intenzivno v nedeljo zjutraj sem pa dobila čokolino, tako redek da ga lahko spiješ.
na wc greš pa po treh urah. iz postelje se sicer vstajaš 15 min pa pol še vrečko s sabo trogaš....se raje ne spomnim več....drug dan zjutraj greš že sam pod tuš. tko je če rodiš pod splšno anastezijo; s spinalnim bloko je najbrž drugač, maš najbrž kateter

(odgovor članu andrejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:03:41   
Anonimen
Čakajte no malo, babe...
Oprostite izrazu, ampak - ščiješ v lonček in 3 dni ješ po žili?

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:10:26   
urška
ne, ne sej hodiš na sekret, ampak ješ pa po žili ene 2 dni, ja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:11:03   
andrejaz
Nič v lonček - cevko imaš iz user posted image  napeljano v vrečko, ki je privezana na postelji.
Naslednji dan je bila že normalna hrana kot se spomnim - samo zvečer na žlico, ker je bila zmeraj mlečna večerja.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:11:38   
Anonimen
Ja komu na čast pa to? Saj z usti, požiralnikom, želodcem in ritjo ni nič narobe. Saj ti prerežejo maternico, ne vampa...

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:12:45   
Anonimen
Cevko iz XXX? Ja kam jo pa vtaknejo, mater?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:15:56   
urška
infuzijo dobiš v žilo na roki, ne vem pa kako je s katetrom; to moraš gledat kot na opracijo, zato tud infuzija pa to

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:17:40   
Anonimen
Aha... In potem naj moj dragi pride k meni na obisk na intenzivno, že itak ves bogi od vsega, na koncu naj pa še gleda, kako nekaj centimetrov stran od njegove betice zbirajo moj urin v vrečki?

No, ja, saj zato sem pa vprašala, da kaj izvem... Mi je že žal...

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:17:43   
andrejaz
Zdej si pa že tolk stara, da bi lahko vedla, da imaš tudi luknjico za lulanje - tam notri, ti dajo cevko. Ampak to naredijo, ko si že v narkozi in nimam pojma kako to naredijo. Malo pa zapeče, ko ti cevko ven potegnejo.Aja pa ne se prestrašit, če vidiš v vrečki urin modre barve. Baje ti dajo v mehur barvo, preden te zarežejo, da takoj vidijo če so ti mogoče prerezali tudi mehur.

Hrana po žlici pa naj bi bila bolj lahka hrana - stranki učinek vseh operacij je lahko tudi slabost, zato je bolj priporočljiva lahka hrana. Meni so dali normalno hrano

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:19:05   
Anonimen
A v tisto luknjico jim uspe še kaj vtaknit? user posted image

(odgovor članu andrejaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:22:27   
urška
zdej smo te pa čist prestrašle. v lj porodnišnici načeloma ne delajo cr s spinalnim blokom (takrat rabiš kateter, ker maš noge mrtve in ne moreš na sekret) ampak te dajo kr zaspat. in v tem primeru ne dobiš katetra ampak hodiš na wc; ti pa res pred opracijo spustijo v mehur obarvano tekočin, ampak čutiš čisto minimalno.
a so ti omenili, da znaš met cr?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:24:33   
andrejaz
Ja očitno uspejo. Sej drugače je CR operacija kot vse druge (če ni z EA), tako da je kateter zelo pogost. Vrečka z urinom pa je privezana ob postelji ob strani postelje- tik nad tlemi, tako da ni tako opazna

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:28:19   
urška
andreja al pol se ti na intenzivni nisi nič vstajal iz postle? kako se pa umivaš?

(odgovor članu andrejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:29:51   
urška
pa v lj ne uporabljajo katetra pri cr ampak te dvignejo iz postelje 3 ure po porodu in pol si on your own

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?