|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroška oblačila in sušenje v sušilcu
13.11.2008 23:30:15   
sirenetta
Kupili smo nov sušilni stroji in zdaj se še malo lovim, kaj sušiti in kaj ne...

Pa me zanima kako je s tem:

V navodilih sušilca piše, da naj se oblačila, ki imajo kake PVC našitke/nalepke, ne sušijo s sušilnim strojem, ker je nevarno zaradi možnosti vžiga user posted image

Majice, trenerke, jopice itd. našega user posted image imajo praktično VSE kakšno tako nalepkouser posted image

Plus na večini etiket otroških oblačil je prečrtan znakec za sušenje.

Tolk sem si želela se znebit visečega perila v stanovanju, zdaj pa ti ugotovim, da tri četrt otroških oblačil sploh naj se ne bi sušilo v sušilcu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
13.11.2008 23:46:53   
janca
Pri nas sušimo vse. Tudi bunde in superge. Edino slinčke s pvc podlogo sem samo enkrat. Se mi je podloga čist scufala pa skup jo je potegnilo. Kakšno cunjo včasih tud mal zaj.... ampak nič hudega. Saj še prodajajouser posted image .
Imajo pa sušilci različne programe tko da mal poglej sestavo pol pa v akcijo.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 0:14:16   
Petraa
Sušim skoraj vse.Razen kakšnih puloverjiev,ki ne smejo v sušilec ali kakšne hlače,ki tudi ne smejo noter

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 6:18:52   
tinx
sušim vse razen volnenih cunj.kakšna cunjca se malenkost skrči .sušilc je zakooonn.user posted image

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 7:30:06   
valentina2006
Tud jaz sušim skoraj vse... razen kakšnih štrikanih puloverjev, pa slinčki s PVC. 

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 8:39:49   
Janeja
Na vseh oblačilih je prečrtan znak za sušilec, ker se proizvajalci s tem najlažje zaščitijo pred kakšnimi reklamacijami. Sušiš pa lahko praktično vse - razen volne.
Računaj samo na to, da se bombaž malenkost skrči. Pa tudi, če se ti npr. hlače od trenerke skrčijo, jih lahko še enkrat zmočiš, mokre malo z rokami raztegneš in so spet iste. Jaz sušim vse.

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 9:51:05   
livia
Jaz sem sušila že vse, tudi slinčke s pvc podlogo, pa jim ni bilo nič. Res pa, da se perilo sčasoma rahlo skrči.
Najraje sušim stvari, ki so velike ali jih rabimo takoj kot npr. vse rjuhe, brisače, spalne vreče, bunde, vetrovke, copate,....

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 9:52:21   
ZvezdicaZaspanka
Tudi jaz sušim vse, razen volne. PVC slinčke sem pa tudi jaz že zaj..... Je pa res, da se rado kaj skrči, sploh bombaž...in včasih ne vem, a otroci tako rastejo ali se bodiji tako hitro skrčijo user posted image

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 10:22:40   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta


Plus na večini etiket otroških oblačil je prečrtan znakec za sušenje.

Tolk sem si želela se znebit visečega perila v stanovanju, zdaj pa ti ugotovim, da tri četrt otroških oblačil sploh naj se ne bi sušilo v sušilcu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

To je res, ampak jaz se ne oziram na ta znak. Pa še nekaj- HM oblačila za otroke so glede tega neuničljiva. barve in oblike zlepa ne zgubijo. Druge stvari so po mojih izkušnjah malo bolj občutljive. Recimo, da si pri Zari pozna na pritiskačih, na Chicchotu tudi na pritiskačih in barvi. Itak pa nikol nisem razumela, kako lahko delajo oblačila za otroke, ki se perejo na 30? Men je to premalo. Pa še nekaj-stara dobra Jutranjka izpred 11 let je prestala preikus v sušilcu. brez sušilca jaz sploh ne znam več pedenat perila user posted image .

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 10:55:35   
Najaa
Sušim res skoraj vse, razen volnenih stvari. Pa še tu kakšna pade zraven. user posted image

Moti me edino, ker se marsikaj skrči. Ena je napisala, da se lahko oblačilo malo zmoči in raztegne in je spet ok. Kako naj zmočim? Pol je treba spet posušit. user posted image

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 12:09:38   
mojsoncek
Kot predhodnice, susim vse po vrsti, razen volnenih stvari.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 12:45:39   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Kot predhodnice, susim vse po vrsti, razen volnenih stvari.

Tudi jaz ... s tem da pisane obleke (take ki se tudi perejo pri 40°C) sušim pri nižji temperaturi.

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 17:52:09   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Moti me edino, ker se marsikaj skrči. Ena je napisala, da se lahko oblačilo malo zmoči in raztegne in je spet ok. Kako naj zmočim? Pol je treba spet posušit. user posted image


Ja seveda, samo potem pač ne posušiš v sušilcu ampak na stojalu ali na radiatorju.
Jaz npr. kakšen spodnji del trenirke od Jana, ki mu je posušen v sušilcu prekratek, ponovno operem, mokre hlačnice z rokami malo raztegnem in posušim na radiatorju. Pridobiš lahko tudi 5cm in več na dolžini.  Ali pa posušiš v sušilcu in potem "raztegneš" z likalnikom. Tudi gre.

Je pa res, da odkar imam sušilec vsa bombažna oblačila kupujem za 1 št. večja in se ne sekiram, ko se skrčijo. user posted image


< Sporočilo je popravil Janeja -- 14.11.2008 17:53:00 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
14.11.2008 22:19:41   
leaberni
Tudi jaz sušim skoraj vse. Sušilc je zakon!!!!! Ko se enkrat navadiš, ne moreš več bres, pa tut likanja je velik manj!!!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
16.11.2008 10:10:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: leaberni

Tudi jaz sušim skoraj vse. Sušilc je zakon!!!!! Ko se enkrat navadiš, ne moreš več bres, pa tut likanja je velik manj!!!


To je res, sam sušilec pa zelo veliko cunj uniči, pa pranje na velikih obratih centrifuge tudi. Ker je meni uničilo preveč cunj (so se muckale, ...), sem začela uporabljat sušilc v skrajni sili. Ampak dobro, če pač nimaš možnosti drugače, ti ostane samo ta opcija.

(odgovor članu leaberni)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
16.11.2008 10:12:29   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa


To je res, sam sušilec pa zelo veliko cunj uniči, pa pranje na velikih obratih centrifuge tudi. Ker je meni uničilo preveč cunj (so se muckale, ...), sem začela uporabljat sušilc v skrajni sili. Ampak dobro, če pač nimaš možnosti drugače, ti ostane samo ta opcija.



Meni pa do zdaj, to je 10 let, ni še niti ene cunje uničil. res ne. Morda moraš prav program pogruntat, da ti ne uničuje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
16.11.2008 10:31:30   
Anonimen
Sušim not vse razen žameta.
Uporabljam ga dve leti, cunje niso nič uničene.
Meni je to fenomenalna stvar, ker mam v dveh urah oprano pa še posušeno pa še zloženo eno žehto v omariuser posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
16.11.2008 12:47:47   
Anonimen
Sušim vse, razen kavboljk in volnenih stvari. Ali kdo suši v sušilcu tudi kavbolke?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
16.11.2008 12:50:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
16.11.2008 17:29:11   
tosja
Si sploh ne predstavljam življenja brez... user posted image Se včasih sprašujem kako v tem vremenu sušijo tisti brez sušilca.
Saj vem - znajdejo se! user posted image
Sprašuješ, če lahko sušiš user posted image stvari. Jaz sušim vse, pa se nič ne skrči, uniči,... Odvisno od programa-verjetno. user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
16.11.2008 17:50:19   
Gina
Skoraj vse sušim v sušilcu. Tudi kavbojke. reči se res malenkost skrčijo, najbrž pri nas zato, ker jih kar naprej peremo in sušimo in peremo in sušimo in.... PO toliko sušenjih se jim že mora malo odpulit, pardon, skrčit. Da bi jaz čisto vsak dan prala 9kg perila, kakšen dan pa še 2x, pa vse to potem sušila na stojalu mi na pamet ne pride. ker potem je treba še čisto vse zlikat, kar mi še manj na pamet pride. Potem je tudi kakšna skrčena cunja vredna tega denarja, mnooooooogo ur manj dela namreč. Ne zamenjam več.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
17.11.2008 9:33:35   
ZvezdicaZaspanka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Sušim vse, razen kavboljk in volnenih stvari. Ali kdo suši v sušilcu tudi kavbolke?


jz. pa prov fajn mehke in tople so, k si jih navlecem na rit user posted image


Točno tako, prav fajn mehke so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
17.11.2008 11:28:18   
Anonimen
V sušilec zmečem vse, tudi kavbojke in najlonke, modrčke, vse razen volnenih puloverjev. Do sedaj se mi ni še nič drastično zožilo ali nacufalo, edino ena majčka podn kvalitete je iz velikosti 38 postala ravno pravšnja za kakšno desetletno dekletce user posted image . Z rokavi na tričetrt bi še šlo, ampak da se mi vidi popek, to pa ni zame user posted image .

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroška oblačila in sušenje v sušilcu
17.11.2008 21:03:28   
sirenetta
Hvala za odgovore! user posted image

Sem poskusila in poskus je uspel - nič se ni ne skrčilo ne vžgalo user posted image ne scefralo!

Vsa user posted image oblačila brez selekcije tudi z raznimi nalepkami in našitki, tudi kavbojke, modrce, gate, vse je preživelo user posted image .

No, glede na to, da imam kar nekaj že precej ponošenih majc se sploh ne bi nič bunila če bi prišle "rahlo" telirane ven user posted image user posted image user posted image

Evo edino slinčke s pvc podlogo nisem upala, bom pa z naslednjim sušenjem žrtvovala tudi en slinček pa da vidimo.

A ja, program sem dala občutljivo - sintetika, tko da je zgleda stroj kar upošteval.

A si je kira upala sušit igralni center, mislim tisti del, ki je za na tla?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?