|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne da oblačil
23.10.2008 13:11:59   
lillchy123
Kaj storiti, če bivša ne da nikoli zraven oblačil? Moj preživnino plačuje in enostavno se mi zdi škoda in predrago, da bi pupama skoz kupovala cunjice, za vsak drugi vikend. Do zdaj smo jih, zdaj pa smo bolj na tesnem. A ni njena dolžnost, da jima da vse potrebno zraven al kako? A ni preživnina zato, da lahko tist starš, pri katerem otrok živi, otroku nudi vse potrebno? A ko prideta k nama, morva pa še midva kupit vse (bunde, čevlje, igrače,sanke,kolo,darila za roj.zabave, oprema za telovadbo in še kakšno stvar, ki je ne rabita pri nas, ampak jo potrebujeta naslednji teden in ker mami nima časa, jo mormo it kupit mi? Ma sej kakšno stvar itaq dobita, ampak mi jima mormo kupit pa komplet garderobo, če sploh hočmo kam it. A ma kdo kakšne izkušnje, predlog?

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:17:16   
Doll
Obrnite se na CSD

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:21:15   
lillchy123
smo dobili odgovor, da je to zato, ker pred 4leti moj baje ni vrnil enih zelenih hlač. S tem je zanje zadeva končana.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:21:36   
Anonimen

- bunde, čevlje, igrače,sanke,kolo, oprema za telovadbo in še kakšno stvar, knjige, ...

to je kupoval meni oče ko sem hodila k njemu.

Garderobe za pri njem obleči pa mi ni kupoval (sem hodla k njemu čez dan), ker me je mama oblekla tako ,da ni bilo potrebe oziroma mi je dala zraven za preobleči.

Mislim, da bi vsaj ta boljše obleke, čevlje, npr. smuči lahko dala zraven, trenirko za doma pa mislim, da ne bi bil problem če bi kupili.

Ker poznam samo eno stran lahko odgovorim v tem stilu. Seveda, pa bi bivša sigurno povedala še kaj zraven, pa pustimo zdaj to.

(odgovor članu lillchy123)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:21:48   
Felicita
torej, če prov zastopim, ste jima že precej cunj kupili? no, ponovitd to še ene 2x, 3x... ampak kupljene cunje obdržite pri sebi in otroka pošljite nazaj v istih oblekah, v katerih je prišel. tko bo pri vas par kompletov cunj (da bosta imeli za preoblečt), njegova bivša pa na ta račun ne bo 'služila' al kako bi se temu reklo.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:22:31   
BrankaO.
to ni noben vzrok!
potem pa kar sta kupila ali še bosta imejta samo za pri vas!
pa se ne da z njo nč zmenit?


_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:23:29   
Doll
ravno dvomim,da ste takšen odg. dobili iz CSD-ja user posted image

(odgovor članu BrankaO.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:27:51   
aluš
Jah, očitno je bivša gospa ugotovila, da sistem dobro deluje. Zakaj bi kupovala ona, če dobi preživnino, pa še oblačila za otroka ji bivši kupi. Ne bi rekla, za trinerko, pulover. Ampak bunda, čevlji ipd, so pa res kar drage zadeve. No, saj je lepo če tudi oče kaj kupi (kljub preživnini), ampak ne pa ravno vse (kolikor sem razumela iz napisanega).

Težko reči, kaj storiti. Ker ta varianta, da ima to potem pri vas, meni se smili otrok. Najprej dobi, potem dva dni ima, potem je pa spet brez bunde, al kaj. Oziroma mora v kaki stari okrog hodit. Težka.

(odgovor članu BrankaO.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:28:55   
lillchy123
ja doll, pa smo.user posted image
In ni problem kakšne cunje, problem je, ker je treba kupit vse. K nama prideta v petek po šoli in sta pri nama do nedelje zvečer. Ta mali uspe met celih 5 minut čiste obleke pol pa grejo v pranje. In ker sta stari 7 in 12, je treba vsako sezono kupit za obe nove čevlje, nove hlače, majške, trenirke,bundice, za v sneg. Tudi če prideta za cel teden, ne dobiva zraven nič.
Poleti pa je še slabše, ker prideta vsak drug teden za cel teden oblečeni v najslabše kar premorejo.
In ker jima pol kupimo kakšno fajno stvar, jo frajle pretihotapita domov, ker doma nimata. Pa lahko jaz kar novo kupim, ker tiste ne bom nikdar več vidla, saj mami ne pusti da jo vrneta. user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:31:18   
KimPossible
Jaz tudi močno dvomim, da se CSD ubada z enimi zelenimi hlačami.

Od matere otrok zagotovo ni lepo, da pošlje "bose in nage" otroke k očetu. Smisel preživnine je ravno v tem, da bivši zakonec nadomesti svoj delež pri oblačenju, hranjenju in še čem. Načeloma bi oče otrok v primeru, da plačuje preživnino, naj bil rešen vseh drugih izdatkov. Kakorkoli, da vsi vemo, da je znesek preživnine še daleč od tega, kar porabiš za otroka.

Kot druge ti svetujem, da obdržite ta oblačila za pri vas, domov pa ju pošljete v oblačilih za pri mami.

Smiselno bi se bilo pogovoriti tudi z materjo otrok in kakšen kos kupiti, da njej ne bo treba, v zameno, da pridejo otroci oblečeni na zalogo na vaše obiske.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:32:01   
lillchy123
A se lohk obrnemo na kak drug CSD če naš ne naredi nič? Ker smo se pritožli tud, da pupi že eno leto živita v hiši brez wc-ja, pa nič?user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:32:52   
KimPossible
Kako živita v hiši brez sanitarij?

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:32:57   
lillchy123


Smiselno bi se bilo pogovoriti tudi z materjo otrok in kakšen kos kupiti, da njej ne bo treba, v zameno, da pridejo otroci oblečeni na zalogo na vaše obiske.

ne bo šlo, ker se pogovarja z nami samo na sodišču

< Sporočilo je popravil lillchy123 -- 23.10.2008 13:33:28 >


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu KimPossible)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:34:40   
KimPossible
Če so razmere tako strašne, predlagajte na CSD v dobro otrok, naj živita pri vas in naj mati plačuje preživnino. Zamenjate vloge.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:36:30   
lillchy123


Kako živita v hiši brez sanitarij?
[/quote]
raje sploh ne sprašuj.
Ampak da ne bo pomote, pupe jo imata ful rade, lepo se imajo skupaj, tudi očim lepo skrbi zanju. Problemi so se začeli, ko sva začela delat hišo, ki sta jo začela onadva. In ker nimata rešenega premoženja.....tko da nagaja nama, ampak zdej mam pa jst počas tega mal dost.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu KimPossible)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:37:56   
lillchy123
sej verjetn bi se vse uredil, če do konca zrihtava hišo in ji dava ključ, mi gremo pa na cesto.... ampak tko ne bo šlo.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:38:39   
Doll
Poglej naj ti csd da pisno da se ne ubadajo s tem,boš videla kaj bo potemuser posted image
Se bodo kar hitro začeli ubadati

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:38:55   
lillchy123
Kot druge ti svetujem, da obdržite ta oblačila za pri vas, domov pa ju pošljete v oblačilih za pri mami.


to delamo zadnje leto, ampak še vedno mormo vsake sezono kupi skoraj vse novo.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu KimPossible)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:39:20   
Naja30
OMG, za vsak vikend posebej, ko so otroci pri vaju, kupujeta noba oblačila? user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:40:45   
BrankaO.
ej sam res ne razumem takšnih mater....
jaz svojim dajem vedno prednost(glede oblačil,stvari....)da pa bi bila na takšni situaciji da greva z mojim narazen-si dobi drugo, pa da pol ona(dnar je tud njen) kupuje oblačila za moje otrokeuser posted image ...meni bi bilo izpodčasti!!!
saj ne rečem saj da kupi kakšno stvar ...ne pa vse ...žal ni mi jasn da take ženske obstajajo!!!!!


_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:41:59   
lillchy123
doll, sej mava pisen odgovor, ampak ga zdele nimam pri sebi in ne vem čisto točno, kako je napisano. So pa omenjene tiste zelene hlače al jopa al kaj je že blo. Bom drug teden, ko grem domov preverila, pa potem naprej težim.

do takrat pa zbiram predloge.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:42:55   
lillchy123
OMG, za vsak vikend posebej, ko so otroci pri vaju, kupujeta noba oblačila? [/quote
ne za vsak vikend ampak za vsako sezono(jesen zima pomlad poletje)

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:48:02   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

pupe jo imata ful rade, lepo se imajo skupaj, tudi očim lepo skrbi zanju.

------------------------
Ta del in tisti prvi (o tem, kako jima oblači vse najslabše) mi ravno ne gresta skupaj user posted image ...

Drugače pa bi bilo zame potrebno slišati obe strani, da bi lahko kaj komentirala.

Upam pa, da vseeno uspete uredit zadeve predvsem zaradi otrok!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 13:53:50   
lillchy123
Drugače pa bi bilo zame potrebno slišati obe strani, da bi lahko kaj komentirala. [/quote

sej ni poanta v tem, da kaj komentirate, zanima me, če ima kdo kakšen predlog za rešitev naših težav z oblačili

da bi napisala celo zgodbo je predolga, pa še brezveze, razen če še njuno mami prosim, da napiše svojo verzijo.user posted image



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ne da oblačil
23.10.2008 14:11:12   
Rožica I
Ja, vsedite se vsi 4-je odrasli skupaj, nekaj dobrega se bo že izcimilo user posted image ! Če praviš, da ženska noče komunicirat, pa ji pošlji pismo. Enako očimu. Eno še pošlji na CSD. Povej, razloži tako, kot si nam. Nekdo bo slej kot prej reagiral.
Pa kako se ti otroci morajo počutit v takšnih razmerah user posted image ?!


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?