|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 18:16:56   
Lu
Evo punce, prehranjevanje za 2.dan:

ZAJTRK:

za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...

Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti škrob. Primeri jedilnikov:

1. pasulj (brez mesa), dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
2. pečen (v pečici, ne ocvrt) ali kuhan krompir, kos kruha, zelenjava
3. kuhan ali popečen riž, solata, kos kruha, voda
4. mrzla mešanica fižola, koruze in graha (brez jajc ali drugih beljakovin), začinjena, kozarec vode ali nesladkanega čaja, kos kruha

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.

VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je da pojeste samo polovico in nič več.

OPOZORILO: na rižu, krompirju ali pasulju začinite z soljo, poprom, vegeto, origanom, pelati ali ketchapom. Po okusu seveda, vendar naj bodo začimbe prisotne saj so dobre za vaše telo.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 18:17:15   
Anonimen
Kdaj je čas za večerjo?user posted image  Kosilo sem imela ob 15.30, tista čebula iz hladilnika pa tako omamno diši... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 18:20:38   
Anonimen
a lahko riž z korenčkom in grahom?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 18:25:05   
Anonimen
Pri B dnevu mora med kosilom in večerjo preteči štiri ure. Pri ostalih 2 uri.

Grah z rižem? Ja, tiste ki so rekle, da preveč kompliciramo, so ga jedle, jaz ga nisem nikoli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 18:28:43   
Lu
Glede na to, da je jutri tudi krompir, in je lahko tudi pečen. Sme biti to pomfri?user posted image


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 18:31:56   
Anonimen
V končni fazi lahko, vendar pečen v pečici na peki papirju. zraven pa ajvar ali pinđur, to sem jaz kar nekajkrat jedla.

(odgovor članu Lu)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 19:00:48   
Anonimen
Jaz sem pa misla, da mora bit 4 ure narazen kosilo in večerja na OH dan. user posted image

Jaz sem danes pojedla:

Z: dve jabolki ob 6ih - jutri ne bom tok kmalu user posted image
M: eno jabolko - ob 12ih
K: dva manjša sv. zrezka in cvetača + brokoli + baby korenček in solata pa čez juha - ob 16.30
M: ? še ne vem- najbrž ne
V: polovica kosila

Sem pridna? Pa vmes dvakrat dva požirka kave z natrenom!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 19:04:40   
kaly
Skoraj preživela prvi dan:

z: 1 JABOLKO

k: 2 NARAVNA ZREZKA IN SOLATA

v: ?

Ob osmih imam aerobiko in bom še eno uro v celoti posvetila svojemu telesu.

Jutri je nov dan in z lubijem bova jedla za kosilo popečen krompirček v pečici in solato.

Najtežje je pripraviti obrok za sinčka saj je veliko večkrat na dan kot jaz.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 19:06:32   
Anonimen
a pol morm jest kar navaden riž, brez zelenjave??

user posted image


(odgovor članu kaly)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 19:12:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

a pol morm jest kar navaden riž, brez zelenjave??

user posted image




Jaz ga bom z zelenjavo. Pa pika. user posted image

Lejo, kua maš pa ti proti našmu Sparu? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 19:45:14   
Mel_A
Živjo vsem!
Jaz sem tud danes začela z beljakovinskim dnem in mislim, da sem bla kr pridna. Ne nism še nič pregrešila, zato si zaslužim naziv "odločna - 1.dan", haha.
Sem pa prpravljala našemu fantku prej za kosilo papico (bučke in sirček), pa sem pol žličke probala, če je ok. In takoj v naslednjem trenutku: joj, dieta!!! Pa sem pogruntala, da ni nič narobe, sam to je pač navada. Tud jaz imam avtomatskega pilota za sladkarije, takrat odpove vsa navigacija. Tko da se moram prav bremzat, da ga ne že v začetku nekje polomim.
Jutri bom imela za kosilo pečen krompir z zelenjavo in jabolki (sem dobila nekje ta simpl recept, pa ga bom prvič probala, bom sporočila kako je blo).
S pripravo hrane za mulca pa ne bom komplicirala, bo jedel kaj podobnega kot jaz. Danes bučke s sirčkom, jutri isto kot jaz, pojutrišnjem kako variacijo na testenine, sadje in zelenjavo na vitaminski dan,... saj bo šlo. Ni zahteven in je priden jedec.
Želim vam čim manj grehov pri tej dieti in srečno 2006! Pa upam, da nam uspe.


_____________________________

En sam pogled nanj in svet je naenkrat lepši...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 19:50:10   
Grascakinja
lahko ješ riž z zelenjavo, samo ne z grahom, če se jaz ne motim. Čeprav ne vem točno, v čem je keč.

Jaz ga (riž) bom naredila dušenega na česnu in čebuli, z zeleno, rumeno in rdečo papriko, zalila z zelenjavno juho in gor peteršilj.
Imam pa integriran nepoliran riž.

A mi kdo lahko pove, kako je s kislo smetano?
Menda je nevtralno živilo - enako navaja Hay v svoji dieti. A jo potem lahko uporabim za "zabelit" mojo rižotko? Mislim 1 žlico, ne ves lonček, da ne bo pomote.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:01:37   
bobek05
Jaz sem si delala riž s korenčkom in grahom, ko sem prvič delala po tej dieti, pa sem v 1,5 m shujšala 7kg ... Meni riž samo s korenčkom nikšen ni..user posted image Ja, kam pa potem spada grah? Meni piše, da v Š dan spada: riž, fižol, GRAH, koruza, soja, leča, čičerika, krompir...

Zakaj potem ne graha k rižu??? user posted image

Danes:

Z: polovico jabolke..
K: solata s piščančjimi rezanci pečenimi na žaru
V: nič

zdaj pa se zalivam z vodo... user posted image pri meni je minil prvi mesec brez problema (ko sem se prvič držala te diete) - kriza je nastopila v 2. mesecu... user posted image

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:02:09   
bobek05
aja, jutri bom pa jedla riž s korenčkom in grahom... !!!

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:02:53   
Teni_




Jaz sem zaenkrat pridna.

Teja ima doma polno čokolad,ampak se ne dam. Trmasta kotuser posted image .



(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:03:42   
bobek05
hothien, na B dan mora biti vmes 4 ure, na Š in OH dan 3 ure, na S dan pa 1-2 uri...

by the way - jaz se ne držim tega, da bi naj bila vodo šele 2 uri po obroku user posted image (10 min prej ni problema, ampak 2 URI! po obroku pa je malo preveč, se vam ne zdi?)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:05:31   
bobek05
Splišni,

velikokrat smo že omenjali, da je paradižnik sadje - kaj lahko na B dan jem npr. šopsko solato (paprika, kumarica, sir, paradižnik)? Ker ga imam namreč napisanega pod B dan user posted image  

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:30:29   
Teni_




Jaz bom jutri riž na vod kuhan in solato.












(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:42:17   
Sonka
Jaz pa sporočam naslednje:
- držala sem se dokaj pa tudi lačna nisem bila, sem pač šla pit;
- zelo pomembno pa se mi zdi naslednje - šla sem v trgovino pa nakupila stvari za vnaprej: arašide (brez konzervansov in soli), suhe brusnice, polnozrnato moko, fige, ananasov kompot manj slakan, kivi, limone,...

A nisem izbirala pravih stvari? Sem malce gledala knjigo o tej dieti in našla te izdelke. Vem, da sem na dobri poti.

Lep pozdrav vsem.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:44:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bobek05

Splišni,

velikokrat smo že omenjali, da je paradižnik sadje - kaj lahko na B dan jem npr. šopsko solato (paprika, kumarica, sir, paradižnik)? Ker ga imam namreč napisanega pod B dan user posted image  


Ja, bobek05, lahko. Jaz sem jedla paradižnik celo poletje kot solato. Edino tisti sir v šobski solati pa naj bi potem pomenil, da zraven ne ješ mesa. Lahko  edino še dodatno kakšen sir za zraven.

Riž pa sem si jaz pripravljala na čebuli. Najprej prepražiš malo čebule, nato dodaš riž, prepražiš, da postekleni, nato zaliješ z vodo in dodaš začimbe po želji, lahko tudi mleto papriko in paradižnik iz tube. Pa kakšno zelenjavno kocko sem tudi dala zraven. V bistvu zelo dobra rižota, mesa sploh nisem pogrešala. Po moje lahko dodate tudi grah.
Za škrobni dan sem si jaz včasih pripravila tudi ričet brez mesa, ali pa juho iz stročnic. Podobnega okusa kot fižolova juha. Se pa kupi mešanica stročnic, mislim ga se ji reče Dolenjska alipa Gorska mineštra.
Včasih pa sem si riž pripravila tudi z Oncle Ben's omako. Malo sem pogledala, katera vsebuje čimmanj beljakovin, piše na ovitku. Zelo dobro.

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 20:56:25   
Anonimen
U Spliš, zdej si mi pa dala idejo! Uncle Bens omako lahko tud za testenine, kajne?
Pa jutri, ko je Š dan bom jaz jedla rižoto (brez mesa seveda) notri pa malo mešane zelenjave (koruza, grah, korenje, paprika). Sej je bo samo za vzorec! user posted image
Pa glede ričeta - a je kaj narobe če svinja samo malo notri stopi?

Pa še, kaj si vse jedla za kosilo na OH dan? Za večerjo pa vedno sladico? A lahk konkretno sladico - kremšnito? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 21:02:14   
Anonimen
A se lahko za zajtrk jedo suhe fige?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 21:04:15   
mala maja
user posted image user posted image  splišni in al bina. Take rabmo da nas boste maluser posted image user posted image  nadzarovale. Sej sem rekla da rabim močno voljo in spodbudo.user posted image user posted image

No glede hrane. Sem se tud jaz odpovedala potici in pršutu, pa palačinkam in fižolovi juhi. jedla sem pa

zajtrk 1 jabolko
kosilo  zelenjava in piščanec kuhan
večerja še nič pa verjetno tud nič ne bom

kar se tiče žličke vikikreme je pa tako da jaz velikokrat padem na sladkor ker mi tok pade da se mi kar vrti in mi je zdravnica svetovala naj se ne igram z usodo. Tako velikokrat vzamem tudi samo žličko sladkorja pa ne nič kaj takega za posladkat, tako da bo  verjetno tak greh pri meni še velikokrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 21:08:12   
Teni_



Kako pa bomo javljale svoj napredek? 1X tedensko, ob torkih?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: "ODLOČNE" 1. dan
3.1.2006 21:10:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

user posted image user posted image  splišni in al bina. Take rabmo da nas boste maluser posted image user posted image  nadzarovale. Sej sem rekla da rabim močno voljo in spodbudo.user posted image user posted image

No glede hrane. Sem se tud jaz odpovedala potici in pršutu, pa palačinkam in fižolovi juhi. jedla sem pa

zajtrk 1 jabolko
kosilo  zelenjava in piščanec kuhan
večerja še nič pa verjetno tud nič ne bom

kar se tiče žličke vikikreme je pa tako da jaz velikokrat padem na sladkor ker mi tok pade da se mi kar vrti in mi je zdravnica svetovala naj se ne igram z usodo. Tako velikokrat vzamem tudi samo žličko sladkorja pa ne nič kaj takega za posladkat, tako da bo  verjetno tak greh pri meni še velikokrat.


Če ti res pade sladkor, potem se ti sploh ne bi smela lotit take diete. Bi blo bolje, da se posvetuješ z zdravnikom.user posted image

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?