|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:02:20   
Špacka
Rada bi slišala še kakšno drugo mnenje, bi vpisali otroka v osnovno šolo, ki jo obiskujejo romski otroci?
Imamo takšno situacijo, stanujemo na koncu mesta, imamo eno osnovno šolo zraven je centralni vrtec, katerega je hči sedaj obiskovala, predvsem zato, da je bila bližje mojim staršev, da so občasno hodili ponjo. Zraven nas, samo preko ceste je druga osnovna šola, ki spada pod drugi kraj, vendar so vsi otroci, ki stanujejo v bližini avtomatsko vpisani vanjo, to šolo pa obiskujejo tudi romski otroci.
Sama sem zagovarjala mnenje, da naj hči ostane v tej šoli, ker je blizu in na dolgi rok se mi to zdi bolje, mož je bil skoz proti, da šola ni tako dobra, dea otroci ne bodo tako napredovali....
Na sestanku, ki smo ga imeli, je bilo povedano, da bodo v vsakem razredu po 3 romski otroci in to se mi ni zdelo tako hudo, zdaj pa dobimo obvestilo o razporeditvi otrok v razrede je bil pa šok, tretjina otrok je romskih in seveda je mož p.o.p.i.z.d.i.l. da to pa ne....
In seveda smo spet na začetku, s tem da, sem sedaj še jaz v dilemi, če delam prav, ko vztrajam za to šolo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:04:51   
Doll
user posted image Grozno

Mogoče bi se romi morali vprašat,če naj gredo z vašimi otroci v šolo.

dalje pa ne bom komenitrala,ker ni primerno za javni forum user posted image

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:14:47   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

user posted image Grozno

Mogoče bi se romi morali vprašat,če naj gredo z vašimi otroci v šolo.

dalje pa ne bom komenitrala,ker ni primerno za javni forum user posted image



Nekdo, ki nikoli ni videl Romov niti od blizu, kaj šele, da jih je podil s svojega dvorišča, ker so mu hoteli vse živo ukrasti, bo itak tako mislil, kot da so ena nedolžna bitja in žrtve ksenofobije. Pridi malo na Dolenjsko pa Belo krajino pogledat in boš videla, kake težave povzročajo.

Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi otroci bili v razredu, kjer je tretjina romskih otrok. Pa ne zaradi otrok, ti res niso nič krivi, ampak njhovi staršši so pa user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:17:46   
alda
Čestitke tebi za pozitivno razmišljanje in sprejemanje "drugačnosti",
sama NE VIDIM nobenih preprek v etnično mešanih oddelkih, pa
naj se gre za romsko, bosansko, madžarsko ali kako drugo populacijo.
K večjemu otrok pridobi na tem, da se lahko brez predsodkov sooči z "drugačnostjo", jo začne sprejemat pozitivno in iz nje se tudi kaj naući npr: tolerantnosti, kar po napisanem tvojemu možu zelo manjka!!
Moja hčera obiskuje multinacionalni in verski razred, pa se zaradi tega nihče ni spotikal, ker otroci to čist normalno sprejmejo.,
težave povzročajo predvsem starši z visokim egom in nepoznavnosti drugačno živečih in mislečih,
Kakor koli tuhtam , ne morem najti razloga zakaj naj bi bilo to slabo za vajino hčerko, ker programi in kriteriji za znanje so za VSE otroke enake, prilagoditve so deležni VSI otroci, ki jih potrebujejo ne glede na narodnost, tako da jaz vidim le pozitivno stran, ker bo mogoče učiteljica zaradi slabšega razumevanja jezika, kako stvar 2xponovila in si jo bodo tudi neromski otroci lažje zapomnili-

Pa še lastna izkušnja: primojem delu sem se v preteklosti veliko srečevala tudi z romskimi otroci in starši in njihova želja po izobraževanju in znanju ter zagnanost je bila velikokrat večja , kot pri ostali populaciji. Govorim pa predvsem za Prekmurje, ljubljansko regijo in kočevsko, za ostale regije pa osebnih izkušenj nimam, vsemu napisanemu pa ne verjamem, ker sami vemo kako je: dežurni kriivci so vedno ljudje na robu, pa najso to romi, brezposelni, begunci!!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:19:50   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

user posted image Grozno

Mogoče bi se romi morali vprašat,če naj gredo z vašimi otroci v šolo.

dalje pa ne bom komenitrala,ker ni primerno za javni forum user posted image

Andromeda te čist razumem, ker pač imaš slabe izkušnje z njimi, ampak a jih prav z izobraževanjem in neko nepisano prisilo pripravili do tega, da bi začeli drugače razmišljat, delat,..

Nekdo, ki nikoli ni videl Romov niti od blizu, kaj šele, da jih je podil s svojega dvorišča, ker so mu hoteli vse živo ukrasti, bo itak tako mislil, kot da so ena nedolžna bitja in žrtve ksenofobije. Pridi malo na Dolenjsko pa Belo krajino pogledat in boš videla, kake težave povzročajo.

Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi otroci bili v razredu, kjer je tretjina romskih otrok. Pa ne zaradi otrok, ti res niso nič krivi, ampak njhovi staršši so pa user posted image



< Sporočilo je popravil alda -- 5.7.2011 10:21:08 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:22:43   
josephine27
sama bi na tvojem mestu verjetno vstrajala da otrok hodi na šolo ki je zdraven vas, čeprav mislim da boš moža težko prepričala v to če je absolutno proti. dvomim da je šola kaj manj kakovostna zarad tega ker nanjo hodi 1/3 romskih otrok. najbrž živite v takem kraju oz. soseski da je pač tok romskega prebivalstva in če vas to ne moti ne vem zakaj bi vas motilo da skupi hodijo v šolo.

_____________________________



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:23:01   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

user posted image Grozno

Mogoče bi se romi morali vprašat,če naj gredo z vašimi otroci v šolo.

dalje pa ne bom komenitrala,ker ni primerno za javni forum user posted image


Ne vem zakaj ne bi komemtiralauser posted image Lahko normalno poveš, da ti v tem ne vidiš nobenega problema, mogoče poznaš situacijo in napišeš še drug vidik...

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:26:25   
katy83
Spet je težko bit pameten, ko pa si v tej situaciji pa je verjetno drugače.
Sama sicer z Romi nimam slabih izkušenj, zato bi verjetno pustila otroka vpisanega tako kot je. Pač razmišljam, da tudi oni morajo v šolo hodit, ne? user posted image

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:27:33   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

sama bi na tvojem mestu verjetno vstrajala da otrok hodi na šolo ki je zdraven vas, čeprav mislim da boš moža težko prepričala v to če je absolutno proti. dvomim da je šola kaj manj kakovostna zarad tega ker nanjo hodi 1/3 romskih otrok. najbrž živite v takem kraju oz. soseski da je pač tok romskega prebivalstva in če vas to ne moti ne vem zakaj bi vas motilo da skupi hodijo v šolo.


V bistvu mož ni bil absolutno proti, vendar sedaj ga je presenetila takšna številčnost...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:31:30   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

user posted image Grozno

Mogoče bi se romi morali vprašat,če naj gredo z vašimi otroci v šolo.

dalje pa ne bom komenitrala,ker ni primerno za javni forum user posted image



Nekdo, ki nikoli ni videl Romov niti od blizu, kaj šele, da jih je podil s svojega dvorišča, ker so mu hoteli vse živo ukrasti, bo itak tako mislil, kot da so ena nedolžna bitja in žrtve ksenofobije. Pridi malo na Dolenjsko pa Belo krajino pogledat in boš videla, kake težave povzročajo.

Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi otroci bili v razredu, kjer je tretjina romskih otrok. Pa ne zaradi otrok, ti res niso nič krivi, ampak njhovi staršši so pa user posted image


Podpis!
Sama načeloma nimam čisto nič proti romskim otrokom, sem pa bila v bolnici skupaj z učiteljico, ki jih ima nekaj v razredu, mislim da 3 ali 4 in je rekla, da se z njimi res nič ne da. Ne sodelujejo, ne delajo domačih nalog, nič od nič in je z njimi res težko.  Pri tem seveda motijo ostale učence. Zato seveda pade kvaliteta poučevanja.
Starši jih pa pri tem seveda podpirajo.
Da ne omenim, da imajo resne težave s higieno, pa se jim dejansko ne da nič dopovedati. Staršem, seveda! Saj otrok v bistu ni nič kriv, pač v takem okolju raste. Ampak...

Jaz osebno pri enemu, dvema otrokoma v razredu ne vidim težav, v kolikor jih je pa več, pa zna biti moteče za ostale otroke in bi resno razmišljala o drugi šoli, če bi seveda bila ta možnost.


_____________________________



(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:34:00   
Doll

[/quote]


Nekdo, ki nikoli ni videl Romov niti od blizu- O kom ti to  Pridi malo na Dolenjsko pa Belo krajino pogledat in boš videla, kake težave povzročajo.-Saj tudi živim
Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi otroci bili v razredu, kjer je tretjina romskih otrok. Meni pa ne bi bilo všeč  da bi ljudje zraven mene  in mojih otrok širili rasizem[/quote]

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:40:55   
andea
Kako pa veš da so romski otroci? Po priimku ali jih poznaš?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:44:38   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: andea

Kako pa veš da so romski otroci? Po priimku ali jih poznaš?



Podatek je točen.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:47:21   
Doll
IZVIRNO SPOROČILO: andea

Kako pa veš da so romski otroci? Po priimku ali jih poznaš?


verjetno po priimkuuser posted image

Nobena šola pa  ne obvešča staršev koliko romov  bo šlo

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 10:48:31   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Doll





Nekdo, ki nikoli ni videl Romov niti od blizu- O kom ti to  Pridi malo na Dolenjsko pa Belo krajino pogledat in boš videla, kake težave povzročajo.-Saj tudi živim
Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi otroci bili v razredu, kjer je tretjina romskih otrok. Meni pa ne bi bilo všeč  da bi ljudje zraven mene  in mojih otrok širili rasizem


Ne vem zakaj bi to bil rasizem. Oprosti ampak pri nas je že v vrtcu problem z romskimi otroci (divji, neposlušni, zanalašč ne nosijo plenic, samo da jih potem morajo jemat od drugih otrok), v šoli pa pomoje še večji. Čeprav dolgo let nazaj, smo tudi pri nas v OŠ imeli v razredu po enega roma. V našem je bilo vse OK, konec koncev več kot do 3.razreda tak ni prišel, v sosednjem razredu katastrofa (šlatanje, šikaniranje, tepež).
In ne mi rečt da je sedaj kaj drugače. Že v porodnišnici in bolnici (imam pač tako srečo) se mi je skoraj zmešalo, ker sem ležala z njimi skupaj. Nobene kulture, cel dan obiski, higiena na nuli.
So takšni, ki so socializirani, ki jim je do izobrazbe, večina pa...
Špacka, mogoče v tolažbo...do 4.razreda se bo ta tretjina verjetno razpolovila.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:02:04   
andea
20 let je že od tega, kar sem hodila v OŠ, bili smo 3-je oddelki in v vsakem oddelku po 2 roma, ki so šolo obiskovali do 4 razreda, 2 romkinji sta končali osemletko.

Verjetno je v tej šoli več oddelkov, ali pa sta vsaj 2. A si se pozanimala, če bi bilo mogoče zamenjati oddelek? Vprašaj hčerko ali pozna koga iz tega oddelka. V primeru da pozna, ko kličeš/greš v šolo rečeš, da sta bili v vrtcu skupaj, da sta soseda/i in da bi radi videli da sta naprej skupaj.

Moja hči hodi še v vrtec, so pa ravno lani imeli problem eni starši od njene najboljše prijateljice, dali so ju narazen. In ta prijateljica je bila tuk nesrečna, da so jo potem prestavl. In sta bili skupaj.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:04:56   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
Meni pa ne bi bilo všeč  da bi ljudje zraven mene  in mojih otrok širili rasizem[/color]




Potemtakem je kakih 90% Dolenjcev rasistov.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:08:15   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Doll
Meni pa ne bi bilo všeč  da bi ljudje zraven mene  in mojih otrok širili rasizem[/color]




Potemtakem je kakih 90% Dolenjcev rasistov.


99%. user posted image

Moja sestrična se je s Štajerke preselila na Dolenjsko. Dela na policiji. Ko so jo opozorili, naj bo pazljiva pri romih, se je le nasmejala, češ, saj so isto ljudje, ...No, sedaj je slika drugačna, ko ima same neprijetne izkušnje z njimi. V povprečju so res veliko, veliko bolj težavni, kot Slovenci. In njihova mentaliteta je žal čisto drugačna.



_____________________________



(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:22:54   
Doll
ja,andromeda zagotovo jih je veliko. Imaš še kaj zame?Tako si začela udrihat ,zdaj pa...user posted image
Taddy naši sončki pa niso takšni kajne .

Uživajte v ....

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:29:41   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: andea

20 let je že od tega, kar sem hodila v OŠ, bili smo 3-je oddelki in v vsakem oddelku po 2 roma, ki so šolo obiskovali do 4 razreda, 2 romkinji sta končali osemletko.

Verjetno je v tej šoli več oddelkov, ali pa sta vsaj 2. A si se pozanimala, če bi bilo mogoče zamenjati oddelek? Vprašaj hčerko ali pozna koga iz tega oddelka. V primeru da pozna, ko kličeš/greš v šolo rečeš, da sta bili v vrtcu skupaj, da sta soseda/i in da bi radi videli da sta naprej skupaj.

Moja hči hodi še v vrtec, so pa ravno lani imeli problem eni starši od njene najboljše prijateljice, dali so ju narazen. In ta prijateljica je bila tuk nesrečna, da so jo potem prestavl. In sta bili skupaj.


Ne, hči ni tukaj obiskovala vrtca, ampak je bila v centralnem vrtcu v mestu, zraven je osnovna šola in vsi otroci iz vrtca gredo v to osnovno šolo, tako da, če bi njo vprašala bi šla v to šolo, ne pa sem, kjer je vpisana. Ampak v tem ne vidim problema, smo se doma veliko pogovarjali in ne dela drame iz tega, bo pa imela za sošolko eno punčko, ki je skoraj naša soseda.
Zanima me samo, jo pustiti na tej šoli, ali jo prestavit?

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:34:35   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

ja,andromeda zagotovo jih je veliko. Imaš še kaj zame?Tako si začela udrihat ,zdaj pa...user posted image
Taddy naši sončki pa niso takšni kajne .

Uživajte v ....


Ok, po tvojem to ni moteče, da bo v razredu toliko romskih otrok?
Sprašujem samo za mnenje, odločitev bo itak samo najina.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:37:02   
hmm...
Ko sem jaz hodila v OŠ so imeli romi SAME privilegije, delali niso nič, motili nas ostale, učiteljice so se morale samo z njimi ukvarat, na koncu leta pa so bile vidne tudi posledice. Slabša kvaliteta učenja zaradi posvečanja romom (nonstop!).

Enako je pri moji nečakinji. Je 3 razred oš, v razredu ima mislim da 3 ali 4 rome, nisem ziher. Smo se ravno zadnjič o tem pogovarjali in cel razred nonstop motijo, tepejo, špičajo, ni da ni v glavnem. In tako kot je že predhodnica povedala, njihovi starši jim ne rečejo nič. Verjetno jih doma še spodbujajo.user posted image

Če bi se le dalo, jaz svojega otroka ne bi vpisala v to šolo, ker sama nimam ene pozitivne izkušnje, žal.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 11:38:01   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: Špacka


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

ja,andromeda zagotovo jih je veliko. Imaš še kaj zame?Tako si začela udrihat ,zdaj pa...user posted image
Taddy naši sončki pa niso takšni kajne .

Uživajte v ....


Ok, po tvojem to ni moteče, da bo v razredu toliko romskih otrok?
Sprašujem samo za mnenje, odločitev bo itak samo najina.


Po moje bo moteče.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 12:03:15   
andea
Tudi jaz bi dvomila o vpisu v tako šolo. Tam do ene 3 rome na oddelek je še nekak OK. Odvisno tudi koliko je velik razred. Otrok lahko kasneje dobi še odpor do šole.


Odločiti se boste morali sami, mnenja so pa vedno različna. Si mogoče še kakega drugega starša vprašala kaj misli o takem oddelku. Sam so pa hitro izoblikovali oddelke, pri nas je seznam narejen zadn teden avgusta.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 12:05:51   
Tejči
Mi smo imeli podobno situacijo. Šola, ki nam je najbližje je znana po romskih otrocih in sem kolebala kam jo naj vpišem. Vrtec tukaj ni imel veze, ker je hodila čist na drugem koncu mesta (zaradi babic). In sem jo potem vseeno vpisala v to najbližjo šolo. V prvem razredu je tako imela 2 romski deklici, sedaj v drugem bo še samo ena (druga se je prepisala azaradi selitve). Problemov ni bilo, razen čist na začetku je ena od teh deklic privlekla enih 15 romov pred vrata, to se je ponovilo 3 x..sem naredila red in od takrat naprej je super! Tako, da mi smo zadovoljni. Če bi jih bilo v razredu več, še kakšni dečki, bi pa temeljito premislila. Ker sem pač v tem poklicu, vem, da znajo biti romi v razredu zeloooo moteči-pouka enostavno ne moreš izpeljat tako, da bi lahko otroci odnesli maksimum. Morda pa jo pusti, še vedno jo lahko prepišeš kasneje, če bi bile težave.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Slovenija, častna gostja na knjižnem sejmu...
Slovenija je častna gostja na knjižnem sejmu v Bologni, s čimer bo na svetovnem zemljevidu še dodatno utrdila svoje mest...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?