|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polno dojenje
24.11.2006 17:12:09   
zmajck
Imamo tri tedne starega korenjaka. Vsak obrok se dojiva (na 2,5-3 ure), potem pa dobi še dodatek (po priporočilu patronažne sestre, ker se ni dovolj redil).

Zanima me, kdaj ste, če ste imele podobno situacijo, pričele polno dojiti.

Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: polno dojenje
24.11.2006 17:24:31   
Seven*
Za zacetek poskusi ne dojiti tocno na ure, ampak tocno takrat kot si on zeli. Koliko se je pa zredil? Kaj meni pediatrinja? Patronazne vcasih ni dobro poslusati.. user posted image

na http://www.dojenje.net bos nasla kup uporabnih informacij, samo prebrskati je potrebno.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu zmajck)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: polno dojenje
24.11.2006 17:27:51   
tita2006
Svetujem ti, da si nabaviš tehtnico, saj boš le na ta način točno vedela koliko tvojega mleka dobi otročekuser posted image in koliko potrebuje še dodatka. Jaz sem z dodatki prenehala ravno nekje pri enem mesecuuser posted image . Seveda pa sem se prej temeljito prepričala s tehtnico, koliko mleka sploh imam. Dnevne potrebe malčka pa verjetno veš so od 120-150 ml mleka/kg. Dobljeni rezultat deli s številom obrokov in vedela boš, koliko mora otroka dobiti mleka na posamezen obrok. To je edina metoda, da boš lahko 100% sigurna. Vse ostalo je le teorija... Čim bolj uspešno papanje vama želim.

(odgovor članu zmajck)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: polno dojenje
24.11.2006 21:17:43   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Za zacetek poskusi ne dojiti tocno na ure, ampak tocno takrat kot si on zeli.


Če bi jaz dojila točno takrat, ko si ona želi, bi jo mogoče 1x na 5 ur... Tako da budim na 3 ure user posted image  in jemo točno na ure. Včasih pač ne gre drugače!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: polno dojenje
24.11.2006 21:21:11   
Katrin
Pozdravljena!

Tudi jaz sem bila ob prihodu domov iz porodnišnice precej zmedena in brez izkušenj. Naša user posted image  je kar nekaj dni izgubljala na teži in potem je trajalo kar dolgo, da smo spet dosegli porodno težo in začeli pridobivati na teži.
K sreči sem imela zelo razumevajočo patronažno sesto, ki mi je svetovala, naj se ne sekiram; da je punčka zdrava in ji prav nič ne manjka. Nikoli ji nisem dodajala; poplno dva se dojili vseh prvih 6 mesecev.
Mi je pa patronažna posodila tehtnico in sva se prve dni velikokrat tehtali pred podojem in po podoju. To je precej zamudno, a na ta način sem bila mirna, ker sem videla, da je user posted image  dovolj pojedla.

Prepričana sem, da imaš tudi ti dovolj mleka in da bo malček začel pridobivati na teži, zato se ne obremenjuj preveč.

Lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu zmajck)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: polno dojenje
24.11.2006 21:23:09   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: viv
Če bi jaz dojila točno takrat, ko si ona želi, bi jo mogoče 1x na 5 ur... Tako da budim na 3 ure user posted image  in jemo točno na ure. Včasih pač ne gre drugače!

Nikoli nisem gledala na uro. Vedno sva se dojili po potrebi (na 2 uri ali pa na 5) user posted image

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: polno dojenje
24.11.2006 21:47:49   
TONČI.
user posted image  Jaz bi ga in sem ga tudi dojila kadar je hotel. To pa zato, ker se je dojil le 5 min. Sej ne vem, če sploh je bilo 5 min. Pa smo se kmalu dojili tam na 4 ure. Drugače ga pa samo hrani s svojim mlekom. Več kot je povpraševanja večja je ponudba. Če ga boš hranila tudi z dodatkom se bo tako navadil in bo konec dojenja. Mali bo kmalu pogruntal da je lažje piti iz flaše kot iz dojke.

(odgovor članu zmajck)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: polno dojenje
24.11.2006 23:16:40   
viv_
katrin - tamala je imela zlatenico in jo je bilo potrebno zbujat. Zato, da je dovolj jedla in več kakala, da se je bilirubin izločal. Pa še, na začetku je premalo pridobivala na teži.


(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: polno dojenje
25.11.2006 0:08:50   
ribica.

Kaj pa ti misliš, imaš dovolj mleka ali imas tudi sama občutek, da samo z dojenjem ne dobi dovolj. Po mojem se na začetku kr z dojenjem malo bolj pogosto razvajajta, dokler ne najdeta nekega pravega ritma. To s pridobivanjem na teži je včasih mal smešna zadeva. Npr. pri nasem drugem malčku, je tud patronazna pri kakih dveh tednih napol pojamrala, da komaj da se je zadovoljivo zredil in da ga bo prisla cez dva dni spet tehtat. Tamali se je pa rodil tezek cez 4 kile in jaz sem imela mleka za trojčke nahranit. Bilo je prav absurdno, saj toliko da mi ni rekla da bova morala dodajat, men pa joški tik pred eksplozijo. Tak da moj nasvet je, jejta bolj pogosto po malem, če bo šlo. Nisi pa nič rekla, če tvoj dojenček kaj poliva? To se tud pozna.

(odgovor članu zmajck)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: polno dojenje
25.11.2006 10:58:46   
Seven*
Viv ima tudi prav. Namrec, zlatenicni otroci so pogosto zelo zaspane sorte in res radi prespijo obroke. Tole zna biti problem.  Imam prijateljico, ki je imela tudi zlatenicnega otroka, pa nikakor nismo nasli resitve. Zdaj mleko izbrizgava  in daje po flaski.

Edino kar lahko naredis pri "lenobnem" otroku je, da ga pogosto pristavljas, kadarkoli imas moznost. Ce na dojki zaspi, ga poskusi zbujat. Poskusi ga dojiti v zelo aktivnem okolju, kjer se ful stvari dogaja, da je moznost da zaspi manjsa.

Tako da.. Dojenje na zahtevo je res najbolj pogosta resitev, ne pa vedno. Zato je potrebno vedeti celotno zgodbo.

Na spodnjem naslovu je navedenih nekaj uporabnih linkov o "dojencku zaspancku", ipd..

http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=9219&t=9219#reply_9219

Zelim vam lep dan, tukaj pri nas sije sonceeeeee...








_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
26.11.2006 22:02:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajck)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: polno dojenje
27.11.2006 9:40:18   
domci
Tudi nama je patronažna svetovala naj dodajam še dodatek pa ga hvala bogu nisem. Na začetku je bil lenček za papat sedaj pa ga ne spravim z joške user posted image
Mela sva nizko porodno težo pa ko je jedel je kar zaspal tako da se nikoli ni dobro najedel čez mesec in pol pa je začel jesti no sedaj ima že 10 kg in je pravi debelušček user posted image . jaz bi na tvojem mestu raje povprašala pediatra te patronažne včasih res brcnejo v temouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.12.2006 18:16:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu domci)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: polno dojenje
7.12.2006 13:10:02   
Tia27
Zelo me jezi ko non stop govorijo na tri ure dojit, ma noro, jaz se tega nisem nikoli držala, dojim takrat ko otroček želi, ne gledam na uro ampak ga pristavim in če hoče je, če ne ne.Tudi pri taprvi sem tako delala in je bilo vse utečeno, menim da je dojenje nekaj naravnega in ne maram da bi bila tempirana, zdaj je pa tri ure mimo, gremo..mislim...predlagam ti da delaš po želji dojenčka, oziroma po svojih občutkih, če se redi lepo se nimaš kaj bati.LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: polno dojenje
9.12.2006 19:36:21   
domci
IZVIRNO SPOROČILO: Tia27

Zelo me jezi ko non stop govorijo na tri ure dojit, ma noro, jaz se tega nisem nikoli držala, dojim takrat ko otroček želi, ne gledam na uro ampak ga pristavim in če hoče je, če ne ne.Tudi pri taprvi sem tako delala in je bilo vse utečeno, menim da je dojenje nekaj naravnega in ne maram da bi bila tempirana, zdaj je pa tri ure mimo, gremo..mislim...predlagam ti da delaš po želji dojenčka, oziroma po svojih občutkih, če se redi lepo se nimaš kaj bati.LP


user posted image user posted image user posted image točno tako user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: polno dojenje
12.12.2006 11:45:14   
pearl
Naša se hrani takrat ko hoče, ko ne, niti ust ne odpre. Je pa prve tri mesece tulila kot žirafa, ko je bila lačna, zdaj pa jo moram kar spomniti, da je čas za hranjeje, le ponoči, se ure še drži.
Če boš vstrajala pri dojenju in ne boš kaj preveč dodajala, se bo dojenje samo uredilo in otročiček bo prav lepo napredoval.
Je pa res, da so prvi tedni najbolj težavni in kaka mamica tudi prekmalu obupa. Nastajanje mleka se tvori glede na  ponudbo povpraševanje in tukaj ekonomija še kako drži.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?