|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomivalni stroj - madeži na posodi
31.8.2009 22:45:07   
pearl
Imam Boschev pomivalni stroj in pušča madeže na posodi, žlicah, in vse povosod.
Uporabljala tekoči detergen in tabletke, ki jih davam na pol (po nasvetu serviserja) pa nič.
Kaj storiti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
31.8.2009 23:45:04   
ribica.
Ja, pri nas je isto. Menim da je zato ker je pomivalec star in mu počasi bije zadnja ura. A je vaš tudi star?

Jaz sem že zamenjala tablete, dodajal sol, vlivala nek detergent za lesk, pa ni nič bolje. POsoda pride ven bela. Prav grdo je, ko odprem predal in zagledam pribor ves sivo zapackan, pa flekaste krožnike, da o kozarcih ne bi....

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
1.9.2009 0:32:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
1.9.2009 15:38:01   
Hope2
Imamo siemensa, star pol leta, peremo 1x na mesec, sprobala vse možne žavbe in isto pušča madežeuser posted image . SE raje lotim na roko pomivat

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
1.9.2009 15:40:10   
malaMravljica
Pa imate vse, ki vam pomivalc pusca madeze v stroju tudi sol ???

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
1.9.2009 15:42:08   
pomar*ANČA*
si ga poskusila ščistiti? se dobi neka tekočina za čiščenje stroja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
1.9.2009 15:47:26   
Hope2
Mam sol not sipano in tudi čist je, Madeže pušča že od prvega pranja, tak da ni glih vzrok umazanija user posted image . Sem vse filtre prešnofarla in preverla

Pa do zdaj sem imela že 3 pomivalne stroje in je samo zdaj kriza


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.9.2009 15:48:46 >

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
1.9.2009 23:11:26   
robinzon
Tekočino za lesk naravnaj na največji možni izpust. Ta pripomore, da voda odteče iz posode in ne pušča madežev. Največja neumnost bi bila po parih pranjih obupat in pomivat na roke.

Sama sem skoraj dobila živčni zlom, ko sem pred parimi leti kupila novega boscha 3 v enem. Sem mislila, da zaradi tablet tri ali x v 1 ni treba soli in sredstva za lesk, pa temu ni tako. Napis na stroju 3 v 1 pomeni, da lahko dodaš kot pomivalno sredstvo gel, prašek ali tableto, vsaj pri boschu je tako. Meni se to zdi nesramno zavajanje kupcev, sama sem bila 100%, da to pomneni, da pri trofaznih tabletah ni potrebno dodajati soli in tekočine za lesk. Ko sem poklicala na servis, mi je bilo rečeno v smislu, da bi morala navodila prebrat preden stroj kupim. Halo, kdo pa to bere, poleg tega niti nimaš dostop do njih.

Je potrebno oboje dodati, drugače je posoda lisasta in ponavadi še neposušena. Če bi lise ostale kljub temu, bi stroj brez pardona reklamirala.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
2.9.2009 8:10:02   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: pearl
Imam Boschev pomivalni stroj in pušča madeže na posodi, žlicah, in vse povosod.
Uporabljala tekoči detergen in tabletke, ki jih davam na pol (po nasvetu serviserja) pa nič.
Kaj storiti?

Dodaš v stroj sol in sredstvo za sijaj?
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Imamo siemensa, star pol leta, peremo 1x na mesec, sprobala vse možne žavbe in isto pušča madežeuser posted image . SE raje lotim na roko pomivat

Pomivalni stroj mora delovat pogosteje. Naj bi pral vsaj 1x tedensko, tako menda zagotoviš boljše delovanje stroja in lepše oprano posodo.
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Mam sol not sipano in tudi čist je, Madeže pušča že od prvega pranja, tak da ni glih vzrok umazanija user posted image . Sem vse filtre prešnofarla in preverla

Pa si se pred prvim pranjem ravnala navodil, kako stroj najprej pripravit na pranje (vsipanje soli, dotakanje sredstva za sijaj, pa ne vem če še kej piše?. Hmmm, bi se jst v tem primeru kr obrnila še na prodajalca, kjer ste stroj kupili, al pa na zastopnika za to firmo, mogoče servis, če ti lahko pomagajo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
2.9.2009 8:36:06   
Anonimen
Na mojem Boschu se,da nastavit trdota vode in ko sem enkrat nekaj prenastavljala in poskusala,mi je ce ni bila trdota nastavljena na doloceno stevilko puscalo bele madeze-lise.

(odgovor članu loremi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
2.9.2009 8:37:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
2.9.2009 13:57:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: loremi

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Imamo siemensa, star pol leta, peremo 1x na mesec, sprobala vse možne žavbe in isto pušča madežeuser posted image . SE raje lotim na roko pomivat

Pomivalni stroj mora delovat pogosteje. Naj bi pral vsaj 1x tedensko, tako menda zagotoviš boljše delovanje stroja in lepše oprano posodo.
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Mam sol not sipano in tudi čist je, Madeže pušča že od prvega pranja, tak da ni glih vzrok umazanija user posted image . Sem vse filtre prešnofarla in preverla

Pa si se pred prvim pranjem ravnala navodil, kako stroj najprej pripravit na pranje (vsipanje soli, dotakanje sredstva za sijaj, pa ne vem če še kej piše?. Hmmm, bi se jst v tem primeru kr obrnila še na prodajalca, kjer ste stroj kupili, al pa na zastopnika za to firmo, mogoče servis, če ti lahko pomagajo.


Sem šele zdaj šla navodila bratuser posted image , ampak k sreči sem vs etako naredila, kot pišeuser posted image .

Sem pa včeraj zalaufala stroj in vključila še vario program in danes začuda ne vidim madežev. Neki je očitno narobe, če na enih programih pušča madeže na drugih pa neuser posted image . Bom klicala servis te dni.

Še nikoli nisem zagnala nobenga stroja 1x tedensko in je bilo vse ok. Pišuka pa saj mora bit stroj narejen tako, da dobro dela če pereš 3x na dan ali pa samo 1x na mesec. To mi ni čist jasno, zakaj bi boljše pomival posodo, če pere bolj pogostouser posted image



(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
2.9.2009 13:59:27   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Kaj pa pritisk vode? Morda ni dovolj močan, zato tudi ne spira dobro.


Pritisk v pipah je normalen, kakšen je pa v stroju pa ne vem

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
2.9.2009 20:27:28   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Še nikoli nisem zagnala nobenga stroja 1x tedensko in je bilo vse ok. Pišuka pa saj mora bit stroj narejen tako, da dobro dela če pereš 3x na dan ali pa samo 1x na mesec. To mi ni čist jasno, zakaj bi boljše pomival posodo, če pere bolj pogostouser posted image

Kokr je nam razložil enkrat serviser, naj bi laufal vsak 1x tedensko zato, da se vmes kokr umazanija preveč ne oprime cevi, po katerih se pretaka voda in da je lahko poledica slabše delovanje stroja in nečista posoda. Zdej kolk je pa kej dejansko res na tem, pa ne vem.

Verjetno pa res različni programi operejo različno.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
2.9.2009 22:05:25   
robinzon
Tale o umazani cevi mi ne potegne, ker gre not čista voda, ven pa umazana, ampak ne po isti cevi. Kaj vse pride tem serviserjem prav, da za tem skrijejo svoje neznanje.

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
3.9.2009 10:20:19   
enea
Jaz bi rekla takole, imam tudi jaz Boschev pomivalni in pralni stroj. Sama imam problem, kadar v pomivalca dam tableto na kratek program in mi ne stopi tablete do konca in posledica je lisasta posoda. Meni je prijateljica rekla, da so njej svetovali vsaj 1x mesečno pranje z najvišjo temperaturo (programom) ki ga ima stroj. Enako velja za pralnega.
Vse ostalo pa kar so moje predhodnice rekle se jim pridružujem. Sama kupujem tablete v hoferju, 7v 1, sem ful zadovoljna z njimi, prav tako pa dodajam še sol in tekočino za lesk.( od calgonita),če perem pa kozarce, lončke,... na kratek program pa dam calgonit gel.user posted image user posted image

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
4.9.2009 19:43:49   
pearl
Napolnilna sem stroj s soljo in tekočino za les in se posoda sveti, kot bi jo polirala, ni sluha in duha od madežev. Čisto sem pozabila na sol in tekočino.

Hvala, da ste me opomnile..


(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
8.9.2009 7:14:31   
tamiflu
 
Jaz mam tudi Bosch pomivalnega, pa pere brez problemov, ven pride čista posoda.

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
8.9.2009 13:24:54   
TopsiT
IZVIRNO SPOROČILO: skamp

Na mojem Boschu se,da nastavit trdota vode in ko sem enkrat nekaj prenastavljala in poskusala,mi je ce ni bila trdota nastavljena na doloceno stevilko puscalo bele madeze-lise.


Pri nas je tudi tako. Če je nastavljeno na premalo, so lise takoj tu. Je pa res, da se velik soli porabi, ker je pri nas voda res trda, zato je vedno naštimano na 8 (od 10).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
8.9.2009 13:58:36   
Sofi

IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Tekočino za lesk naravnaj na največji možni izpust. Ta pripomore, da voda odteče iz posode in ne pušča madežev. Največja neumnost bi bila po parih pranjih obupat in pomivat na roke.

Sama sem skoraj dobila živčni zlom, ko sem pred parimi leti kupila novega boscha 3 v enem. Sem mislila, da zaradi tablet tri ali x v 1 ni treba soli in sredstva za lesk, pa temu ni tako. Napis na stroju 3 v 1 pomeni, da lahko dodaš kot pomivalno sredstvo gel, prašek ali tableto, vsaj pri boschu je tako. Meni se to zdi nesramno zavajanje kupcev, sama sem bila 100%, da to pomneni, da pri trofaznih tabletah ni potrebno dodajati soli in tekočine za lesk. Ko sem poklicala na servis, mi je bilo rečeno v smislu, da bi morala navodila prebrat preden stroj kupim. Halo, kdo pa to bere, poleg tega niti nimaš dostop do njih.

Je potrebno oboje dodati, drugače je posoda lisasta in ponavadi še neposušena. Če bi lise ostale kljub temu, bi stroj brez pardona reklamirala.


Tale o umazani cevi mi ne potegne, ker gre not čista voda, ven pa umazana, ampak ne po isti cevi. Kaj vse pride tem serviserjem prav, da za tem skrijejo svoje neznanje.






Joj, robinzon, ti ga pa malo mimo sekaš.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
8.9.2009 17:34:14   
robinzon
Sofi, bi te prosila, da me razsvetliš, v čem malo mimo sekam, da se popravim user posted image user posted image .

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
10.9.2009 13:31:29   
Sofi
Robinzon, smešno se mi zdi, ko govoriš o zavajanju kupcev, na podlagi tega, da ti sama kar nekaj sklepaš. In res je, da je treba navodila najprej prebrat oz. preletet, šele potem pa aparat vklopit. Ker serviser ti je pravgotovo rekel, da je treba navodila prebrat pred uporabo in vsekakor ne pred nakupom.
Na kakšen način si kupovala pomivalca pa ne vem... Vsekakor je veliko odvisno od prodajalca, ki ti stroj dobro predstavi ali pa tudi ne, no, saj so si zelo različni. Pametno pa je, da ti sama vprašaš, če te nekaj zanima in tega toliko ne poznaš. Sklepat nekaj in se tega držat kot pijanec plota - to lahko vodi v težave, za katere so potem kao krivi drugi. Oprosti, ampak se mi to zdi čist blond razmišljanje, pa brez zamere.user posted image

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
11.9.2009 22:39:19   
robinzon
Meni pa se to ne zdi tako blond. Pred Bošem sem imela stroj veliko manj zvenečega imena, pa mi je pomival z gelom, praškom ali s tabletami. Torej je bil tudi 3 v 1, le, da to na njem ni pisalo, ker, ko sem ga kupila, tablete še sploh niso obstajale. In je pomil in posušil precej bolje kot Bosch. Pomivalci novejše izdelave porabijo manj energije in vode, če hočem imeti dobro pomito vsaj pri mojem traja dve uri in še kakšno minuto čez.

Po TV vsak dan poslušamo reklame za tablete 3 v 1, pa 5 v 1, pa x v 1, s sredstvom za lesk in ne vem s čim še vse. In, ker je pisalo na stroju 3v1, mi je prodajalka zagotovila, da to pomeni, da, če se uporabljajo te tablete in ni potrebno dodajat soli in sredstva za svetlenje. V resnici pa pomeni, da lahko uporabiš pomivalno sredstvo v katerikoli obliki, prašek, gel ali tableto. To se mi zdi čisti nateg oz. zavajanje kupca. Naj še na pralni stroj napišejo, saj tudi lahko pere z vsemi naštetimi oblikami pralnega sredstva.

O branju navodil pred nakupom pa ne bi, ker ti niso pred nakupom dostopna. Sigurno bi ti jih dali v vpogled, če bi jih zahtevala, vendar dvomim, da bi si z njimi kaj pomagala.Me pa prav zanima, če katera od vas pri novem gospodinjskem aparatu prebere navodila za uporabi in vzdrževanje od a do ž pred prvo uporabo, še sploh pri aparatu, kjer gre za zamenjavo in ne nekaj popolnoma novega. Pred nakupom pa sploh dvomim, mogoče kakšno karakteristiko stroja, ne pa navodil za uporabo.

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
12.9.2009 11:17:57   
Sofi

IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Meni pa se to ne zdi tako blond. Pred Bošem sem imela stroj veliko manj zvenečega imena, pa mi je pomival z gelom, praškom ali s tabletami. Torej je bil tudi 3 v 1, le, da to na njem ni pisalo, ker, ko sem ga kupila, tablete še sploh niso obstajale. In je pomil in posušil precej bolje kot Bosch. Pomivalci novejše izdelave porabijo manj energije in vode, če hočem imeti dobro pomito vsaj pri mojem traja dve uri in še kakšno minuto čez.
Po TV vsak dan poslušamo reklame za tablete 3 v 1, pa 5 v 1, pa x v 1, s sredstvom za lesk in ne vem s čim še vse. In, ker je pisalo na stroju 3v1, mi je prodajalka zagotovila, da to pomeni, da, če se uporabljajo te tablete in ni potrebno dodajat soli in sredstva za svetlenje. V resnici pa pomeni, da lahko uporabiš pomivalno sredstvo v katerikoli obliki, prašek, gel ali tableto. To se mi zdi čisti nateg oz. zavajanje kupca. Naj še na pralni stroj napišejo, saj tudi lahko pere z vsemi naštetimi oblikami pralnega sredstva.

O branju navodil pred nakupom pa ne bi, ker ti niso pred nakupom dostopna. Sigurno bi ti jih dali v vpogled, če bi jih zahtevala, vendar dvomim, da bi si z njimi kaj pomagala.Me pa prav zanima, če katera od vas pri novem gospodinjskem aparatu prebere navodila za uporabi in vzdrževanje od a do ž pred prvo uporabo, še sploh pri aparatu, kjer gre za zamenjavo in ne nekaj popolnoma novega. Pred nakupom pa sploh dvomim, mogoče kakšno karakteristiko stroja, ne pa navodil za uporabo.



Seveda, če ti je prodajalka zagotovila tako bedarijo, potem je šlo za zavajanje. Žal so nekateri prodajalci premalo poučeni in velikokrat govorijo kar nekaj na pamet in to vsekakor ni dobro.
Glede navodil pa zopet nisi dobro brala, kar sem ti napisalauser posted image . Navodila je potrebno prebrat (pa ne v celoti, ampak tiste ključne stvari) pred uporabo in nikakor ne pred nakupomuser posted image .

In robinzon, imaš prav, kar pišeš o pomivalcih novejše izdelave.



_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pomivalni stroj - madeži na posodi
12.9.2009 16:04:40   
robinzon
Meni je to zavajanje s strani proizvajalca, da na stroj napiše 3v1, ker ne poznam pomivalca, ki tega ne bi receptiral. Spominja me na reklamo za olje pred leti, ko so oglaševali, da je brez holesterola, katerega tako ali tako nobeno jedilno olje nima.

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?