|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mentalni razvoj otroka
12.1.2010 9:27:47   
mojamisa
lep pozdrav!

moj sonček je star 4 mesece. za svojo starost je prevelik in pretžek - pediater nam je rekel, da je po velikosti in po teži za 9 mes. starega otroka. drugače se zelo lepo razvoja: pase kravice, sedi ob podpori, se upira ob naju, prijema igrače in jih porepozna,...
imam pa naslednje skrbi: malček se ne kotali in ne daje nikakršnih znakov, da bi se mu morda v bližnji prihodnosti to posrečilo. drugo kar me bega je pa to, da ne vzpostavlja očesnega stika, se ne smeji na glas, ne ponavlja za nama in se ne uči, si ne zapomni gest, mimik, vaj.

zelo hvaležna bi bila za bilo kakšno mnenje, mogoče kakšno podobno izkušnjo tudi toplo besedo, saj me zelo skrbi.

najlepša hvala vsem
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 9:33:27   
uškinamama
Koliko je pa to prevelik in pretežek?

Pri 4 mescih  je naš imel 9 kg , 74 cm. Ni se kotalil user posted image , ne sedel, ne vzpostavljal stika z očmi..no smejal pa se je. Pravzaprav je šele pri 4 mescih orng držal glavico .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mojamisa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 9:41:40   
mojamisa
pozdrav,

naš je tud 74 le da ima kilo več.  tako nama je rekel pediater, zato sem mislila, da si je pretežek, da bi se kotalil. glavico pa ima že dokaj samostojno.
kdaj pa se se to začelo pri vas?


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 9:53:16   
uškinamama
Kar se tiče zgodnjega razvoja je kar zaostajal za vrstnike (pa ne drastično)
glavico je držal pri  štirih, sedel sam pri devetih , na nogice pri 10-11, shodil pri 13-ih. Plazil kolena-komolci  se nikoli ampak se nekako drsal kot vojaki user posted image ..



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mojamisa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 10:14:53   
bučkabb
ne ponavlja za nama in se ne uči, si ne zapomni gest, mimik, vaj.


user posted image user posted image
to je preveč za 4 mesečnika, ne prehitevaj, ker vse ob svojem času, eni prej drugi poznej, glede na to da je bolj močen se pa tud verjetn ne bo tak hiter plazil in postaljal na noge kot en drobcen otroček....


(odgovor članu mojamisa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 10:25:13   
Hope2
Sedi ob opori, se upira ob vajuuser posted image user posted image user posted image , prehitevaš in pretiravaš.

Pri 4 mesecih nima kaj otrok sedet, otroka se ne podlaga, vstran z oporo.

Pusti, da se razvija, pri 4 mesecih je vse to še prehitro. Če ti povem, je naš med hitrimi, samostojno vsedel in vstaj je pri 6, shodil pri 9, pa pri 4 mesecih ni nič od teg apočel. Edino prevračal se je iz trebuha na hrbet pa to potem vmes kar 1 mesec pavze in nobenega prevračanja. Smejal pa se je vedno samo potiho, o kakem čeblanju ni bilo govora. Vse ob pravem času, ne prehitevaj in ne forsiraj, tvoj otrok še zdaleč ni pripravljen sedet

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 10:41:53   
kristinaj
naš mulc je do 5 meseca ležal na puzzle peni in gledal v strop, ni se mu kaj prida ljubilo obračati..sedel pri 6m, pri 7m je že stal ob opori pri 7,5 se je sam vsedel... sem že mislila, da ne bo nič iz mulca... kar se pa očesnega kontakta tiče pojma nimam, smeji se pa od vedno.... in še danes je nasmejano fante :=))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mojamisa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 10:46:38   
Ajvy
Moja pupa je dobrih osem mesecev samo ležala in gledala naokrog...pri petih mesecih je prvič pogledla za igračo..do takrat jo niso zanimale....
Pri devetih, že kar desetih bolj  se ji je pa svet odprl....usedla se je , začela plazit in vstajala na nogice.....igračke so ji zelo zanimive..zelo rada ima knjigice in lesene igrače...in to je to....vse je nadoknadla....


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mentalni razvoj otroka
12.1.2010 11:02:02   
mateyka
pa dobro no, saj ima šele 4 mesece. kaj naj ponavlja za tabo? besede, vaje, geste mimike? pri 4 mesecih? user posted image

mojamisa, nujno si preberi kaj o razvoju dojenčkov in kaj so sposobni v določenih mesecih. nujno. pa tudi česa ne smeš počet (podlagat pri sedenju otroka pri 4 mesecih npr.).
in da so otroci različni. naša npr. ni nikoli pasla kravic, ker ni hotela. pa zato ni bilo nič narobe. res, preberi si malo literature, da ne boš delala kaj kar ne bo v njegovo korist. in nič preveč ne skrbi, samo veliko beri user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?