|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko SS ste imele???
4.3.2009 10:55:09   
lina07
žal mi je za vse:( jaz sem imela enega..upam da več nobenega..srečno vsem

(odgovor članu rožica74)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Koliko SS ste imele???
15.3.2009 16:31:45   
buča
evo,spet mene tuki,nažalost.sedaj imam že 3 ss na grbi.ZDEJ JE PA DOOOOOST!!!!!!!!!!!!

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu lina07)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Koliko SS ste imele???
15.3.2009 19:53:25   
Jančika_
O bučauser posted image . Tako zelo mi je žal.

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Koliko SS ste imele???
19.3.2009 16:49:46   
mery34
ojla, nažalost sm tudi jaz del vas in bi rada z vami delila mojo bolečino,
1user posted image  vse ok
2user posted image vse ok
v tretje negre in negre,  prvič ss v 8 tednu  zdaj pa dva tedna ležim doma po drugi abraziji v 13t, fizično sem ok vendar psihično sm na tleh, čeprav imam dva zdrava sineka stara 14 in 10 let ,smo si vsi štirje tako želeli še tretjega user posted image . Z možem sva se mal pogovarjala in sklenila da čez pol leta probava še enkrat čeprav me je že sedaj strah, pravijo da v tretje gre rado. Srčno si želim in če zanosim nebom nobenemu govorila vsaj do 20t ker sta moja dva doživela tak šok tamali me je vse skozi spraševal; mami zakaj je naš dojenček umrl? Kako naj mu odgovorim na tako težko vprašanje, saj niti sama ne vem. Vleže se k meni poboža trebušček in sprašuje zakaj???????????
Ker sm že mama in se borim, bi to želela vsaki od vas ne obupajte. V življenju ni vse lahko upam pa da bo trud moj in vaš nekoč poplačan. S rečno vsem in tisti kateri je vspelo iskrene čestitke.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
UUUUUUpam da vam se nekoč pridružim. lp

(odgovor članu rožica74)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Koliko SS ste imele???
20.3.2009 12:09:53   
silvya
Točno vem kako ti je. Sama imam za sabo tudi že veliko. In ja, zelo težko je tole razložit tako velikim otrokom. Tebi pa predlagam, da se ne pustiš kar tako odpravit in ti naj naredijo dodatne preiskave. Res vztrajaj na tem, ker se ti lahko zgodi, da boš čez pol leta doživela ponovno razočaranje, čas pa teče...in ni ravno naš zaveznik, a ne. 

(odgovor članu mery34)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Koliko SS ste imele???
28.4.2009 13:46:06   
isabeaux
Predenj se mi je rodila hčerkica trije ss, potem smo dobili sinka, pred njim tudi trije ss, sedaj pa že dva ss ...tako da ne vem, alli naj še čakam tretjega, ali bo sploh ratalo ali pa bo morda celo uspelo brez še enga ss.....ne vem....user posted image

Si pa sploh ne predstavljam kako je hudo, ko srčen neha biti pikici v drugem tromesečju, kot je marsikateri od vas...grozaaaa....user posted image

Ko je že men bilo vsakič tako hudo, pa je bil ss običajno vedno v 6 ali 7 tednu....user posted image

Mi pa niso ugotavljalil nikoli vzroka...čeprav so mi sedaj odtranili septum in placentarni polip, vendar olikor vem, mi je to ratalo sedaj pri porodu sinka, ko so mi placento na silo iztrgali, nato pa še nardili nepopolno abrazijo...no sedaj so me na histero porihtali...pa upajmo na najboljše...user posted image


Za vse pa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za srečouser posted image

lp vsem

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Koliko SS ste imele???
28.4.2009 19:13:32   
Anonimen
Naj se še tle oglasim. Čeprav zelo ne rada a nimam kaj ... takšno je življenje.

Imela sem že 2 SS-ja. Prvi v 17T (odtekla voda), drugi pa dva meseca nazaj v 22 T. ZAčelo me je tiščati navzdol, potem sem na WC videla rahlo obarvano sluz in mož me je odpeljal v P. Bila je sobota. Ostala sem noter na opazovanju, a v nedeljo me živ Bog ni pogledal. Ponoči sem dobila popadke in v ponedeljek bila odprta 5 cm in vsega je bilo konec. Rodila - splavila sem fantka. Ko se je rodil, je še zajokal, nato pa umrl. user posted image user posted image user posted image

Upam, da nikoli več. user posted image

(odgovor članu isabeaux)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Koliko SS ste imele???
28.4.2009 20:27:05   
isabeaux
Mislim.....gggrrrrrrrruser posted image in potem naj imamo zaupanje v naše zdravnike????

katastrofa.....midva sva srečna, da je sinek sedaj kar ok....so pa zato, ker mi je bilo tako težko dati injekcijo dexamethasona, ki ga dobijo načeloma vse nosečnice, če pridejo s predčasnimi popadki v porodnišnico, mogli oživljati sinka, ker so se mu pljučka zlepila, in je imel zastoj dihanja...da o cerebralni krvavitvi sploh ne govorim, ki pa je nastala, ker se babici v soboto ponoči ni dalo poroditi, in mi je zjutraj rekla, kako je lepo spala, ker se jaz kljub pšopadkom na minuto nisem drlauser posted image user posted image user posted image  tako sem imela popadke na minuto 25 ur in seveda sem z njimi (isto močnimi tudi rodila), ko se je vrnila na delo babica, ki me je prejšnji dan sprejela....
user posted image


In potem se človek naj ne zgrozi, ko ve da mora zaupati zdravnikom, ki so nesposobni (no nekateri)user posted image user posted image

Držim pesti, da se ti gantar nikoli več ne zgodi kaj podobnega....user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Koliko SS ste imele???
28.4.2009 21:31:07   
Anonimen
Oprosti, ker te sprašujem to, ampak me res zanima, kakšna je to injekcija dexamethason. Veš, ko sem v nedeljo zvečer sestri ali babici, rekla, da imam popadke, mi je prinesla magnesol. In pol mi je rekla, če bo ponoči hujše, naj jo kar pokličem in mi bo dala injekcijo. Ko sem res poklicala ponoči sestro, je prišla druga in me skor nazjala, kaj jo kličem in mi je rekla, naj kar spijem tist magnesol, pa še en tablet proti krčem (mislim, da je bil buscopan). In pol sem imela popadke še celo noč in zjutraj je prišla druga sestra in me vprašala, kako sem in pol sem ji povedala, da skor nič nisem spala, k sem mela krče, je pa rekla, sej ste dobili injekcijo. In je šla. Injekcije pa nisem nikol dobila.
In potem komu zaupaj. Razen, če je bilo to preveč, ker sem bila kao v soboto zvečer, ko so me sprejeli v P odprta že 2 cm.

Hvala za pestke.


< Sporočilo je popravil gantar -- 28.4.2009 21:32:24 >

(odgovor članu isabeaux)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Koliko SS ste imele???
28.4.2009 23:29:51   
isabeaux
Draga gantar, šumeče tablete magnesol, so le proti slabim, minimalnim krčem, in magnezij ki ga vsebujejo, je v tako majhni dozi, da lahko res pomaga ublažit majhne krče, oz. lažne popadke. Prave popadke pa lahko ustavi le magnezij, ki ga dajo direktno v žilo, po infuziji in ne po injekciji! Meni je moja ginekologinja rekla, ker sem imela od 24 tedna naprej že lažne popadke, da če ne bo pomagal doma magnesol, potem moram takoj v porodnišnico, kjer mi bodo dali magnezij direkt v žilo...no pa mi ga niso, ker je bil polni 33 teden, in takrat več ne ustavljajo popadkov so mi rekli...lojiuser posted image  

Kar se pa tiče dexamethasona, pa bi ga mogle dobiti vse nosečnice , ki pridejo s popadki pred 37 tednom nosečnosti, saj je kortikosteroid in pomaga otročku, da se mu ne zlepijo oz. sesujejo pljuča, ko bi moral sam zadihat...ker v bistvu povzroči, da plučka, po domače hitro dozorijo, za kar je dovolj 24 ur, in se da injekcija dexa na 12 ur, kar pomeni da moraš dobiti dve v razmaku 12 ur. No pri nama bi bilo dovolj časa, vendar še sedaj ne vem zakaj so se branili mi dat ti dve injekciji, ko je pa kolegica, ki je en teden za menoj prišla v porodnišnico v 36 tednu dobila takoj dexa.

Pa še glede odprtosti vratu.....ni problem če je 2 cm odprt, možno je da se donosi ob celo več cm odprtem vratu, dokler je mehur cel in vsa plodovica v njem, in seveda da je z otročkom vse ok, pa ležanje....

upam, da sem kaj pomagala...sicer pa kar vprašaj če te še kaj zanima, če vem ti takoj povem....user posted image

lp.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Koliko SS ste imele???
29.4.2009 15:40:55   
Anonimen
zdaj ko berem, kaj si mi napisala, sem še bolj zgrožena nad tem, kar so mi delali v porodnišnici. Pravzaprav niso nič delali. In to je napaka. Sploh se niso trudili. V ponedeljek zvečer sem bila odprta že 6 cm in je G rekla, da lahko samo še čakamo. Ker pol so se pa na koncu popadki kar skup držali in je bilo vsega konec. In bolj kot razmišljam o tem ugotovim, da se niso popolnoma nič trudili, da bi mi popatke ustavili. Če bi me v nedeljo dežurni G pogledal, bi videl, kaj se dogaja. Tako pa sem bila nepomembna. Ah, kar je je. Sedaj čakam, da bom v juniju šla na histeroskopijo. In da vidijo, če bi slučajno kaj imela na maternici, čeprav se bolj na gibajo na to, da imam švoh MV.

Še enkrat hvala. Velik si mi pomagala. Bom vedela za naslednjo nosečnost. Upam, da bo to kmalu. user posted image

(odgovor članu isabeaux)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Koliko SS ste imele???
29.4.2009 23:46:04   
isabeaux
Živjo....

Vem da je hudo, vendar pa imej samo pozitivne misli....kako pa to, da greš šele v juniju na hsc? Jaz sem bila tudi naročena v mb, pa bi naj 6 mesecev čakala, potem pa sem prvi dan m, poklicala v sg in so me takoj 10 dan ciklusa operirali, pa še isti dan ko prideš greš domov....ne rabiš bit v bolnici celo tri dni so nekje...grozauser posted image

Res da je bolelo, vendar pa nisem bila pod narkozo in kot sem rekla nisem rabila biti v bolnišnici in sem lahko šla pol ure po posegu domov...kar pa mi je ful koristilo....user posted image

Pa še moja g. mi je rekla, da je bil poseg zelo dobro opravljen...odstranili so mi septum in placentarni polip, ki sta nastala zaradi tega, ker so me pri porodu zapacali, na silo iztrgali placento za popkovnico in potem se je strgala, nardili nepopolno abrazijo, in tako je vse skupaj bilo čisto razcefrano, kot mi je moja g. rekla.


Svetujem ti, da ko boš ugledalauser posted image user posted image , da ne zaupaš več popolnoma zdravnikom, in da vztrajaš na nekaterih zadevah, kot so magnezij v žilo, če bi prišlo do popadkov, ter jih tudi zahtevaš....

Jaz če nam še enkrat uspe z user posted image  vem da ne bom več tako prijazna do zdravnikov ampak se bom kar zdrla, če bom videla da štrikajo.....user posted image

Tako da le pogumno in vso srečo.....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Koliko SS ste imele???
30.4.2009 20:37:21   
Anonimen
OJ!
Na histo grem v juniju zaradi tega, ker so v maju ti prazniki in pol vse skupi mal zakomplicira. Zaradi ciklusa. So mi pa rekli, da to naredijo pod narkozo in si v istem dnevu doma (zjutri notri, zvečer ven). Sem pa kolegico vprašala, k dela v P v Kranju, mi je pa rekla, bi pa lahko danes prišla zjutraj na UZ in bi se na podlagi UZ odločili, če je histo sploh potrebna. Sam pol pa nisem mogla danes it, ker sem imela zdravnika doma, pa še svakinja se je že v P v LJ zmenila za junij. Mal sem veze kosristila user posted image user posted image .
Tudi jst sem se odločila, da bom v naslednji user posted image bila ful tečna, ker le tako kaj dosežeš. Čeprav te imajo pa vsi pol za sitnega. Ampak kaj potem.user posted image

Sicer pa hvala!

lp

(odgovor članu isabeaux)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Koliko SS ste imele???
30.4.2009 21:41:24   
katy82
Ne morem mimo te teme,ne da bi napisala,da sem se zjokala ko sem prebrala kaj ste nekatere dale skozi,kot da ni že dovolj izguba otroka pa morate potem prenašati še takšno nesramno osebje.

Držim pesti za vse vas da boste kmalu držale v svojih rokah male zdrave štručkeuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Koliko SS ste imele???
4.5.2009 14:27:25   
jagnje
No, da še jaz dam svoj prispevek. Kolikokrat SS?
Do sedaj že 4x zapored, otrok še nimam. Sicer hitro zanosim, ampak vedno splavim.
Tudi jaz sem med tistimi "easy come, easy go".
Kmalu bomo znova probali.

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Koliko SS ste imele???
9.5.2009 22:58:10   
natka28
Ojla! Jaz sem imela tri sp. splave! Enega jun 03 v 8t, drugega maj04 tudi v 8t, tretja nosečnost nama je uspela (hčerkica maj 05), tretji splav pa sem imela včeraj - prazna vrečka. upam, da bo prihodnjič več srečeuser posted image

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Koliko SS ste imele???
13.5.2009 21:40:18   
buča
gantar in seveda tudi ostale-vsem objamček in pozitivne misli.Življenje gre naprej.user posted image

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu natka28)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Koliko SS ste imele???
26.6.2009 14:27:09   
Vesny196
Uff....ker skušam pozitivno razmišljati o mali pikici, ki raste v mojem telesu se več kot leto dni nisem oglasila na tem forumu.. No, zdaj se oglašam, ker vidim da je gor veliko sotrpink, ki veste kako je hudo, ko v zelo zaželeni nosečnosti spontano splavimo.. No, meni se je to zgodilo 4x zapored. Prvič pred 7 leti, zadnji trije splavi pa so se zvrstili v slabih dveh letih.

No, zdaj sem v 6. tednu nosečnosti in nisem bila še na pregledu. Čakamo da bo mimo 7. teden, saj pri zadnjih dveh splavih na pregledu še ni bilo srčka in obakrat je sledil ss..user posted image

Kako se mi je srce trgalo vsakokrat drage moje sotrpinke tudi same veste. Le da mene preganja še zadnji vlak.. lovim ga in trdno sem odločena, da ne obupam! Tako da upam (prepričana sem), da se bo ta pikica dobro prijela, da se bo borila in da bo februarja naslednje leto v mojem naročjuuser posted image .

Drugače pa tudi meni noben ne more dati odgovora zakaj se mi to dogaja (razen seveda moja leta), bila sem že na odstranitvi septuma, pa HSG, pa na genetskih preiskavah (oba bp), pa 5 epruvet krvi...pa vse je ok. Ne pijem, ne kadim in nikoli nisem.. Lani med dvema spontanima splavoma sem bila še na konizaciji zaradi rakastih sprememb na materničnem vratu.. bilo je zame obupno leto.

Ampak letos je novo leto in jaz se trudim biti pozitivka in vem, da bo tokrat vse ok, saj bi bilo preveč kruto, da se mi še petič ponovi.. .čeprav je v srcu ves čas prisoten strah. Zato berem knjige, revije, in zdaj sem tukaj na netu, komuniciram z vami..

Še katera doživlja podobne strahove kot jaz....?
                                                                                Vesny


(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Koliko SS ste imele???
23.7.2009 13:29:38   
Ringarajčka
Pozdravljene!
Imela sem dva splava, v tretje pa sem po nasvetu dr. Merla v prvem trimesečju jemala prometrium in 14. 4. 2009 rodila hčerkico. 
Veliko sreče!

(odgovor članu Vesny196)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Koliko SS ste imele???
9.10.2009 16:09:54   
botticelli
Tudi za mano sta še 2 ss, upam da gre v tretje res rado. čeprav me je grozno strah kako bo.

Kako ste premagale ta strah ob ponovni zanositvi?

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Koliko SS ste imele???
10.10.2009 22:19:38   
Maxy
Punce, sočustvujem z vami. Vem kako je, če se ti take stvari začnejo dogajati oz. ponavljati. Botticelli težko je v tretje. Ko sem jst zagledala tretjič user posted image , sem mojmu rekla, pa saj veš da bo spet šlo. In v 9.tednu kri. Sedela sem na urgenci, se držala za trebuh in upala, da ne izgubim te pikice. In je blo vse ok, zdej sem pa že v 37.tednu. Ni za obupat, je pa težko. 

_____________________________

Do krajev, kamor se splača iti, ni nobenih bljižnic. B.Sills

(odgovor članu botticelli)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Koliko SS ste imele???
12.10.2009 18:49:11   
miška09
tudi jaz sem imela 3SS. Pri prve in drugem so mi rekli da je to mati narava poskbela, ker najbrž z plodom ni bilo čiso OK, pri tretjem pa sem sama rekla da to ni vse mati narava in naj me že enkrat temeljito pregledajo.
Res so me vzeli v roke, v bolnici sem ostala 7 dni in ugotovili da je sluz v maternici nepravilna. Dobila sem majhne rdeče tablete, ki sem jih uživala 3 mesece in po teh tabletih takoj zanosila. Nosečnost je potekala brez problema, čeprav me je bilo celo nosečnost malo strah.
Ko pa sem morala rodit pa naš otrok sploh ni in ni hotel ven iz mene, po 24 urah so mi naredili carski rez.
Tako smo sedaj srečna družinauser posted image

Vsem bodočim nosečnicam predlagam ne obupajte saj vedno na koncu posije sonček

 

(odgovor članu Maxy)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Koliko SS ste imele???
7.11.2009 13:07:41   
extra
Zdravo!
Od leta 2007, odkar sem prvič zanosila, me spremlja sama žalost.
Prvo nosečnost sem mogla sama prekiniti v 15 tednu, saj so ugotovili
genetsko napako na plodu - manjal je en x.
Drugič sem v 12 tednu dobila rjav izcedek, šla na urgenco, kjer so ugotovili,
da mi je plodek odmru že v 9 tednu.
Sedaj sem zopet noseča, g je ocenil 5 tednov, ker se nič še ni videlo,
....vendar imam grozeči splav...dobila sem zopet rjav izcedek...dal mi je  tablete,
moram počivati....in čakati, do drugega tedna, ko mi bodo le kaj zopet povedali....


(odgovor članu miška09)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Koliko SS ste imele???
7.11.2009 13:15:23   
Dudica1
Prva user posted image ss ...potem pa dva sončka tako da za vsakim dežjem posije sonce in upam da bo za vse vas tudi! user posted image user posted image user posted image
Upam pa da je bil prvi in zadnji,tega nočem več ponoviti.

(odgovor članu extra)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Koliko SS ste imele???
2.12.2009 15:55:57   
MEGi20
Pozdravljene,imela sem 1ss - moja prva user posted image  je potekala bp; včeraj pa smo izgubili našo user posted image  

Hudo mi je zelo.user posted image

_____________________________

Ali veste kako se reče dvema ljubimcema ki sexata po metodi varnih dni?

mamica in očka...

(odgovor članu Dudica1)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?