|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   očetovski dopust
17.11.2009 11:53:46   
neanja duo
Očki,ali kdo od vas ni šel na očetovski dopust?Zakaj?

hvala za odgovore

nd
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:00:42   
ledenaa
Moj ni šel
Ni bilo razloga zakaj bi si vzemal dopust

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:01:08   
Jančika_
Lahko povem za mojega. Prvič ni šel, ker je bil še študent in je bil itak doma, drugič sem rodila poleti in je imel počitnice (je profesor); tokrat pa nima kaj praskat - bo šel na očetovski dopust (predvidoma čez slaba dva tedna). Ni pa ne pri prvem ne pri drugem izkoristil niti neplačanega dela (tistih 70 ali koliko dni je že). Ni bilo potrebe, ker se je vedno lahko za kakšno nujno odsotnost zmenil kar tako, drugače pa tudi ni bilo potrebe. 

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:03:19   
Anonimen
moj tudi ni sel.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:08:21   
neanja duo
Mah,saj sem tudi sma govorila,pa kaj če jemat dopust,bom že sama.Ampak zdaj je problem.3.12. imam rok(3.),tavečja dva sem pa vzela iz vrtca,da mi ne bi kaj prinesla(vse možno vedno pokasirata) in ne vem,kako bo.Malo pomoči bi mi kar prav prišlo.Ampak on pravi,da ne more,nima časa,da mu bo delo ostajalo.Dela cele dneve in noči,tudi vikende,praznike ,še celo na dopustu(gre ob 6in pride med 18-19 uro in potem še doma tja do 2-3 zjutraj(ne čisto vsak dan ,ampak vseeno)).

A ja,pa za prva dva ni vzel očetovskega dopusta.

Bojim se,da psihično ne bom zmogla.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:13:17   
Jančika_
Jaz imam rok 29.11., tavečja dva bosta v vrtcu (če bosta zdrava). Mi bo pa že to v pomoč, da ju bo tisti prvi teden on peljal tja in ju šel iskat, ker ne vem, kako bi to izpeljala z nekaj dni starim novorojenčkom, sploh če bo mrzlo. 

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:17:18   
kajajaka
Moj ga je vzel in mislim, da ni lepšega.

Dva tedna je dobil očetovskega, vzel je še en teden svojega rednega in tako smo bili skoraj en mesec lepo skupaj. Pomagal mi je tudi pri gospodinjstvu, da sem si lahko malo spočila po porodu. Navajali smo se na novo članico in jo občudovali.user posted image Mislim, da je bil to eden najbolj prijetnih mesecev. Ne misliš na službo, na obveznosti... posvetiš se družini.
Skupaj smo bili, ko nam je patronažna prvič pokazala kako skopati našo princesko, skupaj smo bili, ko se je nasmehnila, skupaj, ko je ponoči zajokala.
Mialim, da očetje, ki ne izkoristijo ponujene možnosti veliko zamujajo. Pa ne samo oni. Povezanost postane močnejša, občutek, da sta ustvarila nekaj božanskega...user posted image

Razen seveda, če nista v najboljših odnosih in bi raje videla, da gre za cel dan v službo. user posted image

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:22:48   
Urko15
Jaz sem ga vzel obakrat in ga priporočam vsem očetom. Treba je izkoristiti vse možnosti, ki nam jih nudi država, ne samo zaradi otrok pač pa tudi zaradi nas samih.

_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:27:35   
viv_
Prvo sem rodila 19.12. in smo bili do 3.1. potem tako ali tako doma user posted image  Super!

Pri drugi ga pa žal ni imel, ker ni mogel zaradi službe...  Na srečo je bil porod zelo zelo lahek, tako da nisem bila utrujena, pa v hiši smo skupaj z mojimi starši, ki so mi max pomagali.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Urko15)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:29:11   
Urko15
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Prvo sem rodila 19.12. in smo bili do 3.1. potem tako ali tako doma user posted image  Super!

Pri drugi ga pa žal ni imel, ker ni mogel zaradi službe...  Na srečo je bil porod zelo zelo lahek, tako da nisem bila utrujena, pa v hiši smo skupaj z mojimi starši, ki so mi max pomagali.


Ne razumem, da ni mogel zaradi službe. Poglej definicijo

Oče ima pravico do očetovskega dopusta v trajanju 90 koledarskih dni (ne glede na to, koliko otrok se rodi hkrati), pri čemer mora prvih 15 dni dopusta koristiti do dopolnjenega šestega meseca otrokove starosti (sicer ta del očetovskega dopusta zapade), drugih 75 dni pa lahko izrabi najdlje do tretjega leta starosti otroka


_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:47:37   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Urko15

Ne razumem, da ni mogel zaradi službe.


Jaz pa razumem. Predvidoma bom rodila ravno v času, ko je treba v šoli dobiti največ ocen in dejansko se zna zgoditi, da bo kljub temu, da bo na dopustu, kakšen dan šel v službo za uro ali dve, ker je to pač odgovorno do dijakov. Seveda bi lahko dopust izkoristil tudi kasneje, samo meni in otrokom najbolj koristi, da bo doma takoj na začetku, da jaz malo pridem k sebi.

(odgovor članu Urko15)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:48:43   
kajajaka
user posted image user posted image  urko 15

me veseli, da je med očeti več takšnih, ki se zavedate očetovstva!


Očetje (in mame) se po par mesecih ne bodo več spomnili tistih 14 dni v sližbi, tudi denar, ki so ga takrat zaslužili bo že zapravljen... spomin biti s svojim otročkom in ženo v prvih dneh, pa nam lahko ostane v lepem spominu tudi za čase, ko kaj zaškripa in iščemo tisto lepo na kar bi se lahko oprli in vztrajali.

Ampak žal večina družin ne funkcionira tako user posted image

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 17.11.2009 12:51:12 >

(odgovor članu Urko15)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 12:52:21   
Urko15
Ja res je odvisno od poklica, ampak potrebno je biti tudi malo egoist in misliti nase in na družino, saj drugi ne bodo namesto nas. Pa tudi nihče izmed nas ni nenadomestljiv v službi, čeprav bi radi videli da bi bilo tako. Tudi jaz sem vmes ko sem bil na očetovskem hodil občasno v službo, predvsem vmes, ko sta mati in hči spali, tako da smo izkoristili ves možen čas. 

_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 13:18:16   
**Tinkara78**
Moj je imel očetovski dopust, ampak sva ga porabila tista dva slaba meseca ko sva hodila na obiske k mali na intezivnino nego. Ko sve prišle skupaj iz bolnišnice je bil glih božič in je bil fraj. Po novem letu pa sva izkoristila še preostale dneve za neštete obiske pri zdravnikih.

Mi je pa bil v veliko pomoč in je v veliki večini on uspaval otroka in jo pazil do druge ali tretje ure ponoči, potem pa jaz. Je delal ponoči doma za službo.


< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 17.11.2009 13:19:29 >

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 13:20:16   
Jančika_
Urko, se strinjam. Pri mojem možu je tako, da so zelo prilagodljivi in fer, če je kaj takega. Tako da se tudi nama ne zdi problem, če bo šel vmes kaj v šolo. Bo pa drugič prišel kakšno uro prej domov, če bo treba.

(odgovor članu Urko15)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 13:21:51   
Urko15
Še dobro da obstajajo še kje takšne službe in šefi.

_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 13:23:51   
Mateja4
moj ga je izkoristil. tako ali tako so imeli od 1-15.8 kolektivnega, jaz sem rodila 5.8.. tako da je po kolektivnem koristil še očetovskega in je bil cel mesec z nama user posted image user posted image Njemu je tako odgovarjalo meni pa tudiuser posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 14:41:09   
melanija
Moj je pri vseh štirih otrocih izkoristil očetovski dopust in je bilo prav super, ko smo bili skupaj doma.
Trenutno koristi 75 dni neplačenega dopusta za tretjega otroka in je tudi super - zakaj ker mu v službi niso hoteli ugoditi 4 urnega delavnika do tretjega leta starosti otroka. Imamo se super.

(odgovor članu Mateja4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 20:58:35   
kajajaka
melanija do 4 urnega delovnika ima eden od staršev absolutno pravico in tega mu nikakor ne morejo preprečiti. Kazen za neupoštevanje je za delodajalca 60000€. Če te zanima kaj več mi piši na ZS.

Sicer pa, če gre za tretjega otroka, lahko eden od staršev koristi to možnost do otrokovega 6 leta starosti in ne le do tretjega leta.

Tudi meni so komplicirali, pa sem se dobro pozanimala in dokazala, da je tak pač zakon. Sedaj starši (zaenkrat le mamice) v našem podjetju čisto brez problema dobijo ugodno rešeno prošnjo za krajši delovni čas. Piši, z veseljem ti pomagam.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: očetovski dopust
17.11.2009 22:14:37   
živa
Moj je vzel pri obeh otrocih bolniško za nego ožjega družinskega člana (= mene po CRuser posted image ) + očetovski dopust po dnevih - kak teden takoj, ostalo pa takrat, ko smo šli na dopust ali okrog praznikov, da smo bili dlje skupaj user posted image . V tretje bo enako. Neprecenljivo.

Lp,

živa

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: očetovski dopust
18.11.2009 22:29:38   
Urko15
4 urni delavnik lahko uveljavljate že pri drugem otroku do otrokovega 6 leta starosti.

_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: očetovski dopust
30.11.2009 17:08:27   
aknela123
osebno mislim, da je zelo pametno, da očetje izkoristijo to možnost, tudi mij mož je bil obakrat doma po teh petnajst dni in to je bil najlepši čas za družino.

imam pa vprašanje za tebe urko: si ti mogoče v kakšni državni službi, ali pa imaš tako dobrega delodajalca? jaz sem namreč pri privatniku in zdaj ko sem v porodniški, razmišljam, kakšni butci v bistvu delamo v tem podjetju. Malico zmečemo vase v petih do desetih minutah, razumljivo je, da si v službi od 7 zjutraj, pa do 5 ali 6 ure popoldan, seveda brez plačanih nadur. ko je inventura, smo tam po 14 do 16 ur, ki jih nikoli ne dobimo plačanih, lahko jih izkoristiš, kao, samo jih ponavadi nikoli ne. pa reči, če nismo butci. po koncu porodniške si bom iskala drugo službo, verjetno pa res ni povsod tako kot pri nas. aja, pa še to - na vsakem sestanku smo taki ničvredneži, da je joj.
no, nekam sem mogla izliti, ker se grem jutri borit za izplačilo regresa, ki je razumljivo v bonih.

glede očetovskega dopusta pa - izkoristite ga očetje, namenjen je temu, da se zbližate z novim družinskim članom.

(odgovor članu Urko15)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: očetovski dopust
30.11.2009 18:29:18   
Urko15
Delam v javnem podjetju s certifikatom Družini prijazno podjetje.

_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: očetovski dopust
30.11.2009 18:31:54   
Urko15
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1


imam pa vprašanje za tebe urko: si ti mogoče v kakšni državni službi, ali pa imaš tako dobrega delodajalca?

glede očetovskega dopusta pa - izkoristite ga očetje, namenjen je temu, da se zbližate z novim družinskim članom.


Kar se službe tiče se res ne morem pritoževat, delam v javnem podjetju ki ima certifikat Družini prijazno podjetje.


_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?