|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nakup TVja
13.6.2010 12:53:48   
miha_b
Evo glih pred svetovnim prvenstvom se nam je pokvaril TV

že nekaj časa gledam kaj kupiti pa vsega preveč
nekako sem se odločil da kupim TV od LG pa me zanima
če mi zna nekdo polasniti razliko med LED tehniko in LCD, kaj je boljše

kaj ste vi kupovali in na katere karakteristike TV ji prisegate

hvala za pomoč

miha
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nakup TVja
13.6.2010 19:25:23   
Greenie
Midva sva tudi ravno pred prvenstvom kupila LCD tv od LG. 200 HZ, diagonale 107. Izredno sva zadovoljna. Mislim, da z LGjem ne moreš zgrešit. Slika super, barve čiste ...

(odgovor članu miha_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nakup TVja
13.6.2010 20:15:27   
zmajaz
Hm - nama je pa par prodajalcev ravno LG odsvetovalo - pravijo, da raje Philips ali Samsung. No midva sva sicer potem vzela Sonya.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nakup TVja
30.6.2010 10:55:57   
Colt
Pri TVjih je Sony še vedno ''zakon''. Sicer ni najcenejši, je pa zmaga v kombinaciji cena/kvaliteta. No, vsekakor pa naj bo farbast...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nakup TVja
8.7.2010 10:11:39   
artista7
no, moj tatko je za abrahama pridelal nov tv, LG, lcd, full HD, neka resolucija tudi visoka, tv je z eno besedo mega, dobro dela, barve so lepe, doma uživajo :) kolegica ima LG lcdja že kake 3 leta in do sedaj nobenih problemov, pa se je že dosti selila, tv pa še kar dela, nikoli ni bil na servisu ali sploh da bi bile kakršnekoli težave z njim. Pač - brez zamere - pokvari se lahko tudi Sony, Philips, Samsung. Samo to je za moje pojme ko z avtom- če se ti bo pokvaril Clio, boš še rekel, da se ti je, če boš peljal BMW 7 na servis, ki je koštal neprimerno več... boš pa modro tiho :) Kolikor sem pa sama videla, imajo Samsungi tudi izredno lepe barve (od kar vem, je tako)


_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nakup TVja
15.7.2010 13:53:55   
barni
LG je neka pametna zadeva za dokaj ugodno ceno.

Philips in Sony pač plačaš ime. Ne morem reči, da sta blazno kvalitetnejša. Moj stari Philips še dela, očetov SOny pa je žal kaput. Pa sta isto stara. S tem da je bil njegov boljših tehničnih lastnosti.

DAnes ni več tako, da si za več denarja kupiš boljšo kvaliteto. Vse je ista proizvodnja, samo nalepka je na koncu druga in denar od prodaje steče na drug račun.

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nakup TVja
27.7.2010 14:45:47   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: miha_b

Evo glih pred svetovnim prvenstvom se nam je pokvaril TV

že nekaj časa gledam kaj kupiti pa vsega preveč
nekako sem se odločil da kupim TV od LG pa me zanima
če mi zna nekdo polasniti razliko med LED tehniko in LCD, kaj je boljše

kaj ste vi kupovali in na katere karakteristike TV ji prisegate

hvala za pomoč

miha


Misliš razliko med plazmo in LCD?

Plasma TV je podobna klasičnemu TV ekranu z parimi razlikami. Sam ekran ima še vedno fosfor za prikazovanje slike, s to razliko, da ima vsaka barvna pika svoj vzbujevalnik. Pri klasičnem ekranu imaš vzbujevalnik eden to je elektronski top, ki z curkom elektronov zadeva fosfor, ki je nameščen na delu ekrana, ki ga vidiš.
Pri Plazma TV-ju kot ime pove vžig fosforja povzroči plazma, ki se ustvari v mikro celici, ki je skrita tik za fosforjem. Deljuje približno tako kot tlivka v faznem preiskuševalcu, le da plazma v TV-ju vzburi fosfor, ki zažari v rdeči zeleni ali modri barvi. Odvisno kakšne barve je celica.

LCD deluje na drugačnem principu. Ima vgrajeno žarnico (enostavno povedano neonko), ki osvetljuje z zadnje strani prosojni plošči med katerama je vnešen poseben material - tekoči kristal. Tekoči kristal ima lastnost, da se pod vplivom električnega polja nanodelci - kristali obrnejo v eno smer podobno kot magnetki proti magnetnemu polju. Na stekleni plošči so nanešene še tanke kovinske plasti, ki omogočajo proženje kristalov na lokacijah, kjer se nahajajo piksli, ki jih vidiš. Na steklo so nanešene zopet tribarvni filtri, ki potem belo svetlobo neonke premenijo v rdečo, zeleno oz modro. Seveda, če so kristali pravilno obrnjeni. Seveda ni vse tako enostavno. V sendviču je še svetlobni polarizator, ter razni antirefleksni sloji, ki naredijo ekran bolj gledljiv.

Plazma je nekako v zatonu, ker vse večje firme vlagajo predvsem v LCD tehnologijo. Plazma ima menda tudi precej kratko življensko dobo, ker se ekran istoši.
vir: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=2787

Priporočam LCD znamke Philips. Karakteristike ki jih gledaš so definitivno koliko Hz je tv, kontrast..ostalo te niti ne zanima..

Torej večja številka je pri kontrastu, več ma pixlov, boljša je slika.. Diagonala je pa odvisno v kakšnem prostoru je tv.. če ga gledaš do 2 metrov, je dost tam do 90 diagonale.. plazmo priporočajo gledati v temi..


(odgovor članu miha_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nakup TVja
27.7.2010 15:03:26   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mamai
IZVIRNO SPOROČILO: miha_b
Evo glih pred svetovnim prvenstvom se nam je pokvaril TV

že nekaj časa gledam kaj kupiti pa vsega preveč
nekako sem se odločil da kupim TV od LG pa me zanima
če mi zna nekdo polasniti razliko med LED tehniko in LCD, kaj je boljše

kaj ste vi kupovali in na katere karakteristike TV ji prisegate

hvala za pomoč

miha


Misliš razliko med plazmo in LCD?


A si spregledala najnovejšo tehnologijo LED TV? user posted image


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nakup TVja
27.7.2010 15:06:56   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mamai
IZVIRNO SPOROČILO: miha_b
Evo glih pred svetovnim prvenstvom se nam je pokvaril TV

že nekaj časa gledam kaj kupiti pa vsega preveč
nekako sem se odločil da kupim TV od LG pa me zanima
če mi zna nekdo polasniti razliko med LED tehniko in LCD, kaj je boljše

kaj ste vi kupovali in na katere karakteristike TV ji prisegate

hvala za pomoč

miha


Misliš razliko med plazmo in LCD?


A si spregledala najnovejšo tehnologijo LED TV? user posted image



led se sveti v temi, nič posebnega, samo dražja je.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nakup TVja
27.7.2010 16:13:02   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mamai


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mamai
IZVIRNO SPOROČILO: miha_b
Evo glih pred svetovnim prvenstvom se nam je pokvaril TV

že nekaj časa gledam kaj kupiti pa vsega preveč
nekako sem se odločil da kupim TV od LG pa me zanima
če mi zna nekdo polasniti razliko med LED tehniko in LCD, kaj je boljše

kaj ste vi kupovali in na katere karakteristike TV ji prisegate

hvala za pomoč

miha


Misliš razliko med plazmo in LCD?


A si spregledala najnovejšo tehnologijo LED TV? user posted image



led se sveti v temi, nič posebnega, samo dražja je.

Ne ne - ti to misliš tiste TV-je, ki imajo osvetlitev ozadja (s tistim svetlečim okvirjem okoli zaslona, ki osvetlujejo steno) - ampak to ni to. LED je čisto nova tehnologija.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nakup TVja
27.7.2010 16:18:55   
zmajaz
Prednosti LED LCD-ja
(nimam zdajle časa prevajat):
1. Lower power consumption.
2. No Mercury used as in some other LCD backlight systems.
3. More balanced color saturation.
4. In LED/LCD TVs using the Full Array blacklight method, there is little or no light leakage in dark scenes. This contributes to even better black levels than traditional or LED Edge-lit LCD televisions.
5. LED/LCD TVs that use the Edge backlight method can be made much thinner than both standard LCD and Full Array LED/LCD televisions.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nakup TVja
27.7.2010 16:19:24   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ne ne - ti to misliš tiste TV-je, ki imajo osvetlitev ozadja (s tistim svetlečim okvirjem okoli zaslona, ki osvetlujejo steno) - ampak to ni to. LED je čisto nova tehnologija.


user posted image



LED TV-ji imajo namesto CCFL osvetlitve zadaj LED matriko, tako lahko določene segmente ugašajo in tako prikažejo črne dele slike boljše. Seveda slika tudi ni enakomerno osvetljena, LED segmenti so krmiljeni ločeno in tako ima vsak segment svojo svetlost glede na sliko, tako dobimo v končnem rezultatu večji kontrast.
Se pravi, če LED matrika lahko spreminja svetlost segmenta, kako je to izvedeno? Svetlost LED diod najlažje krmilimo s PWM-jem (pulzno širinsko modulacijo), pri čemer LED diode dejansko utripajo!


Lubica to ni nič posebnega, še zmeraj sveti v temi. Večja je cifra kontrasta boljša je slika, zato pa res ne rabi diod.. user posted image Pri Philipsu nimaš kej zgrešit. LG močno odsvetujem.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?