|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 21:27:39   
buči
No, da se najprej opravičim, ker sem tako naslovila temo, recimo da to pomeni "kravžljanje živcev". :hudicek:

Pustimo to, da se že od malega ne moreva. Srala mi je po glavi, ko sem bila še otrok, me ves čas nadzorovala, se hvalila z mano naikoli, meni pa vedno metala le kajle pod noge. Ko se je moj mož (takrat še fant) preselil k nam, sem bila največja p... na svetu. Hvala Bogu, da vsaj njega obožuje, da je dala vsaj njemu mir. Zadeva se je malo umirila, ko sva povedala, da sem noseča.

Da se ves čas sili zraven, da se vmešava tam, kjer ni treba, je le milo rečeno. Aljaž jo obožuje - o.k., mapka da ga ves čas draži, zjutraj še iz spalnice ne pridem, je že na vratih, se hočemo guncat, je zraven, MATR, A SE LAHKO USERJEM BREZ TEBE, MAMICA???!!!

Danes me je že tako sprovocirala, da je za znoret! Potem malo znorium in je par dni mir, sem največja grdoba, potem pa ko vidi malega: "Joj, te že cel dan nisem videla, lubček, pikec, ..." Za bruhat!!!!!

Najhuje je, ko moža ni doma, in to je recimo danes.

Želim se znjo pogovorit, pa sploh ne posluša, ji razlagam, kaj mi ni všeč, da se ne more vtikat v naše življenje, najino vzgojo, da je ona pač babica, ki ima malega rada, ki ga vozi ven, kdaj previje, če je nuja (tega še ni nardila, ker ima vedno kaj pametnejšega - kava s sosedo, mali pa ves moker), da naj ne spodbija naju, da naj malega ne draži, da mu ne bo naredila nič dobrega, če ga bo samo valjala po rokah, jaz pa dneve in dneve na fizioterapijah in okrog ostalih zdravnikov, pa jih tam poslušam.

V glavnem: ne maram je!!!! Sorry vsem tistim, ki nemislite isto kot jaz. Blagor tistim, ki imate normalne mame.

HVALA TAŠČA, KER SI COOL, KER SI NORMALNA IN KER VEŠ, KJE JE MEJA IN KER SE ZNAŠ "OBRNIT"!

Dragi možek, pridi hirto domov s službenega potovanja! Meni se trga, Aljažek te pogreša! Jaz tudi! Rada te imava!!

Oh, samo, da sem se skašljala, tudi če ne boste nič komentirale!

:kuza:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 21:36:27   
tesa
Ko sem videla naslov me je takoj potegnilo:zmeden:
Tako jaz mislim o svoji. NA žalost je tako, pa čeprav večino verjetno tega ne razume.
Ti imaš ravno kontra probleme kot jaz. Pri tebi se preveč umešava, pri meni se sploh ne zmeni za nas:(
Res škoda. Bodimo vsaj me prave Mame, čeprav je težko, vsaj zame, ker ne vem kaj pomeni imeti Mamo:zmeden:
Buči ti še lahko rešiš tvojo situacijo.Čim prej stran!
Če seveda živite skupaj.
Ker z vsakim dnem ti bo še težje in vsak naslednji dan , te bo ob živce spravila še manjša malenkot kot prejšnji dan. To pa vem, ker imam na vratu svojo staro mamo:(

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 21:40:13   
Anonimen
Škoda, da živite skupaj. Če ne bi, bi bilo za obe veliko bolje.
Če bi jaz živela z mojo mamo, bi bilo tudi čudno.

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 21:50:18   
lenika
Ali živite v skupnem gospodinjstvu?
Če je tako, ti predlagam, da greste čim prej na svoje.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 21:53:41   
Pia73
Jaz te po full ne razumem. Kako lahko sploh živiš z njo??? :zmeden2::zmeden2::zmeden2: Če mene vprašaš si si čisto sama kriva za pekel, ki ga preživljaš!!!

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 22:08:22   
valči
Joj,drage moje...Mene kar srce boli,ko to berem:((

Jaz bi vse na svetu dala,da bi imela mamo,mi je žal umrla,ko sem bila štiri leta stara in vso otroštvo in vse življenje brez mame živet-si ne predstavljate...

Kolikokrat bi jo kaj vprašala,bi se pogovorila z njo,skregala-če bi jo le imela:((:((

Pa je nimam,
cenite jo,kakršnakoli že je,mama je ena sama,ona te je rodila,poskusi malo z njenimi očmi gledat,mogoče sploh ne ve,kaj dela...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 22:14:28   
Seven*
Valci, te po svoje razumem. Ampak ti sploh ne ves kako lahko mama, cetudi je ena sama, zagreni zivljenje nekomu. Vcasih zal obcutek, da jo imas ni dovolj.. Poznam par primerov.. :((

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 22:22:30   
Gina
Zakleni se. Povej ji, kar si misliš. Vedi, da bo jutri nov dan in da boš drugače mislila. Mogoče se ti bo na trenutke zdela čisto znosna. Dolgoročno se odseli, če se imaš rada.:):):)

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 22:25:16   
valči
Ja Seven poznam osebno primer,ko je mama grenila hčeri življenje,dokler se le ta ni odselila,pa še vedno jo provocira-živi provokator!

Se mi je punca kar smilila,ampak videla sem,da je v svetlih trenutkih bila čisto fajn mama,zato pravim,da mi mama vedno manjka v življenju-žal

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
16.6.2005 22:46:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 22:54:27   
piščanc
še ena, ki ji mama kravžlja živce. tašča je pa biser.

ko sva še živela pri mojih, je imela ljubkovalno ime - zmajček, tud moj oče jo je tko klical
edina rešitev - odseli se tako daleč, da ima vsaj eno uro do tebe. Potem je ne bo kmalu blizu.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   moja mama mi gre na k...
16.6.2005 23:05:10   
cmokec
Moja mami je pa en velik biser, sicer neobrušen in včasih samosvoj, ampak se zavedam, da imam veliko srečo. In ve, koliko mi pomeni.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 6:26:18   
Anonimen
Pred petimi leti se je moja mama ponovno rodila...nov, spremenjen, drugačen, boljši človek...a mi tudi prej ni nikdar in nikoli padlo na kraj pameti, da bi rekla, da je ne maram...pa sem se tudi jaz odselila v petih minutah...

Tudi naši otroci bodo zrasli, kar seješ, to dobiš, zato ne srat po mamah.

Če vam je tako hudo se odselite...zategnite pas, vse se da, če se hoče.

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 6:41:46   
natalija 2
Bila sem na istem kot ti. Imela me je v lasti, ker sem bila edinka.Ko sem se poročila sem bila nesposobna in neodgovorna žena.Ko sem rodila prvega otroka je bila vsa vesela saj je bilo kot da bi bil otrok njen.Ko sta se nama z možem rodile dvojčice je bilo isto.Brez nje bi vsi otroci umrli.Parala živce,ukazovala vse mogoče.A zdaj ko je ni že 7.let več med nami se velikokrat spomnim na njo in iz dneva v dan spoznavam, da je mama pa čeprav čudna le ena na tem svetu in jo nihče ne more nadomestiti.Res je mama le ena sama.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 6:59:42   
Primoza
Takole življenje je le začasen, zasilen izhod, najbolje ga rešite tako, da odidete na svoje.

Navsezadnje so ženske v petdesetih žrtev menopavze, ki jo ene prenašajo bolj druge pa manj uspešno. Se pravi produkt tega so tudi razni izpadi pri odnosu z okolico.


(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 7:18:32   
buči
Da bomo ostali, kjer smo je dejstvo, ker sva si z možem uredila tukaj stanovanje, le cilindrično klučavnico bom,o namontirali na vrata, ki vodijo iz stopnišča v najin del.

Da pa je moja mama res čudna, da se ji ne da nič, amapk res nič dopovedat, lahko potredijo: moj oče, ki pravi, da je zaradi nje že 25 let siv, moja teta, ki pravi, da lahko z njo pije le kavo in eno skadi, že za v trgovino je pa zoprna, itd. Čeprav ji kaj poveš, kot da bi bila neuma, ali noče razumeti, ali namenoma presliši, ali pa te zaj...

Tudi moji sosedi je mama umrla, in sicer 4 mesece predno se ji je rodil sin. Tako je ostala "sama" s s vojim očetom, možem in sinom - 3 moškimi, ki jih je potrebno pedenat, kot ona pravi, hišo in vsem ikrog nje. Neštetokrat pravi, da bi dala vse, da se jnena mama vrne, ampak da je pa moja res grozna, da bi pa tako težko prenašala.

Saj vem, da me ene pač ne štekate, druge pa, ampak meni je lažje, ker sem se vam malo skašljala, pa ne boste verjele, jutro je že, moje mame pa še ni v naše nadstropje!!!!

Še je upanje! Če ne drugače, gremo jutri na dopust, mobitel out, mama pa doma - ha ha ha!!!!

:bravo::hudicek:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 7:52:59   
wawa
Ma jaz te štekam, jaz sem prektično edinka imam sestro mlajšo 13 let, moja mama pa mi je uspela usaditi občutek krivde do nje in velike obveznosti, vse to me je ubijalo dokler sem živela doma. Zavedam se da je mama ena sama in da mi velikokrat še vedno pomaga, ampak nikoli, res nikoli nebi bila sposobna z njo živeti pod isto streho. Saj že če znjo preživim, dan sem zvečer vsa znervirana in sitna........

Torej če ti gre na živce ne pomeni, da je nimaš rada, se mi pa zdi edino le čudno, da sta si s možem uredila nad njimi stanovanje kljub temu, da si vedela kaka je mama in si to morala pričakovati. Vse kar lahko narediš sedaj je, da ji še enkrat poveš - brez okolišanj jasno in glasno, da se nima kaj vtikat in kje so meje, ko pa neslednjič to prekrši postaviš ločen uhod......žal.

Lep pozdravček!

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 7:58:25   
Martina8
Midva oz. mi trije živimo pri mojih starših in imava z mamo včasih take bitke, za znort!Z mojim se ne razumeta kaj preveč dobro, in ko potegnem z njim, mi pravi da ga zagovarjam in da je ne maram in ne vem kaj še vse.Čist brez veze..Naša se tud vmešava v VSE in se ji ne da nič dopovedat.Dost sem se presekirala zarad nje, ma sem si rekla da se ne splača in jo včasih kr ignoriram če kej "pametuje" in naredim po svoje.Pa je.:)-
Sej bi se odselila al pa kej, pa trenutno ne moreva.
Ma bo prišel tud ta dan ko bo vse fajn!!:bravo:9nebesa
...ostajam optimist..:rozica:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 8:20:03   
zoya_
Jaz bi pa vse dala, da bi bila moja mami živa. Umrla je 5 let nazaj za rakom.... Moja mami je bila carica, imeli sva bolj prijateljski odnos, vedno me je znala potolažiti, mi svetovati, mi pomagati,...
Ne vem, kako bi se počutila na tvojem mestu, ker ne vem, kako lahko lastna mati "nagaja" svojim otrokom. Imela sem namreč najboljšo mamo na svetu in si kaj takega niti ne znam predstavljat. Mamina ljubezen naj bi bila čista in nikoli se naj ne bi dvomilo vanjo... vendar vidim, da temu ni tako...
Jaz bom poskusila biti svojemu otroku vsaj taka mama, kot je bila meni moja in tudi otrokom od mojga poskušam biti najboljša prijateljica, mamo namreč imata, rabita samo enga, s katerim se lahko se pogovorita in to poskušam biti jaz.. in za enkrat mi lepo uspeva...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 8:39:09   
karmy
ti otroku ne morš bit najboljša prijateljica vsaj do 17 leta, k jih mečejo okol hormoni... komaj potem po 18 letu al kasneje če vidiš da so na pravi poti, lahko postaneš njihova prijateljica... prej ti odsvetujem... ne sme se zbrisat meja med mamo in prijateljico... thats bad... very bad... sej je lepo da maš svetovno mamo in da jo maš nadvse rad... sm kaj se potem zgodi? ko umre, si celo življenje totalno potrta in ne morš zaživet po svoje.... jzt mam tud svojo mat rada, sem ji hvaležna da je me tako vzgojila kakor me je, ampak vem če se preveč navežem nanjo bom celo življenje JAZ trpela... seveda si skrušen ob smrti staršev, ampak če si še tako navezan je še toliko slabše...

no...to je samo moje mnenje....:zmeden2:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 8:49:04   
Anonimen
Mene kot mamo treh že odraslih otrok boli srce ko berem vaše pripombe čez mame.
Kaj so res taki veliki konflikti med hčerami in mamami?
Mama je rodila vzgojila v dobrem in slabem..mama je vedno mama.
Res sem zmedena:zmeden2:ker vsaj za zdaj med mano in mojimi ni sovraštva.Seveda se tam pa tam občasno vname kakšen manjši spor-to je človeško..ampak tako,da bi se sovražili pa ne.
Seveda še vedno velja nepisano pravilo,ko ustvariš svojo družino..stran od prejšne družine-staro in mlado ne gre na kup.
Počasi bom začela dvomit v svoje materinstvo.
Enkrat sem že omenila:Kakor so si postlali tako bodo spali.
Vzgoja mojega vnuka je na njegovi mami,vendar smo jima vsa družina pri roki,ko nas potrebuje.
Moja hči se zaenkrat zanese name me sprašuje za nasvete,mi ga zaupa v varstvo,čeprav bi ga lahko dala v vrtec.
Bohve kaj moji otroci skrivajo v temnih kotih možganov..kakšno mnenje imajo o njihovi mami,očetu:zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 8:55:02   
mamsi
Taki ali drugačni vzroki so, da se kot odrasel človek kregaš s svojimi starši, pri meni je bil vzrok mama alkoholik, jaz sem jo dobesedno sovražila, ker me je resnično prizadela, al sem se kregala z njo al pa nisva govorile,... dokler sem bila doma. Veliko pripomore k temu tudi, če kot odrasli še vedno živimo pod isto streho. Sej vem, kako je, ni vedno možnost kam drugam jit. Ampak sama vem, da je bila to za naju z mamo edina rešitev, da sem se odselila, dovolj daleč, da ne more v copatih k meni. In zdaj, prebrodila sem svoje zamere, nekaj časa se izolirala od nje, da sem se malo ohladila in sedaj ohranjam stike, ravno toliko, da se ne more prepir vnet.

Dokler boš doma, ne bo drugače. Lahko ti samo povem, kako lepo lepo je, ko si drugje, stran, in imaš svoj mir in normalen odnos z domačimi.;)

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 8:55:10   
Anonimen

V resnici ti kravzljajo zivce lastnosti tvoje mame.. ki pa jih opazis samo zato, ker jih sama posedujes, ceprav zdaj mislis, da ni tako.. in bos tole gladko malo ignorirala.. ampak ni mozno drugace..

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 9:02:50   
mamsi
Neva6, niso vse mame takšne, so pa tudi takšne na svetu, k ti lahko zagrenijo življenje. Sama najbrž dobr veš, kakšen odnos imate, in če bi bil tako slab, bi to tudi vedela, ko bi se tvoja hči do tebe sovražno ali pa odklonilno vedla in tut slučajno ti nebi zaupala svojega otroka v varstvo. Jaz bi z veseljem dala hčerko v varstvo mami, če bi vedela, da ji lahko zaupam, da se ji ne bo na lepem strgalo, al se ga bo pa med varstvom napila. Kaj potem sledi, raje ne bi kometirala. Tko da bodi srečna in ponosna nase, da si uspela vzgojiti svoje otroke tako, da imate še vedno tak odnos in zaupanje. Niste vse mame takšne, kot opisujemo tu:rozica:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 9:09:04   
mamsi
Tjazy, zdele s me pa razkuru!! Lastnost moje mame je, da je slabič in se je zatekala k alkoholu namesto k rešitvam. JAZ NISEM TAKA IN TO NI MOJA LASTNOST! In ko je bla pijana, so se vse njene lastnosti potencirale in me je žalila in tepla in njena lastnost je bla dret se name in me zmerjat za ničvredno..., sama nisem taka in nikdar nikdar ne bom poniževala nikogar, še najmanj pa svoje otroke. Nikar ne govori stvari, ki jih ne poznaš dobro. Mal si mem udaru.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Partner pri porodu
smž

Ali bo/je vaš partner bil poleg vašega poroda?

DA (86%)

NE (14%)


Število vseh glasov: 188

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!