|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klima po hisi
19.5.2006 23:10:13   
Seven*
Tisti, ki gradite. Kam ste dali klimo? Kako ste resili, da je ohlajena skoraj cela hisa? Kako resiti zadevo, ce imas mansardno hisko?

_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klima po hisi
19.5.2006 23:56:25   
Anonimen
Joj seven, bi ti rda pomagala, ampak za tako je najboljš kakega strojnika, ki se s klimami ukvarja vprašat.

Zunanja enota mora bit obvezno v senci - zaradi zajema zraka. Notranje enote, če ne bo vsaka v svojem prostoru, pa tako stacionirane, da se zrak napiha čimdlje, oz. v čimveč prostorov. Ali druga varianta, da hladiš prostor, kjer se poleti največ zadržujete+spalnice.

Drgač pa res kakega dobrega strojnika oz. nekoga ki projektira strojne inštalacije.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klima po hisi
20.5.2006 10:17:24   
pika_b
Jaz ti bi priporočala, da uredite hlajenje hiše z konvektorji (pozimi radiator, poleti klima). Finančno ne vem koliko znese, ampak najzaneslivejši sistem za hlajenje cele hiše. Lahko si urediš tudi, da se vsaka soba hladi ali greje na različnih stopinjah.

Več o tem na tem linku
http://www.imp-klima.si/programEnergetika.asp

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klima po hisi
20.5.2006 10:40:27   
Mariposa
Pri stari mami so naštimali klimo kar na hodnik. Poleti imajo vrata sob odprta, tako da hladi tudi tja. Je pa res, da je ohlajeno eno nadstropje.

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klima po hisi
20.5.2006 21:44:01   
* Mateja *
Mi smo jo dali na hodnik in v dnevno, tako, da nam bi morala hladiti in greti po vseh prostorih!!

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klima po hisi
20.5.2006 22:08:56   
Anonimen
mi mamo trenutno klimo v dnevni..samo je malo manjša hiša tko da hkratno hladi tudi kuhno, če pa odprem še vrat ana hodnik in v spalnico pa še to dvoje :)
v novi hiši bomo tut meli klimo v dnevni in bo s tem ohlajen skoraj cel spodnji štuk saj je praktično dnevna, kuhna in jedilnica en prostor čez cel štuk skori.
spalnic pa ne bomo hadili.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klima po hisi
22.5.2006 23:33:44   
rija
Mi imamo še samo inštalacijo za klimo, da ne bo potem nepotrebnega razbijanja....dali pa smo eno enoto v dnevno sobo, eno pa v jedilnico, ki pa je odprta do strehe....v spalnico pa ni šans.....je pa res, da imamo vse prostore v enem in je bila to najboljša rešitev.

Glede konvektorskega hlajenja in ogrevanja: pride blazno drago, en konvektor 2 m z motorčkom, stane čez 100 jurčkov......pa še hudičevo veliko prahu ti dvigne...to pa iz izkušenj, ker imamo dva konvektorja, brez motorčka, pa pozimi ne folgam sesat...pa še varianta je primerna bolj ali manj za novogradnje....

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klima po hisi
23.5.2006 8:17:16   
kalbo
Tisti konvektorji so jajc. Do vsakega moraš imeti pripeljan štrom, prah dviguje, pa še glasni so.

Lara, predvidevam, da mate spalnice v mansardi.....skuhal se boste, če tam ne bo klime. Bolš sam v zgornjem štuku klima kot samo v spodnjem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Klima po hisi
23.5.2006 8:44:08   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Tisti konvektorji so jajc. Do vsakega moraš imeti pripeljan štrom, prah dviguje, pa še glasni so.



..ja, tisti z motorčkom.....naši od vsega tega edino prah dvigujejo....user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Klima po hisi
23.5.2006 21:35:55   
Anonimen
ja kalbo v mansardi. ne vem če se bomo skuhal, tut v zdejšni hiši mojih staršev v mansardi ni prov nič vroče v saplnicah...nič bolj kot drugje hočem rečt :)

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Klima po hisi
23.5.2006 22:30:27   
mika
V hiši moji staršev v mansardi tudi ni vroče. Ko so moji delali izolacijo, so očeta spraševali, če ga denar tišči, ker je dal več kot je predpisano. Na faksu nam je profesor rekel, da ne moreš tako izolirati, da ne bi bilo vročeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?