|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 17:00:10   
lumpy
Oj, dragi očki...pa mogoče še kakšna mamica vmes.

Imamo grozne težave, pa ne veš človek kam bi se obrnil da bi bilo prav.
Lani septembra smo kupili nov avto ( Opel Zafiro), od začetka smo bili kar zadovoljni, potem pa je šlo vse samo še navzdoluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Kar naprej je nkaj narobe, pa avto še niti eno leto ni star. Pokvarila se je klima, brisalci so že uničeni( novi po nem letu???), avto stoji pri miru vžgan pa obratomer kar nekaj melje in se dviga, kar je najhujše pa je to da rjavi...še sigurno sem kaj pozabila)....

Kaj naj ob taki situaciji človek naredi, kam naj se obrnemo?Ima kdo podobno izkušnjo?
 
Na avtohiši že itak mislijo da smo zaposleni tam, saj smo vsak teden tam,kar naprej... Pa kar koli rečemo, ja ste edini, na nobeni novi zafirii niso brisalci pokvarjeni, nobena zafira ni to, pa ono...v vsem smo prvi. Se pravi da imamo edini novo pokvarjeno Zafiro???? In naj bomo kar tiho pa pika, ker imamo pač en krš avto na 1000 ok avtomobilov.

Čisto smo že obupani kakršenkoli nasvet bo prišel prav, prosim za pomoč.

< Sporočilo je popravil daddy -- 21.8.2007 17:38:05 >


_____________________________

En dan življenja ni veliko,a kdor ljubi življenje mu je vsak dan novo življenje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 17:18:18   
Anonimen
Potolažiti te ne morem, rečem pa ti lahko: Mi smo bili edini, ki smo imeli nonstop pokvarjeno Vectro.

In po tistem, ko sva jo prodala, sva z mojim rekla: Nikoli več nobenega Opla. Z laguno pa smo sedaj zadovoljni v nulo.

< Sporočilo je popravil daddy -- 21.8.2007 17:38:49 >

(odgovor članu lumpy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 17:32:04   
dulcinea
Če je avto nov, je še v garanciji. in če ima avtomobila kar naprej okvare, se pritožite in naj vam dajo novega. Vem, da ni  lahko, vendar če boš pisala direkt na sedež firme bo mogoče kaj haska.
Jazima Corso že tri leta. Nekih bistvenih napak ni, razen serijske menjave neke stvari, vendar lahko rečem: Opla nikoli več.

< Sporočilo je popravil daddy -- 21.8.2007 17:39:10 >


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 17:48:29   
daddy
  Res je, dokler je garancija, se ni za sekirat, kaj si bo kdo mislil v dotični avtohiši. Dolžni so svoje uredit, pa če si vsak dan tam zaradi kakšne okvare. Je pa res malo nenavadno, da bi se nov avto toliko kvaril - v smislu, če bi bili kaj trgovca, bi vam že zdavnaj ponudili popolnoma novega ( saj sami pravijo, da omenjene okvare samo pri vašem avtomobilu ).
  Ko poteče garancija, zamenjat za kaj novega, ne bo kazalo druga. Vso srečo user posted image .

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 17:49:58   
total
Kje pa ste jo kupili,če ni skrivnost??

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 19:41:48   
Metuljčica04
Ne moreš ničesar.Dokler je v garanciji je vredu,pol pa imaš stroške sam.Mi smo kupili nov avto iz salona (seat cordoba) ne kakšno testno vozilo,po 14 dnevih nakupa je že bil prvič na servisu in tako je bilo iz meseca v mesec.Nihče ni želel prevzet krivde,obrnili smo se tudi na zvezo potrošnikov,posvet pri odvetniku,direktorja,......Stane te ogromno slabe volje,živcev,časa,....dosežeš niiiič.Kaj nam je preostalo,prodali smo ga po 6 mesecih(pa ne za toliko koliko smo dali zanj,dosti pod ceno).Včasih sem že bila tako obupana,da mi je šlo na jok.






_____________________________

Življenje je igra,igrajte jo!
Življenje je izziv, sprejmite ga!
Življenje je sen,uresničite ga!

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 19:46:25   
El_juero
Reklamacije novih avtomobilov so najbolj nehvaležne. Gre za veliko vrednost in prodajalci zelo neradi priznajo, da ima avto stvarno napako. Verjetno ste kdaj spremljali kakšni prispevek po TV, ko so ljudje tožili, da jim avto ugaša med vožnjo, še ključ si lahko vzel iz ključavnice in je vozil kar dalje, cvilijo bremze, rjavi, lušči itd. napake pa ni bilo nobene. Katastrofa. Morda je dobro vedeti, da lahko tako kot pri vsaki stvari, ki  ima tudi garancijo za brezhibno delovanje stvari, uveljavljate tudi stvarno napako, kar je v bistvu za kupca boljša rešitev, saj ima na izbiro več možnosti (zahteva odpravo napake, zmanjšanje kupnine, odstopi od pogodbe). Podrobneje si poglejte definicijo stvarne napake in postopek reklamacije v Obligacijskem zakoniku oz. Zakona o varstvu potrošnikov, ki je specialnejši predpis v zvezi s tem. Kot pa je predlagal predhodnik včasih zaleže če se obrnete na proizvajalca. Res pa je, da bi morale biti napake verjetno ustrezno dokumentirane. Iz vašega pisanja je za razbrati, da ste tako ali tako že sprožili postopek reklamacije v okvirju garancije. Dobro je vedeti, da vam morajo popraviti avtomobil v skupnem roku 45 dni. Torej, če avto najprej popravljajo 30 dni, potem pa isto neodpravljeno napako še enkrat več kot 15 dni, ste že upravičeni zahtevati nov avtomobil. Tako vsaj po teoriji. Praksa pa je seveda čisto druga.   
Lahko se obrnete tudi na Tržni inšpektorat, kjer vas bodo znali ustrezno usmeriti. Seveda pa je zmeraj možnost najeti odvetnika in se podati v pravniški boj za odpravo napak. Vso srečo.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 19:50:21   
lumpy
Hvala vsem , ki ste se oglasili, je kar lažje ko se lahko izkašljaš in ti nekdo prisluhen ( hi, hi...).

A da nismo edini primer ??? Žalostno da se to dogaja in da potem nihče nič ne naredi. Saj razumeš da se dogajajo napake, logično...samo ko bi potem priznali in popravili le to pa bi bilo za vse lažje.


_____________________________

En dan življenja ni veliko,a kdor ljubi življenje mu je vsak dan novo življenje.

(odgovor članu Metuljčica04)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 20:08:21   
piščanc
nam so pa vzeli avto nazaj in vplačani denar (kredit preko avtohiše) prenesli naprej za plačilo drugega avtomobila.

imam pa takega moža, da je čisto znorel, ko je videl razstavljeno mašino v prtljažniku pri pol leta starem avtu.

da se, ampak moraš biti malo vztrajen, najbolje je pa iti direktno do uvoznika, če v avtohiši, kjer si ga kupila nič ne dosežeš. je pa to bolje že kar takoj, pri prvi napaki, kot pa šele po enem letu.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 20:09:05   
piščanc
avto stoji pri miru vžgan pa obratomer kar nekaj melje in se dviga,


no to je bilo tudi pri nas

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 20:27:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: raho

In po tistem, ko sva jo prodala, sva z mojim rekla: Nikoli več nobenega Opla. Z laguno pa smo sedaj zadovoljni v nulo.


Se strinjam user posted image .

Čimprej ga zamenjajta.

ps. brisalce je priporočljivo menjati na eno leto.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 20:48:12   
bilbo
ko smo bili petič na servisu z novim avtom Renault cenic je moj rekel naj ga imajo tam koliko dolgo hočejo, da ga ne vzamemo nazaj dokler ne bo popravljen. Dobili nadomestni avto in po petih dneh so končno našli problem.

Smo pa imeli novegaC3 in ga '8 mesecih prodali, saj noben ni vedel kaj je narobe z njim.

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
21.8.2007 21:44:19   
Sibil_
Ehm-jaz tudi pravim nikoli Opla.Pa ga še nisem imela.

Sicer sem pa sama imela štalo z Peugeot 307, je bil krneki.Pa skozi nekaj narobe-tako da sem bila srečna ko sem ga prodala, samo zdaj imam pa Citroena.In ne vem kaj je slabše?user posted image
Citroen sicer nima napak, je pa servis za en k****, vse jim je težko, nkol točni, ma za popi****.In še karoserija na avtu mi ga zdej neki serje-se je začela kot lupit al kaj vem-kot ena pajkova mreža na laku.A kdo ve kaj je to?In kako se reši?user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu bilbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
23.8.2007 8:28:12   
kalbo
Prvo kot prvo naj gre mož tja in se naj začne dret. Pri takih avtohišah lepa beseda ne pomaga nič . Poizkusi zamenjat serviserja, al pa avto daj pregledat, da ni slučajno zaleten, skup sestavljen in prodan za novega.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
23.8.2007 8:29:03   
kalbo
Ja in, a je edini serviser pod soncem...zamenjaj serviserja.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
23.8.2007 8:41:34   
Marogica
Mislim, da ste kupili "ponedeljkov avto"user posted image . Tako pravijo v tujini novim avtom, ki se stalno kvarijo. In to zato, ker so bili narejeni po vikendu, ko so ljudje, ki tam delajo,  še bolj "vikendski" in niso tako pri stvari, kar se dela tiče.

V glavnem, mi imamo prijatelja, ki je kupil takšen avto in avto se ni nehal kvariti tudi po garanciji. Logično. Še dobro, da je bil firmin avto, drugače bi bankrotiral. Torej je najbolje avto čimprej zamenjati za drugega/novega.

Ste pač naleteli na takšnega, žal....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
23.8.2007 8:51:27   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mislim, da ste kupili "ponedeljkov avto"user posted image . Tako pravijo v tujini novim avtom, ki se stalno kvarijo. In to zato, ker so bili narejeni po vikendu, ko so ljudje, ki tam delajo,  še bolj "vikendski" in niso tako pri stvari, kar se dela tiče.



Marogica, tako je bilo najbrž desetletja nazaj, danes pa je proizvodnja avtomobilov že tako avtomatizirana na tekoči trak, da človeški faktor ne igra več take vloge user posted image  ... ne more se več zgoditi, tako kot nekoč, ko so kupovali nove famozne Zastave 101, čakalna doba je bila nekaj mesecev, ko je prišla, si moral vzeti pač "neko barvo", ne nujno tiste, kar si naročal .... potem si se pa odpeljal, ustavil, izstopil, pa se vrata niso in niso hotela zapreti .... seveda si po nekaj sto poskusih avto odpeljal na servis, kjer so morali razstaviti tudi notranjo tapeto do ključavnice, notri pa te je čakal listek, na katerem je pisalo "kakva meni plata, takva tebi vrata" ....

  Ne vem, jaz bi verjetno tudi stremel k čimprejšnji zamenjavi avta. Če te že kot nov tako zajebava, kaj bo šele po nekaj tisoč kilometrih  user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
23.8.2007 9:09:37   
Marogica
Daddy, saj jaz osebno nimam pojma... Vendar mi je nekako nelogično, zakaj se pri enem avto "vse" kvari, pri drugem-iste znamke pa neuser posted image . Mogoče pa je ta "vikendaš" v ponedeljek zjutraj, ko ke prišel na šiht, pač kakšne nastavitve programa, ki avto sestavlja, preslabo prekontroliral, če so še nastavitve OK? Saj pri CNC- mašinah, ki so v celoti sprogramirane, moraš po določenem številu kosov, program prečekirati in ga "popraviti", če je potebno. Mogoče je tudi v avtomobilski industriji tako. Seveda laično razmišljanje.... Tako za intermezzo...user posted image

V glavnem, kot sem rekla, jaz bi avto menjala...

p.s. Ono z Zastavami ja....jugo nostalgija....pa tako resnična je bila.....pa kako so ljudje vseeno na te avte čakali....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
23.8.2007 9:28:43   
žmož
Vi ne Opla več, mi pa verjetno ne Renaulta več. Smo v roku 3 mesecev imeli dva Espace-a, pa sta bila oba non stop na servisu, no in na koncu smo pristali na VW. Vsekakor pa težite, dokler imate še garancijo. Nam je nekak uspelo, da smo jih lahko "vrnili" , vendar je bil vedno problem na motorju, na te stvari pa je v bistvu garancija. Kot vem, na potrošni mat. ni garancije, seveda pa se moraš pozanimat o pogojih avtohiše kjer ste avto vzeli.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
24.8.2007 7:53:46   
Saša27
Vidim, da nas ima veliko ta problem z novimi avtomobili. Tudi mi2 sva kupila nov avto in že prvi dan smo ga odpeljali, oz. ga je avto-vleka odpeljala na servis. No po tem ko so ga "zrihtali" je bilo tri mesece vredu, nakar je začel avto "kuhat", ugotovili so, da je uničena gumica na glavi motorja, pa so hoteli samo to menjat. No takrat pa sem ugotovila, če človeni ni tečen in zahteven, ti ne naredilo nič. Po 14 dneh tečnarjena in groženj z moje strani so končno se odločili, da zamenjajo kompleten motor. Brez avta sva bila več kot en mesec. Ko sva ga dobila nazaj je bil en mesec vredu, potem pa zopet problemi, prvo klima neha delat, potem števec,... Groza, spet sva avto peljali na servis. Ta teden sva ga dobila nazaj, sedaj pa čakam na nove težaveuser posted image . Moram pa še povedati, da sva imela pred tem avto enake znamke in da nisva imela nobenih problemov, razen rednih servisov ni bilo nobenih stroško.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
24.8.2007 9:35:30   
bilbo
IZVIRNO SPOROČILO: žmož

Vi ne Opla več, mi pa verjetno ne Renaulta več. Smo v roku 3 mesecev imeli dva Espace-a, pa sta bila oba non stop na servisu, no in na koncu smo pristali na VW. Vsekakor pa težite, dokler imate še garancijo. Nam je nekak uspelo, da smo jih lahko "vrnili" , vendar je bil vedno problem na motorju, na te stvari pa je v bistvu garancija. Kot vem, na potrošni mat. ni garancije, seveda pa se moraš pozanimat o pogojih avtohiše kjer ste avto vzeli.



kaj ste imeli DCi-ja 3.0?

poznam nekaj lastnikov z menjanim motorjem

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
26.8.2007 0:49:02   
lea23
zakaj je pa to tema za očkeuser posted image

moj prejšnji avto je bil daewoo kalos, sem kupila takrat starega 7 mesecev ( bivša lastnica je pričakovala še 3. otroka in ji je bil avto premajhen.. stalno je bilo nekaj narobe z njim. v pol leta sem ga dvakrat peljala na servis ( enkrat lučka za airbag in drugič mi sploh ni delalo ogrevanje šip ) in vsakič so me ucurili za nekaj več kot 30.000 sit ( kljub še trajajoči garanciji ) pa so ga pomoje samo na računalnik prikopili in konc user posted image
potem sem čez pol leta kupila novega citroena c2 in ta avto je res super!! gre kot po maslu. ga imam že eno leto in vse naj najuser posted image user posted image user posted image  
ima pa samo eno slabo lastnost - 3 vrata! ampak mene to ne moti

(odgovor članu bilbo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
27.8.2007 13:26:36   
Saša27
No, da se "pohvalim". Naš novi avtomobil je brezhibno deloval samo en popoldne. Ne morete si misliti, kakšna jeza me ima. Zanima me, ali je ža komu uspelo zaradi non-stop težav z novim avtomobilom dobiti novega, oz., da so vam ga menjali?
Res ne vem več, kja še lahko naredim. Brez svojega avta sem (on-off) že 3 mesece. Ali res nimamo kupci novih avtomobilov nobenih pravic?

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
27.12.2007 16:31:11   
mighi
Žalostno, res.

Mi2 sva pa lani kupla Megana II in zaenkrat zadovoljna...na servis-u pa sem tudi bil ene 5x ampak bolj malenkosti (strop, krom na znački zbledel, vpoklic zaradi možne napake...). Dokler je garancija je po moje dobro čimveč zamenjati, ker kasneje bo to $$$.

Ugled znamke pa tko,tko... tud na Audiju, MB ali BMW za 30k€ gre rada elektronika ker je je danes prevečuser posted image

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nov avto - nezadovoljni?!!?
2.1.2008 22:41:39   
tatam
Se strinjam da Opla nikoli več.Mamo tudi Zafiro,sicer rabljeno-2003 ampak gre vse narobe...Ničkolikokrat se mi je že zgodilo,da ni hotel vžgat-s štirimi otroci v avtu!!!
Ne vem pa kaj naj,saj nimamo ravno veliko € za nove...No ja,saj se tudi novi kvarijo,tak da...

(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?