|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   opazovanje materničnega vratu in zanositev
12.10.2009 15:08:37   
Anonimen
Pozdravljene!

Nekje sem zasledila, da je tudi na podlagi MV možno ugotavljati, kdaj je ovulacija,če se približuje nosečnost ali M,... nikjer pa nisem zasledila nekaj, da bi bilo res koristnega. M  imam neredne, po ovul. sluzi se tudi ne morem orientirati, tak da bi probala s to metodo. Če katera kaj ve, bi prosila, da se malo razpiše in razloži situacijo.

Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
12.10.2009 15:21:57   
Anonimen
Seksaj na 2 dni pa bo

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
12.10.2009 15:38:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene!

Nekje sem zasledila, da je tudi na podlagi MV možno ugotavljati, kdaj je ovulacija,če se približuje nosečnost ali M,... nikjer pa nisem zasledila nekaj, da bi bilo res koristnega. M  imam neredne, po ovul. sluzi se tudi ne morem orientirati, tak da bi probala s to metodo. Če katera kaj ve, bi prosila, da se malo razpiše in razloži situacijo.

Hvala.


Res je. Se da. Vendar ta metoda pri tistih ki so že rodile ne bo OK.
Prijavi se tukaj boš dobila veliko koristnih informacij... in upam, da ti kmalu uspe. user posted image [link=http://www.fertilityfriend.com][/link]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
12.10.2009 15:40:19   
Anonimen
vidim, da z linkom nekaj ni vredu. Popravljam. www.fertilityfriend.com

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
12.10.2009 15:57:56   
Anonimen
Hvala, vendar žal ne razumem tako dobro ang., da bi mi ta stran kaj pomagala! user posted image  

Rodila pa še nisem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
20.10.2009 20:58:06   
barbara_s
Lej,z materničnim vratom je tako, da predstavlja "drugi znak" v simpotermalni metodi načrtovanja družine: prvi "znak" je temperatura, drugi pa sluz ali maternični vrat.

OK, če prav razumem, bi ti rada zanosila in za boljšo predstavo o tem, kdaj imaš plodne in nepolodne dneve bi opazovala maternični vrat. V bistvu je t precej preprosta stvar.

Preiskovati začneš takoj po koncu krvavitve, vsak dan, ob približno enakem času, v enakem položaju. To narediš s prstom, ki ga vstaviš v nožnico. Ko "zadaneš" MV (je tak kot en zamašek v nožnici), si pozorna na naslednje: je trd/mehek? Leži visoko (ga težje dosežeš)/nizko? Je odprt/zaprt - na vrhu MV boš čutila eno tako odprtinico, ki se tekom ciklusa spreminja.

Ok, zdaj pa še, kako si s tem pomagaš: tvoji najbolj plodni dnevi so takrat, ko je MV visok, mehak in odprt. Plodni čas se konča (v dvojni kontroli s temperaturo, čejo boš merila :) ), ko je MV tri dni trd in zaprt.

Mogoče bo sprva nekoliko težko, ampak se hitro navadiš. Moraš pa tudi vsak dan beležiti, kaj si opazila, ker lahko sklepaš samo za nazaj in si težko zapomniš vse. Za te namene se dobijo posebne preglednice.

LP
Barbara

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
21.10.2009 9:30:59   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s

Lej,z materničnim vratom je tako, da predstavlja "drugi znak" v simpotermalni metodi načrtovanja družine: prvi "znak" je temperatura, drugi pa sluz ali maternični vrat.

OK, če prav razumem, bi ti rada zanosila in za boljšo predstavo o tem, kdaj imaš plodne in nepolodne dneve bi opazovala maternični vrat. V bistvu je t precej preprosta stvar.

Preiskovati začneš takoj po koncu krvavitve, vsak dan, ob približno enakem času, v enakem položaju. To narediš s prstom, ki ga vstaviš v nožnico. Ko "zadaneš" MV (je tak kot en zamašek v nožnici), si pozorna na naslednje: je trd/mehek? Leži visoko (ga težje dosežeš)/nizko? Je odprt/zaprt - na vrhu MV boš čutila eno tako odprtinico, ki se tekom ciklusa spreminja.

Ok, zdaj pa še, kako si s tem pomagaš: tvoji najbolj plodni dnevi so takrat, ko je MV visok, mehak in odprt. Plodni čas se konča (v dvojni kontroli s temperaturo, čejo boš merila :) ), ko je MV tri dni trd in zaprt.

Mogoče bo sprva nekoliko težko, ampak se hitro navadiš. Moraš pa tudi vsak dan beležiti, kaj si opazila, ker lahko sklepaš samo za nazaj in si težko zapomniš vse. Za te namene se dobijo posebne preglednice.

LP
Barbara



Lepo in jasno napisano. Še za občutek: če me MV visok, mehak in odprt imaš občutek, kot da se dotikaš sredine ustnic, če je nizek, trd in zaprt, kot da se dotikaš konice nosu. Srečno!


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
22.10.2009 13:07:37   
Anonimen
Super opisano in razloženo!

Hvala barbara_s user posted image

(odgovor članu Njumi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
22.10.2009 14:42:57   
Martinčka
oo kok fajn napisanouser posted image  hvala še v mojem imenu:) bomo poskusili:) raziskovanje svojega telesa ne škodiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
22.10.2009 18:18:28   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

oo kok fajn napisanouser posted image  hvala še v mojem imenu:) bomo poskusili:) raziskovanje svojega telesa ne škodiuser posted image


Pa tale del raziskovanja (ups, opazovanja znakov ciklusa - se pardoniram) komot prepustiš lubiju... Načeloma nimajo nič proti... user posted image user posted image


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
23.10.2009 13:21:25   
Martinčka
njumi ja verjamem da nimajo nič proti, ampak verjemi da moj ne bi bil akj strokoven pri tem:) tako da razen užitka ne bi odnesla nič od  tega raziskovanja:)hihi...

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
23.10.2009 19:58:38   
Njumi
Hej, ženkica, daj mu šanso! user posted image
Pa saj potem itak še sama preveriš... Ziher je ziher! user posted image user posted image


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
24.10.2009 11:15:06   
Martinčka
jap ziher je ziher:) no danes sem malo začela sama opazovat.. ampak očitno sem pokasirala eno manjše vnetje.. imam vse zabuhlo na dotik... bo že... zdaj bom malo opazovala.. danes je nizek in mehek... se mi pa že pojavlja ena sluz... haha.. meni se zdi da ima to sluz potem čisto do konca O.... ali lahko to kaj moti moje vojačke na poti do cilja?
user posted image

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
24.10.2009 15:34:43   
Njumi
Ne, nasprotno. Sluz, ki je prozorna in vlecljiva (kot beljak kurjega jajca) se pojavlja takrat, ko se bliža in dogaja ovulacija. Pomaga user posted image   k cilju in jih prehranjuje. Enako tudi MV se viša, mehča in odpira. Temperatura je nizka. In, če je vse po sreči: user posted image ! user posted image Srečno!


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
25.10.2009 9:53:20   
Martinčka
no jaz imam to vlečljico sluz.. haha.. kakšni izrazi.. sam če se res kr vleče kot kakšna vrvica oziroma ja Njumi dobra prispodoba kot beljak na jajci.. user posted image
sam jaz bi morala imeti O šele v četrtek ali petek.. glede na moj koledarček;) jah bomo vidli.. mislim da ta mesec tudi kaj ne bo ker sva spet preveč pridna in prevečkratuser posted image ... nimam kaj.. upirala se pa temu kr ne bomuser posted image .. haha...

no bomo vidli kaj bo pokazal november... čne pa v nove boje... sej ni težko delouser posted image ... bolj je težko pričakovanje...

pozdravček in lepo nedeljo vam želim.. danes je pri nas tak lep dan... super:)


(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
25.10.2009 11:53:24   
Njumi
Martinčka - koledarček kar pospravi v predal. user posted image Telo ti že pokaže, pa ljubi bo tudi 'zaznal', da je zdaj čas, ki ga ne more prespati... user posted image Ravnokar moj Njumi gleda na discoveryju, da ženskam tik pred ovulacijo še roke in ušesa postajajo bolj simetrične, z namenom, da moškega privabijo... user posted image user posted image user posted image

Tako da - veselo na delo v nedeljo! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
26.10.2009 10:26:02   
Martinčka
njumi haha.. dvomim da moj opazi a so moji ušesi bolj simetrični... hihi.. kakorkoli sej sem ti rekla privatno že da sem fasala čez vikend vnetje in da se ziher ni ničesar prijelo tko da morda bo drugi mesec kaj bolje...ali emsec za tistim ali za tistim...user posted image .. enkrat bo že.. upamuser posted image

pozdravček in hvala za vse koristne informacije!

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
26.10.2009 12:03:47   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

njumi haha.. dvomim da moj opazi a so moji ušesi bolj simetrični... hihi..



Martinčka - itak, da opazi. Tudi, če tega ne ve! user posted image user posted image


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
27.10.2009 15:50:55   
Anonimen
Super razlaga! user posted image  
Ta mesec sem spremljala, tako kot ste opisale in sem res ugotovila, da se MV ful spreminja. Do prej se mi niti sanjalo ni, da lahko prihaja do takšnih razlik. No, danes je moj 14 dan ciklusa (M.imam na 28 dni zaradi jemanja tablet za ureditev M), tak da zdaj vem, da imam ovulacije, ker je MV čist mehak - skoraj ga ni in pojavila se je lepljiva sluz. Sicer sem jo opažala že 2 dni, vendar je je danes kar precej več. Sicer ni bila čist prozorna oz. kak bi rekla; lepljiva sluz je bila prozorna, vendar še je bila poleg te tudi takšna bolj mlečna, ki ni bila lepljiva. Kaj pa bi lahko to pomenilo? Je to že konec ovulacije ali šele začetek? Še je možno, če imava danes spolni odnos, da se kaj "prime"? 

Aha, pa še nekaj me zanima: saj če imam vse te "znake" to pomeni, da je O, ker sem nekje prebrala, da je možno, da je nekatere punce sploh nimajo?! user posted image  

Joj, upam, da me boste razumele kaj sem hotela vprašati, ker vidim da se je precej nabralo,...  Pa res hvala tisti, ki se ji bo dalo potruditi, da mi odgovori.

LP

(odgovor članu Njumi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
27.10.2009 21:25:38   
Njumi
Anonimna - načeloma je tako: tretji dan, ko opaziš sluz slabše kvalitete ob skoku BT in otrditvi MV pomeni, da zanositev v tem ciklusu ni več možna. Sluz dobre kvalitete, ki je indic bližajoče O, je prozorna, vlecljiva in 'spolzka' - kot beljak kurjega jajca; vsaka sluz, ki ni več takšna je sluz slabše kvalitete.

In, ko imaš znake bližajoče O, lahko pričakuješ, da jo tudi imaš - če je res bila lahko spremljaš s temperaturo.

Srečno! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
28.10.2009 9:46:19   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: Njumi

Sluz dobre kvalitete, ki je indic bližajoče O, je prozorna, vlecljiva in 'spolzka' - kot beljak kurjega jajca; vsaka sluz, ki ni več takšna je sluz slabše kvalitete.



Še to: vsaka ženska mora zase ugotoviti 'izgled' sluzi najboljše kvalitete - saj se lahko zgodi, da opisane sluzi (čisto prozorne, spolzke, vlecljive) nima. Ima pa podobno, le nekoliko bolj belkasto, manj prozorno itd. Tako, da pogumno in srečno!

PS. Opazovanje spremebe temperature tudi fajn pomaga. :) user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
29.10.2009 14:27:45   
isobel
Jaz načeloma nisem imela težav z opazovanjem te sluzi, vse dokler nismo začeli pogosto user posted image . Sedaj pa sploh več ne vem ... ven prihaja vlečljiva prozorna sluz kot pred ovulacijo čisto vsakič nekaj ur po spolnem odnosu. A ima še kakšna s tem težave? Kako naj ločim sluz od sperme???

Druga stvar pa zadeva opazovanje materničnega vratu. Našla sem 'zatrdlino' (kot konica nosu), a nikjer ni tiste luknjice, o kateri je bilo govora, da jo imajo ženske, ki so že rodile. user posted image

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
29.10.2009 16:03:15   
limonita
isobel, kar pretipaj še malo, pretipaj cel maternični vrat.... luknjica je zagotovo tam, mora biti. Ima jo pa vsaka ženska, tudi tista, ki še ni rodila. Če ne bi imela luknjice tudi menstruacija ne bi mogla odtekati iz maternice. 

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
29.10.2009 16:09:32   
Anonimen
Kakšen pa postane MV po ovulaciji?

Po sluzi predvidevam, da so moji plodni dnevi mimo, vendar je MV še vedno visoko in se ni kaj pretirano spremenil - mogoče je samo malenkost bolj trd.
Postane drugačen, če zanosiš, kot če ne?

(odgovor članu limonita)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
29.10.2009 16:11:08   
limonita
isobel, še ena slikca da si boš lažje predstavljala - http://www.clarian.org/ADAM/doc/WomenCenter/14/000194.htm - to je pogled s spodnje strani. Drugače pa vtipkaj v google cervix, pa boš še zagotovo našla kakšno slikco :)

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?