|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ovulacijski testi
11.8.2008 14:12:58   
Jane77
Živjo punce,

katera ima kakšne izkušnje z ovulacijskimi testi? Jaz sem si prejšnji teden prvič kupila ene nemške teste v drogeriji Muller - Duchesse. In sva z mojim brala navodila in piše, da je za najbolj zanesljive rezultate treba uporabiti vzorec urina čez dan in ne prvi jutranji urin - ker je baje preveč koncentriran. Kakšne izkušnje imate ve?
In sem vseeno drugo jutro naredile test takoj zjutraj - rahla črtica, potem sem ga naredila še drugo jutro - ful močna črtica - kao višek LH. No in za foro sem ga naredila še enkrat čez dan - ni bilo črtice user posted image  , in naslednji dan čez dan - rahla črtica in danes enako.
In zdej res ne vem, kako je s temi testi? Sicer jih ne mislim uporabljati, ampak želela sem samo videt kako delujejo in če imam ovulacijo približno tedaj, ko si računam. Torej, ima katera podobne izkušnje?

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 14:19:48   
ursa30
jaz sem nekaj časa uporabljala ovul test, vendar mi je samo enkrat pokazal ovulacijo.
sem pa tudi slišala, da te testi niso najbolj zanesljivi. pa še poceni niso ravno user posted image
če načrtujeta user posted image , ti priporočam, da se čim manj obremenjuješ s tem, kdaj boš imela ovulacijo in da user posted image  na 2-3 dni. pa srečno user posted image

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 14:27:32   
Jane77
Živjo ursa30,

ja res ne vem, če so ti testi zanesljivi in vsekakor jih ne mislim uporabljat. Se strinjam s tabo, da je treba čimbolj neobremenjen bit in user posted image ko ti paše, sva se tud z mojim tko odločila. Vidim da sva skoraj isti letnici - no, jaz jih bom letos 31. KOliko časa pa že delate na user posted image ?

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 14:32:09   
ursa30
2 leti delava, zaenkrat neuspešnouser posted image  pa vidva?

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 14:37:20   
ursa30
pridruži se nam pri Upajmo skupaj, M ne pričakujemo Avgusta, če jo takrat ne pričakuješ, ali pa septembra, če se se seveda že nisi,  pa bomo skupaj čvekale in jamrale user posted image
čas tako hitreje mine user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 14:39:22   
Jane77
MIdva sva še bolj začetnika, 3. ciklus. Želja je z obeh strani nekako letos dozorela...sva se pa tud že kdaj prej kao mal "igrala" pa ni nič ratalo. Poskušam bit neobremenjena, ampak vseeno se bojim da nama ne bo kar tako hitro uspelo....sploh ko vidim, kako dolgo se nekatere že trudite user posted image

No, pa upamo na pozitivne rezultate, a ne? stran s pesimizmom! Držim pesti zate user posted image  SREČNO!
pa se oglasim še kaj!

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 14:42:29   
ursa30
imaš prav, slej ko prej nam bo uspelouser posted image
na zgoraj omenjenem forumu se nam pa le pridruži, veliko nas je takih, ki upamo na user posted image  in človeku je lažje, ko vidi, da ni sam

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 15:14:24   
tanja040
Živjo!
Jaz sem uporabljala F-test za ugotavljanje ovulacije in še nikoli nisem imela plodnega dneva.Poakušava špa 8 mesecev in ničuser posted image .   lp tanja

    

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
11.8.2008 15:28:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tanja040)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 15:56:09   
nf
Dr Reš pravi, da ovulacijskih testov ne priporoča, ker naj bi bili nezanesljivi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ovulacijski testi
11.8.2008 21:02:51   
tanja040
Hvala, malo si me potolažilauser posted image

(odgovor članu nf)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ovulacijski testi
12.8.2008 9:10:07   
Jane77
Ja, saj sem tud jst že brala, da so ti testi tudi nezanesljivi...torej se ne bomo več zanašali na njih. Sicer sem jih pa hotla sam probat mal, da vidim, če deluje... No ja, sem si včeri spet kupila, ampak ene druge Ovul-test in niso pokazali NIČ! BI pa morala bit ovulacija kmal. user posted image

Eh, pustimo teste in raje user posted image user posted image user posted image      user posted image

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu tanja040)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ovulacijski testi
12.8.2008 10:33:18   
kitka1
Ovulacijski testi so zanesljivi. Je pa res, da če testiramo enkrat dnevno, vrh LH lahko zamudimo. Možno je tudi, da sploh nimamo dovolj LH za sprožitev ovulacije. To pa je že v rokah kvalificiranih raziskovalcev (beri zdravnikov).

Zato je pametno že rahlo črtico upoštevati kot znak prihajajoče ovulacije in se maksimalno potruditi s user posted image .

Na testih običajno piše, da je najbolje testirati popoldne. Ko sem te teste delala na kliniki, mi je sestra rekla, naj v lonček ujamem srednji curek vode. Očitno bo že nekaj s to koncentracijo... Ali pa mogoče s kakšnimi usedlinami, ki lahko zavedejo test.


(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ovulacijski testi
12.8.2008 11:19:43   
Jane77
Aha, kitka, hvala za te informacije. Sem ravno prej brala od Pušenjaka ravno to, da lahko s testom zamudimo vrh LH in potem ne pokaže. Se pravi, da je najbolje lulati popoldan? user posted image  torej jutranji urin ni priporočljiv?

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ovulacijski testi
12.8.2008 11:43:28   
kitka1
Jaz uporabljam Ovul-test iz DM-ja (5 trakov). Na navodilih piše, da priporočajo testiranje vsak dan ob istem času med 10. in 22. uro. Torej prvi jutranji urin verjetno res ni najbolj primeren. Drugi pa verjetno že malo bolj :)



(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ovulacijski testi
12.8.2008 12:21:39   
Athina
Meni Ovul-test (iz DM-ja) že 4 dni kaže rahlo črtico, sicer je vsak dan manj rahla :-), ampak s testno se pa še ni izenačila. Predvidevala sem, da bo O danes ... izcedek tudi še ni bil čisto ta pravi, bomo videli, kaj bo jutri, potem mi pa že zmanjka testov in jih ne mislim več kupovat ... Nč, srečno punce ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ovulacijski testi
12.8.2008 12:29:38   
Jane77
Aha, se pravi da delujejo ti testi... jst sem si kupila včeraj v DM tud Ovul-test in ni bilo nič... tko da sem verjetno ovulacijo že imela v soboto, ko mi je test (Duchesse iz Mullerja)z jutranjim urinom pokazal močno črtico. Je pa res bil jutranji urin..user posted image   Očitno imam ovulacije prej kot sem mislila. Jst sem jo pričakovala v teh dneh... No, 4 testne trakove še mam in jih ponucam, pol jih pa več ne kupujem..

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu Athina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ovulacijski testi
13.8.2008 9:53:00   
Athina
Danes pa je bila črtica močnejša od kontrolne user posted image user posted image user posted image Sedaj pa upam na user posted image še čez 14 dni user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ovulacijski testi
13.8.2008 9:58:39   
Jane77
OOoo super!user posted image  POtem pa le v akcijoooo user posted image user posted image user posted image    user posted image  da boste kaj pridelali!
Torej testi delujejo in pravi čas testiranja si ujela. Kdaj pa delaš teste? dopoldan, popoldan?
Držim pesti zate, da bo user posted image !

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu Athina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ovulacijski testi
13.8.2008 10:17:46   
Athina
Ja, ja, se ni za bat za akcijo ... user posted image ... edino če bova prevečkrat user posted image (sej veš, ko pravijo na dva dni ... to skoraj ni mogoče pri nama)
Sicer pa teste sem delala vedno dopoldne (drugi urin), razen prvič sem delala zjutraj s prvim urinom ... ker pač nisem prebrala navodil user posted image
Sicer pa imam zelooooo očitno ovulacijo in sem tokrat delala teste, samo da se prepričam, če je to res to in ker se že kar nekaj časa trudiva, pa nič ... user posted image ... bo že skoraj leto naokrog, no, naslednji mesec pa greva itak oba na preglede, tako da ... bomo videli. Vseeno bi bilo lepše, da bi naslednji mesec morala samo jst na pregled user posted image

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ovulacijski testi
13.8.2008 11:37:14   
Jane77
Ja, sej tud jst sem mela ponavad očitne ovulacije, zadnje cajte je pa ravno nisem dobr zaznala. No, in sem rekla, da probam te teste, da vidim, če mam ovulacijo takrat ko mislim... no, in zdej spet ne vem točno, ker sem prvič tud delala z jutranjim urinom in je bla črtica močna - verjetno sem imela takrat ovulacijo.user posted image

No, midva se drugač ne trudiva še dolgo, upam pa, da nama uspe...čimprej user posted image ...Sicer pa tega res ne morš načrtovat, ker narava naredi po svoje... Čimbolj je treba uživat in user posted image

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu Athina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ovulacijski testi
13.8.2008 14:30:04   
Anonimen
živjo punce!
dajte mi prosim povedat kdaj imate v ciklusu najpogosteje ovulacijo .. - zanima me namreč časovno kdaj nastopi ovulacija - ali takoj že prvi dan po menstruaciji ali kasneje.. in ali je recimo možna ovulacija še 16. dne v ciklusu. vem... morala bi sama kontrolirat, pa tedaj sploh še nisem vedela da obstajajo ti trakovi.
hvala za odgovore.
Lp


(odgovor članu Jane77)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ovulacijski testi
14.8.2008 8:44:29   
Jane77
Ovulacija ponavadi nastopi v sredini ciklusa - če gledamo teoretično pri 28 dnevnem ciklusu, naj bi bil to 14. dan ciklusa. LAhko pa nastopi seveda prej ali kasneje. To pa je odvisno od delovanja tvojih hormonov...
Jaz zase sem mislila, da jo imam tam nekje 17. dan ciklusa. Pa sem probala ovulacijske teste in jo imam očitno prej - okoli 14. ali 15. dneva ciklusa, ki je pri meni dolg povprečno 29 dni. Ovulacijo sem lahko včasih tudi zaznala  - pojavi se bolečina v predelu jajčnika, opazuješ pa jo lahko tudi preko cervikalne sluzi, ki je ob ovulaciji zelo prozorna in vlecljiva... torej opazuj svoje telo, lahko pa si tudi nabaviš teste za ovulacijo in preveriš..ene pravijo da so zansljivi, druge pa jim ne zaupajo... user posted image   Torej, srečno!

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ovulacijski testi
14.8.2008 10:44:32   
blackcoffee
Jane77,  te inf. še meni pridejo kdaj prav... user posted image


< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 14.8.2008 10:45:51 >

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ovulacijski testi
14.8.2008 10:48:25   
Jane77
Me veseli blackcoffee user posted image

_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Spanje
Miška2006

za tiste, ki spite na levem boku v času nosečnosti...Zakaj tako spite?

mi tako paše (63%)

je tako bolje za otroka (15%)

mi je svetoval ginekolo (7%)

kar tako (15%)


Število vseh glasov: 312

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!