|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrok pri 19ih
1.12.2008 7:09:02   
kattix
Vse lepo pozdravljene. Jst sem se tudi kar na vas obrnila zaradi moje dileme.
Stara sem 19 let, redno zaposlena za nedoločen čas, šolam se ob delu( privat šola po izpitih),
z fantom, ki je 10 let starejši od mene imava svojo hišo z vrtom,
imava 2 avtomobila, on je tudi zaposlen
za nedoločen čas. Imava uredu plače. Doma v hiši imava še 2 kužka.
Perfektno vzgojena nista,
vendar delava na temu saj je eden še mladiček. Z mojim si želiva otroka,
vendar ne veva če nama bo uspelo
sfolgati vse skupaj(tudi psihično) Kakšno je vaše mnenje?user posted image

Hvala za odgovore in mnenja....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:10:46   
Kerensa*
Jaz nisem imela popolnoma nič od naštetega pri 19-ih, pa sem kljub temu ravno takrat prvič rodila (načrtno). Z otrokovim očetom sicer nisem več skupaj (kar pa nima zveze s starostjo), vendar sem živa in zdrava in otrok tudi. Tako, da se da marsikaj, če se hoče. Če si vidva otroka želita, se mi ne zdi, da bi imela kakšno oviro.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:13:42   
Volga
jaz pri 19-tih niti slučajno ne bi imela otroka.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:16:12   
Kerensa*
Niso vsi enako zreli pri neki določeni starosti. In če bi, po drugi strani, gledali na materialno preskrbljenost, jaz še zdaj, pri 30-ih, ne bi smela imeti niti enega otroka. Pa imam dva. Stvar je relativna. 19-letnica je lahko bolj primerna mati, kakor 30-letnica. Je pa res, da ima danes večina 19-letnic drugačne želje in prioritete, kakor je otrok. So pa menda v enki raziskavi dokazali, da je za žensko najprimernejša starost za prvega otroka 20-25 let (biološko, ne psihološko). Leto gor ali dol torej ni problematično.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:17:29   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Stvar je relativna. 19-letnica je lahko bolj primerna mati, kakor 30-letnica. Je pa res, da ima danes večina 19-letnic drugačne želje in prioritete, kakor je otrok.



tle se pa jst čist strinjam....

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:25:29   
urška
uf, jaz ga po moje, kljub temu, da bi imela vse materialno porihtano ne bi hotla imet.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:43:04   
kattix
Zakaj tako mislite. Saj ne morete vedet koliko je oseba dozorela.
No ja, sej sem vas za vaše mnenje prosila. Z mojim si res želiva imeti otroka, starši (njegovi in moji)
naju imajo zelo radi in nama že zdej materialno pomagajo.
Kupujejo nama stvari za hišo,.. Konec koncev imava pa oba dobro plačo, tako da bi tudi brez njihove
pomoči zmogla. Sva pa sigurna da nama bojo vsi pomagali čeprav
njihove pomočo ne
bova potrebovala.
Jst osebno čutim da sem pripravljena, edino strah me je malo.

lp

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:44:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kattix
edino strah me je malo.

Kar je pa logično.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 7:50:02   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: kattix

Jst osebno čutim da sem pripravljena, edino strah me je malo.

lp


to je pa normalno..... strah ali boš dobra mami ali ne, mislim da je kr pri vsaki prisoten....

če vidva vesta, da sta pripravljena in imata tudi čist splošne pogoje urejene ne vem zakaj ne bi imela....user posted image

kaj pa včasih, če ženska ni imela do 20 leta otrok so jo že čudn gledali...

danes so pač takšni časi, da si marskikdo predno si ne zagotovi osnovnih potreb ne more privoščiti, da bi otroka sploh imel....vidva pa te stvari imata vse porihtane...



_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:00:46   
Nea_teja_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz nisem imela popolnoma nič od naštetega pri 19-ih, pa sem kljub temu ravno takrat prvič rodila (načrtno). Z otrokovim očetom sicer nisem več skupaj (kar pa nima zveze s starostjo), vendar sem živa in zdrava in otrok tudi. Tako, da se da marsikaj, če se hoče. Če si vidva otroka želita, se mi ne zdi, da bi imela kakšno oviro.


Kot bi brala mojo zgodbo. Če si oba želita otroka samo v akcijo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:01:26   
kattix
Jaz vem, da bom dobra mamica. Že zdej se stopim ob pogledu na otročke.
Pa tudi varuška sem bila 3 letnemu fantku 2 leti pa sem kr not
padla. Glede na to, da sem otroštvo preživela brez očeta, pri 5ih letih pa doživela njegovo smrt sem mogla kaj hitro odrasti. Mami je delala po cele dneve da nas je preživela. Še danes ne razumem kako ji je uspelo dva otroka preživljat, cele dneve delat,trpet očeta in sprejeti njegovo smrt.
Težko je bila zato mi je pa zdej povrnjeno, ko mi je pot prekrižal
fant, ki zame naredi vse. Res se imava rada in želiva si otroka.
Kakšne težave pa vidite tiste ki se ne strinjate s tem da ima punca pri vsem tem kar imam jst otroka? rada bi da mi poveste kakšne strahove bi imele ve v mojem primeru?

Hvala

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:01:36   
Janya
Če si ga želita in če čutiš da si našla svojega princa mislim da bosta zmogla.
Se popolnoma strinjam z Kernesinimi komentarji. Jaz sem se poročila pri 18, prvič rodila skoraj pri 20  in prejšni teden pa sva praznovala 19 let poroke, pa nisva imela nič od zgoraj naštetega niti podpore staršev.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:06:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kattix
rada bi da mi poveste kakšne strahove bi imele ve v mojem primeru?

Jaz samo dva, pa še temu bi težko rekla strah. Raje previdnost. Prvi je ta, da bi bila še mlada (no, saj sem še, ampak... user posted image ) in da ni nemogoče, da bi me prijelo, da bi se še znorela. S tem ne mislim otroka k varuški, pa tipa in flašo v roko in gas v diskača, ampak "norenje" z drugim tipom v postelji (ali kje drugje, jasno user posted image ), saj pri 19-ih načeloma nimamo neke hude kilometrine (seksualne) za sabo in potem nas pri 30-ih ali kasneje prime (brez podtikanj, da se to meni dogaja, prosim user posted image ), da si preizkusile še kakšnega. Kar pa načeloma ne gre skupaj s stalnim partnerjem, če gre za monogamno in resno zvezo (+ družino). Drugi "strah" pa je to, da si zelo mlada (komaj polnoletna) in da si s partnerjem, ki je (za tvoja leta) kar dosti starejši od tebe. Že res, da moški kasneje odrastejo user posted image  in da naj bi bila starostna razlika 5-10 let (starejši moški) skorajda idealna, ampak nikjer pa ne piše, da si ne bi on pri 40-ih spet zaželel kakšne 19-letnice. In odkorakal od tebe ter te pustil samo z otrokom.

Jaz bi pomislila samo na to dvoje.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:06:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Janya
Jaz sem se poročila pri 18, prvič rodila skoraj pri 20  in prejšni teden pa sva praznovala 19 let poroke

U, *ebenti... a je idealen, da ga tako dolgo prenašaš? user posted image

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:28:37   
kattix
Ne vem no, zdi se mi da res lepo skrbi zame, vse naredi zame, ljubeč je in skrben. Prej je imel vezo s punco 9 let tko, da je že to dokaz da je resen.
Tudi on je dal čez težko bolezen in ima zelo izoblikovano sliko kaj hoče.
HMMM zdej pa ne vem več kaj naj si mislim po nekaterih vaših nasvetih.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:30:33   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

jaz pri 19-tih niti slučajno ne bi imela otroka.


Enako. Sicer imam pa od nastetega fanta, ki je 8 let starejsi in zaposlen in enega dokaj vzgojenega psa user posted image  Pa ne delam (no, preko studenta ja), ampak studiram.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 1.12.2008 8:33:31 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:30:39   
Kerensa*
Mogoče bo slišati (oz. prebrati) rahlo nesramno, ampak... poskušaj nas, stare kure, ki smo to dale čez (nekatere). user posted image  Če si otroka res želiš, te to ne bo odvrnilo od njega.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:39:33   
kattix
Verjemite da se čudno počutim. Kot bi bila ujeta starejša kot sem v telo 19 letnice.
Ko tako razmišljam o svojih vrstnicah se mi zdi kot da nismo na isti valovni dolžini.
One seveda žurajo pa študirajo. Jaz imam pač druge prioritete. Glede na to da imam po zaslugi mojega dobro službo in posledično plačo, si lahko
privoščim da šolo delam po izpitih brez naglice. Da ne boste mislile da jaz nisem žurala. Pa še kako sem ga. Ne vem no. Nimam neke potrebe po tem, ker vsake toliko greva z mojim na kakšno zabavo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:41:44   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Janya
Jaz sem se poročila pri 18, prvič rodila skoraj pri 20  in prejšni teden pa sva praznovala 19 let poroke

U, *ebenti... a je idealen, da ga tako dolgo prenašaš? user posted image


Sploh ne, ampak tudi jaz nisemuser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:41:56   
Kerensa*
Ja saj catch je v tem, da ne veš vnaprej, kaj bo. Jaz sem se tudi pošteno nažurala, preden sem prvič rodila, ampak sedaj, ko sem pa drugič, bi pa spet žurala. Moj dragi je pa to že prerasel in ker ima večina prijateljic sedaj prvega otroka in še to majhnega, ni toliko prilik, da gremo ven. Če bi moj dragi hotel iti, bi šla večkrat, tako grem pa enkrat na mesec (menda, da je še to preveč user posted image  in se ne spodobi za 30-letno mamo dveh otrok). No, OK, jaz grem ven samo žurat, da ne bo pomote user posted image .

Ne veš, kaj bo. To je to.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:48:36   
Pikapolonica_
Kattix, pa ja, zakaj pa ne.  Meni so tele 'mlade mamice' prave frajerke. Tolk neobremenjene, vse naredijo tko usput, včasih jim prav zavidam, ker jaz sem se morala prav pripravit do tega, da sem nehala komplicirat. Tako lažje jim je. Poznam en kup deklet, ki so zraven enega ali celo dveh otroškov furale faks, pa še kakšno službo občasno, poznam par, ki sta še oba študenta, pa imata punčko, pa jim gre super.
V bistvu nikjer ne piše, da mora bit vse po reglcih - šola, faks, služba, stanovanje, keš, otrok. Ker to te ne naredi boljšo ali več vredno mamo. To te dela samo srce. In če vidva s partnerjem mislita, da je vajina zveza zrela za otroka. Jaz se vama samo globoko priklonim. Ker roko na srce, redkokatera 19-letnica študira v tej smeri, da se s partnerjem skupaj odločita za otroka, dejansko stanje potegneta na kup, in vidita, ali sta dorastla in zmožna imeti otroke. To je lepo slišat.
Žalostno pa je, ko vidiš, koliko teh mladih deklet načrtno zanosi, brez da bi fant vedel itd itd...tega pa ne delat. Ker pri 19letih se ti ne mudi, nisi sposoben sam imeti otroka, pa ponavadi s tako prevaro ostaneš brez fanta tudi. In potem ponavadi starši takih deklet prevzamejo odgovornost, da vzgajajo ponorelo najstnico in njenega otroka. To bi bil moj edini pomislek - ZAKAJ SI ŽELIM OTROKA in KOLIKO JE PARTNER pripravljen NANJ.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 8:50:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_
zakaj pa ne.  Meni so tele 'mlade mamice' prave frajerke. Tolk neobremenjene, vse naredijo tko usput, včasih jim prav zavidam

A ne? Prav naravno izpade vse skupaj. Brez pritiskov družbe, brez materialne obremenjenosti in vsega ostalega sranja 21-ega stoletja. Super je, res.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:06:26   
kattix
Ja sej prav zaradi te energijo ki jo zdaj imam bi imela bebico.
Ne vem jaz imam pač take izkušnje da starejše mamice nimajo potrpljenja več, pa brez
energije, pa se kr neki pritožujejo. Vsaj nekatere s katerimi sem se pogovarjala so tožile kot da jim je otrok breme.
S fantom sva se pogovarjala in mi je reku sam da si želi mojega otroka in da komaj čaka da zanosim. Zaenkrat sicer še ne delava ne temu ker sva sprejela to da bo odločitev padla na najdaljšo noč v letu, torej
na novoletno noč.
Naj povem še to, da s fantom nisva poročena, se pa nama poroka ne zdi obveza. Sva se odločla da morda enkrat. Sej če bi finančno lahko bi se ampak raje šparava za hmmm.. bebico

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:23:52   
Anonimen
Ne vem zakaj takšno kompliciranje. Če si otroka želita, imata hišo in službe, potem ne vidim ovire, pa čeprav si stara 19 let.

To, da prijateljice še ne razmišljajo o otrokih, nima veze. Tudi sama sem si želela otroka pri tvojih letih. Ampak ker sva se ravno odločila za gradnjo hiše, jaz sem hodila še na faks, službe nisem imela, sva se odločila da z otrokom še malo počakava. Potem sva se po moji diplomi odločila, da bova začela delat na user posted image , vendar sem dobila službo, tako, da se je vse malo zavleklo. Sedaj sem stara 23 let in že skoraj eno leto delava na user posted image .

Kot sem že napisala - če si ga oba zelo želita in se imata rada, potem ne vidim problema.user posted image

(odgovor članu kattix)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:26:38   
Laubica
Kattrix -veš če tako čutiš -oz. oba nič okrog ne sprašuj-naredita kot čutita-ker boš samo zmedena po vseh nasvetih-želim vama vse lepouser posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...




Pralni prašek


Katerega uporabljate in ste z njim zadovoljni?

Ariel (42%)

Persil (26%)

Luna (7%)

Faks (1%)

Dash (13%)

trgovinske blagovne znamke (11%)


Število vseh glasov: 9937

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!