|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
22.3.2006 14:28:28   
Rubin.
Popolnoma razumem. Midva z možem sva bila zeeelooo dolgo skupaj, preden nama je ratalo in nikoli nisem razumela teh butastih vprašanj. Sej pa ti že logika kaže če po ne vem 5-7 letih poroke ni nič, da je nakaj narobe pa še drezajo in drezajo. Jaz sem tudi prvo imela raznorazne izgovore, potem pa mi je bilo vsega dovolj, pa sem rekla, da je to osebna stvar, ki se tiče samo naju in nikogar drugega. Sej ne da bi me bilo sram, da ne moreva imeti otrok, ampak vam povem, da sprašujejo povečini taki, ki ti to privoščijo ali pa ti zavidajo, da imaš vse (službo, hišo in da se zelo razumeš z partnerjem - to so meni najbolj zavidali) in jim pač nisem privoščila tega užitka, da bi jim rekla, ja midva pa ne moreva imeti otrok. Tako, da jaz nikomur nisem razlagala kako in kaj. Tisti ta pravi prijatelji, pa itak vejo koliko je ura, ne da bi jim bilo potrebno razlagati in ne sprašujejo takšnih bedarij. Pa še to vam povem, ko sem končno rodila, teh radovednih gosk in gosakov ni bilo na spregled. No kaj pa rečete na to? Če to ni faušija, naj me koklja brcne. Jaz se sedaj sladko smejim, oni pa ....?
A ja pa še to, mislim, da na tem forumu ne bi rabile biti anonimne, ker da par ne more imeti otrok ni nobena sramota, in tukaj smo vse v istem zosu, nobena vas ne bo vprašala, zakaj pa vi še nimate otrok. Vso srečo vsem, ki poskušate in UPANJE UMRE ZADNJE!!!!!

(odgovor članu MaRe)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
22.3.2006 17:42:37   
emaa
Midva sva povedala. Mare staršem pa pač poveš, saj ne delaš ne vem kake ceremonije. Da bi pa to samo zase držala pa ne vidim razloga, je dosti težje, pa saj sama nisva nič kriva, da sva neplodna. Sicer vem, da ljudje špekulirajo zakaj ni otrok, pa se s tem nisem obremenjavala, sem bila presenečena, ko sem zvedla, da moja teta misli, da jaz nočem otrok, edino kar se mi je za malo zdelo je, če te firbec matra, vprašaj mene, ne pa po voglih spraševat kaj se dogaja. Kaj pa si ljudje mislijo, mi je pa vseeno, pa je bila to edina malo čudna reakcija, ostalo pa same pozitivne.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
22.3.2006 18:12:59   
Primoza
Po mojih (posrednih) izkušnjah je to pogost pojav, vendar pa se istočasno takrat izkaže, da je veliko ljudi "trash" s katerim se ne izplača zapravljati časa, saj imata drug drugega, kaj vama je treba izgubljati čas s kreteni.

< Sporočilo je popravil primoza -- 22.3.2006 18:16:13 >

(odgovor članu MaRe)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
23.3.2006 9:08:47   
Nasy
ja, to gre pa meni tudi na živce, ko se poročiš, je prvo vprašanje, a si noseča ali kaj?! Mislim, ko da je nosečnost pogoj za porokouser posted image
Zadnjič, ko sva bila pri njegovih na obisk, sva sedela v dnevni na kavču, pride njegov oče in kot iz topa ustreli :"Kaj je vidva, sta že kej naročila?" Midva ga čukasto gledava..pol pa pokaže tko, z rokama: "Ja, tole, ne.."in ziba..samo tiho sva bila..


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
23.3.2006 9:33:39   
Tia-na
Jst pa nameravam jutri povedati svoji mami za najine težave.

Itak me najbrž v začetku poletja ali jeseni čakajo bolnišnične preiskave in ne nameravam skrivat oz. lagat mami kje sem in zakaj sem tam. Pa tudi želim da ve, zakaj sva nekatere stvari odpovedala, zakaj včasih sprejmeva kakšno čudno odločitev ipd.

Saj je moja mama, ona mi je najbližja, ona bo vedno na moji strani ...

Skrbi me le ena stvar, da se ne bo preveč sekirala še ona.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
28.3.2006 18:58:34   
Meka
Veš kaj jim zabrusi, da je čakalna doba daljša in da še nista na  vrsti. Potem pa naj si mislijo svoje. Jaz nimam več problemov s tem, saj sem domačim in ožjim prijaeljem povedala, da imava probleme in naju pustijo z butastimi vprašanji pri miru, ostalih ljudi pa se to itak ne tiče. Naj se brigajo zase in pika. vidva pa pridno delajta na bebici in bo vse o.k. Jaz sem optimistična in se nič več ne sekiram oz. vsaj nisem več tako o bremenjena s tem. Ko vidim svoje sodelavke, ki so stare 40 let in so komaj prvič noseče in vse žarijo, si  mislim, da bom do takrat tudi jaz in dan je lepši. 

(odgovor članu MaRe)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
28.3.2006 19:42:20   
rija
Midva sva čakala 10 let nauser posted image  in dobila na tisoče podobnih vprašanj, dokler nisem nekomu zabrusila, da ne morem meti otrok pa basta. In tisti, verjemi, bi se v tistem trenutku najraje v beton pogreznil...

Zdaj, ko pa sva končno dobila user posted image   pa dežujejo spet bedasta vprašanja: kdaj pa si bila ti nosečauser posted image

Pa enostavno rečem: jaz pa nisem bila nosečauser posted image

Ma brezveze se je s takimi sekirat. Bosta že.

(odgovor članu Meka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
29.3.2006 8:56:57   
barby113
Jaz sem že enim parim zabrusla nazaj kakšno krepko in so se začeli opravičevat. Ampak kaj ko je teh butastih komentarjev toliko. Eden izmed najbolj neumnih je definitivno tale:

Rožice potrebujejo ljubezen in substral. A ga dobivaš zadosti. Kdaj boš pa zibala...

To znoriš.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
29.3.2006 9:53:56   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Midva sva čakala 10 let nauser posted image  in dobila na tisoče podobnih vprašanj, dokler nisem nekomu zabrusila, da ne morem meti otrok pa basta. In tisti, verjemi, bi se v tistem trenutku najraje v beton pogreznil...



Osebne stvari so res stvar posameznika, za katere ni treba nikomur polagati računov. Ljudje smo si različni, zase pa vem, da če bi imela probleme, bi se o njih pogovorila vsaj s starši in prijatelji. Tako pa punce žal nosite težko breme, ne da bi ga delile z drugimi in požirate še njihove radovedne izjave. Zakaj potem zabijati ljudi, saj niso nič krivi. Prepričana sem, da ko nekomu poveš (pa čeprav ga nič ne briga), mu na kraj pameti ne pade več, da bi drezal v rano.





_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
29.3.2006 11:26:31   
Saša27
Ne me narobe razumeti, privoščim ti, da nimaš teh problemov, vendar nikakor ne moreš vedeti in ne razumeti, kako se počutimo mi ki jih imamo.
Da pa zabijamo ljudi, so si pa sami krivi, kaj pa se vmešavajo v stvari, ki se jih ne tičejo, vmešavajo pa se zaradi zlobnih jezikov in ne radovednosti, ker iščejo izgovore za obiranje, pa če poveš enkrat, da nočeš o tem govoriti, te naslednjič zopet vprašajo.
In to je ravno tisto, ker mi tega ne govorimo naokoli, jih še bolj zanima.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
29.3.2006 12:01:50   
Anonimen
Vidim da nas je kar veliko s takimi težavami.Oba s partnerjem imava iz prvega zakona vsak sina.Zelo sva si želela še enega otročka pa nisem mogla zanosit-moja krivda.Svoje težave sem zaupala svojim staršem ki so nama dajali podporo.Veliko sem jih slišala z strani partnerjevih sorodnikov predvsem partnerjeve mame.Kaj nama bo podjetje in lepo stanovanje če pa sem jalova.Ko nama je po 7-letih zdravljenja in bolnišnic končno uspalo pa ji zopet ni prav.Naj vam povem da imam zelo rizično nosečnost in sem v 25.tednu začela krvaveti pa se je na srečo vse dobro izteklo.Niti enkrat me ni obiskala v bolnišnici niti vprašala kako se počutim.Rok imam čez dProsim za vaše mneva meseca in skrbi me da tudi tega otroka ne bo nikoli sprejela.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
29.3.2006 12:22:10   
bebi
Tudi sama sva bila na tem in sva se morala spopadati z molčečimi ali glasnimi pripombami "kdaj bomo kaj naročili", "bi že bil čas". Probleme z zanositvijo sva zadržala zase, dokler se je le dalo. Pa še le potem sva povedala samo moji mami, ki ji zares zaupava. Povedala sva ji preden sem šla na HSG, laparoskopijo in histeroskopijo. Drugače je pa moje mnenje, da je bolje čim manj povedati ljudem o težavah z zanositvijo, razen tistim, ki jim zares zaupaš. Pač občutljive teme, in ta je zelo občutljiva, niso za vsakogar. Se mi zdi, da si lahko narediš več škode kot koristi, če vsem poveš, da ne moreš zanosit. Enostavno gre za ustvarjanje neke negativne energije brez potrebe. Bolj se mi zdi pomembno, da partnerja v tej težki preizkušnji podpirata drug drugega, držita skupaj in se ne ozirata na druge. Na srečo sem zdaj vesela srečka user posted image  in zanimivo, nekateri ljudje so zdaj ostali brez kakršnih koli pripomb, vprašanj, besed.

Vsem, ki še niste user posted image  želim, da čim prej zagledate user posted image user posted image

user posted image  user posted image  
user posted image
user posted image  user posted image

(odgovor članu MaRe)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
29.3.2006 14:41:30   
Caarmen
Tudi jaz sem se znajdla v vaši situaciji, ki pa je vse drugo kot prijetna.  Z možen sva se poročila lansko spomlad. Sosede pa že govorijo, da sem uzela "jalovega" moža. To me je zelo prizadelo saj ljudje kritizirajo moške, ki pa v mojem primeru ni nič kriv.
Mojih težav nisem mogla nikomur zaupati. Svoji lastni materi sem povedala da grem na operacijo ( LAP in HSG) 5 dni pred odhodom. Malo je bila šokirana in me zato ni nič spraševala. Tašči sva pa z možem povedala 3 dni pred odhodom. Morm povedat, da živiva pri moževih starših in da se s taščo zelo dobro razumem. Ko sem ji povedala sem imela solze v očeh, saj poznate komentarje da "tamlada" nikoli ni dobra za mojega sinka.... Od nje pa sem bila prav pozitivno presenečena. Lepo me je pomirila in mi dala vedeti, da naj se ne bojim in da me imajo zaradi tega še vseeno radi. Veliko sva se o tej temi pogovarjali. Sedaj pa se ona ukvarja s starimi starši ko jezik vrtijo po nepotrebnem.

Meni je prav odleglo, ko sem se izpovedala. Za sosede pa še vedno iščem kak izgovor, saj menim, da jih moje osebne stvari ne zanimajo.

Vem, da je težko govoriti, ampak predlagam, da o svoji težavi spregovorite saj z najožjimi družinskimi člani. V zameno pa pričakujte, da so oni še dlje delali na otroku in da so bili mnogo bolj trpeli... - saj me zastopte kaj želim povedat. Upam, pa da boste naleteli na taka ušesa kot sem jaz.

Srečno

(odgovor članu MaRe)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Komentarji sorodnikov in ostalih
29.3.2006 20:57:59   
Massa26
Hojla,

meni je zelo odveč govorit okoli svoje probleme, ampak še težje je pa to, da ti prav lahkotno mečejo pod nos, zakaj še nisi noseča.

Ful mi je grdo tudi to, ko pri kom začutim skorajda olajšanje, češ, no, pa jima le ne gre vse kot po maslu. Sicer pa, če kdo zaradi tega lažje živi, pa naj.

Sčasoma dobimo kar debelo kožo oz. kar te ne ubije, te okrepi. Neprijetnih situacij je pa neeeeomejeno...

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?