|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče domačih kašic
6.7.2011 19:59:03   
PC Baby
Naša 5,5 mesečnica noče jest doma pripravljenih kašic (korenček, cvetača, krompirček...). Ven jih pljuva, joče, se uleknjuje. Medtem ko tiste kupljene pa zmaže kot bi mignil in še bi, če bi ji dala.

Naš ta prvi otrok ni delal nobenih problemov, še miksala mu nikoli nisem, ampak samo pretlačila z vilicami. Ta pa se pri čisto gladki kašici pači in davi in ven pljuva. Nekaj dni počkam pa ji dam spet in je isto. A imate kakšne izkušnje s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče domačih kašic
6.7.2011 20:37:32   
Doll
Pa ji daj kupljene,saj jih vne bo jedla celo življenje

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče domačih kašic
6.7.2011 20:54:12   
malibauc
Mogoče jo malo pretentašuser posted image ......pa ji vsak dan v kupljeno kašico daš eno žliko več domače......pa mogoče uspeuser posted image !!!
Miške male, kako so izbirčne user posted image user posted image user posted image !!!!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče domačih kašic
6.7.2011 21:36:27   
mika
DOdaj kislo smetano ali smetano za kuhanje.
Naši 'puste' kašice niso bile dobre, s smetano pa je pojedla brez problema.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče domačih kašic
6.7.2011 21:45:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Pa ji daj kupljene,saj jih vne bo jedla celo življenje


seveda. brez veze komplicirat. jaz sem pa trpela, ker je bilo obratno. če nisem mela več domače sabo, je bila cela frka user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče domačih kašic
6.7.2011 21:50:02   
smotka.dt
mogoče bi blo boljš da ji sploh ne bi ponujala kupljenih, če si imela namen jih sama pripravljati. zdaj je kar je. sicer pa glede nato, da ima 5,5 meseca imaš še čas vse spremenit

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noče domačih kašic
6.7.2011 22:30:34   
agha
Mi smo imeli iste probleme z malim. Jaz sem mu potem pač dajala kupljene, kaj pa naj bi drugega? Saj niso strupene, včasih še celo bolj praktične. Sem pa vsake toliko časa poskusila, če si je slučajno že premislil. Kmalu pridejo do tega, da hočejo jesti to, kar imaš ti na krožniku in je problem mimo. Potem je začel jesti tudi doma pripravljeno hrano. V glavnem je zdaj star 15 mesecev in je popolnoma vse.
Ne sekiraj se, še noben ni ostal na kupljenih kašicah! user posted image

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: noče domačih kašic
7.7.2011 7:32:38   
Petka09
Eh, naša pa ni hotla jest nobenega sadja oz. doma pripravljene sadne čežane, kašice.. karkoli... nobene skutke, jogurta....
In sem prešaltala na kupljene sadne kašice, ampak še tiste ji niso ne vem kako šle v slast. Tako, da sem se kar mučila vsak dan, da sem nekak spravila vanjo nekaj sadja s temi kupljenimi kašicami vsaj... Kar se tiče kisle smetane in skutke, sem pa v hrano dajala...
Pa evo, zdej je stara 2 leti in rada je sadje.. Že od prvega leta dalje je potem začela jest sezonsko: maline, marelice, breskve, pozimi mandarine... zdaj ma rada jabolka....

Brezveze se sekirat, če pač noče domačih pripravljenih... Pa ji ponudi kupljeno... Ali pa tako, kot je ena zgoraj predlagala... V kupljeno daj nekaj domače pripravljenega in potem to razmerje povečuj - da bo vedno več domače...

(odgovor članu agha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: noče domačih kašic
7.7.2011 8:27:47   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Naša 5,5 mesečnica noče jest doma pripravljenih kašic (korenček, cvetača, krompirček...). Ven jih pljuva, joče, se uleknjuje. Medtem ko tiste kupljene pa zmaže kot bi mignil in še bi, če bi ji dala.

Naš ta prvi otrok ni delal nobenih problemov, še miksala mu nikoli nisem, ampak samo pretlačila z vilicami. Ta pa se pri čisto gladki kašici pači in davi in ven pljuva. Nekaj dni počkam pa ji dam spet in je isto. A imate kakšne izkušnje s tem?


Isto, kot da bi brala našo situacijo. Tavečja nikoli komplicirala, sam pretlačila sem ji in jedla je vse. Tamala pa... z njo sem zgubljala živce sam ne dolgo, ker se si prav tako rekla, da če hoče pa naj je kupljene. Meni se je želodec obraču ob vonju kupljene kašice (recimo brokoli, skuta user posted image ), ona je pa zmazala kot za stavo. Pa sem probala v domače kašice vmešat smetano, pa ni hotla jest. Šele kasneje, ko je malo zrastla, ji je postalo všeč.
Ne sekiraj se, daj ji kar ima rada.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: noče domačih kašic
7.7.2011 9:17:50   
Abra
Meni je patronažna rekla - hrana naj bo okusna! Zase najbrž začiniš hrano in s tem ne mislim na sol. Uporabljaj začimbe - zelišča, žličko oljčnega olja in bo takoj bolšega okusa, kupljenih pa kmalu ne bo več marala. Otrok voha kaj imate ostali na krožniku in hoče isto user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: noče domačih kašic
7.7.2011 17:09:48   
ksenija12
ne se sekirat, teh nekaj mesecev mu pač dajaj kupljene, pa mogoče zraven poskusi zmešat kaj domačega..pri nas je bilo isto, ta mlajši bi jedel samo kupljene, nič domačega..pa sem mu dala kupljeno, zraven pa recimo krompirček ali kaj drugega (sem že malo pozabila, kakšno je zaporedje po mesecih, kdaj se kaj daje). Boljš da vsaj nekaj poje, kot nič.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Abra)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: noče domačih kašic
7.7.2011 22:44:54   
Anonimen
Smeškoti mali. jaz sem si pa želela, da bi kdaj pojedel kupljeno. Mu ni pasalo, potem sem pa ugotovila, da mu je ful všeč domača, ker notri vedno zamešam še žličko olja (oljčnega, repičinega,...) in obvezno začimbe (največ kumino, kdaj origano, baziliko,...). Kadar pa pozabim pa tud tega ne poje zadosti. Je bil problem imet pri roki, če smo bili veliko zdoma. No, nekako se je do 8m navadil in zdaj je vse, če je le dosti lačen.

mogoče bo potem, ko začneš dajat zelenjavo v palčkah ali pa večje borovnice, druge sadeže,  lažje.

(odgovor članu ksenija12)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: noče domačih kašic
8.7.2011 15:36:11   
deveta
naša (zdaj že enoletna punca) tudi ni marala nobenih kupljenih kašic. sadne nekako za silo še drugega pa ne. Se zdaj jih ne mara in so vedno problemi ko kam gremo za dlje časa.
Tisto o okusni hrani pa ne velja vedno. Saj dokler določenih okusov ne poznaš jih niti na pogrešaš in brbončice so bolj občutljive in niso razvajene, zato jim mili okusi prijajo. Ko pa enkrat pokusiš nekaj, za naše pojme, dobrega greš težje spet nazaj k manj okusni hrani. Jaz sem naši dolgo kuhala tako da sem zelenjavo (vsaj 3 različne) za minutko popražila na olju in nato dodala malo vode in nato še krompirček, ali riž, proso, kus kus... in to se je v tisto malo vode lepo zgostilo in "papica" je bila narejena.
In če vam povem po pravici ima še dandanes najraje to. Naša skupna kosila poje za vzorec, če pa ji naredim to neslano zelenjavo pa zmaže vse.
Tako, da nasveta ti ne morem dat, res so smešni ti mulčki in vsak nekaj svojega pogruntauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: noče domačih kašic
8.7.2011 18:57:32   
PC Baby
Danes je pojedla ene 10 žličk cvetače user posted image

Ampak sem po vsaki žlički vpila Bravo! pa indianski ples zraven plesala pa se ji je zdelo imenitno user posted image

Al pa se ji je zdelo trapasto in se je muičla s cvetačo samo, da vsakič znova spet vidi usekano mamo, ki pleše po sobi in vpije user posted image

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: noče domačih kašic
8.7.2011 20:52:50   
mateyka
PC Baby, okus se ji bo skoz spreminjal in lahko ti skoraj garantiram da kar bo mela zdaj pri uvajanju rada, čez 3 leta ne bo user posted image lahko celo da ta tema čez en mesec ne bo več aktualna, kaj pa veš user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?