|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A varčujete za svojega otroka?
12.10.2005 11:16:39   
Annny
Saj pravim, da naj bi bili vsaki starši življenjsko zavarovani- tu se strinjamouser posted image . Nama se je najbolj ugodno zdelo življ. zavarovanje pri Tilii (kombinacija s tujimi VS)- tako da za oba plačava cca 180 Eur/mes.
Potem pa imamo izbran vsak svoj portfelj skladov, v katerih hranimo/ nalagamo glavnino denarja (dolgoročne naložbe).
Nekaj denarja imamo 'v zraku'- za priložnostne nakupe delnic ipd.

Koruzica, ko bo napočil čas za rigorozno davčno politiko v EU, pa lahko sredstva še vedno preselimo na Veliki Kajman, hehe, kajne? Off-shore cone so in vedno bodo, tega ne bo preprečil nihče in tu ni nič nezakonitega- samo stvar posameznika je, ali to izkoristi zase ali ne.

Mehurcica, midve se očitno nisva razumeli. O nepremičninah sem napisala zato, ker si napisala, da je ta oblika naložb PRED vlaganjem v sklade. Če si mislila kaj drugega, ne vem. Hotela sem omeniti še indeksacijo..sploh nima zveze s tem, kakšen je končni donos v zavarovalnici..še vedno je majhen.
Zavarovanja imajo tudi povsem drug namen, kot gole naložbe, ne smemo mešati hrušk in jabolk. Če imaš zelo veliko denarja v skladih, pa sem mnenja, da ne rabiš nikakršnega zavarovanja, niti zdravstvenega.

Poznam zavarovalniškega zastopnika, ki zasluži mesečno cca 900.000 sit neto, ima lepo hišo, krasen avto in vse tipi topi, žal pa za tak rezultat dela vse dni (no, malo je tudi talenta za ta biznis). Hočem reči, tudi v tem poslu se da veliko zaslužiti in ogromno prihraniti, če si iz pravega testa. Moraš pa delati za dobro stranke in vedeti veliko tudi o ostalih finančnih področjih, da lahko daš človeku celovit nasvet. Veliko sreče v tem poslu, Mehurčica- you'll make ituser posted image

Torej, glede varčevanj sem hotela napisati le tole- zakaj bi izbrala varčevanje v banki ali zavarovalnici, kjer se gibljejo obresti okrog 2%?? Vzajemni skl. delajo s povprečno 15% donosom (nekateri precej večjim) na dolgi rok. Ni primerjave.
Zavarovanja pa so spet nekaj drugega, kot pa namensko varčevanje v zavarovalnici (to dvoje se največkrat prepleta).

No, vesela sem, da nekateri napisano razumete, tisti, ki pa ne, pa gotovo kdaj še bosteuser posted image

Lp


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A varčujete za svojega otroka?
12.10.2005 12:22:39   
mehurčica
To, ko sem napisala v enem od prejšnjih postov: "Temelj naše socialne in finančne varnosti SO življenjska zavarovanja. Potem so varčevanja v nepremičninah, bankah, šele nato v skladih. Predstavljaj si hišo, v katero ti nekdo tja, kjer so temelji, vrže televizijo, kavč, rože... "

...je mišljeno glede VARNOSTI naložb. Hišo sem dala za prispodobo naših naložb. Sigurno se ne bom pri mojih dohodkih kar takoj odločila za kakšne hedge sklade...user posted image  Hja, lahko je tistim(tudi tebi verjetno), ki imajo ves čas kak tolar, s katerim si nimajo kaj počet.

In vidiš, tudi ti imaš poskrbljeno za svojo varnost-življenjsko zavarovanje. A ni fajn občutek? Meni se zdi, odkar sem se odločila za to, da sem kar bolj svobodna.user posted image Ma ja, smešno se sliši, ampak res tak čutim.user posted image  In kot praviš ti, imata kombinacijo s tujimi VS. Super. Tudi jaz se bom odločila za varjanto VS, v katero verjamem...seveda, ko bodo finance to dopuščale.user posted image  Upam, da kmalu.


Jap, tudi jaz poznam zavarovalniškega agenta, ki zasluži cca.800.000sit na mesec. Ampak mu ni potrebno delat vse dni. Normalno ima cajt za fitness, kosilo v miru, čas za punco, čas za kak biljard, obisk....kadar hoče, kolikor hoče.


Smo že čisto iz teme zašli.....nam jo bodo zaklenli...user posted image

Lp

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A varčujete za svojega otroka?
12.10.2005 18:18:41   
koruzica
IZVIRNO SPOROČILO: Annny

Saj pravim, da naj bi bili vsaki starši življenjsko zavarovani- tu se strinjamouser posted image . Nama se je najbolj ugodno zdelo življ. zavarovanje pri Tilii (kombinacija s tujimi VS)- tako da za oba plačava cca 180 Eur/mes.
Potem pa imamo izbran vsak svoj portfelj skladov, v katerih hranimo/ nalagamo glavnino denarja (dolgoročne naložbe).
Nekaj denarja imamo 'v zraku'- za priložnostne nakupe delnic ipd.

Koruzica, ko bo napočil čas za rigorozno davčno politiko v EU, pa lahko sredstva še vedno preselimo na Veliki Kajman, hehe, kajne? Off-shore cone so in vedno bodo, tega ne bo preprečil nihče in tu ni nič nezakonitega- samo stvar posameznika je, ali to izkoristi zase ali ne.

Mehurcica, midve se očitno nisva razumeli. O nepremičninah sem napisala zato, ker si napisala, da je ta oblika naložb PRED vlaganjem v sklade. Če si mislila kaj drugega, ne vem. Hotela sem omeniti še indeksacijo..sploh nima zveze s tem, kakšen je končni donos v zavarovalnici..še vedno je majhen.
Zavarovanja imajo tudi povsem drug namen, kot gole naložbe, ne smemo mešati hrušk in jabolk. Če imaš zelo veliko denarja v skladih, pa sem mnenja, da ne rabiš nikakršnega zavarovanja, niti zdravstvenega.

Poznam zavarovalniškega zastopnika, ki zasluži mesečno cca 900.000 sit neto, ima lepo hišo, krasen avto in vse tipi topi, žal pa za tak rezultat dela vse dni (no, malo je tudi talenta za ta biznis). Hočem reči, tudi v tem poslu se da veliko zaslužiti in ogromno prihraniti, če si iz pravega testa. Moraš pa delati za dobro stranke in vedeti veliko tudi o ostalih finančnih področjih, da lahko daš človeku celovit nasvet. Veliko sreče v tem poslu, Mehurčica- you'll make ituser posted image

Torej, glede varčevanj sem hotela napisati le tole- zakaj bi izbrala varčevanje v banki ali zavarovalnici, kjer se gibljejo obresti okrog 2%?? Vzajemni skl. delajo s povprečno 15% donosom (nekateri precej večjim) na dolgi rok. Ni primerjave.
Zavarovanja pa so spet nekaj drugega, kot pa namensko varčevanje v zavarovalnici (to dvoje se največkrat prepleta).

No, vesela sem, da nekateri napisano razumete, tisti, ki pa ne, pa gotovo kdaj še bosteuser posted image

Lp




No, si videla da gre...user posted image

Saj smo na vezi, sam mal dolg traja da se vzpostavi...

lp k.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 28
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Katero ime vam je lepše?




Cvetka (16%)

Betka (20%)

ali Blažka? (63%)


Število vseh glasov: 359

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!