|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mi telovadimo
18.1.2006 11:28:17   
Anonimen
Seznam telovadk user posted image :
 
URŠKA
teja
soncek&luna
total
Urška//
niki5
pika74
sanjab
arielca
Huanita
rola
pety 78
nejcko
Udb
 
Telovadimo vsak dan  od 20.- 21. ureuser posted image
 

< Sporočilo je popravil petka -- 10.2.2007 9:26:02 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:30:02   
total
URŠKA jaz bom začela prej telovadit,ker pol težko zaspim,jaz bom ob 19.00,ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:30:03   
Anonimen
Vaje katere bomo izvajali:

OGREVANJE
Hoja ali stepanje na mestu 3 – 6 minut. Naredite še par razteznih vaj. Lahko tudi posesate stanovanje.

TREBUŠNJAKI:

KRATKI UPOGIB TRUPA - leže na tleh pokrčite kolena in upognite trup. Pod spodnji del hrbta (lumbalni del) si položite zvito brisačo. Upogib naj bo tako visok, da še čutite kako se dotikate brisače. Ne dvigujte križnega dela. Roke imejte prekrižane na prsih. Glava je v podaljšku hrbtenice in sicer tako, da brada leži na prsnici. Pogled je usmerjen naprej v kolena. Dihanje: ko se dvigneš – IZDIH, ko se spustiš – VDIH.

UPOGIB TRUPA Z ROTACIJO - pozicija je podobna kot predhodna vaja le roko, ki je v smeri rotacije počiva ob telesu, druga pa je za glavo s dlanjo na zatilju. Ko se dvignete zarotirajte (ne več kot 30°) v smeri roke, ki počiva. Zarotirate se tako, da proti kolenu potiskate pazduho in ne komolec – roka je odprta. Po končani rotaciji se vrnite v začetni položaj. Ko končate, zamenjajte roki in napravite vajo še v drugo smer. Dihanje: glej zgoraj

< Sporočilo je popravil URSKA -- 18.1.2006 11:33:18 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:30:42   
dory
ejo ursa...jest sem zraven, sam ob devetih zvecer pa ze spim...bom jest telovadla eno uro prej a prou :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:31:00   
Anonimen


ZADNJICA:

ŠIROKI POČEP - širina stopal je v širini bokov rahlo obrnjenih navzven. Počasi se spustimo (sedemo) v položaj do 90° in nato dvignemo v začetno pozicijo, ko smo v končnem položaju stisnemo zadnjico. Pazite na kolena, da ne presežejo linije prstov na nogah in da je teža telesa na celem stopalu. Prav tako pazite, da kolen ne potiskate skupaj, temveč naprej. Roke: Ko se spustimo dol, potisnemo roke v predročenje tako, da so dlani obrnjene navznoter. Ko se pa dvignemo potegnemo komolce nazaj. To je tudi začetni položaj. Dihanje: Ko se dvigamo: IZDIH, spust: VDIH

IZPADNI KORAK - iz začetne pozicije razkoraka se spustimo v položaj, ki zagotavlja med golenico in stegnenico kot 90°. Pazite na linijo kolen.

DVIG POKRČENE NOGE - kleče na tleh dvignite pokrčeno nogo do kota 45° in nato jo dvigujte počasi in kontrolirano vsaj do linije zadnjice. Pazi: ležimo na podlahteh in ne dlaneh, hrbtenica pa je pri tem ravna. Pri dvigu noge ne sme priti do usločenja hrbtenice. Pazi: kolena na spuščamo na tla!!!! Ko dvignemo nogo, še dodatno stisnemo zadnjico.

ODDMIK POKRČENE NOGE - iz iste pozicije kot ste izvajali Dvig pokrčene noge izvajate tudi to vajo z manjšo spremembo, da napravite odmik z nogo vstran. Prav tako ležimo na podlahteh in ne dlaneh, ter pazimo, da ne spuščamo kolena na tla

< Sporočilo je popravil URSKA -- 18.1.2006 11:36:09 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:31:45   
Anonimen
 ROKE, PRSI:

SKLECA lažja varianta – Klečimo na tleh. Roke damo malo bolj naprej in širše od ramen, dlani so obrnjene naprej. Nato težo telesa prenesemo na roke. To storimo tako, da potisnemo zadnjico malo naprej, tako da so dlani in ramena v isti liniji. Stisnemo mišice trebuha in zadnjice in začnemo  s skleci – upognemo in iztegujemo roke v komolcih. Pazi: ne potiskati zadnjice naprej/nazaj!!!! ali komolce naven. Le ti grejo vzporedno s telesom!!! Pogled je usmerjen  v tla. Dihanje: dvig – IZDIH, spust – VDIH.

SKLECA nalažja varianta – klečimo na tleh. Dlani so v širini ramen in pod rameni. V tem položaju naredimo upogib in izteg komolca. Zadnjica štrli navzgor.

SKLECA težja varianta -  vaja, ki jo poznate vsi. Noge imejte širše od širine ramen, dlani v taki širini, da je kot med trupom in nadlahtjo 45 stopinj. Pri vaji se spustite skoraj do tal, nato se takoj dvignite v začetni položaj. Nasvet: če hočete še težjo izvedbo, lahko noge dvignete na klop ali stol nad višino ramen… še težje je, če med dvigom plosknete z rokami…
 
PO VADBI:

Ohladimo se z vajami stretchinga- razteznimi vajami, s hojo ali pospravljenjem. Možek vas lahko tudi zmasira, najboljše je pa vroči tuš, da se mišice sprostijo.

< Sporočilo je popravil URSKA -- 18.1.2006 11:35:25 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:37:34   
Anonimen
Pa si prepričana,da vse telovadite?Da kakšna ne goljufa,a???user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:38:23   
Anonimen
Vsaka naj si izbere iz vsakega sklopa vsaj eno vajo.
 
Danes bomo začele z 2 serijama po 15 ponovitev.
 
Zmenjeno?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:39:23   
Udb
Urska, še jaz se pridružujem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:39:29   
total
Ok šefeuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 11:41:45   
Anonimen
To so vaje za krepitev mišic, če želi se katera želi še znebiti maščobnih oblog, naj gre še za vsaj pol ure na kolo, laufat, ali stepatuser posted image

Če bo katera šfinglala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 12:27:31   
pety78
Če pa bo katera švinglala, bo pa itak sebe goljufala. user posted image  user posted image user posted image user posted image
Me bomo vse mišičaste manekenke, švinglarce pa same sebi pripište, ko bote mele mlahavo kožo. user posted image user posted image user posted image user posted image

Mal heca, pa brez zamere.

Hočem samo povedati, da bi blo fajn, da damo temo na forum migajmo skupaj. user posted image

LP, Petra

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 12:38:16   
Anonimen
Pety o tem mi je ravno VESNA rr pisala.
Če se strinjate? 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 12:40:11   
mana7
Jaz pa takole:aerobika-sindy crawford-vsak dan-rezultat fenomenalen!

L.p.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 14:27:22   
Urška//
user posted image user posted image

jaz bom delala sklece, pa trebušne, pol pa še 20min orbitrek(2x na dan)

zmenjeno

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu mana7)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 14:56:19   
lelaval
Jaz se vam pridružim, a po 21.00, ker naš najmlajši član noče prej zaspat. Jaz pa ne morem telovadit, če je priklopljena name. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
18.1.2006 19:50:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 19:55:54   
Primoza
Zraven lahko vtaknete še ankaa, če velja vadba 1 ura oz. 30 km kolesarjenja na sobnem kolesu pri povprečnem srčnem utripu 150.
Vendar ne vsak dan amapk trikrat tedensko pravilom ponedeljek, torek in četrtek. Čez vikend je v hribih, druge dni pa je regeneracija.

< Sporočilo je popravil primoza -- 18.1.2006 19:57:18 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 20:45:22   
petarda
Evo mene na prepovedanem mestu...user posted image user posted image  Šele zdaj sem videla, da telovadimo zvečer. Prav zdajle širom Slovenije migajo ringarajke...user posted image user posted image  No jaz sem svoje naredila že zjutraj, jutri pa se pridružim še vam. user posted image


(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 20:51:05   
niki5
jaz sem danes krepila svoje trebušne mišice user posted image  sicer sem pobrala vajo kar od Nade Kozjekove, kjer naj bi delale tudi stranske mišice.. bom pa že tvoje Urška poskusila.. samo sklecam se pa res odpovem user posted image

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 20:57:34   
arielca
Jaz telovadim od 21.00 do 22.00, ker ima naša user posted image  tak ritem in se ji prilagajam. Čez 3 min začnem intenzivno migat!!!! Upam, da to tut velja!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 21:21:46   
Anonimen
jaz sem naredila:user posted image

- 2 x 20 počepov
- 2 x 15 sklec
- 20 trebušnajkov
- 15 +15 trebušnjakov z rotacijo
- 20 + 20 dvig pokrčene noge
- 20 + 20 odmik pokrčene noge

za nagrado, da sem se spet spravila telovadit, sem si privoščila lučko ježek (samo danes user posted image )

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: MI TELOVADIMO
18.1.2006 22:34:41   
nejcko
Malo pozno, ampak pridna sem pa bila:
- 15 počepov + 10 z izpadnim korakom
- 15 odmik pokrčene noge
- 10 + 15 sklec
- 15 trebušnjakov + 10 z rotacijo

- naredila sem še nekaj vaj za hrbtenico in pas (odkloni ali kako se že reče)

Sem pa ugotovila, da je moja kondicija na psu. Bo treba delat, ni druge.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: MI TELOVADIMO
19.1.2006 7:54:30   
Urška//
Ojla

jaz sem tudi bila pridna

2 x 15 sklecov
20 trebušnjakov
20 min orbitrek
user posted image user posted image user posted image  za nas telovadke

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: MI TELOVADIMO
19.1.2006 8:06:19   
CIPRESA
No jaz se vam tudi pridružujem ampak men za sklece pa trebušnjake ravno ni no. Sem bolj sorte da rada tečem. Tko da včeraj samo 1h tekauser posted image user posted image user posted image user posted image mi tamal ni pustil več na žalost. Se javim zvečer in poročam!!!

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?