|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 8:44:28   
Anonimen
Joj kapica, sam ne bit žalostna, še najmanj pa ne skrbi preveč. Že itak boš zaradi hormonov mal bolj otožna in kaj hitro te bo vse spravilo iz tira. No, vsaj pri meni je bilo tako. Kar je, je, zdaj pa se le drži ure in misli mal bolj optimistično. Tvoj te pa kar naj mal več crklja in te spodbuja. Vidim, da je kar priden pri tem. Kolikor sem spremljala ostale punce, so se vse špikale zgodaj zjutraj. Kje pa imaš ti tega G? Se opravičujem, ker sem pozabila, a si mogoče ti tista, ki je rekla, da je v Nemčiji?
Kapica glavo pokonci, me smo tle da ti tudi pomagamo. In če ti bo hudo, kar piši!!!

(odgovor članu kapica)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 8:54:42   
leli
Ojla punce!Včeraj sem začela jemati kontracepcijo in danes moram javiti v bolnico.ali katera ve,če se moram strogo držati ure (od 13.-14.ure) in takrat poklicati?In še nekaj po listu ki ga imam si razlagam,da bom dobila menstruacijo 4 dan po prenehanju tablet?Ve katera kaj o tem?Šla bi namreč malo na morje,da si odpočijem živce pred postopkom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 9:10:18   
Anonimen
Če se ne motim greš na laparoskopijo. Iz mojih izkušenj (2x) se moraš kar držati te ure, ker vsaj meni, niso niti dvignili slušalko, četudi sem samo 5min prej poklicala. Jaz sem zadnjo kontracepcijsko pojedla dan pred operacijo in potem sem čez 3 ali štiri dni res dobila M.

(odgovor članu leli)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 9:31:40   
leli
Ne grem na laparoskopijo.to baje moram jesti ta mesec 17.8 pa imam prvi ultrazvok in tam dobim terapijo za IVF.Oploditev bi naj bila v začetku septembra,če bo seveda vse vredu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 9:36:26   
Anonimen
Aaaa, pardon. Nažalost ti pa tle ne znam povedat, ker sem šla v postopek samoplačniško in tam ne ješ kontracepcijskih. Ti bi odgovorila ena, ki je šla prek konzilija.

(odgovor članu leli)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 15:39:26   
leli
vseeno hvala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 18:10:40   
kapica
Ja, Misek, jaz sem tista z Nemcije. In tukaj nekako vse drugace gre kot pri nas, tako da se ne morem zanasat na vse  informacije.  Meni je G rekla naj se kr zvecer spikam, ni dolocala ure.  Imam pa tudi Gonal, tako kot ve punce. Prebrala sem, da ve inekcije same sestavljate, jaz sem dobila vse skupaj kot v enem penkalu. Tako da samo nastavim koliko rabim in spricnem. Nic vec ni treba delat. To se imam za danes in jutri, potem v sredo pa dobim verjetno recept za novo dozo.

Na ja, nic ne morem , v sredo zjutraj imam termin, da vse vprasam in vidim na ultrazvoku, ce se ze kaj dogaja.

Misek hvala za vzpodbudo in hiter odgovor, saj vem da bo, ceprav poskusam cimmanj mislit na vse skupaj, mi zivcki le malo delajo!

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu leli)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
17.7.2006 18:58:54   
*Karmen*
Kapica, s čimerkoli, kadarkoli in kakorkoli se že špikaš... Držim veliiiike pesti, da bo v sredo na UZ videti veliko zorečih folikelčkov!!!
 
Živčki pa med postopkom delajo vsaki pa če se še tako zelo trudi, da bi jih čisto umirila. Konec koncev je ta postopek možnost, da vstopiš v nov svet - svet staršev, kar pa nikakor ni majhna življenjska prelomnica. Je pa vsekakor najlepša izmed vseh. Upam, da boš v sredo že sporočila kaj veselega. LP.

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
18.7.2006 14:10:46   
koala


Kapica, ne bit žalostna, saj bo vse OK, boš videla.
Pa še eno vprašanje če ne zameriš, a pri vas v Nemčiji nič postopkov ne krije zdravstveno zavarovanie, a morte vse sami krit?

Aja pa naženi črne misli da ne bo ratalo, mora, ker si tak vredu punca, pa veliiiiikoooo na RR-ji drži pesti da rata, pol pa že mora, a ne??

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu *Karmen*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
18.7.2006 17:38:33   
kapica
Ja, Koala, zal v Nemciji ne krijejo teh stroskov oz. ne popolnoma, to pomeni 50% mores placat sam. Imas pa tri poskuse, ce jih rabis vec, mores vsak naslednji poskus popolnoma sam placat.
Tako da sva oz. bova za to stvar odstela 1400eurov, za naslednji poskus z zamrznjencki, seveda ce ne rata v prvo,  pa 300-400eurov.
Kolikor zamrznjenckov ostane, je treba letno za njih placat 100 eurov priblizno, da jih tam hranijo. Te pa vsako leto znova vprasajo ce jih naj se "sparajo" ali ne vec.
Tako da ni kar tako, je pa res, da sva verjetno zaradi tega ze takoj en mesec po laparoskopiji in izvidu lahko zacela s postopkom. Ni taksne cakalne dobe kot pri nas.



_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
18.7.2006 18:50:14   
koala
Uf, to je pa velik zalogaj.
Sicer pa bo ratalo!!!!!!!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
19.7.2006 10:34:03   
Anonimen
Kapica poročaj. Se je danes zjutraj kaj videlo na UZ oz. si velik foliklov pridelala. Si vprašala svojo G, kako je z uro špikanja


(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
19.7.2006 15:25:01   
kapica
Bejbike, dobre novice imam user posted image user posted image user posted image !

In sicer na eni strani stirje folikli , na drugi jih je pet. G je rekla da je zelo v redu, da sem se na zdravilo dobro odzvala, so ravno prav veliki, ne prevec, ne premalo. Tako mi je odleglo, se mi zdi da mi je kamen od srca padel.
Tako da sem dobila recept za se eno dozo, to pomeni sedaj se spikam naprej do sobote, potem spet ultrazvok. Je rekla da bo nekje v torek ali sredo punkcija. Dobre novicke, a?

Nisem upala vprasat ce je treba ob istem casu jemat, da ne bi bila kregana,  bom kar naprej tako jemala kot do sedaj, bom vase nasvete poslusala user posted image .
Ko sem rekla da zvecer spikam, pa je tudi rekla v redu, tako da  je prav.

Kakor zgleda bo mogoce se to z dopustom user posted image  uspelo v zacetku avgusta.

Hormoni mi delajo se mi zdi, bi kar naprej user posted image user posted image user posted image , taksne se ne poznam, je pa res da je mogoce pol tudi v glavi. Tako da pocutim se v redu, tista zacetna utrujenost je mimo, nisem posebej napihnjena, tako kot sem veckrat prebrala da imate punce taksne tezave. Tako da mi prav fajn gre. Zaenkrat.

So pa zato drugi problemi...

Torej punce, letim user posted image  ven na soncek user posted image , v najin bazencek, ve pa tudi , dajte se malo javit no,  cetudi niste se v postopku!

Pozdravcek!




_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
19.7.2006 16:37:30   
Anonimen
Bravo kapica. Lepe novice. Držim pesti za naprej. Mislim, da ti bo uspelo, že zato, ker si tak optimist.
Tudi mene je med inekcijami tako razganjalo, da bi non stop user posted image user posted image user posted image , sam pol po postopku pa me je tudi minilo, ne samo minilo, se mi je zdelo, da imam celo odpor. 

(odgovor članu kapica)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
19.7.2006 18:06:06   
*Karmen*
Kapica, bravo za 9 lepih folikelčkov user posted image ! To je čisto ok cifra. Ni jih preveč, da bi te 100/h napihovalo in ni jih premalo. Če slučajno ne rata boš imela še kar nekaj zamrznjenčkov. Držimo pesti, da bodo čimprej zrasli do željene velikosti in da čimprej daš skozi punkcijo. Potem pa te čakajo same lepe stvari! Zdaj pa uživaj v namakanju in ostani še naprej tako optimistična!

Ja, pa še od mene nekaj dobrega: zgleda (če bo vse po sreči), da se bom naslednji konec tedna končno znebila mavca na roki user posted image !!! Upam, da bo v petek na rentgenu pokazalo, da je vse v najlepšem redu... In če se bo izšlo tako kot sem napisala, grem letos vseeno na morje!!! Sicer šele 2. septembra ampak tudi to je bolje kot nič. Juhuhu user posted image !!! Aja, še prej bom imela pa skoraj en mesec fiziotraparije user posted image  user posted image ... Tale jokica je pa zraven zato, ker imamo pri nas eno čist divjo terapevtko...

LP.

< Sporočilo je popravil *Karmen* -- 19.7.2006 18:15:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
21.7.2006 20:49:30   
*Karmen*
ČIŠKA...

Na enem starem seznamu IVF-jevk sem zasledila eno grozno novico user posted image ... Zelo mi je žal, Čiška user posted image ... Kaj se je dogajalo s teboj user posted image ? Nič nam nisi javila, da se ti dogajajo takšne grde stvari user posted image ... Daj, javi se, če te to ne obremenjuje preveč in naj trenutki sreče in zadovoljstva čimprej preženejo meglo žalosti in obupa. Drži se, bejba user posted image !!!

Zdaj pa vse letošnje nosečkice: JAVITE SE NA RAPORT, da ne bo spet kar z neba padla kakšna šokantna novica. Andreja07, Vampirka, Teja K., Neni in Biba1 - javite se in povejte, da je vse ok.

Narciska, ti pa javi kako se stvar odvija pri tebi. Te že kaj prsti srbijo (glede testa mislim...)?

En lep pozdravček vsem, tebi, Čiška pa še topel objemček!!!

< Sporočilo je popravil *Karmen* -- 21.7.2006 21:00:14 >

(odgovor članu *Karmen*)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
22.7.2006 6:58:03   
Bety
jaoooooooo.....si pozabila, da je neni tudi šla na čiščenje....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Karmen*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
22.7.2006 13:32:56   
*Karmen*
Oh, Bety, očitno so mi slabe novičke ušle... Sem pa zato sedaj bolj šokirana. Seznam sem popravila... Prav žalosten postaja user posted image ...  Punce iz user posted image  kar naprej padajo v pritličje seznama user posted image ... Pa kaj je to, no?!


Evo pa še moja slaba novica od včeraj. V sredo mi je moj zdravnik rekel, da bom verjetno dala mavec dol že včeraj (v petek) ali najkasneje drugi teden. No, včeraj pa na travmatološki izvem, da bo moj dan D šele 11. avgusta!!!!!! Me je kar krč v želodcu zgrabil user posted image ... Potem me je vsaj malo potolažil s tem, da naj bom vesela, ker mi ni blo treba it na operacijo, ker je bil zlom res hud user posted image ... In me spet pahnil v obup, ko mi je povedal, da bo zapestje potrebovalo pol leta, da bo spet funkcioniralo tako kot mora user posted image !!! Do takrat bom pa še fajn telovadila in morala kar fajn zobe stiskat. Mater in kopanje na Rakitni user posted image !!!!!!!!!!

No. tko, zdaj pa upam, da so vse slabe novičke za nami in da bomo deležne kakšnih bolj vzpodbudnih. LP. Karmen.

p.s. Zdej grem pa mal mulo kuhat...

< Sporočilo je popravil *Karmen* -- 22.7.2006 13:34:22 >

(odgovor članu Bety)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
22.7.2006 19:01:59   
čiška
Živjo!Evo moj raport:Po pozitivnem testu sem imelaUZ čez 14 dni in takrat je videl dve gestacijski vrečki, za utrip mi ni pa nič rekel.Pol se mi je pa zdelo,da nekaj ni vredu,ker nisem imela nobenih nosečniških znakov več.Prej so me bolele joškice,pa slabo mi je bilo malo,pa trebuh napet pa..........V glavnem po tem ultrazvoku pa nič,tema...2 UZ sem pa imela čez 11 dni in doživim totalen šok ,ko mi je rekel,da sta gest.vrečeki isto veliki(16 mm)in da ni zrastlo popolnoma nič od zadnjega UZ-ja.Na čiščenje me je hotel dat že kar takoj, samo nisem bla sposobna!Na vprašanje zakaj se to zgodi mi je odgovoril,da se 30% nosečnosti konča,ker genetsko nekaj ni v redu,telo zavrne zarodek ,v glavnem še dohtarji ne vejo, zakaj točno se to zgodi.Ko pa sem ga vprašala,da glede na to,da biologinja pregleda zarodke mi je pa odgovoril,da tudi oni ne morejo videti če so kakšne nepravilnosti.Vidijo tam nekje do 30%,če je zdrav,70%je pa še vedno možnosti,da so kakšne nepravilnosti.Pol pa itak ne vem kaj mi je povedu,ker sem se skoz zadrževala,da nisem jokat začela.No, tko je blo to,kot da gledam film in da se to meni ne dogaja.Se bom že pobrala še vedno sem se!!!!!!!Vsem vam puncam pa želim,da se vam nikoli kaj takega ne zgodi in da boste čimprej vse nosečke in rodile zdrave otroke!!!!!!!!!!!!!!Se opravičujem,ker malo zmedeno pišem,ampak sem res zmedenauser posted image !lep dan

(odgovor članu *Karmen*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
22.7.2006 20:04:02   
Tinka1
Pozdravljene!

Upam da mi lahko katera pomaga. M imam zelo redno, včasih celo dan prej-ta mesec bi mogla prit 19 oz 18. pa še je ni. est sem si kupila danes, vendar me je presenetil M. Ni običajen kot normalno vendar vseeno je. Nosečnoski znaki so prisotni-torej slabost, neješčnost, pogosto uriniranje. Mislite da je znak za skrb, ali pa le M malo zamuja???
Lep pozdrav Tinka1user posted image

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
23.7.2006 10:19:47   
kapica
Jaz imam nekaj dobrih novic, pa nekako sploh ne upam povedat oz. se niti prav veselit, ce se tako strasne stvari dogajajo.
Ciska in neni tako mi je zal da se je to zgodilo, drzim pesti, da se spet pobereta in najdeta energijo za nove boje.  Sploh ne vem kaj naj recem, tako kot je rekla karmen, seznam  takoo slabo izgleda.

No jaz sem imela vceraj spet ultrazvok in ker sem tako dobro reagirala na Gonal, sem zvecer ze dobila stop inekcijo.  Menda je 5 folikelckov dovolj velikih, ostali so se malo manjsi, lahko pa da se do jutri kaj zrastejo.
Tako da jutri grem na punkcijo, ob desetih morem biti tam, me je tako strah, se mi zdi da se bolj kot pred laparoskopijo.  Tako da mi srcek posteno bije.
Tukaj delajo to pod narkozo, tako da bom spala tiste pol urce, pa upam da ko se zbudim ne bo prehudo bolelo.
V cetrtek pa je transfer planiran.

To je to, drzite se punce, jutri popoldan ko pridem do racunalnika vam javim kako je slo.

LP




_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Tinka1)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
23.7.2006 20:28:12   
koala
Huraaaaa Kapica za te novičke, saj punkcija ne bo tako huda, pol boš pa od četrtka grela svoje pikice.

GO GIRL GO!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
24.7.2006 12:54:22   
Skorpija
Bravo Kapicauser posted image user posted image user posted image  Ful maš po moje lepo številkico foliklov - ravno prav, da lahko lepo rastejo. Saj to sem že napisala, a vseeno - jaz sem jih imela 24 in so bili revčki čisto miceni, tako da so nama ostali 3 eskimčki. Ostali pa so žal šli...

Eno vprašanje za punce, ki ste že po postopku in ni uspelo... A vas tudi hormončki dajejo? Jaz sem namreč čisto na glavo, prav ne morem se pobrat. Stalno me boli in zvija v trebuhu, joški so še vedno adijo pamet, zaspana sem nonstop in vsak večer se ubadam s slabostmi. A vas tudi tako daje? Jaz močno upam, da bo to hitro minilo, da bom še malo pri sebi preden se poženeva v nov hormonski vrtinec jeseni. Je pa zanimivo - dosti vas piše, da ste bile med postopkom zelo user posted image user posted image user posted image  Meni pa se to dogaja zdaj, ko je že vse mimo, prav divja sem in moj je čisto vzhičen user posted image

Uglavnm sotrpinke, veliko dobre volje vam želim, pa lepe dopuste tistim, ki se še odpravljate. Karmen, ti pa nikar ne bodi slabe volje - mavec bo hitro šel proč in tudi kakšen dan morja zate se bo našel, sigurno!!!! Do takrat se pa pusti malo razvajati in pridno vadi na fizioterapijah.

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
24.7.2006 19:18:23   
kapica
Ojla punce!

Evo me, sem prezivela punkcijo. Res ni bilo tako hudo, ceprav me je bilo tako strah. Kot receno so me uspavali, tako da sem se zbudila, ko je bilo vse mimo. Bolecin nimam posebnih, ko sem prisla domov, sem se najprej posteno naspala, malo muci spodaj, ampak res nic kaj posebej. Dobili pa so 8 folikelckov user posted image user posted image user posted image . Ko so mi to povedali so mi kr solze zacele tect, tako sem bila vesela user posted image .

Jutri ob dveh zvem, koliko palckov se je naslo skupaj , v cetrtek pa jih dobim nazaj in jih upam da obdrzim vseh devet mesec.

Punce, nekako mi vsa stvar tako gladko tece, ne morem prav verjet, kakor da se sploh ne dogaja meni. Vse je slo po planu, moje telo se je dobro dozvalo na vso kemikalijo, tako da sem res optimisticna . Mogoce prevec user posted image .

Hej Karmen, saj bo, vazno da ni treba operacije, pa uzivaj soncek in poletje na balkoncku, ce ne bos mogla na morje. Samo da se vse lepo zaceli user posted image user posted image .


Grem nazaj v horizontalo, pred tv, lepo se mejte punce.

Papa

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: IVF, ICSI - JULIJČICE IN AVGUSTOVČICE
24.7.2006 21:36:37   
kapica
Narciska, a je ze kaj novega?

Me smo ze nestrpne...

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?