|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hrana v ljubljanski porodnišnici
11.10.2009 13:06:12   
googica
lep pozdrav!
sem zelo izbirčna nosečka.. zato me že v naprej skrbi kako je z jedilniki v ljubljanski porodnišnici.. kako pogosto se je, kakšna je hrana, se da kaj izbirat? ali lahko prinesem svojo? glede na to, da se mi ob zelenjavi obrača želodec upam na velike količine mesa, mlečnih izdelkov in podobnega :)

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 14.10.2009 18:52:55 >

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
11.10.2009 13:44:59   
emaa
Hrana je enaka za cel KC Ljubljana. Zajtrk (dva kosa kruha, salama, sir ali kak namaz ter nekja za spit, včasih celo kompot zraven) okoli 8:30, kosilo 12:30 (juha brez okusa, glavna jed za en krožnik, meso je, samo meni je itak vsa ta hrana bolj bljak, pa kak jogurt in kos kruha za popoldne), večerja (kaka obara ali kaj drugega toplega, če je sreča kak kruh zraven) ob 18:30. Velikih količin ni, če boš imela vaginalni porod, ti lahko prinesejo še kaj hrane za štukat njihov jedilnik, po CR pa itak ne smeš, ampak smeš le tisto kar je na meniju prve tri dni. Lahko si prineseš kake mlečne namaze, al pa da ti na obiske še kaj prinesejo, saj tiste tri dni boš pa ja zdržala, da prideš domov.

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
11.10.2009 16:19:33   
googica
aha, se prav je pametno met kakšno rezervo v torbi :)

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
11.10.2009 16:56:21   
cmrucek
Količinsko je že tako, kot je opisano zgoraj, in meni je bilo več kot dovolj, pa kar rada jem user posted image Edino, če rodiš zvečer, tako da zamudiš večerjo, zna biti dolga do zajtrka... Kar se pa okusa tiče, pa se meni ni zdelo tako slabo. Normalno, pač, ni tako kot doma, ampak je vseeno čisto dobro. 

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
11.10.2009 18:24:09   
emaa
Meni je količinsko sicer dovolj, samo jaz nisem tak fen mesa, salam, itd. Tako, da sem pogrešala druge namaze za na kruh. Je pa tako, če si v porodnišnici 3-4 dni, je hrana čisto v redu, jaz sem bila v prejšnji nosečnosti precej dalj tam, pa vem, da je skoz eno in isto. Pa vmes razni postanki zaradi otrok ali česa drugega, da ne pozabiš njihovih menijev. 

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
14.10.2009 11:49:34   
googica
ponorela bom s temi porodnišnicami!!! ne vem kako si lahko to dovolijo.. poslušite mojo zgodbo:
ker sem zanosila med selitvijo v okolico ljubljane, sem se odločila, da bom rodila v ljubljani, kljub temu da je moja ginekologinja v kranjski ambulanti. ginekologinja me je en mesec pred predvidenim datumom poslala z napotnico v ljubljano, da bi tam imela svoje zadnje tedenske preglede. toda ljubljanske sestre mi ves čas zatrjujejo, da tja pridem samo rodit, da je vse ostalo vezano na mojo ginekologinjo, v kranju. v kranju pa me ves čas pošiljajo nazaj v ljubljano, ker so kao porodnišnice različne, in ljubljanska kao nima tedenskih pregledov v zadnjem mesecu. no, sedaj sem en dan pred rokom, kolikor se mi zdi, se zna zavleči tudi čez rok. menda bi morala imeti neke preglede, toda spet me nihče noče. v ljubljani trdijo da mora to opravljati moja ginekologinja, v kranju pa ponovno da ni tako.
znorela bom, ker se moram v teh dnevih ubadati s takimi bedarijami, zapravljati svoj denar za klice in čakanja, da se pogovorijo sestre med sabo kako in kaj! dobr da bom vsaj rodila ziher, z ali brez njih!!
se opravičujem za tole zmešnjavo, upam da je komu jasno, še sama sem vsa zmedena ko razlagam drugim.. nikakor ne razumem kako me lahko v ljubljani ne sprejmejo, da bi me prej pogledali, da sama mal vidim kako zgleda vse skupaj..

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
14.10.2009 13:05:29   
milki
Pol pa reč svoji ginekologinji, da si se odločila, da ne boš rodila v Lj ampak boš v Kranju in naj ti da napotnico za Kranj in naj te tam pregledujejo, če je že taka praksa v Kranju. Ker v Ljubljani greš v porodnišnico šele en teden po PDP-ju.
Ko pa boš dobila popadke boš pa itak šla kamor boš hotla,sploh ne rabiš razlagat ginekologinji kam boš šla, ker napotnica za porodnišnico velja za vse v Slo. (vsaj tako je men rekla moja, da na napotnici ne piše katera porodnišnica)

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
14.10.2009 13:11:38   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: googica

ponorela bom s temi porodnišnicami!!! ne vem kako si lahko to dovolijo.. poslušite mojo zgodbo:
ker sem zanosila med selitvijo v okolico ljubljane, sem se odločila, da bom rodila v ljubljani, kljub temu da je moja ginekologinja v kranjski ambulanti. ginekologinja me je en mesec pred predvidenim datumom poslala z napotnico v ljubljano, da bi tam imela svoje zadnje tedenske preglede. toda ljubljanske sestre mi ves čas zatrjujejo, da tja pridem samo rodit, da je vse ostalo vezano na mojo ginekologinjo, v kranju. v kranju pa me ves čas pošiljajo nazaj v ljubljano, ker so kao porodnišnice različne, in ljubljanska kao nima tedenskih pregledov v zadnjem mesecu. no, sedaj sem en dan pred rokom, kolikor se mi zdi, se zna zavleči tudi čez rok. menda bi morala imeti neke preglede, toda spet me nihče noče. v ljubljani trdijo da mora to opravljati moja ginekologinja, v kranju pa ponovno da ni tako.
znorela bom, ker se moram v teh dnevih ubadati s takimi bedarijami, zapravljati svoj denar za klice in čakanja, da se pogovorijo sestre med sabo kako in kaj! dobr da bom vsaj rodila ziher, z ali brez njih!!
se opravičujem za tole zmešnjavo, upam da je komu jasno, še sama sem vsa zmedena ko razlagam drugim.. nikakor ne razumem kako me lahko v ljubljani ne sprejmejo, da bi me prej pogledali, da sama mal vidim kako zgleda vse skupaj..



Jest sem prav vse preglede opraljala pri svoji ginekologinji. Res je, da sem rodila 10 dni pred rokom.
Mi pa nikoli ni omenila, da bom kakršen koli pregled opravljala v porodnišnici.

No pa še glede jedilnika: sm tudi sama zelo zbirčna in ne jem nobene zelenjave, no kuhano še mogoče...user posted image ...pa mi je bila hrana v porodnišnici 1A. Sm sprva mislila, da si bom mogla tudi sama kaj dodatnega prinesti, pa nisem nič potrebovala. Še partner je bil cel začuden, da mi je dobr za jestuser posted image . Mi je bilo pa količinsko kar preveč, saj nisem mogla vsega pojest.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
1.11.2009 21:31:18   
PC Baby
Jaz sem bila v LJ na intenzivni en teden in moram reč, da so bil sestre SUPER. Res prijazne, razumevajoče, človeške, ustrežljive - nimam pol slabe besede za njih.. Sobe - ajde OK, kopalnice pa pod kritiko, majhne, stare, razlupane in umazane. Voda se je non stop nabirala na tleh, košev v wcjih niso praznili (si lahko predstavljate kako je smrdelo od vloškov), WC papirja je zmanjkalo tudi po 3 ure in redno manjkalo tistih "pokrival" za školjko.

Menda je bila takrat ful gužva in so bili vsi preobremenjeni, ampak vseeno...

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
2.11.2009 10:08:11   
ronja
toda ljubljanske sestre mi ves čas zatrjujejo, da tja pridem samo rodit, da je vse ostalo vezano na mojo ginekologinjo, v kranju

majo prav, vse preglede delaš pri svoji g., kjerkoližepač, samo rodit prideš v porodnišnico - majo že teh dovoljuser posted image . V lj. porodnišnici te sprejmejo, samo če rojevaš ali je kaj res narobe, kar je tudi ok, ker je že takih dovolj...

Sicer sem 2x rodila v Lj., bila zadovoljna, na B oddelku.

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
2.11.2009 10:36:36   
novakatja
Oktobra 2007 je bilo natanko tako. Le da sem jaz bila na navadne oddelku.
Brisač in spalnih srajc je zmanjkalo... Groza!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: PORODNIŠNICA LJUBLJANA
3.11.2009 20:59:30   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: novakatja

Oktobra 2007 je bilo natanko tako. Le da sem jaz bila na navadne oddelku.
Brisač in spalnih srajc je zmanjkalo... Groza!


Ja, točno! Pa tudi tetra plenic za novorojenčke. Se spomnim, da smo bile 2 dni v isti spalni srajci in brez brisače, ker smo jo po tuširanju jasno vrgle v tisti koš v kopalnici, ker nam na pamet ni padlo, da ne bi dobile druge.

(odgovor članu novakatja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?