|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 22:38:56   
nincy29
totalno sem obupala nad temi plenicami in nočnimi previjanji.do 4,5 meseca ga nisem ponoči previjala zdaj pa se že 1 mesec moramo previvat ker čene smo čist mokri.na začetku sem ga vsaj 1x na noč previla,zdaj pa smo že prišli na 2x na noč.sprobala vse vrste pampersk.probala hoferjeve,dmove smo dobili 1x izpuščaje zato si ne upam,ampak mislim da ni problem v plenici ampak v tem da naš fuul veliko lula.eni pravijo da to obdobje mine,ampak pri nas se samo še slabša.mali poslednično slabo spi ponoč ker ga 2x fanj zdramim,čeprav ga v temi previvam,ampak če je moker ga morem celega preoblečt.probala sem že 2 plenički gor dat,probala navadno pleničko in plavalno pleničko.iskala tiste plenične vložke ki se jih kao v mullerju dobi ampak nisem dobila.kaj  naj še sprobam?lepo prosim za nasvete ker res nevem več kaj naj naredim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 22:43:24   
Anonimen
Kolk št plenice imaš?

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 22:48:30   
nincy29
4+..imamo pa zdej 8  kg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 22:53:59   
valerija77
poskusi z 5 in pri previjanju tisto notranjo obrobo popravi navzven. mi smo zaenkrat še na 4 pa teh težav k sreči nimamo in ga ponoči ne previjam. spije mi pa pri 10 mesecih tudi 1 liter tekočine ali celo več, odvisno od dneva. Da daješ pa dve plenički gor pa nima smisla ker bo njemu samo neudobno, plavalne pa itak ne zadržijo mokrote-preizkušeno pri prvem ko nisem vedela tega in je bil avtosedež potem mokeruser posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 22:55:08   
valerija77
pa pri zapenjanju pleničke daj bolj na tesno(no preveč spet ne), mogoče mu jih pa prenarahlo gor daš pa zato spustijo, ker pamperske skoraj ne bi smele

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 22:58:29   
m_o_i
za 8kilskega fantica bi morale ustrezat plenice 4-9 kg (to, pravis, da mas)
- lulcka obracat navzdol
- ko spnes plenicko, pustis prostora samo za en prst okol trebuscka
- OBVEZNO pojdi s prstom v plenicko okol nogic in naravnaj tudi notranjo elastiko navzven (ce si predstavljas: vtaknes kazalec in ga pokrcis kot da kazes nekomu "pridi sem"; s tako pokrcenim pojdi okol in okol nogice)

na tak nacin nas se ni bil moker nikoli - pa ga imam v eni plenici (DMovi sicer, ki tebi ne ustrezajo, ampak sem uporabljala ze tudi muellerjeve in nekaj paketov pampersk) tudi po 13 ur user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:03:00   
nincy29
vse kar ste napisale naredim..nene ni da mu spučajo ker ne pravilno nastavim pleničke.pleničke je že tako napita da nima tekočina kam več it in potem prepušča.imamo od 9-20kg pleničke.tiste od 4-9 smo že kdaj "prerasli".glede plenic št. 5..pomojem mu bodo ogromne.ker drgač ni neki fanj zalit dečko okrog trebuščka.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:05:03   
m_o_i
kak ste jih prerastli, ce pises, da ima 8 kil user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:06:06   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

kak ste jih prerastli, ce pises, da ima 8 kil user posted image

tiste od 4-9 so pri pampers 3 in so ful male.ga je že fejst tiščalo.3 je imel tam nekje pri 2,3 mescih.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:15:00   
m_o_i
user posted image  grrr, ko je zbrisalo

ponavljam vajo user posted image

glej, vem, da ti otroka vidis in ves, ktere so "bolj" prave; jaz pac pametujem tu glede na napisanouser posted image  in takole po prebranem bi jaz prej rekla, da mu je plenica prevelika kot premala...

ima 8 kil, cez trebuscek ni bajsi...tudi mi smo tu nekje in smo na plenicah (trenutno pampers, drugace DMove) 4-9 kg. pa ziher bo to cifro uporabljal se dober mesec, ce ne vec! pri pamperskah mu trakce zapnem toliko, da je vidna samo ona zivalca na sredini; torej je se fore za tri prste na vsaki strani trakca...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:21:23   
nincy29
v manjših pleničkah smo bili še prej mokri,tudi čez dan.zato sem na večje šla,ampak te mu niso prevelike,100% ne.ker če bi bile prevelike bi bila plenička še napol prazna in bi ven priteklo,ne pa zabita do fula?moje mnenje...pa una manjša plenička mu je ful zareze od trakca pustila,še posebno okrog nogi.
je pa odvisno od otroka do otroka glede teh pleničk.itak tiste mere na pleničkah so bolj okvirno,nevem ne predstavljam si dat 20 kg otroka v te pleničke ki jih imam sedaj


< Sporočilo je popravil nincy29 -- 18.10.2010 23:24:47 >

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:35:10   
blak
Poskusi še to: pleničko zapni ful nizko, pod tistim trakom, kjer bi morala biti zapeta. Mi smo tako rešli.user posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:40:24   
izgubljena_ovcka
Mogoče pa ni problem v pleničkah ampak v lulanju samem (ne vem, ugibam).

Če tako ogromno lula, da napolni dve plenici do fula je nekaj narobe, jaz bi najprej iskala vzrok. Kako je z vnosom tekočin? Koliko popije, kdaj pije in kaj mu ponudite za pit? Kakšen pa je urin (barva, vonj, itd)?

V kolikor pa vse štima, otrok pa še vedno polula celo jezero bi pa jaz vseeno kar P vprašala kaj je na tem. Tolikšna količina urina se meni ne zdi normalna...

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
18.10.2010 23:57:57   
m_o_i
veliko lulanja lahko pomeni sladkorno, ja user posted image

taizgubljena ovcka, ni slaba ideja tole o posvetu s pediatrom/njouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 7:46:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Mogoče pa ni problem v pleničkah ampak v lulanju samem (ne vem, ugibam).

Če tako ogromno lula, da napolni dve plenici do fula je nekaj narobe, jaz bi najprej iskala vzrok. Kako je z vnosom tekočin? Koliko popije, kdaj pije in kaj mu ponudite za pit? Kakšen pa je urin (barva, vonj, itd)?

V kolikor pa vse štima, otrok pa še vedno polula celo jezero bi pa jaz vseeno kar P vprašala kaj je na tem. Tolikšna količina urina se meni ne zdi normalna...


se strinjam.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 7:52:04   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Mogoče pa ni problem v pleničkah ampak v lulanju samem (ne vem, ugibam).

Če tako ogromno lula, da napolni dve plenici do fula je nekaj narobe, jaz bi najprej iskala vzrok. Kako je z vnosom tekočin? Koliko popije, kdaj pije in kaj mu ponudite za pit? Kakšen pa je urin (barva, vonj, itd)?

V kolikor pa vse štima, otrok pa še vedno polula celo jezero bi pa jaz vseeno kar P vprašala kaj je na tem. Tolikšna količina urina se meni ne zdi normalna...


se strinjam.


Pr nas je isto, pa je vse normalno, vsaj preiskave in pediater ne najdejo vzroka, otrok pa je tudi na uč čist zdrav in normalen. Pač pije veliko in lula veliko. Vmes ko je bilo hudo, smo reševali z vložki v plenički. Zdaj več ne rabi tega. Se pa še ene 3-5x na mesec zbudi mal moker, predvsem ko še pije ponoči. Jap, to pa je razvada, žal.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 8:09:52   
Anonimen
Jah pri nas je blo isto oz. je še sedaj kdaj pa kdaj full mokra. Sm tud sprobala vse živo pa ni nč pomagal.
Pila pa ponoč ni, lulala pa na full tko, da jest sm se pač sprijaznila.
Je pa stara že čez dve leti in ma za ponoč še pleničko. ki je zjutraj res težka.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
19.10.2010 10:30:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 14:23:06   
nincy29
ja čez cel dan spije približno 1,5 litra.ponoči gre tut kdaj  cela flaša(250) odvisno od noči,kdaj niti požirek ne spije.drugače se pa  tut dojiva ponoči,tako da kolk mleka spije nevem.drugače barva urina in vonj se mi zdita kar ok,bomo pa itak začetek meseca pregled imeli in bom omenila pediatrinji.metulj..kake vložke potem ti staviš v plenico??ja jaz tut mislim da problem ni v plenici ampak v njegovem lulanju,pač mali ogromno lula.čez dan se tut na 2 uri kdaj preoblačimo,odvisno od dneva.sej kot sem omenila spije okrog 1,5 litra vode,čaja+moje mleko.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 14:32:21   
katy83
Nincy, sem ti ravno hotela napisat, da ima naš 9,5kg pa imamo Pamperske 4 in ne 4+, pa so ok....
no, ampak zdaj vidim, da res full popije ta vaš fant...T popije okoli 150ml na dan, pa plus koliko dobi od hrane. Jaz tudi mislim, da ni problem v plenicah ampak v lulanju. Ma, glej omeni njegovi zdravnici, pa boste videli kak pa kaj. Vso srečo. user posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 14:33:55   
katy83
aja, plenice 4 so od 7-18kg. Si probala te?

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 15:21:21   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

aja, plenice 4 so od 7-18kg. Si probala te?

jaja,sej 1x kupim 4 1x pa 4+,itak razlike v velikosti plenice skor ni,sem lih en dan primerjala med sabo.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 17:01:20   
K_a_t_i
Mi imamo pri 5mesečnem fantku z 8,5kg Huggies 4. Pije preden zaspi (doji se), potem pa do jutra še 2-3krat. Moker je bil do zdaj 3krat. Pa še to od zadnjega lulanja, ker okrog 6h, ko se zadnjič doji pred vstajanjem še ni bil. Plenico dobi gor ob 19:30.
Samo njemu je premočilo na strani - ker zgleda nisem dovolj stisnila pa je mimo teklo.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
19.10.2010 22:01:17   
nananaja
Vložke za v plenice sem videla tudi v večjem merkatorju, ali pa v kaki spletni trgovini s pralnimi plenicami, malo poguglaj...

Ampak, če se doji še ponoči, zakaj rabi še dvadeci po flaši? 1,5l čez dan + dojenje + 2dl ponoči je skor enkrat več od priporočene tekočine.
Jah sej meni se je tud zdelo nekaj časa ponoči fino dat flašo, dude ni imela, potem je pa mož popenil in rekel, da je tega dost, je bla včasih mokra od lulanja, včasih pa je iz flaše teklo... Pa je prepovedal nočno flašo s čajem, pa smo rešili problem. Ob naslednjem valu zbujanja pa je bilo tako, da je ponoči po uro ali dve pela v postelji, smo pa na horuk uredili sobo.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 10:39:53   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Vložke za v plenice sem videla tudi v večjem merkatorju, ali pa v kaki spletni trgovini s pralnimi plenicami, malo poguglaj...

Ampak, če se doji še ponoči, zakaj rabi še dvadeci po flaši? 1,5l čez dan + dojenje + 2dl ponoči je skor enkrat več od priporočene tekočine.
Jah sej meni se je tud zdelo nekaj časa ponoči fino dat flašo, dude ni imela, potem je pa mož popenil in rekel, da je tega dost, je bla včasih mokra od lulanja, včasih pa je iz flaše teklo... Pa je prepovedal nočno flašo s čajem, pa smo rešili problem. Ob naslednjem valu zbujanja pa je bilo tako, da je ponoči po uro ali dve pela v postelji, smo pa na horuk uredili sobo.


aja potem mislite tiste vložke  za pralne plenice.sem mislna da pridejo prav posebne za te "navadne" pleničke.nene 1,5 l štejem z nočnim pitjem.v 24 urah spije 1,5 l.kar se pa tiče priporočene količine...nevem mali ful rad pije(jaz sem kot dojenček bila enaka).ja lahko bi mu čez noč samo zizo ponudla sam potem bi večkrat na noč dojila.rada pa bi ga odvala dojenje čez noč.in kolk je bla tvoja stara da si jo odvala ponoč pitja,glede na to da omenjaš da je pela?a dojila si tut?

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?