|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 8:33:58   
buča
Letos ima naša tretješolka za telovadbo tudi plavanje.Plavat bodo hodili v približno 500 m oddaljeno šolo, kar ni mačji kašelj, ker se bo to  hodilo decembra in januarja.Hodili bodo peš, kot vedno.Naša ima zeloo dolge lase, katere sigurno ne bodo mogli dobro posušiti.Že v vrtcu so hodili plavat, sva iskali plavalno kapo, ampak tud tiste, za odrasle, za profesionalce, so našo tiščale.Nemogoče je bilo spravit vse tiste lase v kapo, tud, če sva naredili kitko.Mogoče poznate kakšno trgovino ali spl.stran, kjer prodajajo kake kape?Hvala....aja, škoda bi jo bilo postrižt....

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 9:04:25   
Paštetka
Jaz sicer nimam dolgih las, in tudi otroka ne, vendar vedno, ko gremo z bazena smo mokri od hitenja, oblačenja, tistega zraka, četudi si lase posušimo. Mi imamo vedno tople kape gor in še gor kapuco od jakne. Okrog šal in preverjeno nič ne piha in nobenega prehlada nismo zaradi kopanja imeli.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 9:05:50   
Star_a
Spneš ji zgoraj na glavi lase.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 10:21:22   
ronja
sva iskali plavalno kapo, ampak tud tiste, za odrasle, za profesionalce, so našo tiščale

Saj te kape ne varujejo pred vodo - to je zato, ad ti lasje okoli ne plavajo in si bolj hidrodinamičen, sicer pa se lasje spodaj lepo zmočijo.

Če jih bojo učili pravilnih plavalnih tehnik, potem bojo lasje v vsakem primeru mokri - ker če hočeš pravilno plavat, moraš dat glavo pod vodo - pri vseh tehnikah. Tako da bojo verjetno imeli blok uro in lase dobro posušili. Daj ji dobro toplo kapo za ven za pozimi.

Sicer je pa pri dolgih laseh najlažje, da jih zviješ v figo in potem čez natakneš kapo, prodajajo jih v skoraj vseh športnih trgovinah, res je malo hecen občutek prvič, ampak se hitro navadiš - seveda mora bit kapa tesna, sicer bo padala dol. Ampak vseeno bojo lasje mokri, če bo pravilno plavala.

sicer pa to ni problem, da bi se zato prehladila. Večinoma si kar dobro posušijo lase in navadno tudi učitelji to malo preverijo, če je vse suho (sploh pri dolgolaskah, vsaj tako je bilo v plavalni šoli, kjer sem delala).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 10:46:00   
Jantar
Naša tasrednja ima tudi zelo dolge in goste lase(do pasa) in,ko je imela v tretjem razredu plavanje(januarja) so hodili v Tivoli in je MORALA imeti ravno zaradi las kapo,ki smo jo kupile v Atlantisu v trgovini s plavalnimi pripomočki in še to odraslo(smo tam sprobale kako ji sede na glavo). Je imela kljub temu malo mokre lase ampak še vedno ne toliko kot bi imela drugače,sploh tik ob lasišču so ji ostali suhi,kar je glavno.....za domov je mela toplo malo debelejšo kapo.....

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 11:57:18   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: buča
Naša ima zeloo dolge lase, katere sigurno ne bodo mogli dobro posušiti.


Vsaki lasje se dajo dobro posušiti. Naša ima dolge goste lase do pasu in so lani hodili 14 dni na plavalni tečaj, vedno je prišla nazaj s čisto suhimi lasmi, zdrava kot ribica. Starši enostano preveč kompliciramo in ne zaupamo učiteljem. Večinoma brez razlogain po nepotrebnem! Vsaj na naši šoli, kar sem se pogovarjala s starši, ni bilo otroka ki bi v teh letih zbolel zaradi plavalnega tečaja.

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 21:46:15   
hubi
Mi vedno otrokom čisto do suhega posušimo lase. Pomaga pa, da jih pred tečajem in še kdaj vmes s šamponom fino umiješ, da se lažje posušijo. Mastne lase sušiti je grozljivka.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
3.9.2011 21:48:47   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

IZVIRNO SPOROČILO: buča
Naša ima zeloo dolge lase, katere sigurno ne bodo mogli dobro posušiti.


Vsaki lasje se dajo dobro posušiti. Naša ima dolge goste lase do pasu in so lani hodili 14 dni na plavalni tečaj, vedno je prišla nazaj s čisto suhimi lasmi, zdrava kot ribica. Starši enostano preveč kompliciramo in ne zaupamo učiteljem. Večinoma brez razlogain po nepotrebnem! Vsaj na naši šoli, kar sem se pogovarjala s starši, ni bilo otroka ki bi v teh letih zbolel zaradi plavalnega tečaja.



Moji lasje se sušijo skoraj pol ure. Po tem se pa tako skurjena, da ni šans, da grem pozimi ven, pa tudi, če se zadekam, ker takoj zbolim.

Mogoče bo tista tesna plavalna kapa pomagala, da vsaj pri glavi lasje ne bodo mokri. Potem pa res še fajn zadekat.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
4.9.2011 8:56:41   
urshak
mi vedno otrokom dobro posušimo lase, tudi poleti, zna pa to trajat kar precej časa, saj imajo skoraj vse deklice dolge lase

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
5.9.2011 14:10:34   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: buča
....aja, škoda bi jo bilo postrižt....

Ker?

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
7.9.2011 17:26:06   
buča
tehnofil, ti pa mene res ne maraš::::.(((
zakaj bi jo bilo težko postrižt?Ker ima rada dooolge in jih ne pusti, poleg tega ima zelo lepe lase in bi jih bilo škoda....pa pašeji ji, pa še fant ji ne pustiuser posted image user posted image

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
19.9.2011 9:35:15   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: buča
....naša tretješolka .... ima zeloo dolge lase, katere sigurno ne bodo mogli dobro posušiti.....

.....pa še fant ji ne pusti

user posted image

Buča, gledam takole, dolgi mokri lasje pozimi lahko samo povzročijo zdravstevene težave od prehlada pa do glavobolov in migren kasneje. Torej določena stopnja rizika. V navadi ni da bi se ravno pogosto hodili kopat pozimi, zato bi se za takšno "izredno" obdobje tudi primerno pripravili.
Ker lasje tudi zrastejo (meni ne user posted image ) jih je smiselno skrajšati. Saj ni treba postriči po fantovsko.

Lahko pa izredno dolgi lasje postanejo neke vrste fetiš oz. telesna značilnost na katero otrok veže svojo osebnost. To pa se mi ne zdi zdravo. Še posebej če mama (starši) to vzpodbujajo, hvalijo, se s tem postavljajo. Ne vem če se ti hvališ, je pa prav gotovo da je punca povsod s temi lasmi "izpostavljena" vam pa to paše.
Sploh se mi zdi pretirano poudarjanje telesnih značilnosti posledica premajhne samozavesti v smislu kazanja na vzven "poglejte da sem drugačen", ker sam v sebi nima tiste zavesti da je poseben, enkraten in neponovljiv.

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
19.9.2011 9:35:53   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: buča
tehnofil, ti pa mene res ne maraš::::.(((

Aja, Buča, jest mam tebe čist rad.

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
22.9.2011 7:43:39   
Poka
Pa kaj ste sitni eni, kr vse bi postrigli... Zaradi enega tečaja. Jaz rečem ne, meni so všeč dolgi lasje, žal moji niso tako lepi, zato pa občudujem deklice, ki imajo lepe, dolge laske, to je pač za punčke. Sicer pa moj (fant) je imel do nedavnega zelo dolge lase, čez pas, zelo goste, valovite, ful lepe (itak je ful lep user posted image ), pa ne vem o kakih migrenah govorite... On jih je imel že od malega, ker se ni pustil strič.

No, pa da povem, ker sem že tudi vozila otroke na razne tečaje - vmes je veliko časa, da se lasje posušijo, posušijo jih učitelji (otroci si sami ne bi... večinoma), plavalne kape jim tudi pomagajo dat gor in z mokrimi se jih ne spusti ven, če se pa res sušijo eno uro, potem za vsak slučaj zraven še kako kapo, kapuco, pa je...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
22.9.2011 8:32:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
18.10.2011 11:04:38   
Arial

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

IZVIRNO SPOROČILO: buča
Naša ima zeloo dolge lase, katere sigurno ne bodo mogli dobro posušiti.


Vsaki lasje se dajo dobro posušiti. Naša ima dolge goste lase do pasu in so lani hodili 14 dni na plavalni tečaj, vedno je prišla nazaj s čisto suhimi lasmi, zdrava kot ribica. Starši enostano preveč kompliciramo in ne zaupamo učiteljem. Večinoma brez razlogain po nepotrebnem! Vsaj na naši šoli, kar sem se pogovarjala s starši, ni bilo otroka ki bi v teh letih zbolel zaradi plavalnega tečaja.




Tudi pri nas imamo dolgolasko s 70cm dolgimi lasmi. Tudi prišla s plavanja s suhimi lasmi in ni nič zbolela user posted image . otrok pri tej starosti pač ne more ohranit suhih las pri takih aktivnostih, kar je čisto logično in težko, da bodo ostali lasje na vrhu glave speti in suhi, ko je pa tako zanimivo čofotat s sošolci in sošolkamiuser posted image . Le prosila sem jo, če si sama do konca posuši laske predvsem pri glavi je pomembno, če so od sredine proti koncu se malo vlažni, ni problema. Pa obvezno pokrivalo na glavo po končani aktivnosti.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plavanje v šoli in dolgi lasje
11.11.2011 9:25:14   
buča
Smo jo postrigli-plavanje ni bil razlog, se jim je tečaj že prej končal....sama je hotela...sedaj si jih sama umije, počeše, posuši, kar prej pri tisti dolžini ni mogla....sama, kot mamica pa njene laske fuuuuul pogrešam, čeprav je bilo fuuuuul več dela z njimi....tamala pa lask ne pogreša, niti enkrat ni omenila, da jih...očitno sem bila jaz na njih navezana bolj kot ona....je pa še isti dan, ko sva prišli od frizerja rekla, da pušča dolgeuser posted image

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu Arial)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Med poletjem se z otrokom pogovorite o nas...
Zadnje šolsko leto je zaznamovala prva grožnja s strelskim pohodom v Sloveniji. Med temi poletnimi počitnicami se zato s...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?