|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moluske
12.5.2011 11:02:27   
Anonimen
Sin ima virusno okužbo kože, ki se imenuje moluske. To so take drobne bele pikice, ki pa se širijo z dotikom (zgledajo kot bradavice). Do zdaj smo bili že trikrat na odstranjevanju, ampak to tako zelo boli, da se mi kar smili. V bistvu dermatologinja z žličko na živo odtrga s kože.

Malo sem brskala po netu in berem, da načeloma izginejo same od sebe v roku leta ali dveh. Našla pa sem tudi, da obstaja neka krema. tukaj

Mi lahko katera karkoli pomaga z izkušnjami, ker si ne predstavljam, da jih dobi bognedaj na spolovilo ali na obraz. user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moluske
12.5.2011 12:09:44   
ksenjak
Jaz imam izkušnje in to pri sinu in hčerki.

Sinu so se pojavili pred dveam letoma po cele sprednjem delu trupa. Smo šli na žganje samo enkrat in nikoli več. So izginile same od sebe po kakšnih dveh mesecih. Od takrat se (moram potrkat) niso več pojavile.

Pri hčerki pa je problem večji, saj so se pojavile pred kakšnim letom in to ravno okrog spolovila in riti. Je bilo kar hudo, tako, da smo šli enkrat na strganje in je tako kričala, da je niti sličajno nisem več peljala. Zdaj po enem letu je veliko bolje (trenutno ima samo eno kar veliko). Je pa res, da sem pred kakšnimi tremi tedni nabavila neko kremo iz Avstralije, s katero jo mažem dvakrat na dan. Mislim, da je res pomagala. Sem jo slučajno zasledila na nekem forumu, saj naj bi res pomagala pri odpravi molusk.

Predvsem moraš paziti, da jih ne prenašaš. Pri nas je to bolj težko, ker je res na tako nerodnem mestu. Hčerka pa je takrat imela še plenice in je bilo res hudo. Upam, da se jih slej ko prej do konca znebimo. Vendar pa je to virus v telesu in nikoli ne veš, kdaj spet izbruhne.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moluske
12.5.2011 14:02:02   
živa
Hoj!

Moja dva sta jih imela in eno leto smo se vsi jajcali s to nadlogo. Tudi s kremo iz Avstralije (vtipkaj dr. Wheatgrass), ki jo omenja Ksenija, smo jih mazali, pa so se sicer počasi odluščile, ampak to je kar trajalo in trajalo in ... Nikoli ju nisem peljala na odstranitev, ker sem prebrala, da niti ne pomaga. Nazadnje sem znorela in šla v Avstrijo in kupila mazilo Verrumal, in to kljub temu, da mi je dermatolog (prek foruma) sam napisal, da mazilo ni za te bradavice. Japajade. V 3 tednih smo se jih znebili. Enako izkušnjo ima moja kolegica. Ni mi jasno, zakaj zaboga se pediatri in dermatologi ne zmenijo in je ne priporočajo, ampak raje že vnaprej naročajo na žličkanje ipd., kar je zagotovo bolj neprijetno za otroka kot malo srbenja, ki ga izkusi po nanosu Verrumala. Pazi edino to, da ne mažeš okrog pik, ampak samo direktno na piko, ker ga bo sicer malce peklo - ampak moj mali je bil star 2 leti in pol in je brez težav prenašal tudi to. Imel jih je tudi po spolovilu, mimogrede.

Upam, da sem pomagala.

Lp,

živa

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: moluske
12.5.2011 14:04:59   
teta beta
Naša punca je tudi imela pred enim letom precej trdovratne moluske. Na odstranjevanju je bila trikrat, od konca julija do novembra, ampak moram rečt, da se mi ni zdelo tako grozno, tudi je niti ni tako fejst  bolelo, saj prej namažejo s kremo. Njo je precej bolj bolelo odstranjevanje flajštra ali gaze user posted image . Imela jih je predvsem v pregibih rok in nekaj malega na trebuhu in še manj na hrbtu. Srbelo je ni in se tudi ni čohala, noben drug od nas jih ni dobil.

Zdaj je že pol leta mir, pa je dvakrat tedensko na bazenu (ker pravijo, da bi naj bilo to mdr. od bazenske vode). no, sinu pa so se pred dvema dnevoma na vrhu ušes naredili izpuščajčki, ki malo sličijo na moluske, ampak upam, da niso, ker tam bi bilo pa res neprijetno odstranjevanje. Bom še malo počakala, potem pa k zdravniku, vsekakor pa bi mi prišla prav tale informacija o kremi - kje se jo da dobit, koliko stane, iz česa je?


_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moluske
12.5.2011 20:44:13   
KOKICA32
Moj, takrat 1,5 letni sin jih je imel na hrbtu v krogu premera 5cm, nato še eno na pregibu kolena. P nama je svetovala InfectoDell raztopino (v lekarni kupiš za cca 18 EUR) in sem jih z njo mazala do vnetja, nato pa po navodilh nehala. Sina je omenjen postopek bolel, zato sem nehala in moluske so se širile. Nato sva dobila napotnica za otroškega dermatologa (pod nujno), kjer sem že bila pripravljena na poseg "z žličko". Vendar se je zdravnica odločila, da v njegovem primeru ta poseg še ni potreben in mi svetovala še enkrat uporabo InfecoDella a le do pojava rdečine na moluskih, nato pa jih naj blažim s kremo (Urea fett, ki so jo zmešali v lekarni) in potem postopek ponovim,... Moluske so v trenutku izginile in tudi se niso več širile dalje.user posted image
Je pa nujno, da jih sama, ko nanje nanašaš kremo, ne preneseš s svojimi prsti. Veliko sreče pri odstranjevanju. user posted image

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moluske
12.5.2011 20:46:50   
KOKICA32
Glede te kreme iz Avstralije...sem jo tudi sama našla na netu in si sprintala ter list pokazala dermatologinji, ki pa kreme ne pozna, je pa rekla, da glede na sestavine, ki so navedene, ne bi smelo biti nič narobe a naj najprej poskusim z njej poznani Infectodellom in kremo, ki so jo pripravili v lekarni. user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moluske
12.5.2011 21:29:22   
Anonimen
Hvala vsem za izkušnje in odgovore. Tako sem jezna. Sem posebej vprašala, če se dobi kakšna krema, da ne bi bilo treba trgat, pa neeeee. Sin je bil čist na tleh. Potem sem šla pa kar direkt v lekarno in sem dobila InfectoDell (10ml=9€). Kokica32, v navodilih piše, pa mažeš do rdečine, ne do vnetja. No, tako bomo tudi storili. Upam, da nam uspe se jih rešit.user posted image

Še enkrat hvala vsem.

< Sporočilo je popravil mizantrop -- 12.5.2011 21:30:26 >

(odgovor članu KOKICA32)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: moluske
13.5.2011 11:39:53   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

Hvala vsem za izkušnje in odgovore. Tako sem jezna. Sem posebej vprašala, če se dobi kakšna krema, da ne bi bilo treba trgat, pa neeeee. Sin je bil čist na tleh. Potem sem šla pa kar direkt v lekarno in sem dobila InfectoDell (10ml=9€). Kokica32, v navodilih piše, pa mažeš do rdečine, ne do vnetja. No, tako bomo tudi storili. Upam, da nam uspe se jih rešit.user posted image

Še enkrat hvala vsem.


Mislim, da brez one druge kremo ne bo šlo. Držim pesti. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: moluske
23.8.2022 9:49:04   
jimmiegilbert

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sin ima virusno okužbo kože, ki se imenuje moluske. To so take drobne bele pikice, ki pa se širijo z dotikom (zgledajo kot bradavice). Do zdaj smo bili že trikrat na odstranjevanju, ampak to tako zelo boli, da se mi kar smili. V bistvu dermatologinja z žličko na živo odtrga s kože. spin the wheel

Malo sem brskala po netu in berem, da načeloma izginejo same od sebe v roku leta ali dveh. Našla pa sem tudi, da obstaja neka krema. tukaj

Mi lahko katera karkoli pomaga z izkušnjami, ker si ne predstavljam, da jih dobi bognedaj na spolovilo ali na obraz. user posted image



Je zdravnik rekel kaj več?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?