|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pogovarjanje z dojenčkom
27.10.2008 16:22:01   
P*****
Zanima me koliko se pogovarjajte s svojimi dojenčki? Moja user posted image ima 2 meseca in smo skoraj cel dan same doma. Sedaj je že kar veliko budna in se trudim, da čimveč govorim z njo. Ma ker po naravi nisem ravno zgovorna me to kar malo utruja..ne vem kaj bi ji govorila, kako bi jo zabavala. Ali moram ves čas govoriti?
Prosim za predloge.
Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
27.10.2008 16:35:38   
Netopirčy81
Jest sm prižgala otroške pesmice in ji pela user posted image

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu P*****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
27.10.2008 16:56:47   
angel_rebelde
Saj ti ni treba skozi govoriti kaj... jaz sem recimo v tej starosti mu pač govorila, glej kaj dela mami, a bi pomagal, pa take fore... Pač, jaz tudi nisem nevem koliko zgovorna, ampak pri sinu sem se posebej potrudila... Pa kakšne igračke mu predstavljaj, take s glasbo..


< Sporočilo je popravil angel_rebelde -- 27.10.2008 16:57:19 >


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
27.10.2008 17:50:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
27.10.2008 18:59:45   
lana17
Lahko ji tudi kaj bereš.

_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
27.10.2008 19:29:50   
Naja30
Midve sva se skoz pogovarjale, ja. user posted image  Ko sem kaj delala, sem ji razlagala, kaj delam in kako in zakaj in čemu... user posted image  Potem sem ji veliko pela in si izmišljevala pesmice, ko sem vse znane izpela... user posted image  Na splošno sem ji za vsak korak povedala. Tak da ni čudno, da postaja tudi ona ena velika čveka. user posted image

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
29.10.2008 17:39:04   
clara23
Jaz se tudi trudim da se čim več pogovarjam s svojim 2 mesečnim sinčkom. Komentiram mu kaj delam, pokažem mu uro, kužka, igračke. Potem mu pojem, najprej brez cd-ja z otroškimi pesmicami, potem še v spremstvu cd-ja. Pa ko se previjava mu vedno govorim kaj delam, mu pokažem pleničko, kremico, robčke,..ma res se trudim da bi se čim več pogovarjala

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
29.10.2008 20:26:49   
pizamca
Srednje veliko se pogovarjam z mojo hčerkico. Ne morem rečt, da sem skoz tiho, vendar pa ji tudi kaj rečem, zapojem, preberem, se pogovarjam z njo, jo sprašujem in si potem kar sama odgovarjam...
Sem pa ugotovila, da kadar sem cel dan v družbi in bolj živahna, bo tamala zvečer zelo čebljala, drugače pa je bolj kot ne tiho.

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
29.10.2008 21:37:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pizamca)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
29.10.2008 22:53:49   
polma
Ne utrujaj si s tem, da MORAŠ govoriti z njo. Si taka kot si-edina in samo njena mama.
Jaz sem klepetulja in mi ni "težko" klepetat s sinčkom, pridejo pa dnevi, ko sem tako zbita, da ne morem z njim klepetat. Pa kaj! saj otrok te bo spoznaval celo svoje življenje. Te bo vidla tudi žalostno, utrujeno, nasmejano....tako kot ti si, kot sem že rekla.

Naše junijske mamike zelo pohvalijo tole igračo- pametnega kužka. Napopala ti bom link. Je res, da je prezgodaj za tako igračo, ampak morda ti lahko koristi, da se bolje povežeta s hčerkico.Nekateri naši junijčki imajo tega kuška že nekaj časa. Res, zelo so zadovoljne. In, ni vrag, da vama tak klepetav kuža ne da zagona za naprej. Uživaj s svojo punčko user posted image !

http://soncek.si/si/k3141-fisher-price-pametni-kuza-govori-slovensko-i6931.shtml

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
30.10.2008 7:46:42   
Anonimen
Sem že naročila kužka polma user posted image

Drugače pa - pogovarjaj se o vsakdanjih stvareh oz. razmišljaj naglas pa je. Dojenčku z lepim glasom lahko bereš tudi finance user posted image

(odgovor članu polma)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
30.10.2008 9:09:42   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Dojenčku z lepim glasom lahko bereš tudi finance user posted image

user posted image user posted image user posted image Res je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
2.11.2008 17:15:48   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: Almera

Kot že napisano, jaz mu skoz razlagam kaj delam, predstavljam njegove igračke, ga pa tudi pustim samega na igralni površini, da se nauči sam zabavat.


enako

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
3.11.2008 8:45:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
3.11.2008 10:07:03   
3jeMi
Jaz počnem vse kar so že punce napisale. Ko kuham, mu razlagam kaj kuham, ko zlagam perilo, mu razlagam kaj zlagam, čigavo je in tudi da bo to tudi on počel ko bo velik, če sva čez dan kje bila, se o tem z njim pogovarjam zvečer, tako da še očka sliši kaj je delal dečko čez dan, pa tudi veliko pesmic sem si že izmislila, ampak po trenutnem navdihu itd.

Joj, sva se zadnjič nasmejala, ko je nekaj čebljal pa full je bil zaspan in mu jaz rečem: A misliš ti kaj spat? In mi mali, seveda čisto slučajno, nazaj spusti: Ne!
Me je skor kap sunla, pri 3 mesecih, pa mi že odgovarja. Potem sem mu pa vzgojno spustila in se mi je samo smejal. user posted image

Pesmice... jaz imam zaenkrat samo en čudn mix z neta, pa Romano Kranjčan in seveda meni najljubšega Mačka Murija. Čez dan imam pa skoz prižgan radio in sicer kar Radio Expres, ker vrtijo veliko muzike in ne lapajo dosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
3.11.2008 17:15:25   
D.anna 76
IZVIRNO SPOROČILO: polma

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Dojenčku z lepim glasom lahko bereš tudi finance user posted image

user posted image user posted image user posted image Res je.



Točno tako.

Pa ne pretiravat, otrok se mora znat tudi sam zabavat, npr. v igralnem kotičku, z igračami, z opazovanjem svojih nogic, rokic itd.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
13.11.2008 18:45:49   
Majuska
Jaz se z našim fantom ne pogovarjam vedno ... vse prilagodim njegovemu razpoloženju. Ko je dobre volje, se crkljava in pogovarjava o vsem možnem. Kadar na sprehodu ne spi, mu govorim, kaj se dogaja okoli naju. In ker rad pojoka, kadar me nima na očeh, mu kaj prigovarjam izza vogala. In kot je predhodnica napisala, ni se treba non stop ukvarjat z njim - otrok se mora naučiti tudi biti sam in se pri tem zabavati. Kadar se zatopi v igrače, ga jaz pustim pri miru. Čeprav sem še kar zgovorna, tudi meni včasih zmanjka niti in pol kr neki žlobudram, mali se itak v vsakem primeru nasmeje user posted image

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu D.anna 76)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
17.11.2008 14:27:24   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Almera

Kot že napisano, jaz mu skoz razlagam kaj delam, predstavljam njegove igračke, ga pa tudi pustim samega na igralni površini, da se nauči sam zabavat.


Podobno tudi jaz. Pa prav užitek ga je gledati, ker posluša, kot da čisto vse razume, zraven pa se smehlja. Včasih mi kar solze v oči pridejo, se mi tako lepo zdi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
17.11.2008 22:57:36   
P*****
Hvala punce za vse predlogeuser posted image . Mi je govorjenje kar prišlo v kri in razmišljam naglas (edino, ko sem jezna na user posted image pol rajši ne user posted image ) Sploh pa je sedaj bolj zanimivo, ker se user posted image odziva, se posmejčka in mi odgovarja (oo, aauser posted image )

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
19.11.2008 9:24:17   
MILU1
LAHKO JI NAVIJEŠ RADIJO MALCE BOLJ NAGLAS user posted image , TOLIKO, DA BO SLIŠATI KOT ČE BI TI GOVORILA ALI PELA. MUZIKA JE DOBRODOŠLA PRI DOJENČKIH.
KO IMAŠ ČAS, PA JI BERI, POJ, PRIPOVEDUJ,....

UŽIVAJTAuser posted image

(odgovor članu P*****)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pogovarjanje z dojenčkom
19.11.2008 18:00:15   
memole80
Jaz sem se tudi neprestano pogovarjala s hčerko. Pravzaprav sem se od začetka nosečnosti. Berem knjige, članke, poslušamo vse vrste glasbe, pojeva, ko kuham ji razlagam kako se vse skuha, vse razlagam kaj počnem, kako se naredi, zakaj je tako. Jaz se veliko ukvarjam z njo, pač...veseli me. :) Pa sigurna sem, da vse razume, samo odgovoriti ne more.user posted image

(odgovor članu P*****)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?