|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 25 [26] 27   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nuhalna svetlina
8.11.2012 23:10:17   
kindersurprise
"Svetovni nateg medicine"? No, to je pač tvoje mnenje. Nihče ne trdi, da je merjenje nuhalne svetline diagnostična metoda. Je le presejalni test, ki statistično prikaže verjetnost določenih kromosomskih in drugih napak pri določeni izmerjeni vrednosti in starosti nosečnice. In nihče ne trdi, da niso možni lažni pozitivni ali negativni rezultati. In kakorkoli že obrneš zadevo, je dejstvo, da se z merjenjem nuhalne svetline odkrije veliko plodov s kromosomsko nepravilnostjo. Poleg kromosomske nepravilnosti, pa povečana nuhalna svetlina lahko nakazuje tudi na napake srčka, ledvičk, želodčka, itd. Kar pa se tiče merjenja nuhalne svetline - potrebno je imeti licenco. Verjamem, da če meritev opravlja nek povprečen ginekolog, s prazgodovinskim UZ, in seveda nima licence, zna biti rezultat meritev vse prej kot zanesljiv. Imamo pa pri nas zadosti usposobljenih ginekologov, ki so več kot sposobni opraviti te meritve. Je pač tako, da dober rezultat pri merjenju nuhalne svetline mamico pomiri, ni pa garancija, da bo z otročkom vse vredu. Ampak te zagotovitve, da je z otročkom vse ok, ti tudi AC ali BHR ne prineseta, ker se z njima ugotavljajo samo kromosomske nepravilnosti, ne pa tudi napake organov, itd. In ja, res je večinoma potrebno plačati ta pregled, ampak meni osebno je bilo vredno vsakega €. In če bi bil to čisti nateg, merjenje nuhalne svetline za ženske po 35. letu verjetno ne bi bilo brezplačno. Je pač tako, da s starostjo nosečnice narašča verjetnost, da pri plodu pride do kromosomskih napak. Pa kakorkoli že, vsaka nosečnice se odloči po svoji pameti....gre ali ne gre na merjenje nuhalne svetline..dobri ali manj dobri rezultati...oddahneš si šele, ko imaš svojega otročka v naročju. Vsaj za trenutek...preden pridejo druge skrbi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: nuhalna svetlina
22.1.2013 12:53:20   
tam45
Meni je zdaj, ko gledam nazaj popolnoma nepotrebno, da sem šla na nuhalno. Takrat se mi je zdelo seveda zelo fajn. Ampak po resnici povedano bi zelo težko, če sploh, naredila splav na podlagi takšnih meritev. Poznam tudi primer ko so na NS ugotovili nepravilnosti, žensko poslali na dodatne teste, kjer so rezultati prav tako kazali znake bolezni (downov sindrom). Odločila se je donositi, vendar sama priznava, da je bila njena nosečnost prav zaradi teh testov zelo stresna (preiskave so se kar vrstile skozi nosečnost). Rezultat je bil prezgodnji porod (7.mesec), otrok se je rodil sicer nedonošenček, vendar popolnoma zdrav.


(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: nuhalna svetlina
4.4.2013 19:35:12   
tinca.gal
Punce zdravo. Mene pa zanima, koliko je ČAKALNA DOBA za nuhalno svetlino? Pa če katera ve za Novo mesto? JAz sem že v 12. tednu, pa se bojim, da bo prepozno. Kličem lahko pa šele v ponedeljek. PROSIM ZA POMOČ. Je možno, da me bodo naročili v enem tednu? Lp!

(odgovor članu mima_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: nuhalna svetlina
4.4.2013 19:38:37   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: tam45

Meni je zdaj, ko gledam nazaj popolnoma nepotrebno, da sem šla na nuhalno. Takrat se mi je zdelo seveda zelo fajn. Ampak po resnici povedano bi zelo težko, če sploh, naredila splav na podlagi takšnih meritev. Poznam tudi primer ko so na NS ugotovili nepravilnosti, žensko poslali na dodatne teste, kjer so rezultati prav tako kazali znake bolezni (downov sindrom). Odločila se je donositi, vendar sama priznava, da je bila njena nosečnost prav zaradi teh testov zelo stresna (preiskave so se kar vrstile skozi nosečnost). Rezultat je bil prezgodnji porod (7.mesec), otrok se je rodil sicer nedonošenček, vendar popolnoma zdrav.


Kakšne nadaljnje preiskave? če je to amniocenteza, potem ne obstaja niti en procen verjetnosti, da so ji zagotovili bolanega otroka, rodil pa se je zdrav. prosim če si bolj natančna, in ne daješ takih dezinformacij v javnost, ker so lahko zelo stresne za nosečnice ali bodoče nosečnice. Dejstvo je, da je nuhalna svetlina ''statistika'', ki ti da le verjetnost v procentih, in je lahko zmotna tako v plus kot v minus, pri amniocentezi (nadaljnji preiskavi), pa tega ni in je stoprocentno zanesljiva.

Če pa imaš v mislih nadaljnje preiskave, dvojni hormonski, trojni ali četverni, pa je to prav tako ''statistika'', kot nuhalna svetlina.




< Sporočilo je popravil Tippi -- 4.4.2013 19:40:12 >

(odgovor članu tam45)
Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: nuhalna svetlina
11.4.2013 9:08:26   
katty83
Pozdravljeni,
sem novo prijavljena na forumu, tako da se še malo lovim po temah. sicer z zanimanjem prebiram vaše prispevke.

skratka, danes vstopam v 13. teden nosečnosti, v torek sem bila na pregledu pri G.. Kako je s pregledom NS. Namreč kot berem se ta pregled opravi med 11 in 13 tednom nosečnosti, in se mi zdi da sem malo pozna, G pa mi je v torek dala le nekaj kontaktov, pač rekla je da ni obvezen pregled, da v kolikor se odločim, lahko kontaktiram koga od podanih kontaktov... sicer sem zdrava in tudi na prvem pregledu je bilo vse B.P.

Hvala za mnenja.
lp, Katty83

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: nuhalna svetlina
11.4.2013 10:19:23   
Ninika89

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: tam45

Meni je zdaj, ko gledam nazaj popolnoma nepotrebno, da sem šla na nuhalno. Takrat se mi je zdelo seveda zelo fajn. Ampak po resnici povedano bi zelo težko, če sploh, naredila splav na podlagi takšnih meritev. Poznam tudi primer ko so na NS ugotovili nepravilnosti, žensko poslali na dodatne teste, kjer so rezultati prav tako kazali znake bolezni (downov sindrom). Odločila se je donositi, vendar sama priznava, da je bila njena nosečnost prav zaradi teh testov zelo stresna (preiskave so se kar vrstile skozi nosečnost). Rezultat je bil prezgodnji porod (7.mesec), otrok se je rodil sicer nedonošenček, vendar popolnoma zdrav.


Kakšne nadaljnje preiskave? če je to amniocenteza, potem ne obstaja niti en procen verjetnosti, da so ji zagotovili bolanega otroka, rodil pa se je zdrav. prosim če si bolj natančna, in ne daješ takih dezinformacij v javnost, ker so lahko zelo stresne za nosečnice ali bodoče nosečnice. Dejstvo je, da je nuhalna svetlina ''statistika'', ki ti da le verjetnost v procentih, in je lahko zmotna tako v plus kot v minus, pri amniocentezi (nadaljnji preiskavi), pa tega ni in je stoprocentno zanesljiva.

Če pa imaš v mislih nadaljnje preiskave, dvojni hormonski, trojni ali četverni, pa je to prav tako ''statistika'', kot nuhalna svetlina.






Ocitno pa vseeno obstaja neka moznost, da se na amniocitezi zmotijo.
In predno bos se meni napisala, da sirim dezinformacije ti povem, da osebno poznam osebo, ki je sla skozi vse to.
Teta je bila v svoji nosecnosti na amniocitezi, kjer je bilo ugotovljeno, da bo njena puncka imela downow sindrom.
Kljub temu sta se s stricem odlocila, da jo obdrzita in vsi smo komaj cakali na prihod dojencice.

V 35. tednu je teta rodila popolnoma zdravo puncko in zdaj je stara 18 mesecev. Nobenih bolezni, popolnoma zdrav in vesel otrok.
Vem, da so se potem tudi nekaj dajali z zdravniki, pac kako je lahko prislo do te napake, ampak nevem do kaksnega zakljucka so potem prisli.

lp

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: nuhalna svetlina
11.4.2013 10:24:14   
Tippi
Ocitno pa vseeno obstaja neka moznost, da se na amniocitezi zmotijo.
In predno bos se meni napisala, da sirim dezinformacije ti povem, da osebno poznam osebo, ki je sla skozi vse to.


Prav. ce tako misliš, verjemi. ne da se mi pinkponkat. Se mi pa poraja vprašanje, kako toliko veš o tem, ne znaš pa niti pravilno napisat ime preiskave.

ah ja

Srečno! user posted image

(odgovor članu Ninika89)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: nuhalna svetlina
11.4.2013 10:27:11   
Tippi
Mimogrede, morda te zanima statistika. V zadnjih petnajstih letih, so vse plodke, ki so jih ženske splavile, zaradi ugotovljene kromosomske napake, dali na nadaljnjo genetsko raziskavo in so bili pri vseh potrjeni rezultati, ki so jih nosečnice dobile na AC. To najbrž veliko pove. Razen pač pri tvoji znanki ne.
Sicer pa, če te zanima to področje in bi se rada prepričala, ali ni morda tvoja teta malo vse skupaj napihnila, da se oglasiš pri genetiku, kjer ti bo vse podrobno razložil.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   [Brisano sporočilo]
11.4.2013 23:14:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu katty83)
  Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: nuhalna svetlina
12.4.2013 10:37:42   
astrid1
Mimogrede, morda te zanima statistika. V zadnjih petnajstih letih, so vse plodke, ki so jih ženske splavile, zaradi ugotovljene kromosomske napake, dali na nadaljnjo genetsko raziskavo in so bili pri vseh potrjeni rezultati, ki so jih nosečnice dobile na AC. To najbrž veliko pove. Razen pač pri tvoji znanki ne.
Sicer pa, če te zanima to področje in bi se rada prepričala, ali ni morda tvoja teta malo vse skupaj napihnila, da se oglasiš pri genetiku, kjer ti bo vse podrobno razložil.


Se moram strinjati s Tippi. Amniocenteza je zanesljiva metoda odkrivanja DS. Mogoče pa si se Ninika (ali pa tvoja teta) zmotila pri vrsti preiskave? Mogoče je šlo za kakšen presejalen test?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 635
   RE: nuhalna svetlina
11.6.2013 18:08:36   
anit6

IZVIRNO SPOROČILO: katty83

Pozdravljeni,
sem novo prijavljena na forumu, tako da se še malo lovim po temah. sicer z zanimanjem prebiram vaše prispevke.

skratka, danes vstopam v 13. teden nosečnosti, v torek sem bila na pregledu pri G.. Kako je s pregledom NS. Namreč kot berem se ta pregled opravi med 11 in 13 tednom nosečnosti, in se mi zdi da sem malo pozna, G pa mi je v torek dala le nekaj kontaktov, pač rekla je da ni obvezen pregled, da v kolikor se odločim, lahko kontaktiram koga od podanih kontaktov... sicer sem zdrava in tudi na prvem pregledu je bilo vse B.P.

Hvala za mnenja.
lp, Katty83



Katty83, od vsakega posameznika je odvisno če se odloči za NS. Sama sem šla v to zato, da sem bila pomirjena ( pa vem da ni to 100% preizkava). Imam pa prijateljico, ki je bila od začetka nosečnosti pozitivna in ni šla na nobene dodatne preglede in na koncu je res rodila zdravo punčko Gajo :D . Samo pozitivno naprej, tudi brez NS bo šlo user posted image Srečno nosečka

(odgovor članu katty83)
Neposredna povezava do sporočila: 636
   RE: nuhalna svetlina
14.7.2013 20:19:22   
Martyna83
Pozdravljene,..prebujam temo,..zanima me namrec ce na NS grem tesca ali lahko jem normalno zajtrk? NS imam sele ob 10:45 in zanima me se kateri so ze tisti testi ki jih lahko naredis poleg NS (odvzem krvi) ? Aja in pa ali moram vzeti CD s seboj?Natocena sem v Dravlje

(odgovor članu anit6)
Neposredna povezava do sporočila: 637
   RE: nuhalna svetlina
14.7.2013 22:17:03   
tinca.gal
Jej normalno! CD s seboj :)

(odgovor članu Martyna83)
Neposredna povezava do sporočila: 638
   RE: nuhalna svetlina
15.7.2013 6:16:59   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Martyna83

Pozdravljene,..prebujam temo,..zanima me namrec ce na NS grem tesca ali lahko jem normalno zajtrk? NS imam sele ob 10:45 in zanima me se kateri so ze tisti testi ki jih lahko naredis poleg NS (odvzem krvi) ? Aja in pa ali moram vzeti CD s seboj?Natocena sem v Dravlje


Neinvazivni testi (odvzem krvi pri nosečnici), s katerim odkrivajo tri najbolj pogoste trisomije in pa spol. cena preiskave je cca. 1000 eur. preiskavo lahko opraviš od 10. tedna naprej. rezultati so primerljivi z AC in jih dobiš v dveh tednih.

(odgovor članu Martyna83)
Neposredna povezava do sporočila: 639
   RE: nuhalna svetlina
17.7.2013 15:09:20   
artista7
Evo, mene tudi zanima kako je s to nuhalno, je treb biti tešč, ali je kaj važno - dopoldan/popoldan??

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 640
   RE: nuhalna svetlina
17.7.2013 16:06:22   
Night
Ni ti treba bit tešč.

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 641
   RE: nuhalna svetlina
24.8.2014 11:42:04   
*LoveLife*
Za pregled NS ti ni potrebno biti tešč. To je pregled z ultrazvokom. Sama sem v 20tednu nosečnosti. Imela sem povečano NS user posted image . Naredili so mi še dvojni hormonski test (odvzem krvi), nato sem šla še na biopsijo horionskih resic (z iglo ti vstopijo skozi trebuh v maternico in vzamejo vzorec resic, katere kasneje pošljejo na analizo). Po treh (mučnih) tednih čakanja smo dobili izvide po pošti (če je odstopanje te pokličejo po telefonu in povabijo v posvetovalnico), da je s fantkom vse OK user posted image . Imamo možnosti 1:130. V to ne zajamejo samo podatka NS ampak tudi starost nosečnice, velikost ploda, izvide dvojnega hormonskega testa itd. Že full fajn podatek je če se na UZ vidi otročkova nosna kost, kar pa še vedno ni zagotovilo, da je vse ok! NS je baje malo čez 60% točna, horionske resice ali v kasnejšem tednu nosečnosti amniocenteza pa nekaj čez 90%. Predlagali so mi še pregled otročkovega srčka. Moram priznati da me je kljub moji pozitivi na trenutke strah. Kardiologijo imamo 27 ta mesec potem pa nas čaka še morfologija. DRŽIM PESTIIIII da bodo izvidi teh dveh preiskav prav tako super, kot izvidi iz genetike user posted image
Treba je bit pozitiven. Poznam veliko primerov povečane NS pa je bilo na koncu VSE OK :) Par dni nazaj je rodila kolegica zdravo punčko user posted image user posted image pa je imela NS povečano 4.8 in tudi kasneje so jo na morfologiji po vseh OK izvidih prestrašili da ima pikica predolgo stegnenico. Res se je sekirala celo nosečnost in do konca ni bila sigurna kaj bo..No pa se je le VSE lepo izteklo.
Zato le pogumno in pozitivno kolikor se le da!!!! Povečana NuhalnaSvetlina še nič dokončno ne pomeni!!
SREČNO SREČKE NOSEČKE user posted image

(odgovor članu Night)
Neposredna povezava do sporočila: 642
   RE: nuhalna svetlina
8.11.2014 17:47:01   
Presrečen par
Za vse mamice, ki ste v srečnem pričakovanju, sva se odločila, da najino izkušnjo deliva z vami.
Da postaneva starša sva si želela bolj kot vse drugo na svetu. V 12tem tednu sva se nadvse veselila obiska nuhalne svetline. Že zunaj sva bila na trnih in polna veselja, da bova videla najino dete. Aja naj povem še to, bila sva v DRAVLJAH pri DR. SAVA RANT-HAFNER. To ime si je vredno zapomniti in naj vam povem zakaj. Torej, nastopi najin čas. Pripravim se za pregled, dragi sedi zraven mene in "gospa" doktor začne odkrivati najino dete. Trajalo je cca 15 min da se je mali obrnil prav in da je lahko izmerila svetlino. Po sproščenem pogovoru mi zdravnica reče, da naj se oblečem in sedem zraven na posteljo. In ona z listom v roki začne pogovor:" Poglejta, namerila sem 4,9 svetline, kar ni v redu. Imate povišano tveganje, da z malim nekaj ni v redu. Glede na razmerja imate Trisomy 21 1:20, Trisomy 18 1:39, Trisomy 13 1:532, torej riziko je 1:139." Mi2 v šoku, kaj naj bi to pomenilo, sva jo vprašala. In ona:" Vaše dete nima možnosti, da preživi." Jaz v jok, moj še vedno ne dojame. V obupu jo vprašam, kako bo to zdaj vplivalo na drugega otroka, in ona:" Gospa, mislim, da je najbolje, da tega otroka najprej odžalujete, šele nato začnite razmišljati o drugem otroku." Ko jo moj vpraša,če obstajajo še kakšne preiskave, da bova prepričana, da nekaj ni v redu, nama je ona odgovorila, da ne vidi potrebe po tem, in da niso zanesljive. V joku in obupu sva odšla iz ordinacije ter se povsem sesuta odpravila domov povedat domačim. Vsi smo jokali in še danes se spomnim, kako me je bolelo v prsih. Podrl se nama je svet. Naslednji dan sva šla k ginekologu in on mama reče, da ima mali 5% da je kaj narobe in 95% da je zdrav. Ulil nama je upanje, takoj sem se naročila na pregled v P (biopsija, ker so rezultati prej) in neka sestra SAVERINA me je naročila takoj naslednji dan za poseg. Hvala bogu za to osebo, vseskozi mi je stala ob strani in me mirila. Poseg je bil boleč, priznam, zaradi živcev mi lokalna anestezija ni prijela. 4 Dni sva čakala na odg in točno na roj dan mojega dragega so nama sporočili, da pričakujem zdravega fantka :) Bolečine in strah so se nadaljevale skozi celo nosečnost. Šla sva na UZ srčka, vse je bilo v redu, vsak teden kontrola rasti-mali je super napredoval. Ugotovili so, da je bila svetlina povečana zato, ker imam dve žili v popkovini. To naj bi zaviralo rast ploda, a moj srček je bil močan in je pridno jedel. Rekli so tudi, da ne bom donosila. Vse do poroda me je nekje v podzavesti skrbelo, da bo karkoli narobe z njim. Zaključek je sledil 12dni nazaj-rodila sem točno na rok, velik je bil 50cm, težak pa 3285 fantek :) Ko so pregledali popkovino, so bile v njej tri žile! Torej so se zmotili tudi v tem! Sedaj je sreča popolna, mali je res dobrovoljček in kar je najbolj pomembno-ZDRAV! Punce, polagam vam na srce, da svetline ne vzamete resno in ne obupate na prvem koraku. Splača se potrpeti vse, mali zaklad vam bo nekoč hvaležen!

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 643
   nuhalna svetlina
2.1.2015 8:28:56   
Anonimen
Pozdravljene,

mene pa zanima ali je že katera bila na NS pri dr. Suzani Peternelj Marinšek v Celju? Kako se vam je zdel njen odnos in strokovnost?

Hvala in lp.

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 644
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2016 13:29:26   
Anonimen
Pozdravljene!

Zanima me če je katera tukaj ki je bila pred kratkim na NS na štajerskem (Maribor, Ptuj). H komu ste šle, kakšne so izkušnje, kolko prej se moreš naročit??

Hvala za odgovore..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 645
   RE: nuhalna svetlina
22.3.2016 19:40:31   
Marjenca
En lep pozdrav tudi z moje strani!

Naročila sem se na pregled nuhalne pri Dr. Stah v Domžalah. Je bila katera na pregledu pri njej, kakšne izkušnje imate z njo?

Lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 646
   RE: nuhalna svetlina
26.3.2016 22:32:27   
metka6
Pri strahovi je bila moja svakinja in je bila zadovoljna. Spol je tudi napovedala pravilno.

Srečno

(odgovor članu Marjenca)
Neposredna povezava do sporočila: 647
   RE: nuhalna svetlina
18.4.2016 20:37:26   
Marjenca
Pozdravljene!
No za mano je pregled nuhalne pri Dr. Strahovi v Domžalah. Dr. Strahova je res prijazna a za moj okus z nekoliko preveč osladnimi besedami (dojenčka je imenovala mišek, mucek, itd..), kot, da sem na kavi s kolegico in ne na pregledu pri strokovni osebi.
Nuhalno je prvič izmerila in dobila rezultat 2,1, nato meri drugič ob drugem posnetku in izmeri 1,8 pa potem popravlja meritev, da je bil rezultat enak kot je izmerila prvič.
Res se ne morem odločiti kakšen je moj vtis glede tega pregleda pri Dr. Strahovi... Ampak, če bi morala iti še enkrat bi zagotovo poiskala drugega zdravnika, saj mi je res manjkala tista strokovnost.
Takšen je bil moj občutek, upam, da boste ostale bolj zadovoljne.
Pa lep pozdrav in srečno vsem!

(odgovor članu metka6)
Neposredna povezava do sporočila: 648
   RE: nuhalna svetlina
15.7.2016 18:32:36   
emklem88
Pozdravljene,

mene pa zanima če ima katera iskušnje z G. Miglar iz MB?? a ima on licenco??? razmislam da bi sla k njemu.

Hvala za pomoč.

(odgovor članu ellina)
Neposredna povezava do sporočila: 649
   RE: nuhalna svetlina
17.7.2018 8:25:31   
neodkrita
Da ne odpiram nove teme ......Hčerka je stara 37 let, je v 12 tednu nosečnosti. Dobila je napotnico za NS , se naroči in čez par dni pokličejo, da je prestara za NS na napotnico (torej brezplačno) in, da, če želi mora plačati. Je to Ok oz. je tako ker sem nekje zasledila, da po 35 letu je brezplačna. Prosim za odgovor.

(odgovor članu emklem88)
Neposredna povezava do sporočila: 650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  23 24 25 [26] 27   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 25 [26] 27   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?