|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   med in marmelada
16.4.2009 14:54:48   
a982
zdravo,

ginekologinja mi je rekla naj se izogibam slani hrani in sladkarijam. Zanima me kako je s marmelado in medo? kakšne so vaše izkušnje? Imam preveč cukra pa me zanima kaj ste ve kaj jedle. Sem zelo sladkosneda zato mi kar malo manjka, ker nič sladkega ne jem.
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: med in marmelada
16.4.2009 16:05:55   
Netopirčy81
To kar je tebi svetovala itak velja za vsako nosečnico. Jest sm tut sladkosneda...jem vse.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: med in marmelada
16.4.2009 16:13:22   
blazka
Če imaš preveč cukra, potem je bolje da paziš kaj ješ. Probaj kakšno manj sladko marmelado. Med pa raje ne, ker je itak sam sladkor.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: med in marmelada
17.4.2009 7:25:46   
monty
živjo!

kot so že druge povedale, meda raje ne, marmelado pa si kupi iz 100% sadnega deleža brez dodanega sladkorja, pa še to ne pretiravat, ker tudi sadje ima ogromno sladkorja. malo pobrskaj po netu glede hrane, ki je priporočljiva za diabetike in ti bo jasno.

pa veselo user posted image  in čim manj težav!

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: med in marmelada
17.4.2009 9:48:40   
kalbo
Če so ti rekli, da se izogibaj sladki hrani, pol to pomeni, da sladkega ne smeš. Med ni grenka stvar najbrš, marmelada tud ne. Tista marmelada za diabetike je pa polna umetnih sladil, kar pa ta tvoj plod tudi ni dobro.


(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: med in marmelada
19.4.2009 17:27:18   
a982
hvala za odgovor.
Kaj pa npr. če pojem kakšno frutabelo ali pa doma narejen zavitek(jabolčni ali sirov, brez sladkorja) ali pa palačinke brez sladkorja? Sem zelo sladkosneda in moram reči, da mi kar malo manjka, ker se izogibam sladicam in sladkim stvarem, želim pa seveda kar najbolje za otroka. Malo sem zmedena pa pi mi kakšen nasvet kaj točno lahko jem in ne prav prišel.
lpuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: med in marmelada
19.4.2009 18:49:38   
tanja1980
Ti, če imaš preveč sladkorja, sladkorja in podobnih stvari ne smeš, ker pač dvigujejo nivo sladkorja v krvi.

Obstajajo marmelade s fruktozo (ne z umetnimi sladili), ki so veliko bolj zdrave, vendar če si nagnjena k sladkorni, potem sladkor črtaj.

Ne vam, kako je z belo moko (palačinke, bel kruh itd), ampak mislim, da tudi zelo hitro dvignejo nivo sladkorja v krvi. Malo preberi, zenska.

Brez zamere, sladkosnedna gor al dol, malo bos morala prebrat kaj lahko in kaj ne. Sej se ne gre samo za dojencka, gre tut zate. In ce se sladkorju (npr med) reče drugače, to se ne pomeni, da ga lahko ješ...

pa kaj ti niso dali nič napotkov?

Kaj si sla na tes

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: med in marmelada
19.4.2009 19:59:36   
Monni
IZVIRNO SPOROČILO: a982

hvala za odgovor.
Kaj pa npr. če pojem kakšno frutabelo ali pa doma narejen zavitek(jabolčni ali sirov, brez sladkorja) ali pa palačinke brez sladkorja? Sem zelo sladkosneda in moram reči, da mi kar malo manjka, ker se izogibam sladicam in sladkim stvarem, želim pa seveda kar najbolje za otroka. Malo sem zmedena pa pi mi kakšen nasvet kaj točno lahko jem in ne prav prišel.
lpuser posted image


ne razumem te najbolje, kaj ti je diabetologinja rekla, da ne smeš sladkega in ostale hrane, ki dviguje sladkor, ali te je pač tvoja ginekologinja opozorila, da moraš pazit pri prehrani??? Če so ti na testih našli sladkor in če ti je diabetologinja rekla, da moraš imeti dieto, potem se je moraš držat (čeprav pri sebi ugotavljam sedaj ko si sproti kontroliram sladkor v krvi, da ni vse odvisno od hrane), če pa ti je pač tvoja ginekologinja rekla, pa te je pač opozorila, kot vsako nosečnico, preveč sladkorja tako ali tako ni dobro pa če si noseč ali ne, za slane stvari pa te je opozorila zaradi otekanja in zastajanja vode v telesu. To pa ne pomeni, da si ne smeš privoščit sladkarij v mejah normale.

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: med in marmelada
20.4.2009 10:03:45   
a982
hvala za odgovor,
se opravičujem, če sem se narobe izrazila, nisem imela še nobenih testov, samo ginekologinja me je opozorila glede sladkarij in slanih stvari, zato samo sprašujem kakšne so vaše izkušnje. Upam, da ne mislite, da preveč kompliciram, ampak nekje piše tako, spet drugje drugač. Sem prvič noseča, pa se še učim in nimam izkušenj, zato mi kakršnkoli nasvet vaš, ki ste že dale to skozi prav pride.
lp

(odgovor članu Monni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: med in marmelada
20.4.2009 18:33:01   
Monni
Čim manj kompliciraj pa bo. Ješ lahko enako, kot si jedla do sedaj (seveda če se ne pojavijo zdravstvene težave), razen surovega ali premalo pečenega mesa, ter domače majoneze. Sadje in zelenjavo dobro operi. Boš pa tako sama videla ali ti bo hrana, ki si jo jedla do sedaj enako dišala tudi v nosečnosti. 

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: med in marmelada
21.4.2009 16:39:44   
*chance*
Naravni med ti lahko bolj koristi kot škoduje, prav tako je s pravo marmelado brez sladkorja.
Poskusi, je okusna in želja po sladkem bo potešena...user posted image
Pa lepo in zdravo nosečnost ti želimuser posted image

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?