|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   maribor šola: ludvik vs. tabor I
25.1.2012 13:01:13   
mojca*
kot sem napisala v naslovu.
potrebujem, mnenja, izkušnje mamic, ki imate otroke tam. letos vpisujemo prvošolčka in se med tema šolama odločamo, pa res nisem pametna, kaj nardit....
nekaj je vredu na tej, drugo na tej, kakšni pa so kaj učitelji, program...?
in kako se obnese ta športni program na Tabor I, sliši se super....?

hvala vsem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
25.1.2012 18:16:55   
susica
Sicer še nisem mama, ampak če lahko vseeno komentiram :) oš ludvika pliberška je zakon, to je namreč moja oš in imam same pohvale čez njo. v letih našega šolanja je to bila ena izmet najboljših šol na vseh področjih od športa, temovanj v znanju in organizaciji izletov. tudi čez učitelje ne morem nič rečt, verjetno jih je nekaj že sedaj v penziji ampak je bilo tudi kar dosti mladih.
pa lepo zakorakajte v 1 razred :)

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
26.1.2012 13:34:07   
divna
Sama sem sicer priseljena v MB, ampak sem hodila na PEF in prakso  opravljala v OŠ Ludvika Pliberška, saj sem slišala o njej same pozitivne stvari in veliko hvale.  V glavnem, ko vidiš kaj se dogaja v šoli in kaj se dogaja znotraj zbornice (VIP ipd)........., moram rečt, da sem bila zelo presenečena kako je lahko taka šola na tako dobrem glasu. Ampak nisem imela primerjave z nobeno drugo mariborsko šolo. No, kmalu sem hodila na hospitacije tudi na ostale OŠ v MB in mi jih je bilo kar nekaj bolj všeč kot Ludvik.
Sama imam zdaj četrtošolca in ja, vpisan je na OŠ Tabor1, kljub temu, da spadamo sicer v okoliš Ludvika.
Karkoli je bilo v preteklosti negativnega na Tabor 1, je ravnateljica odpravila, ima kar avtoriteto in izreden stik s starši. Učitelji so, do sedaj, super.
Športni program je sicer kar drag - slabih 12€ mesečno, ampak otrokom nudi osnove večih športov (določene plačaš ekstra), vsako leto je šola v naravi (ena skupina na Pohorju, ostali imajo dejavnosti v MB).
Zadnja leta je vedno več učencev zelo uspešnih na raznih tekmovanjih in vedno več tekmovanj se tudi udeležujejo.
Od letošnjega šolskega leta je zelo obiskan in kar uspešen tudi šahovski krožek.
Tudi na nacionalnem preverjanju znanja dosegajo nadpovprečne rezultate, sploh angleščina in matematika.
Nam je zelo všeč in niti enkrat svoje odločitve nisem obžalovala.

Je pa ena slaba stvar - udeležba na raznih tekmovanjih, kot Kengurujček in Cankarjevo, je omejena. Učitelji izvedejo "predtekmovanje" in potem prvih 5, 10 izberejo in prijavijo na tekmovanje. Na nekaterih šolah pač tekmujejo vsi. Kako je s tem na Ludviku ne vem.

lp

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
27.1.2012 8:48:32   
*bubi*
Lahko ima šola še tako dober sloves, pa bo otrok dobil enega učitelja, ki bo vse pokvaril. To govorim čisto na splošno in velja za vse šole - osnovne, srednje,...


Lani sem bila pred podobno dilemo kot ti - oklevala sem med tremi šolami in si vse tri tudi ogledala. Pa mi ni šlo toliko za sloves, ampak sem upoštevala še druge dejavnike:
- razdalja od doma, možnost da bo otrok kasneje hodil sam v šolo (glede na tvoji alternativi to verjetno za nobeno šolo ni problem),
- jutranja logistika s prevozom,
- koliko otrok bo v razredu,
- meni najpomembnejši dejavnik: otroci iz vrtca so šli vsi v to šolo.

Tako imam zdaj prvošolčka na Ludviku in smo zaenkrat zadovoljni. Ampak verjamem, da bi bili tudi s kako drugo šolo. Morda je res minus to, da sta letos samo dve paralelki in jih je v razredu po 25.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
27.1.2012 9:24:40   
mojca*
najlepša hvala za mnenja, sem jih vesela in razmišljam podobno.
jaz tudi upam, da se bom v otrokovo dobro odločila prav in se bo on počutil dobro vsa leta ki sledijo v šoli...
saj programe imajo pa menda enake, predpisane povsod...?

malo se že nagibam na eno stran, še kako mnenje pa bo tudi dobrodošlo. več glav več ve :)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
27.1.2012 19:29:56   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

saj programe imajo pa menda enake, predpisane povsod...?

[\quote]

Programi so enaki povsod, razlikuje se način dela.

Poleg tega so po novem predpisani cilji za prvo triado, kdaj/kako jih dosežejo, pa je odločitev učiteljice. So zdaj po pol leta že kar velike razlike med šolami. Malo preberi prvošolčke 2011 - zadnje strani, se ravnokar o tem pogovarjamo.


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
29.1.2012 10:20:23   
kekec in mojca
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Lahko ima šola še tako dober sloves, pa bo otrok dobil enega učitelja, ki bo vse pokvaril. To govorim čisto na splošno in velja za vse šole - osnovne, srednje,...



Bolj se s tem ne bi mogla strinjat.

Namensko ne bom govorila o imenih šol, ne gre za šoli, ki ju omenja mojca*, gre pa za eno blizu teh dveh.

Tudi pri meni je zmagala jutranja logistika. Še dobro, da je tako, sploh letos, ko imamo težave z varstvom, je to zelo pomembno. Vendar mi je vseeno žal nad izbiro šole. Ne toliko nad učiteljico, to ne, kot nad samim sistemom šole, nad krajami oblačil, ki se dogajajo, nad zbiranjem denarja, nad vsiljevanjem in promoviranjem šolskega sklada...

Po eni strani komaj čakam, da se selimo, ker potem gre tudi moj otrok drugam, po drugi strani pa me je strah, ker se je s sošolci dobro ujel in se dobro počuti.

Upam, da bo druga šola bliže domu, da bo lahko hodil peš  domov in pri tem ne bo prečkal zelo prometnih cest. Ravno zadnjič so sosedo povozili na prehodu za pešce pred njegovo šolo. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
26.11.2012 20:36:41   
iris777
Vsekakor izberi oš Ludvik Pliberšek.Tudi sama sem jo obiskovala vseh 8 let šolanja in je zakon.učitelji so super, o vsem se da pogovorit itd. In na sploh so učitelji na tej šoli zelo.. bom rekla.."domači" :) Ko bo moja hči dopolnila 6 let, jo bom vsekakor vpisala semle.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
27.11.2012 9:31:00   
sončnica24
Jaz pa ti lahko pohvalim Tabor 1, ker sem jo sama obiskovala, in ja takrat je bila ta šola na "zelo" slabem glasu ampak glej ga zlomka, v srednji šoli sem vse predmete delala z levo roko - dobesedno. Res je učitelji so bili takrat za moj pogled na šolo zelo za...., staromodni in še kaj ampak znanje ki sem ga pridobila je bilo pa očitno super pridobljeno. In ravnateljica, ki vodi šolo sedaj je mene takrat učila slovenščino in je super ženska.

In tako kot ti je že zgoraj ena napisala en učitelj lahko pokvari celo sliko, ljudje smo različni in tudi pričakovanja so drugačna - jaz bom čez eno leto vpisovala svojega sina v prvi razred, izbirala bom med to šolo in šolo Angela Besednjaka ampak verjetno bo prevesila prva ker je bližje sinu in ker bo lahko ko bo večji v šolo hodil sam - da pa ne bom zadovoljna s vsemi učitelji pa se že sedaj zavedam.

(odgovor članu iris777)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: maribor šola: ludvik vs. tabor I
28.11.2012 11:58:13   
bena
Kekec in Mojca, ko berem tvoje sporočilo, se mi zdi kot da opisuješ razmere na OŠ Franceta Prešerna v Mariboru, ker točno tako je tam.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?