|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   okna z ali brez roletnikov
17.2.2008 19:06:50   
mala maja
menjali bomo obstoječa lesena okna z novimi PVC okni. Trenutno imajo okna rolete, amapk meni so sedaj bolj všeč samo žaluzije. Z možem bova kmalu na bojni nogi.

Kaj svetujete, no prdvesem me zanimajo vaša mnenja? Naj bodo z roletami ali brez. Aja pa hiša stoji zraven kar precej prometne ceste., vendar je obdana zprotihrupno ograjo, tako da se nortri ne vidi gre se zgolj za to, da mož pravi, da morajo biti rolete, zaradi tega da so manj umazane šipe potlej, pa da jih zaščitiš pred kakšno točo. Kakšni so šele roletnikiuser posted image  potlej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: okna z ali brez roletnikov
17.2.2008 19:18:40   
žigolino
Midva se pa kregama,zakaj nismo dali rolet(stara so jih imela),ker prah z žaluzij spucat adijo ,men jih mora dol odšraufat pa v tuš umivat. Saj ko je senca se še ne vidi,pa še marelične barve so,ampak ko posije sonce pa tam, ko si brisal se vse pozna, sploh v kuhinji ko so malo mastne od kuhanja.

To je z moje strani,če pa ima katera kakšen nasvet kako to spucat bi ji bila zelo hvaležna!


< Sporočilo je popravil žigolino -- 17.2.2008 19:28:20 >

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: okna z ali brez roletnikov
17.2.2008 19:44:41   
Anonimen
Sem še ena, ki pop.... ko je treba čistit žaluzije. In v svoji novi hiši (enkrat naslednje leto-upam) jih ne bom imela. Jaz imam sedaj belo-sive žaluzije in je vse super, dokler ni sonca, pa dokler ne pogledaš bolj s strani.
V hiši bova potem dala rolete; zanje pa sva se odločila predvsem zaradi zvočne in toplotne izolacije.

(odgovor članu žigolino)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: okna z ali brez roletnikov
17.2.2008 20:30:13   
sazi
mi smo kupili hhišo v 3.podaljšani fazi in imamo žaluzije - po mojem mnenju čisto mimo

mogoče že, da lepše zgleda, to je pa tudi vse
meni je glavni namen zunanjih senčil, da ti v prostoru naredijo temo, žalizuje je pa ne, pa to o čiščenju me tudi kar mine, ko pomislim

jaz bi imela rolete, pa jih žal ne morem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: okna z ali brez roletnikov
17.2.2008 20:41:15   
Dadi
Midva sva se strinjala edino s tem da bi imela medstekelne žaluzije. So pač hermetično zaprte in ni nobenega prahu.
Ampak sva se raje odločila za rolete
1. So kot dodatna izolacija pozimi oz. poleti
2. Z njimi se lahko malo izoliraš tudi glede hrupa.
3. Se mi zdi, da se najbolje zatemni z roletami...

Vzela bova pa nadometne rolete, ker je toplotni most najmanjši.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: okna z ali brez roletnikov
17.2.2008 20:43:56   
LoCa
rolete. žaluzije je težko ćistit, še posebej če jih maš v kuhnji ali kje blizu, k se ves prah nalepi gor. ko sem se stare žaluzije v kuhinji lotla pucat, sem mogla stokrat it čez, ker se je vmes umazalo pa kaj drugega. zdej imam žaluzije samo na zastekljenem balkonu, so mi pa rolete zaradi teme pomembne (stare so ble pokvarjene), mam majhno stanovanje. njs bi definitivno rolete.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: okna z ali brez roletnikov
17.2.2008 22:09:30   
rija
rolete. če izbiram med tvojima dvema opcijama.

nam pa te dni montirajo zunanji screen rolo....na prvi pogled zgleda fenomenalno user posted image  upam, da bo tak tudi za uporabo.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 6:37:52   
barbara b
Rolete
Mi smo imeli na starih okni polkna, ki se mi jih ni dalo zapirati. Sedaj z roletami je to poezija. Še vedno pa lahko daš na kakšno okno tudi žaluzijo. Jaz imam tako na oknu ob TV.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 10:21:15   
mala maja
če mene vprašate bi imela samo notranje žaluzije in nič drugega.

Že sama misel kako spucat rolete ali zunanje žalozije mi jeuser posted image , pa še bele bodo.user posted image   Ampak zgleda da je vseeno imeti rolete kot žaluzije.user posted image

Punce hvala za mnenjauser posted image user posted image , pa se še priporočam za kakšnegauser posted image

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 11:11:30   
LoCa
js sem govorila o notranjih žaluzijah. ne sanjat, da jih je lažje čistit kot zunanje user posted image . rolete mi je stokrat lažje čistit.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 11:43:08   
mika
mi imamo zunanje žaluzije. imamo 70 m2 m steklenih površin, ker imamo še zimski vrt. in na to ne bi dajala rolet, poleg tega pa žaluzije najbolje ščitijo pred vročino - zame  najpomembneje 

kar se pa čiščenja tiče.....glede na to, da imamo ogromne steklene površine bi mi odpadle roke, da sama čistim. enkrat sem že, pa tri dni nisem mogla rok premaknit. zato jih damo očistit. plačali smo 5o € za čiščenje oken na obeh straneh, zimski vrt + žaluzije.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 12:09:25   
sončnica24
Mi smo imeli rolete in smo lani okna menjavali pa smo tudi tuhtali med roletami pa žaluzijami pa se je ati nakoncu odločo za rolete. Predvsem zato ker jih poleti lahko dol potegneš pa je full hladno v stanovanju, pri žaluzijah to ni možno. Jaz imam edina žaluzijo v sobi pa mi je še zdaj žal, ker to pucanje me ubija, tolete lepo dol potegneš jih ščistiš in so kot nove, žaluzije čistit je katastrofa.

Tako da jaz sem 100% za rolete ker res da so dražja ampak je na koncu koncev vseeno več prednosti, pa če rada spiš podnevi jih dol potegneš in je temauser posted image pa sploh ne veš da je zunaj sonceuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 12:19:27   
Hope2
Mi smo imeli zunanje roloje (dež ne gre skozi, zaščita pred soncem, ven se vidi, not pa ne), pa nam niso bili všeč in smo že čez 2 meseca dali še žaluzije. Roloji pa so bili pri nas neuporabni. Spustili smo jih le, ko smo šli poleti na dopust, zaradi sonca.
Estetsko so mi rolete grše od žaluzij, vendar so pa bolj praktične.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 12:21:19   
mika
zato ker jih poleti lahko dol potegneš pa je full hladno v stanovanju, pri žaluzijah to ni možno


kako ni možnouser posted image .....mi imamo južno stran skoraj celo v steklu in zunanje žaluzije odlično ščitijo pred vročino...koliko sem jaz dobila info. ko smo se odločali, so ravno žaluzije te, ki najbolje ščitijo.

če pa misliš na notranje....te pa samo senčijo in ne dajejo nobene zaščite pred vročino.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 12:22:51   
mika
Estetsko so mi rolete grše od žaluzij


sploh na oknih, ki segajo do tal

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 17:46:40   
* Mateja *
Jaz sem dala v stanovanju rolete, doma pa imamo polkna. V moji sobi doma jih ni in jih ful pogrešam. Zaradi teme ponoči in tudi zaradi dodatne zatesnjenosti ko piha la pa dež nažiga.
POlkna se nam suoer obnesejo, za rolete pa še ne vem, ker jih še ne uporabljamo.
jaz bi rekla, da daj eno al pa drugo, še posebej če ste ob cesti!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 18:28:49   
mala maja
a bi grozno izgledalo, če bi bile rolete samo na 4 oknih v hiši?

Meni se to res zdi metanje denarja stran, pa še všeč mi nisouser posted image , če bodo bodo res samo zaradi moža, ker on tako hoče.

Jaz bi bila zadovoljna z notranjimi žaluzijami, več pa ne rabim.

Ko ste se odločali med roletami in žaluzijami. A je velika razlika v ceni?
Jaz sem že pred dvemi tedni ene parim poslala mere za predračune pa nič odgovora.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 22:45:37   
frutka_
Najslabša varianta se mi zdijo tiste deko notranje žaluzije. Ki sploh ne naredijo teme in prepuščajo toploto.
Najboljša varianata so mi screen roloji (ne prepuščajo toplote, naredijo mrak, skozi se vidi ven, full dobro zgledajo) ampak ker nisem na netu našla nič pametnega sva se odločila za navadne, sive, zunanje rolete. Všeč so mi tudi zunanje žaluzije, tiste  prave, debele. Ampak so nama bile predrage.
Aja, zdaj še imam v spodnjem štuku, na starih oknih tiste prave stare polkne, ki se zastrejo, in prelomijo na pol. Krasne so in mi jih je žal, da bodo morale it dol, ko bodo nova okna gor.
Najbrž je v končni fazi vse odvisno od financ.user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: okna z ali brez roletnikov
18.2.2008 23:05:18   
Dadi
No tudi midva sva gledala rolete, pridobila nekaj predračunov in za cca. 13 oken in 4 balkonska vrata bodo prišle tam okrog 2000€..Seveda predometne.nekaj podobnega kot na tejle hiši:

http://www.sekirnik.com/index.php?spgmGal=Bled&spgmPic=0&spgmFilters=&option=com_mambospgm&Itemid=36#pic

Tukajle pa še nekaj podjetji, ki se ukvarjajo s temi stvarmi.
http://www.rolete-kosec.si/izdelki-rolete.php

http://www.sencila-pintar.si/

http://www.ralux-fo.si/

http://www.tehrol.com/


_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: okna z ali brez roletnikov
19.2.2008 8:20:36   
Skabi
Mi na novi hiši nimamo rolet. Na hiši, kjer smo zdaj, jih sploh en uporabljamo. Če boš dala rolete samo na nekaj oken, potem okna ne bodo  isti višini, kar je malo smešno., če so vsa na isti strani hiše.
Pa saj žaluzije niso edina druga možnost. Moja kolegica ima na notranji strani neka  senčila (zgledajo kao iz papirja, samo niso), ki jih enostavno sname in spere pod tušem, pa so brez prahu.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: okna z ali brez roletnikov
19.2.2008 8:26:09   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi
No tudi midva sva gledala rolete, pridobila nekaj predračunov in za cca. 13 oken in 4 balkonska vrata bodo prišle tam okrog 2000€..Seveda predometne.nekaj podobnega kot na tejle hiši:


smem vprašat kje?user posted image

Prvi predračun ki sva ga dbial je za 16 oken dimenzije 140/140 z roletam, ena balkonska vrata in dvoje vhodnih vrat. Cena  7000€user posted image user posted image user posted image

In tale okna od katerih si dala link izgledajo super.user posted image

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: okna z ali brez roletnikov
22.2.2008 14:06:57   
tajtaja
nam pa te dni montirajo zunanji screen rolo....na prvi pogled zgleda fenomenalno

Kje si jih naročila?
Pa seveda, sliko!


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: okna z ali brez roletnikov
25.2.2008 13:42:46   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja


smem vprašat kje?user posted image

Prvi predračun ki sva ga dbial je za 16 oken dimenzije 140/140 z roletam, ena balkonska vrata in dvoje vhodnih vrat. Cena  7000€user posted image user posted image user posted image

In tale okna od katerih si dala link izgledajo super.user posted image


Ja npr roletarstvo Medle...za  13 oken (različne dimenzije)+ 4 balkonskih vrat 2204€...aluminijaste.Z vgradnjo vred
www.medle.si

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Za deklico
pipika 13

Katero ime vam je najbolj všeč?

Julija (41%)

Rebeka (15%)

Zoja (44%)


Število vseh glasov: 481

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!