|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
[Anketa]

Katero pasjo hrano jedo vasi psi?


eukanuba
  6% (3)
hills
  12% (6)
royal canin
  10% (5)
nutro
  18% (9)
pro plan
  4% (2)
pedigre
  14% (7)
frieskies
  2% (1)
chappi
  6% (3)
drugo
  25% (12)


Skupaj glasov: 48


(Zadnji oddan glas : 11.12.2005 20:53:59)
(Glasovanje zaključeno: 19.12.2005 0:00:00)
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
21.10.2005 13:26:45   
Anonimen
Nasa Luna tut je brikete 3x na dan, cez vikend ponavadi dobi se kaj zraven (meso, makrone, korenje ...) in potem ce cel vikend dobiva zraven se dodatke, je v ponedeljek mal tezko pojest samo brikete. Ampak ce bo lacna, bo ze jedla. Na morju smo jo med drugim futral tut z zlico user posted image  

Je pa nasa hrana seveda the best in se briketi lahko skrijejo pred njo user posted image user posted image user posted image  

Aja, imamo pa Hills. Njaprej je mela Nutro, Eukanuba ji ni bla glih vsec, Royal Canin je tut jedla neki casa, zdej ma pa ze zlo dolg Hills. In noben povedu, da ne smemo tolkrat hrane zamenjat user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
21.10.2005 13:57:28   
ursa_p
Nase punce jejo v glavnem Royal Canin, ampak ker je ena blazno suha in jo je bilo nujno potrebno porediti, smo kupili zeloo mocne brikete Bosch Energy Extra .. ki so se enkrat mocnejsi od Active variante! Vse stiri imajo brikete za jutranji obrok! Zvecer pa kuhana hrana. user posted image
Ce se katera dva dneva zmrduje in ne bi jedla briketov, jih dobi se zvecer, pa smo spet zmenjeni! user posted image

Splisni!

Belcando hrano imajo tudi v trgovini zraven Ruskega Carja ... zraven cvetlicarne ... Maks in Lucka!
Kar se pa tvoje Mise tice .. marsikdo dela napako s tem, da ker noce briketkov ji pa nekej skuhas, sam da je ... ce bi bila lacna bi ze jedla, tako da ti priporocam, da ji vec dni zapored dajes briketke ... sem prepricana, da jih bo po treh dneh sigurno ze pojedla. Ampak to pomeni, da dobi samo briketke, nic drugega .. kaka hrenovka ... jaz bi tud rajs cakala, da hrenovka dol z mize pade kot pa briketi! user posted image  Samo vztrajna moras biti. Problem je pri lastnikih, ki pravijo ... joj, bo shujsal ... poginla zarad lakote sigurno ne bo ... smo lahko vsi prepricani! Ampak ker so razjaveni tocno vejo kako nas "obracati okoli prsta" ... hehe!

Lp, Ursa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
21.10.2005 14:00:27   
Reja
Naš je že star (11 let in pol), čeprav se obnaša otročje. Je pa kakršnekoli brikete, ki imajo oznako senior - za starčke. In ima odlične zobe, lepo dlako, pa tudi uhljev nima več vnetih, odkar je to hrano.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
21.10.2005 15:51:30   
PIKA
Naša dva pa dobivata samo Bosch ali Hills brikete, občasno kakšno testenino, ki je ostala od kosila, enkrat na teden govejo kost. Hranimo pa ju 2x na dan. Za psa je prav, da hrano po obroku umaknemo in ne pustimo, da si postreže sam večkrat na dan. Tak način prehranjevanja imajo muce. One jedo večkrat na dan, malo, zato imajo naše muce ves dan polne posodice briketov, ki jih zvečer pospravimo. Psa se mačjih briketov ne dotaknejo, kljub temu, da so posodice ves dan polne. Samo enkrat smo jima rekli, da to ni za njih in to upoštevata.

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
21.10.2005 18:58:03   
*goldfish*
Naša kužika pa je samo Cesar. Je taka finauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
22.10.2005 16:19:42   
Anonimen
Večinoma kar 1250g konzerva iz Mercatorja ali Spara (na dan).

(odgovor članu *goldfish*)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
23.10.2005 14:01:49   
biba77
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Evo moj pa je izključno le briketirano hrano, ki je ni na seznamu. In sicer Belcando, ki je nemškega izvora in temelji na 90% mesu in je brez konzervansov. Zaenkrat jo moram odlično pohvalit, saj mali nima nobenih problemov s prebavo ali kožo. Suuuupeeeeer!!!! Upam da bo tko še naprej..


BaguSka,
tudi moja user posted image je Belcando hrano.
Najprej smo zeceli z ovcetino, zdaj pa ji kupujeva zajca ali raco. Ima kar rada.
S tem, da ji jaz vsak dan dam se pol konzerve (tudi Belcando, 800g); razlicne okuse in ima prav vse rada. In, disijo kot mesni narezki...user posted image Na njih pa je deklarirano, da vsebujejo 89-94 % mesa (razlicno od okusa), kar je kar krepko vec kot v obicajnih konzervah, ki jih je mogoce kupiti v trgovinah "za mali denar"...


V Mb sem jo do sedaj samo v enem pasjem salonu zasledila.


Sicer pa ni taki problem, ce psu menjavas razlicne vrste briketov, vendar ne cez noc: po nasvetu veterinarja je najboljse neko 2-tedensko prehodno obdobje, v katerem mesas novo in staro hrano; npr: hills in belcando brikete zmesas in 2 tedna dajes user posted image to mesanico, za tem pa samo "nove". Je manj obremenjujoce za prebavo.

< Sporočilo je popravil biba77 -- 23.10.2005 14:04:55 >


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
24.10.2005 6:52:44   
ursa_p
IZVIRNO SPOROČILO: biba77

Sicer pa ni taki problem, ce psu menjavas razlicne vrste briketov, vendar ne cez noc: po nasvetu veterinarja je najboljse neko 2-tedensko prehodno obdobje, v katerem mesas novo in staro hrano; npr: hills in belcando brikete zmesas in 2 tedna dajes user posted image to mesanico, za tem pa samo "nove". Je manj obremenjujoce za prebavo.


Se boljsa menjava pa je, da briketke menjas po naslednjem nacinu ... najprej na primer 3:1 stari, novi ... cez recimo tri dni 2:2, cez par dni pa ze 1:3, kasneje pa 4:0 za nove! Ce psu odgovarjajo, in ce se vmes lepo navajo (in ne dobijo prebavnih motej), je vse v redu! Marsikateri pes ob menjavi dobi prebavne motnje!

Moram povedat se svoje mnenje glede POCENI pasjih konzerv (in biriketov!) raznih trgovskih znamk, kot so Spar, Mercator, Tus, ... to je slaba hrana, polna soli, zato jo imajo psi radi! Prav tako kot Pedigree (ceprav priznam, da mora reklama marsikoga zamikati), Chapi, Darling, ... Sol pa seveda povzroca tezave na ledvicah, ki lahko pripelje tudi do odpovedi. Samo v informacijo tistim, ki dajejo psom to hrano, sploh ce jejo izkljucno to hrano ... jaz bi jo takoj zamenjala ... je boljsa kuhana hrana (seveda obvezno brez soli in zacimb) - makaroni (polenta, riz, kasa, ... ) + meso + zelenjava ... pa kak jajcek, olivno olje, kisla smetana, skuta, ...

Lp, Ursa

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
24.10.2005 6:58:18   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p

IZVIRNO SPOROČILO: biba77





Moram povedat se svoje mnenje glede POCENI pasjih konzerv (in biriketov!) raznih trgovskih znamk, kot so Spar, Mercator, Tus, ... to je slaba hrana, polna soli, zato jo imajo psi radi! Prav tako kot Pedigree (ceprav priznam, da mora reklama marsikoga zamikati), Chapi, Darling, ... Sol pa seveda povzroca tezave na ledvicah, ki lahko pripelje tudi do odpovedi. Samo v informacijo tistim, ki dajejo psom to hrano, sploh ce jejo izkljucno to hrano ... jaz bi jo takoj zamenjala ... je boljsa kuhana hrana (seveda obvezno brez soli in zacimb) - makaroni (polenta, riz, kasa, ... ) + meso + zelenjava ... pa kak jajcek, olivno olje, kisla smetana, skuta, ...

Lp, Ursa



Bolj škodi kompliciranje lastnikov.

Jaz tudi jem soljene stvari, pa mi kocine nočejo in nočejo izpadat.user posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
24.10.2005 7:13:16   
ursa_p
Sem sla prebrat temo o soli, ki jo najdete tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2787.0.html

Malo soli v pasji prehrani je zgleda dovoljeno oziroma celo priporocljivo ... ce si preberete zgornjo temo, boste videli ... ampak te poceni pasje hrane jo vsebujejo prevec!

Lp, Ursa

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
24.10.2005 7:23:18   
CUKRČEK
Zadnje čase je fuuul moderno, da se propagira, katera hrana ni dobra. Tako za ljudi kot za živali.
Ena ima same E-je, druga preveč soli, tretja je že sama od sebe škodljiva, četrta...
Če bi vse to upoštevali ne bi jedli ničesar več. Še trava je radioakrivna, ker raste pod drajti za elektriko.
Kot sem že rekla, bolj škodi kompliciranje, kot posamezna "škodljiva" hrana.

In za povrhu: najbolj komplicirajo tisti, ki so nekje samo prebrali, da neka hrana pa kar naenkrat ni več dobra. In to je pač prebral pomožnosti v kaki reviji, ki danes piše da je vse to škodljivo, jutri bo pa že pisalo, kako zelo dobro in koristno je to za telo.

V normanih količinah nič ne škodi. Tudi hrana brez soli, brez E-jev, brez... ni dobra. Telo rabi vse. Razen kompliciranja!

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
25.10.2005 20:20:40   
frutka_
Mi imamo za Iriko Bosch hrano, enkrat tedensko dobi jajčko za dlako v brikete, redno ji mamica kupuje kosti pri mesarju zaradi izločanja, včasih dobi jogurt, nafehta in najde pa povsod drugje še kakšne prigrizke. V bistvu se proda za hrano...hehehehe...sicer je labradorka, in ti so podvrženi debelosti tako da jo moramo kar nazaj držati pri hrani, ker predebelost vpliva na kolke, ti pa so zelo občutljivi pri tej pasmi.

Čao!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
25.10.2005 23:29:34   
Anonimen
V glavnem sta na Darling briketih (Pedigree, Chappi in podobne jima sploh ne dišijo), včasih kupimo tud kakšno vrečo Hillsovih briketov, občasno pa dobita tudi kako konzervo, da nista skoz samo na briketih.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
25.10.2005 23:37:19   
soncece24
Sicer nimam več psa, pa vseeno...

naš je 10 let jedel samo chappy. in je dobil rano na želodcu, kar koli je pojedel je vse zbruhal in nam je zato skoraj poginil. potem pa je moral zadnje leto svojega življenja jest brikete za občutljiv želodec, ki jih je sovražil. če bom še kdarkoli imela psa, mu nikoli več ne dam tega poceni sranja za jest, ker je to res strup za pasji želodec, se pa psi tak navadijo na to, da potem drugega nočejo jest.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
26.10.2005 14:14:48   
ursa_p
Cukrcek!

Ne gre (samo) za to, kaj so mi rekli ... pri cca. 15-ih letih (najdenka - mi smo jo imeli 11 let) mi je poginila psicka, ker je bila hranjena s poceni svinjarijo ... poginila je pa zaradi odpovedi ledvic (tukaj je bilo jasno, da je odsla zaradi napacne prehrane, ker je bila drugace super vitalna, zivahna psicka - poginila je pa v 3-eh mucnih dneh!!!) ... veterinar je takoj vprasal kaj je pa jedla ... ja, sami smo si krivi ... nikoli vec take svinjarije!

Lp, Ursa

< Sporočilo je popravil ursa_p -- 26.10.2005 14:16:32 >

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
28.10.2005 6:34:31   
CUKRČEK
Kaj bi pa veterinar rekel, če bi jo vi hranili s najboljšo in najdražjo hrano?
To je isto, ko prideš k dohtarju: najprej te v rit pogleda" ja, shujšat bo treba", pa " ali kadite" pa " ali pijete" . Najlažje je reči, ja kadit nehat, pit nehat, shujšat...veliko težje je najti pravi razlog.  Kolegica je imela težave pri otroku, ker  se mu je noga krivila in pri letu in pol še ni hodil. Prva beseda, ki je bila od dohtarja, ko je nesla dete na pregled je bila: "Ja, to je pa zaradi hojice"....pa dete še nikoli ni sedelo v hojici. Ampak najlažje je starše (tako tudi lastnike psov) obdolžit in ni treba nič več naredit.

Mi smo imeli pred leti 3 pse in vsi so doživeli veliko starost. Pa so bili zdravi ter vitalni  kljub temu, da niso dobivali "najboljše nesoljene" hrane. Zanimivo, a?

Sicer pa vsak ve, kaj je za njegovega najboljše. Vsak bo, logično, zagovarjal svoje.



_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
29.10.2005 17:44:18   
biba77
Ja, saj imamo vsi radi svoje user posted image !
Pac, vsak dela po svojem PRAV!

Moja najboljsa prijateljica ima labradorko, ki je zelo vitalna in zivahna psicka. Vsak dan norita skupaj z naso. Pa ne bom rekla, da je katera bolj zdrava od druge. Ne morem... Cepraj je nasa na Belcandu (briketi in konzerve), njena pa na Pedigreeju in testeninah. Priboljske si pa delita.user posted image




_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
29.10.2005 23:11:29   
baguSka
No, me veseli da nismo edini.user posted image user posted image

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
1.11.2005 1:44:55   
Anonimen
Kakšna pa je cena te Belcado hrane?
Enako kot Nutro? Koliko je recimo ena mala konzerva ali 3 kg vreča briketov?

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
3.11.2005 17:52:17   
biba77
user posted image user posted image
200 g konzerva je 250 SIT, 400 g konzerva pa 450 SIT - neodvisno od vrste mesa v njih (perutnina, govedina, vampi, puran ali ovcetina). Vecjih ali manjsih ni (vsaj ne pri nasem prodajalcu).
user posted image user posted image
Briketi pa so malo odvisni od okusa. Nazadnje sem ji kupila Finest Croc (mislim, da okus zajec) 15 kg za 8950 SIT.

_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
17.11.2005 19:53:13   
MAMBA
Naš Bantry je brikete Technical in konzerve Pedigre.

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
17.11.2005 20:10:25   
Anonimen
Evo, biba77, zdajle imam pred seboj konzervo - 400 g Belcando Venison & potato, stane 560 SIT. Briketi so okli 3.000 SIT - ta mali, 3 kile, se mi zdi. Zdaj je to po moje najdražje in kao najboljše - vsaj z največ mesa notri - pa naša zmrdujoča princesa niti pod razno NE JE. Žre pa, mhra, pri sestrični (psici moje sestreuser posted image ) najcenejše brikete in to s tako ihto, kot da ji doma že več dni ne bi dali nič za jesti. In renči na uno ubogo Roni, če slučajno z enim očesom poškili na njeno skledo hrane.
Izgleda, da bi Miša rabila še enega psa ob obrokih, saj včasih, ko je bila Odi (taščina psica) še živa, je tudi vedno počakala, da je Odi pojedla, potem pa je šla še ona svoje jest, da je ja Odi silila še tja in je Miša lahko renčala nanjo, medtem, ko je jedla. Edino če si še jaz eno skledo briketov naštimam zraven nje in jem. Samo meni vse pusti, verjetno ne bi vžgalo.
No, v glavnem, mi še nismo našli hrane, ki bi jo naša zmrda jedla. Zdaj že spet dva dni ni jedla nič, zadnjič ji je po treh dneh prostovoljnega posta koža že kar visela od trebuha. Pa sploh se ji nikamor ne da hodit, normalno, če nič ne je. Od kje naj pa ima kaj energije?

(odgovor članu biba77)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
18.11.2005 16:19:12   
Anonimen
Splisni, a ce ji pa doma das ta poceni brikete tut ne je?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
20.11.2005 13:15:50   
biba77
Splisni, a niti konzerve, niti briketov? user posted image

No, saj, da ne bos mislila, da nasa drugod ne poje vseh drugih moznih vrst hrane/briketov (tudi najcenejsih)... user posted image Jaz sem se ze navadila, da, ce kam gremo z njo, ko vem, da bo "napadla" polno pasjo skledo, vzamem se eno dobro dozo njenih zraven in jih potem razdelimo: njene in tiste tam pri obisku, pa sta oba user posted image user posted image zadovoljna...

Za tvojo princesko pa ne vem... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Katero pasjo hrano jedo vasi psi?
7.12.2005 21:48:15   
Anonimen
Ribica, ne vem, če bi jedla ta poceni brikete, po moje da ne. Une Frolice ima kar rada, samo te ji dajem bolj za igro, po enega. Pa niti ne za igro, ampak zato, da me pusti pri miru, d asem lahko na RR. Mater, ko gre Tibor spat, me pa ta gnjavi. Ampak Frolice imajo menda vsi psi radi, ker so preslani. Drugih ta poceni ji pa ne mislim dajat, ker menda res niso v redu.
No, saj zdaj se je navadila telih Belcando briketov, vsaj malo. Vsak drugi dan poje ravno toliko, da ne crkne. Mrha. Pa še to ji dam čez brikete kakšno polivko iz mesa, ali makaronovo meso ali kaj takšnega, kar prej niti pod razno ni jedla, no, zdaj pa poje. Ampak nekaj pa je, prdi pa po teh briketih 100 na uro. In smrdijo prdci kot kuga. Ne vsak dan, ampak pogosto, prej pa ni nikoli.

(odgovor članu biba77)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?