|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pištole..streljanje..
14.5.2009 10:10:51   
tinkatonka
ja grozen naslov vem, ampak doma imam pravega bojevnika user posted image

Najprej naj povem, da sem zelo proti nasilnim risankam, jih svojemu otroku ne dovolim gledat, sem proti pištolam in je nisem in tudi nikoli ne bom kupila svojemu otroku. Še vodna pištolca mi je greh, zato je nima. Ampak moj triletni sine v vsaki stvari skoraj najde pištolo. Jo sestavi iz kock, ali pa je pištola obešalnik in potem "strelja". Sicer mu povem, da streljamo samo v tarčo in ne v ljudi, ampak on mimogrede v svoji "bojni igri" "ustreli" še mene, moža, otroke ki so na obisku, pajacke, kuža user posted image . Prav žalostna sem, da se mu tok dogaja v glavi s tem streljanjem. Očitno te zadeve pobere iz vrtca, ker doma oziroma med prijatelji, tega res ni nikoli videl. Meni se pa kr meša. Drugače je nenasilen, prijazen fantek. Se ne tepe, uboga.

Najbrž nisem edina, ki se spopada s to fazo otroka. Dajte me prosim potolažit, a to mine? Razlagam pa razlagam, da to ni lepo, pa da se strelja samo v tarčo, pa da puška naredi veliko grdega na tem svetu,...., ma nič.

A naj ga kaznujem za tako vedenje?


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 10:13:26   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka


. Dajte me prosim potolažit, a to mine? Razlagam pa razlagam, da to ni lepo, pa da se strelja samo v tarčo, pa da puška naredi veliko grdega na tem svetu,...., ma nič.

A naj ga kaznujem za tako vedenje?



jasno, da mine. Jaz se danes več ne igram Nemcev pa partizanov, vačsih sem se pa jih. Vsi smo se jih, pa se danes zaradi tega ne streljamo. Ne delaj neke fame in haloja iz tega, kot si rekla, če mu ne boš ti kupila pištole, si jo bo pa sam naredil In kaj je v tem slabega? Domišljija pač dela. če ne iz kock, je dobra veja, tudi en kos žemlje, če je sila. tako to je, pa mine.

Zakaj točno da bi ga pa kaznovala? Ne razumem dobro, user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 10:19:22   
špelin@
Ne boš verjela, moja skoraj štiriletnica je zadnjič iz kock sestavila nekaj podobnega pištoli in začela "streljat" naokrog user posted image user posted image Sem se šla najprej skulirat v WC, in preštet do 50!!! Potem sem jo na fin način malo po ovinkih povprašala, od kod ji ideja za to. In sem izvedela, da se tako igra en fantek iz vrtca. In se ji zdi tako fajn. Iz vsega skupaj nisem delala cirkusa, ampak jo vsakič, ko jo prime "streljaška", preusmerim na kaj drugega. Ji recimo rečem, da naj iz kock sestavi nekaj, za kar vem, da ji je tisti dan najbolj zanimiv. Ali naj mi "skuha" kavo na svojem štedilničku - to obožuje. Ali pa se greva eno družabno igro, ki jo ima najraje. Verjetno je meni lažje, ker je deklica, pri fantkih verjamem, da je bolj zapleteno, ker pač "delujejo" na drug način. Vidim razliko zdaj, ko imam poleg dveh hčera še enega sinčka.

Želim ti veliko uspeha pri "odvajanju" od streljanja.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 10:20:40   
pety78
Bolj mu boste preprečevali, bolj mu bo všeč. Vsi smo se streljali, pa vseeno nismo teroristi.
Pa bog ne daj ga kaznovat in mu raje kupi kako vodno pištolo, boš videla, kako se boste zabavali. Sploh pa je ne bo smatral kot neko nasilno orožje, ampak kot popolna zabava, ko bo z vodo pošprical mamico.
Jaz sem tudi proti takim igračam, ampak naš si jo je želel za božička, ker jo je ime Tom v risanki. No, pa sem mu kupila eno vesoljsko, ki oddaja razne zvoke in barve, da ni glih kopija taprave.
Bistvo je, kaj ima otrok v glavi, ne v roki in bolj ga boš držala stran od tega, bolj se mu bo zdelo zanimivo.
Zato mu pusti domišljijo, naj se igra in res ga ne kaznuj zaradi takih stvari. Sploh jih pa tudi mine, verjemi.



_____________________________



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 10:24:43   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Zakaj točno da bi ga pa kaznovala? Ne razumem dobro, user posted image


Ma ja, sej vem domišljija.

Ampak me tole vedenje, sploh ko postrelja vse prijateljčke, ko imamo obiske, me spravlja res v slabo voljo. Pa se edini "terorist" med njimi je user posted image . Noben fantek ali punčka podobnih starosti se tako ne igra.

Kaznovala, no mogoče sem se narobe izrazila, da bi ga npr. okarala, ker zdaj mu samo govorim in razlagam, ga ne kregam.

In me res veseli, da to mine user posted image .

< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 14.5.2009 10:31:24 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 10:36:07   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Bolj mu boste preprečevali, bolj mu bo všeč. Vsi smo se streljali, pa vseeno nismo teroristi.
Pa bog ne daj ga kaznovat in mu raje kupi kako vodno pištolo, boš videla, kako se boste zabavali. Sploh pa je ne bo smatral kot neko nasilno orožje, ampak kot popolna zabava, ko bo z vodo pošprical mamico.
Jaz sem tudi proti takim igračam, ampak naš si jo je želel za božička, ker jo je ime Tom v risanki. No, pa sem mu kupila eno vesoljsko, ki oddaja razne zvoke in barve, da ni glih kopija taprave.
Bistvo je, kaj ima otrok v glavi, ne v roki in bolj ga boš držala stran od tega, bolj se mu bo zdelo zanimivo.
Zato mu pusti domišljijo, naj se igra in res ga ne kaznuj zaradi takih stvari. Sploh jih pa tudi mine, verjemi.




Se strinjam.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 11:04:26   
Naja31
Jaz sem tudi strogo proti temu.
Se dogaja tudi pri nas, pride domov iz vrtca in se dere "piu,piu,piu". Najprej sem mislila, da je žejen, potem sem dojela, da on to kao strelja.  
Jaz mu vsakič povem, da to ni lepo,da ni prav, da so pištole grozna stvar in upam,dapade na plodna tla.
Ampak to on ne počne tako zelo pogosto, da bi me tok obremenjevalo. Je bolj pacifist po duši.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 11:21:03   
Anonimen
jaz sem strogo proti temu. in tudi kadar kupujem kako darilo za drugega otrka, nikoli ne kupim nič takega, čeprav je kar problem izbrati za fantka, ko so samo puške in tako in drugačno sranjeuser posted image

in tist da se vsi tko igrajo, pa da je normalno, pa da če bom prepovedaovala, bo še rajši to počel drugje - me ne gane. pri nas bo to strogo NO GO!!!

in če bo kje drugje streljal s puškami, igral nasilne igrice, gledal nasilne risanke, bo to počel s slabo vestjo - ne pa kt da je to najbolj normalna stvar na svetu.

brrrr, me kr zmraziuser posted image tuki sem pa nneomajna...

in pri punčki sem rekla HB je punčka, se nam ne bo treba s tem tolk ukvarjat, zdej se bo pa treba. in tudi vsako tako prinešeno darilo od kogarkoli bom gladko zavrnila - pri nas nema tega, ni šans. pa če cel svet drgač misli in se ne strinja, ma dol visi, men to ni normalno. pol se pa čudmo kaj je z mularijo, ja valjda, če pa že od mejhnega rastejo gor z vse sorte nasilja pa nikome ništa - najbolj normalna stvar.

in ja, mi smo se tud igrali kavbojce pa indijance, pa partizane in takšno, samo smo si pač v hosti odlomli palice, ki so ličile na puške in takšno, ne pa s plastičnimi zadevami, ki zgledajo identične pravim pištolam, pa po možnosti še izstreljuje plastične metkeuser posted image BRUH!!!user posted image user posted image user posted image

pri nas more bit še vodna pištola v obliki ribice al rožice itd.user posted image


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 14.5.2009 11:22:21 >

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 12:25:55   
nuala
Jaz sem tudi proti orozju in sem bila zelo nesrecna, ko sta fanta pokazala zanimanje za mece, puske, loke in ostalo.
Seveda sta potem imela palice pistole in puske, pa sestavljala sta jih iz legokock.
Potem sta nekje dobila dve taki pistoli, ki streljata puscice in tarco. Torej smo lepo obesili tarco, jima pokazali od kje naj streljata in to jima je bilo vsec. Po kaksnih 2 dneh ju je minilo in sedaj so tiste puske ze zdavnaj v smeteh, onadva pa se le redko spomnita in sestavita kaksno iz kock. Nikoli z njimi ne streljata drug drugega ( oz. sploh nikogar, nioti psa npr. ).
Pri nas se je izkazalo, da je prepovedano najbolj mamljivo in da je bolje otroka seznanit tudi z orozjem, kontrolirano seveda in z razlago.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 13:36:22   
honey
Našemu tudi nikoli ne kupim pištole, niti ne prosi zanjo - tiste imitacije prave pištole mislim. Vodna pištola je drugo, to je zabava za vso družino, ampak je niti ne smatra kot pištolo za streljanje.

Gleda pa zdaj Ninja želve. Je sicer bolj tiste vrste risanka, ki jo nekateri štejejo med nasilne, ampak ni hujšega. Se ne streljajo, hočem reči. Se tepejo in vpijejo, ampak ni kakšnega obstreljevanja. Tako da tudi naš oponaša ninja želve, ampak to tako, da skače po hiši in vpije, se "bori" z nasprotniki ipd., ampak to seveda z namišljenimi. Npr. mene še nikoli ni niti po nesreči zadel, se pa včasih "zgarbata" z možem, kar potem zgleda tako, da mali kasira eno dobro mero smeha in žgečkanja user posted image . Ni pa nasilen do drugih otrok, živali ipd. On se to igra sam s sabo in meni kravžlja živce z njegovim vpitjem: ha-sa ipd. Ampak s to "telovadbo" je začel že, ko je videl film Kung-fu panda.  Zato sva se z možem tudi odločila, da ga bova v jeseni vpisala v judo vrtec, saj mu očitno leži taka telovadba.

Se je pa že zgodilo, ja, da je prišel iz gozda s kakšnim kolom ali palico in mi povedal, da ima puško. Pa sem mu povedala, da ne sme "streljat" kar povsod, da lahko "strelja" samo v zrak, ker drugače lahko koga poškoduje - ali človeka, žival ali pa tudi sebe. No in je minil zelo hitro, ta napad "streljanja", ker nekako ni bilo zanimivo, saj se nisem nič razburjala.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 14:59:58   
bumerang
Tudi jaz sem proti nasilju, streljanju, puškam, lovcem in vsemu podobnemu ampak rodila sem sina, moškega. Marsikateri fant, bi rekla, da večina, ima genetsko pogojeno potrebo po lovu in to pride na dan tudi če tega v obliki risank niso nikoli videli. No, moj zagotovo ni videl nobenih pretepaških risank, pa vseeno strelja z vsako stvarjo, ki mu pride pod roke. V vrtcu je tudi spoznal Gormite, Ninje, Hulka, Supermana, Spidermana in še marsikaj in zdaj to veselo prakticira. In ja, kupila sem mu tudi Gormite in Ninje, ker se s tem igrajo tudi ostali otroci, socialno ga namreč zaradi svojih prepričanj ne nameravam osamit.
Če iz kock, vej ali česarkoli sestavi puško ne rečem ničesar in pustim, da se igra, če me vpraša kaj mu povem, da meni ni všeč in da se jaz tega ne bom igrala. Se pa take igre igra z nonotom in včasih tudi z mojim možem. Edino na kar sem pozorna je to, da ne strelja na živali in ljudi. Če bi mu tako igro prepovedala, bi mu po moje naredila medvedjo uslugo.
Tako da, bog požegnaj, moški prazgodovinski nagoni.

Ninj ipd. japonskih sranj pa mu ne bi pustila gledat.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 22:18:33   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in tist da se vsi tko igrajo, pa da je normalno, pa da če bom prepovedaovala, bo še rajši to počel drugje - me ne gane. pri nas bo to strogo NO GO!!!

in če bo kje drugje streljal s puškami, igral nasilne igrice, gledal nasilne risanke, bo to počel s slabo vestjo - ne pa kt da je to najbolj normalna stvar na svetu.


Ne, samo povedal ti ne bo. Se bo naučil, da ti ne sme povedat določenih stvari.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 22:20:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in tist da se vsi tko igrajo, pa da je normalno, pa da če bom prepovedaovala, bo še rajši to počel drugje - me ne gane. pri nas bo to strogo NO GO!!!

in če bo kje drugje streljal s puškami, igral nasilne igrice, gledal nasilne risanke, bo to počel s slabo vestjo - ne pa kt da je to najbolj normalna stvar na svetu.


Ne, samo povedal ti ne bo. Se bo naučil, da ti ne sme povedat določenih stvari.


ne ni res. povedal mi ne bo, če bi ga bilo strah, pa ti garantiram da ga ne bi nič strah.
in tud garantiram ti, da bo tako vzgojen, da če bo že to počel, bo počel s slabo vestjo in sigurno ne dolgao.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 22:48:51   
Anonimen
Ne, samo povedal ti ne bo. Se bo naučil, da ti ne sme povedat določenih stvari.


pa še to sem hotla rečt, sam sem mogla it urgiratuser posted image - otrok se nič sam ne nauči, da se stvari ne sme povedat, ampak ga to naučijo starši.

in v končni fazi - tud če mi za to ne bi povedal, mi je dost vseen, važno je to, da bo imel slabo vest, da bo vedel da ne dela prav. pa ne zato, ker bo mami huda, ampak zato ker se to ne dela, ker ni prav in je grdo.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 23:29:36   
sanja nk.
Tinkatonka sploh se ne sekiraj , sem imela doma dva taka bojevnika, oče jima je nanosil domov cele omare orožja in uniform user posted image , od plastičnih bomb minometov, nožev, pištol...pušk user posted image ...to je čisto normalno za fante, kot gradnje hišk na drevesu pa avtomobilčki in seveda žoge.
Vsak fant gre čez te faze, nekateri se tudi z Barbikami igrajo, pa tukaj ni nič narobe, samo različni so si.
No da se vrnem orožju, moja dva sta bila taka nekje od 3 pa do 9 leta, potem sta pa presedlala na paintball, zdej se pa tukaj kot hobi streljajo...
igrače pa smo raztalali drugim fantkom, kar je še bilo uporabno.
Za to ga sploh pod nobenim pogojem ne smeš kaznovat, ker bo to samo še z večjo vnemo počel...ko naprimer strelja v ljudi ali živali pa mu odločno povej, jaz sem takoj prijela puške in podobno če je do tega prišlo naj se zave da tega ne sme.
No kar ti hočem povedat, je to da je to pač faza odraščanja z tem bo počasi tudi dobil nek odnos do orožja, ko bo odraščal....ko ga bo igra minila...
in ne se bat, nikjer ne piše da bo potem nekoga ustralil, če se bo igraluser posted image ...
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pištole..streljanje..
14.5.2009 23:34:42   
sanja nk.
aja pa še to za poletje si nabavite veliko vodnih pištol...zabava sredi poletja zagotovljena za celo družino ....user posted image user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 0:11:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Bistvo je, kaj ima otrok v glavi, ne v roki in bolj ga boš držala stran od tega, bolj se mu bo zdelo zanimivo.
Zato mu pusti domišljijo, naj se igra in res ga ne kaznuj zaradi takih stvari. Sploh jih pa tudi mine, verjemi.




To je to...kratko in jedrnato.

Tudi sama sem bila mišljenja, da mojima otrokoma pištol ne bom kupila...nikoli...dokler si moj ta starejši ni začel izdelovati pištol iz legokock in celo iz kruha...Sedaj jih imata, predvsem vodne, in pa vsak eno...tako za streljanje...in verjameš ali ne...zanimiva jim je prav tako kot ostale igrače. Včasih ja, včasih je pa po cele tedne v kotu.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 8:45:47   
Anonimen
od plastičnih bomb minometov, nožev, pištol...pušk user posted image ...to je čisto normalno za fante,


zdej se pa tukaj kot hobi streljajo...


sori, ampak OMG, OMG, OMG user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 8:57:51   
tweed

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
in ne se bat, nikjer ne piše da bo potem nekoga ustralil, če se bo igral


Na žalost tudi nikjer ne piše, da ne bo nekoga ustrelil...
Pri nas je imela Neli obdobje (nekje 2 meseca), ko je hotela "igrati" virtual cop 2 na avtomatu, ki ga imajo zraven kegljišča. Ta avtomat ima dve pištoli in streljaš "bad guys" na ekranu. Vsakič, ko smo bili na kavi je šla tja in opazovala pištolo in vsakič sem ji razložil, da je to nevarna stvar in da se ati ne mara s tem igrati. In je vedno rekla, da se greva igrat kaj drugega.
Hočem reči, kar je novo je itak zanimivo. Česar pa ne razumejo, pa želijo čimprej in čimbolj spoznati. Potrebno jih je s tem seznaniti, ničesar prepovedovati, ampak vedno izraziti lastno prepričanje. Otroci so dojemljivejši in predvsem "pametnejši", kot smo bili mi. Zaenkrat mi še nikoli ni bilo žal, da sem reagiral tako kot sem...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 9:01:05   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in tist da se vsi tko igrajo, pa da je normalno, pa da če bom prepovedaovala, bo še rajši to počel drugje - me ne gane. pri nas bo to strogo NO GO!!!

in če bo kje drugje streljal s puškami, igral nasilne igrice, gledal nasilne risanke, bo to počel s slabo vestjo - ne pa kt da je to najbolj normalna stvar na svetu.


Ne, samo povedal ti ne bo. Se bo naučil, da ti ne sme povedat določenih stvari.


ne ni res. povedal mi ne bo, če bi ga bilo strah, pa ti garantiram da ga ne bi nič strah.
in tud garantiram ti, da bo tako vzgojen, da če bo že to počel, bo počel s slabo vestjo in sigurno ne dolgao.



Aha, gotovo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 9:04:24   
Anonimen
pol pa gledaš otroke, k obmetavajo ranjenga ptička s kamni, al pa mačko, pa potepuškega psa, pa sej se spomnete, k se tud na brezdomce spravjo na najbolj krut način, v naši preljubi sloveniji, ne v ameriki. pa ne mi rečt, da to ni povezano, ker je. nasilje je nasilje, pa magar na ekranu in s plastično puško. in če od mejhnega rasteš s tem, da je nasilje kul, da ni nič takega, da je čist sprejemljivo in ok, ker itak vsi to počnejo....kok lohk pričakujete pol, da otrok ne bo zrastu v nasilno osebo, brez občutka in brez sočutja?

groza no, kako razmišljanjeuser posted image

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 9:04:53   
Anonimen
splišni ja, GOTOVO.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 9:10:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

Tinkatonka sploh se ne sekiraj , sem imela doma dva taka bojevnika, oče jima je nanosil domov cele omare orožja in uniform user posted image , od plastičnih bomb minometov, nožev, pištol...pušk user posted image ...to je čisto normalno za fante, kot gradnje hišk na drevesu pa avtomobilčki in seveda žoge.
Vsak fant gre čez te faze, nekateri se tudi z Barbikami igrajo, pa tukaj ni nič narobe, samo različni so si.
No da se vrnem orožju, moja dva sta bila taka nekje od 3 pa do 9 leta, potem sta pa presedlala na paintball, zdej se pa tukaj kot hobi streljajo...
igrače pa smo raztalali drugim fantkom, kar je še bilo uporabno.
Za to ga sploh pod nobenim pogojem ne smeš kaznovat, ker bo to samo še z večjo vnemo počel...ko naprimer strelja v ljudi ali živali pa mu odločno povej, jaz sem takoj prijela puške in podobno če je do tega prišlo naj se zave da tega ne sme.
No kar ti hočem povedat, je to da je to pač faza odraščanja z tem bo počasi tudi dobil nek odnos do orožja, ko bo odraščal....ko ga bo igra minila...
in ne se bat, nikjer ne piše da bo potem nekoga ustralil, če se bo igraluser posted image ...
lp


Bravo, ata... user posted image Opa, pri devetih letih pa kar na paintball? user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 9:18:37   
Anonimen
Tud mi smo se včasih,ko smo bili otroci igrali partizane in nemce.
Kar se pa teh plastičnih pištol tiče,sem pa tud jaz zelo proti njim.Ne razumem,kako to starši lahko otroku kupijo,sploh tiste pištole,ki jih prodajajo na štantih na morju,ko majo celo neke metke zraven.Tu moj sin je imel željo za takim pištolcam,ampak jih ni dobil.Men je to zelo neprimerna igrača.
Ko pa je bil star tam nekje 3-4 leta je pa imel obdobje res groznega govorjenja.Če je bil kaj jezen na mene,ali pa na moža oz.na svojga atija je rekel,da bo šel v trgovino in bo kupul puško in me bo ustreliluser posted image
Ko sem ga vprašala,kaj to pomeni,je rekel,da v skupini v vrtcu ena punčka to njim govoriuser posted image
Ko sem potem še od parih mamoc zvedela,da se otroci isto doma obnašajo,smo šle do vzgojoteljice in se z njo pogovorile.Ona je sicer vedela za to njeno govorjenje,jo je nonstop opozarjala,vendar ni nič zaleglo.Punčka je imela doma zelo slabe družinske razmere,tako,da so bile te stvari pri njih na dnevnem redu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 9:22:27   
Anonimen
a se kdo spomni zelo odmevnega primera iz amerike, ko je 6-letni fantek našel očetovo pištolo in ustrelil mamico? in mu potem ni blo jasno, zakaj mamica ne vstane, saj jo je samo ustrelil, v filmih in igricah in risankah pa ja vsi vstanejo potem in nobenmu nič ni...čist normalno in ok, a ne?

pa vse ste mnenja, da 4...5...letni otrok razume pomen besede ku.rba in ga je treba na trdo prijeti in ustrahovati in ne vem kaj še vse, če jo izreče ( ob tem, ko mogoče posluša mamico ob kavici s prjatlco - tista presneta ku.rba, kaj si le misli...), kaj je orožje in kaj je nasilje pa ne bo razumel in naj se pač igra, se je samo otrok k nima pojma in vsi se tako igrajo in sej je samo fazauser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 15.5.2009 9:23:28 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?