|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da Vincijeva šifra
25.4.2006 21:46:03   
Seven*
Sem jo dala BW-ju za prebrat, pa je izjavil: "Napisana je samo zato, da se dobro bere. Dobra komercialna knjiga." To mi je bilo dovolj. Itak pa ne verjamem v neka spoznanja. Zaupam Svetemu pismu in se mi zdi da je taksno kot je z namenom. Rimokatoliska cerkev si je pa tako ali tako SP kar malo priredila. Kar idite si gledat da pise noter: "Skof mora biti moz ene zene, kako bo cerkev vodil, ce se zakona ne more.." Nekaj v tem smislu.. Pekla itak ni, nebes tudi ne, vsaj ne na tak nacin.. Pekel so si izmislili, da lahko vernike strasijo..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Da Vincijeva šifra
25.4.2006 22:20:13   
mami od Filipa
Pejte tole igro igrat in malo možgančke napenjat - super je!!!! Jaz sem čist not padla in bila presenečena nad interaktivnostjo.

http://www.randomhouse.com/doubleday/davinci/index-ctc.html

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Da Vincijeva šifra
25.4.2006 22:24:05   
Anonimen
Hvala, Filipova mami! user posted image user posted image user posted image
Bom imela vsaj kaj za početi celo noč na šihtu. user posted image

(odgovor članu mami od Filipa)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Da Vincijeva šifra
25.4.2006 23:22:18   
nejcko


No jaz še knjige nisem prebrala, ker sem pač tip, da ko se karkoli na veliko propagira in postane bestseller, ne berem. Kasneje, enkrat pa zagotovo. Enako je z filmi.
[/quote]

Marogica, sva si pa podobni. Jaz filme, nagrajene z oskarjem ponavadi gledam čez kakšni dve leti, Šifre pa tudi še nisem prebrala.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 5:58:11   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz filme, nagrajene z oskarjem ponavadi gledam čez kakšni dve leti, 



Kot da bi jaz ta stavek napisala.......in to dobesednouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 6:18:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Radha

IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Mene pa ni sram javno povedat,svoje mnenje,draga anonimna,ampak,prav v trenutku,ko si še pisala je bil tvoj nik zgoraj na vrhuuser posted image ker ši šele kasnje na anonimnost kliknilauser posted image


Preden zaključiš,Neva 6 me pa samo iz firbca zanima-katera pa naj bi bila ta anonimna?Toliko se govori o razkrivanju anonimnih,ki za to nimajo pravega razloga,potem pa noben nikogar ne razkrije.Neva,saj lahko si tudi anonimna,če jo nočeš pod svojim nickom razkrit!user posted image



Šit no!!!!!!
Tole je pa že mal preveč babe. Saj ni anonimna nikogar žalila in je anonimna z razlogom. Oprezanje za tem in radovednost do konca kdo je kaj napisal pa pri nekaterih res ne pozna meja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 6:32:55   
Anonimen
Halo, babe?! Pa a ni tuki debata o knjigi, ne pa o anonimnosti? Dejte no mir, no! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 7:47:32   
Anonimen
Kerensa,mislim,da tudi tale knjižni predlog ne bo dolgo,na žalost.
Opažam,da ljudje ne poznajo razlike med hecanjem in resnim pisanjem.
Vse kar napišeš,pa jim gre v nos,takoj užaljenost in napadi.
Mladina dejmo se zbudit,niso vse besede zlonamerne in žaljive,če se že greste forumovce,potem se naučite tudi brat med vrsticami.nisem nikogar želela užalit in niti pokvarit temo.Tudi,če bi sedele za mizo in debatirale bi bilo podobno-debata,debata(iz oči v oči se vsaj vidi obraz in mimiko,tako vsaj ni pomote)
Najbolje bo,da se kar umaknem,da ne bo spet kaj narobe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 7:48:33   
Anonimen
Samo poskusi, Neva... Samo poskusi izginiti, pa boš videla... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 7:55:04   
Anonimen
Neva6 prva anonimna nič užaljenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 7:57:34   
ninocka
Men pa knjiga ni bla kej prevec vsec.
Sem jo res prebrala "na eks", samo ni pa TOOOOOOOOOK dobra, kot jo vsi hvalijo.

Na zivce mi je slo predvsem to, ker se je cela knjiga samo zapleta in zapleta, pol se pa na 5ih straneh vse razvozlja. Sovrazim to pri knjigah.
Glede na to da nisem verna in nisem niti prebrala svetega pisma, pa o vsebini in "razkritih" dejstvih nimam kaj za komentirat.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 8:06:32   
bubče
sem jo prebrala v dveh dneh....mi je bila res zanimiva...pa tud preverjat sem šla sliko zadnje večerje user posted image in bi bila lahko ženska, ja....user posted image

sedaj sem pa začela brat Digitalna trdnjava, pa se mi je kar nekje na sredi ustavilo...se mi zdi, da sta pa le malo preveč podobno napisani......user posted image  moje mnenje

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 8:19:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Neva6 prva anonimna nič užaljenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Samo,da je res??!!!user posted image
Bubče,ne mi zbijat veselje,do branja njegovih drugih del,lepo prosimuser posted image
Sicer pa pri vseh avtorjih,ki napišejo več del zaslediš isti postopek,podobno vsebino.Samo,da je berljivo,da ni težka vsebina,da je napeta zapletena,da si z branjem krajšaš čas,da v tistih trenutkih nad knjigo pozabiš svoje vsakdanje probleme,pa je čisto vseeno,če so si vsebine podobne.
Pri branju Šifre sem pa bila že tako nestrpno firbčna,tam nekje preko sredine knjige,da mi žilca ni dala miru,da ne poiščem razpleta.user posted image Ko sem ga našla sem bolj mirno brala naprejuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 8:22:06   
bubče
se opravičujem user posted image user posted image user posted image

ti jo posodim, da se odkupim user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 8:33:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bubče

se opravičujem user posted image user posted image user posted image

ti jo posodim, da se odkupim user posted image





user posted image user posted image Najlepša hvala,mapak te je že prehitela dobra dušca in se je ponudila,da mi jo posodi.Takoj ko jo prejmem,napadem knjigouser posted image Veselo na branje,kokr bo čas dopuščal.

(odgovor članu bubče)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 8:46:08   
mami od Filipa
Kerensa, a ti je uspelo priti do konca igre???
Kako ti je bila všeč?
Jaz sem se med igro počutila, kot da sem pravi Langdon.


http://www.randomhouse.com/doubleday/davinci/index-ctc.html

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Da Vincijeva šifra
26.4.2006 10:55:38   
kalbo
Draga prva anonimna. Knjiga Davinčijeva šifra je zelo dobro napisana knjiga z dobro zapleteno izmišljeno zgodbo. Določena (ne vsa) dejstva v knjigi so pa resnična. Nikjer v knjigi nisem zasledil blatenja krščanstva kot vere, ampak se knjiga obrega v Rimokatoliško cerkev kot ustanovo.

Verjemi mi, da bi ti postalo močno slabo od dejstva, da veliko ljudi iz vrst rimokatoliške cerkve bogati na račun vere v katero veruješ.

(odgovor članu mami od Filipa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Da Vincijeva šifra
27.4.2006 7:48:34   
Anonimen
Kalbo v to sem pa popolnoma prepričana da je res. Vem da ne gre za blatenje krščanstva le pravim da si različne osebe lahko knjigo različno interpretirajo. Jaz - veren človek ne bom potrdila določeno stvar ker jo vidim drugače, nek ateist se bo z isto stvarjo popolnoma strinjal. Zato pravim da je to dvorezen meč in sem le nakazala drugačen pogled na knjigo iz moje strani - nekoga ki veruje.

To kakšne stvari se počenjajo tudi iz teh vrst ki naj bi bili nosilci miru, to pa vem in mi je slabo včasih.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Da Vincijeva šifra
27.4.2006 11:16:09   
Anonimen
Da Vincijevo šifro sem prebala, ker me je zanimalo, kaj je tak govor okoli nje. Brat sem jo pa šla čisto iz vidika svoje strokovne podkovanosti, torej iz zgodovinskega in geografskega vidika. Moram reči, da gre za dobro napisano knjigo z odlično zmanipuliranimi dejstvi. Avtor je vzel različne stvari iz realnega sveta in jih medsebojno povezal v popolnoma izmišljeno zgodbo, ki pa je enim tako zelo verjetna, da knjigo jemljejo kot čisto resnico. Pa to ni, prej obratno. Knjiga je berljiva, zanimiva, pritegne, dobro napisana, ampak jo je treba jemati precej za rezervo in z veliko kritične misli.

Npr. tista rožna črta v Louvre-u: tisto črto je uporabljal en astronom za merjenje obsega zemlje ali nečesa podobnega. Se ne spomnim točno, se mi ne da iskat po mojih zapiskih, za kaj točno se je šlo, ampak zagotovo nima nobene veze z Da Vincijem. Brown je torej vzel nekaj, kar obstaja in večina ljudi ne ve, zakaj je tam in obstoječe dejstvo uporabil za svojo knjigo.

Originalna slika Zadnje večerje je zelo poškodovana in se ne vidi natančno podob, tako da je ženska na sliki spet stvar diskusije. Saj veste, vsake oči imajo svojega malarja. 

Knjiga kot knjiga, če jo vzamem kot čisto fikcijo, je kar Ok, ni pa ne vem kako vrhunska, navdušuje (vsaj mene) bolj zaradi kontraverzne vsebine, kot pa zaradi svoje literarne vrednosti. Za enkrat prebrat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Da Vincijeva šifra
27.4.2006 16:51:55   
CosmoGirl
Jst sm knjigo prebrala na predlog kolega. Moram reči, da je ena izmed najboljših knjig, kar sem jih prebrala v svojem življenju. Btw, sem knjižni molj. user posted image Prebrala sem tudi ostale tri knjige tega avtorja. Sicer ne vem no. Sama sem mnenja, da so vse štiri zelo dobro napisane, čeprav je stil res isti. Ampak ravno fora je v tem. Vsak avtor ima pač nek stil in tega uporablja v svojih knjigah.

Kar pa se tiče tega, če je kaj res ali ne... Sicer je v knjigi pač jasno napisano, da so nekatere stvari izmišljene, nekatere pa so resnica. Mislim, da avtor ni hotel povedati direkt katere so katere ravno zaradi tega, ker pač literatura vsaki osebi dopušča svojo interpretacijo le-te. Ravno v tem je eden izmed njenih čarov. In ravno zaradi tega se mi zdi bedarija, da se je zravn sploh vpletala cerkev. Saj jo avtor pravzaprav ne napada. On je samo sestavil dobro zgodbo, ki se očitno fantastično bere (res je, da se cca. 300-400 strani lahko prebere tudi v enem dnevu, kar morate priznati, da prej ni uspelo še nobeni knjigi; vsaj ne pri toliko različnih ljudeh). Če pa jo je sestavil zato, da zraven zasluži mastne denarce... jah prou... sej glih v tem je fora dela pisateljev. Vsaj pač služi denar s pomočjo nečesa, v čemer so dobri. Pisatelji so pač dobri v pisanju in s pomočjo tega zaslužijo - pač še en poklic na svetu več. user posted image

Drugače pa... poskušajte brati knjigo brez predhodnih predsodkov in, če je le mogoče, v originalnem angleškem jeziku. Sama sem namreč mnenja, da se v prevodu zelo veliko izgubi na stilu pisatelja (kar je sicer normalno, ker se pač ne da tako dobro prevesti, da bi popolnoma obdržali slog - vzemite za primer samo naslov zadnje prevedene knjige - Ledena prevara?!?! ---> s takim prevodom že preveč pove, je pa res, da tut dobesedni prevod ne bi bil dober predlog, ker bi pač izgubil pravi pomen). Sicer mislim, da je najboljša Angeli in demoni, takoj za njo Digitalna trdnjava, potem DaVincijeva in šele na koncu Ledena prevara (<< ne vem... mogoče zato, ker me pač v slednji tematika ne zanima user posted image ).

No zej bom pa nehala filozofirat. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Da Vincijeva šifra
27.4.2006 16:56:19   
Anonimen
Meni je to ena izmed najdolgočasnejših knjig. Prebrala sem jo tam do kakšne 50 strani...pa še to na obroke, ker me ni in ni potegnilo notri...tako, da sem kar nehala.

(odgovor članu CosmoGirl)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Da Vincijeva šifra
28.4.2006 9:08:33   
vanilija
Mene pa ni preveč pritegnila. Angele in demone sem kar požla, Šifra mi pa kar ni šla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?