|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 10:47:23   
Anonimen
ni čist popolno narisana, ker program nima elementov ki si jih jaz želim. zatorej si predstavljajte še:
* zgornji elementi naj bi bili z enojnimi vrati ne taki dvodelni kot so narisani
* po celi kuhinji bodo v isti višini tekli ročaji (zdaj pod lijakom ne)
* ročaji bodo vgrezni
* pod samostoječim pultom na kateri bo kuhalna plošča bosta še 2 predala tanizka, za pribor in en za začimbe, da so pri roki ko kuhaš.
* stena za kuhinjo bo pobarvana vrjetno v črni al pa eni drugi močni barvi, med omaricami bo kaljeno steklo
* tla bodo v parketu, barve še ne vem

v kakšen tloris se daje ta kuhna pa lahko pogledate v albumu naša hiša kjer so objavljeni tlorisi

http://laramura.moj-album.com/
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 11:02:16   
muki1
Vse kar je novo je lepo user posted image , morda je malo prestrogo za moj okus, malo preveč sterilno zgleda, pa če boš še s črno pokombinirala bo res ultra moderno....jaz sem bolj za Ikea stil.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 11:12:08   
kofetek2010
vratca od hladilnika (vsaj mislim, da je notr hladilnik - levo od pečice) bi obrnia na drugo stran, ker se mi zdi bolj priročno user posted image

drgač je pa qt user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 11:23:31   
Anonimen
Luštna kuhinja.

Ne vem, če prav razumem. A za štedilnikom bo okno? Potem moraš upoštevat, da pri kuhnaju rado šprica na vse strani, torej bi bilo okno potrebno velikokrat čistit.

Si boš omislila tudi kakšen otok? Vsaj iz načrta je tako razvidno.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 11:25:16   
Anonimen
ja ja vrata itak, se ne dajo obračat v programu al pa ne znam??

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 11:49:06   
Vilma
Sem bolj za funkcionalnost kot estetiko, zato ti raje povem svoje mnenje na prvo stvar.
Okus je itak pri vsakem drugačen. user posted image
1. Mislim, da ima mikrovalovna peičca premalo prostora zgoraj. Ne sme se dotikati zgornje omare. Sicer nisem ziher, lahko pa povprašaš strokovnjake.
2. Ker boš verjetno imela pomivalca, se mi zdi dvojno korito preveliko. Bolj boš rabila več delovnega pulta kot dvojno korito. Poleg tega imaš največ delovnega pulta v kotu, kar se mi ne zdi najboljša rešitev.
3. Kot vidim imaš steklokeramično ploščo našitmano ob neki stekleni steni. Se mi zdi, da se boš morala prevečkrat čistit tisto steno, poleg tega se ti zna rosit. Ne vem, mogoče? Kupi si vsaj dobro napo, če ne odstopaš od tega, da bo to vse posesalo.
4. Dva tanizka predala sta premalo. Jaz imam veliko kuhinjo in samo dva taka predala in mi je žal, da jih nimam vsaj štiri, pet. Ne vem, koliko jih pride v eni omari?

No upam, da sem kaj pomagala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 12:22:36   
Marogica
1. Hladilnika in pečice ne daj skupaj, ker ko boš vklopila pečico, ti bo hladilnik moral dosti bolj "delati" zaradi vročine. Lektrika...user posted image
2. Ne vem, zakaj si postavila štedilnik z napo na "stekleno" (saj sem prav videla ali ne?) steno. Raje postavi na drugo steno.
3. Jaz bi si postavila kuhinjski "otok", kamor bi dala tudi štedilnik, pa še nekaj delovne površine pridobiš, pa skakanje iz enega konca na drugega, se omeji. Predstavljaj,si  da rabiš jajca iz hladilnik, ki jih boš spšekla na ptedilniku? Kar dolga pot, ki je ne narediš v kuhinji samo enkrat.
4. Tudi me pečiaco in pomivalnim koritom daj malo prostora vmes, ker razmišljaj, da boš vročo posod iz pečice morala nekam odložiti. In to čimprej, da se ne opečeš

Drugače pa mi je všeč moderni stil, le barva bi me še zanimala

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 12:40:05   
soncece24
Meni je v osnovi všeč, me pa tudi zanima barva. Jaz mam podobno varianto kot ti (visoka omara z mikro + pečico, zraven hladilnik) s tem da imam še kuhinjski otok, kjer je kuhalna plošča + pomivalno korito + fuuul delovne površine. Si poskusila z ikejinim programom izrisat? Tam lahko vsega boga narediš. Bi pa jaz tudi dala štedilnik stran od okna.

Kake barve pa bo kuhinja?

Sem dala slike od moje kuhinje v album, če koga zanima.


< Sporočilo je popravil soncece24 -- 16.6.2006 12:50:35 >


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 13:25:03   
Vilma
Sem si pogledala kuhinjo. Lepa je user posted image
Vidim, da imaš v predalih neke alu dodatke, s katerimilahko ločiš prostor za krožnike, lonce...
Zanima me, a si to zraven kuhinje dobila al se da tudi posebej kupit?
Jaz bi namreč tudi to imela, se mi zdi, da veliko pridobiš na prostoru.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 13:38:46   
Anonimen
bele barve kuhna..visoki sijaj...

(odgovor članu Vilma)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 14:05:19   
baby baby
jaz sem se dve leti nazaj nahajala v tvoji kozi in si bom dovolila komentar, sem pa v svojem zivljenju opremila ze tretjo kuhinjo user posted image  in vsakič po letu in pol ugotovim, da naslednja bo pa res 100%, pa nobena nikoli ni ...

Meni bi se zdel otok boljsa varianta, kot da imas nek pol sank ob oknu (ali so tisto vrata na teraso??). Kot receno, pricakuj, da je spricanja okoli stedilnika najvec in bos imela veliko dela s pucanjem sipuser posted image
Otok ti tudi malo zastre pogled z jedilnice in dnevne sobe, ljudje se lahko okoli zberejo, pomagajo kuhat - po tvoji varianti si boste hodili po prstkih, spijejo kozarcek vina, ko ti ustvarjas...meni se otok dobro obnese. ga imam pa na sredini celega spodnjega stuka. Pri nas je namrec kuhinja srce doma in vsi veselo pohajkujemo okoli ...
Srecno do prave odlocitve, si predstavljam, da ti samo to hodi trenutno po glavi. A hisa ze stoji?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 14:08:04   
soncece24


IZVIRNO SPOROČILO: Vilma

Sem si pogledala kuhinjo. Lepa je user posted image
Vidim, da imaš v predalih neke alu dodatke, s katerimilahko ločiš prostor za krožnike, lonce...
Zanima me, a si to zraven kuhinje dobila al se da tudi posebej kupit?
Jaz bi namreč tudi to imela, se mi zdi, da veliko pridobiš na prostoru.


Te razdelilce za predale sem kupila posebej v ikeji. Jih majo za 40, 60 in 80 cm predale. So pa super fajni. Cena pa nekje med 12 in 16E, s tem da je tolko teh palic noter,da sem jaz iz enga dva predala razdelila.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 19:10:52   
rija
Lepa edino kar bi menjala, nebi imela štedilnika pred stekleno površino, če je to oknouser posted image  če je samo za ozadje ok, če pa je štedilnik pred oknom ali stekleno steno, se bo pa vsak flek od kuhanja z one strani grdo videl.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 21:19:46   
Anonimen
Nobel !!! user posted image

Štedilnik bi prestavila izpod okna na otok v sredini-glede na tloris je za otok dovolj prostora. Še zmeraj lahko gledaš skozi okno, ko kuhaš.

Črna barva stene se mi zdi full močna, kot v kakšnem muzeju. Raje bi antracitno sivo ali čokoladno rjavo, če bo barva temna.

A se že seliš?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 21:41:56   
kepa*
Lara, samo pripomba glede ugreznjenih ročajev. Baje so ful nepraktični, ker se površina ob njih rada hitro umaže. Tudi jaz sem jih želela, pa so mi jih odsvetovali.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
16.6.2006 22:28:29   
CatJa
Meni, roko na srce, ta slika oz. načrt ne pove nič, ker je brez duše. In če pomislim še na črno barvo stene, me kar stisne pri srcu. Pač moje mnenje, da barve dajo domu toplino, kar zame črno-bela ne.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: moja kuhinja - komentarje prosim
17.6.2006 9:04:13   
Anonimen
Še to sem se spomnila. mogoče ti pride prav:
- Vgradni hladilnik LAHKO daš zraven pečice, ker imajo današnje pečice narejene tako, da so toplotno zelo dobro izolirane.
- Če boš kuhinjo dala delat, mizarju posebej povej, da mora v vgradni omarici za hladilnik narediti nekoliko večje prezračevalne odprtine. Se je že zgodilo, da so ljudje pri mizarjih naročili vgradne omare za hladilnike, mizarji pa so naredili majhne prezračevalne ali pa jih sploh niso (user posted image ) in so se potem hladilniki pregreli in posledično okvarili.
- Mikrovalovna  v kombinaciji s pečico se da dati v omarico tako, kot si narisala. Se dobijo za to kombinacijo posebej narejene omarice.
- Jaz imam drugače kuhinjo narejeno podobno kot ti, le da je hladilnik na drugi strani, poleg štedilnika, vmes je še ena omarica. Pa mi je to optimalno, vse skupaj tvori en trikotnik.
- Otok (in šank) je pri vseh proizvajalcih precej draga zadeva. Lahko pa narediš otok tako, da ga sestaviš iz običajnih omaric, npr. na eni strani omarica za štedilnik in na obeh straneh izvlečni omarici 30 cm, na drugi strani, obrnjeni proti jedilnici pa dve omarici širine 60 cm. Čez daš pult, ob straneh pa zaključne letve. To je cenejša varianta, možno je sicer, da ti prodajalec reče, da se to ne da narediti, vendar moraš vedet, da prodajalci delajo na provizijo: dražje kot prodajo, več zaslužijo.
- Kakorkoli se že boš odločila, mora biti všeč tebi, ker boš tam preživela največ časa.
- Pri nekaterih firmah lahko za zadnjo steno naročiš posebne plošče v različnih barvah, ki nadomeščajo ploščice. Videti je res svetovno!
- Če boš steno pobarvala črno, bi bilo mogoče dobro pod celotno dolžino visečih omaric namontirat lučke, da malo razbijejo kontraste. Te lučke se ne splača kupovati v kompletu s kuhinjo, ker ti jih mastno zaračunajo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   NOV IZRIS KUHINJE - DEJTE ŠE MAL SVETOVAT :)
3.7.2006 22:08:41   
Anonimen
nad šporhetom manjka tadiagonalna napa
visoka leva omara je vgraden hladilnik, potem pomivalni stroj z imitacijo predalov, pa omarica z lijakom, omarica za posodo in pa šporget. v coklu bodo predali za shanjevanje kuhinjskih krp in podobne šare. pa v shranjevalni omari naj bi bil slepi predal za beštek, isto bi bili predali še v otoku, noge pa so taozke omarice za stklenice. pod otokom naj bi bili tudi trije stolčki barski. zraven kuhinje je špajza kjer bo zmrzovalnik in prostor za vso hrano in tavečje piskre in gospodinjske aparate.
kuhinja bo bela v visokem sijajo z inox ročaji. med elementi bo kaljeno steklo, po tleh parket, tena za kuhinjo v kaki močni barvi, mogoče tudi zeleni :).

slike so v : http://laramura.moj-album.com

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NOV IZRIS KUHINJE - DEJTE ŠE MAL SVETOVAT :)
3.7.2006 22:13:40   
Marogica
JAz bi otok dala na sredino, da se z vseh strani pride okoli, pa še občutka nimaš, kot da je potisnjen proti steklenim vratom, kar bi bilo škoda. Pod otok, pa daj obvezno še kakšne elemente, ker jih boš potebovala. Barski stolčki ti bodo samo v okras.
Je pa dosti bolje, kot prva varianta. Čestitam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NOV IZRIS KUHINJE - DEJTE ŠE MAL SVETOVAT :)
3.7.2006 22:19:15   
Anonimen
drgač bistvo teh neših odprtih otokov je v tem da prostor ni čisto zabi. tut zato je mož postavu otok bolj k oknu a še zmeri je 40 cm preč od okna, na drugi strani je pa 130 cm glih tolk da greš kamot mimo. pa da je otok še dost velik da se da kej na njem delat, pa kak sadje met gor postavljen. barske stolčke mava tut zdej in jih non stop uporaabljava. pa men tut zlo velik pomen dizajn ne samo čista uporabnost.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NOV IZRIS KUHINJE - DEJTE ŠE MAL SVETOVAT :)
3.7.2006 22:28:59   
Anonimen
ja drgač pa tut ta postavitev men ni ne vem kva. zdi se mi čist preveč klasična. js bi rada ful odpuleno kuhno, tako da bi vsakič k bi jo pokledala rekla vauuu to je pa res neki spešl. da postavm na eno stran elemente pa na sredo otok iz elementov je res čist preveč klasično zame. user posted image  ma tko je kretensk prostor da sploh ne vem kva nej nardim user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NOV IZRIS KUHINJE - DEJTE ŠE MAL SVETOVAT :)
5.7.2006 12:10:58   
bibi
Lara eno vprašanje - a si si program naložila prek neta?? Maš mogoče link?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?