|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 19:42:08   
onka
Pozdravljeni.
Moj sin je v prvem razredu rojen decembra 2007.
Glede na starost smo imeli že pred vstopom v šolo na mojo pobudo posvetovanje s svetovalkami v vrtcu in šoli za vstop v prvi razred. Ker je znal narediti krog in poznal barve so se odločili, da je sposoben iti v šolo.
V prvem razredu pa, računanje mu je kar šlo, ko pa se je začela abeceda (nekje februarja), pa kljub temu, da vsak dan vadimo doma;, po nareku po treh napisanih besedah meša črke, ker mu zmanjka koncentracije, besedo ne zna brati po zlogih, pozna samo črke besede, ne zna pa jo prebrati itd
Na začetku so nam na govorilnih urah svetovali čimveč delati z njim, zdaj pa celo svetujejo, ker se otrok res "matra", naj celo kakšen dan spustimo z učenjem.
Ko sem omenila, da želim, da ponavlja razred,(čeprav vseskozi poslušam, da je med najslabšimi) so dobesedno vsi proti, ker mu naj bi to prineslo čustveno moralni zaostanek, ker bi "ponavljal" in da dosega minimalne rezultate, naj bi šel po njihovem mnenju naprej.
Glede na to, da so ga takorekoč porinili v prvi razred (sem želela, da gre v šolo eno leto kasneje, samo žal vztrajala nisem) me zanima, če bi ponavljal na mojo prošnjo, ali bi imel res vedno "etiketo" zaostalega učenca. Ker sem prepričana, da samo dovolj ni zrel. Je povprečen otrok, ki bi se rad samo igral in tudi druži se s sebi enakimi.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 19:52:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: onka

Glede na to, da so ga takorekoč porinili v prvi razred (sem želela, da gre v šolo eno leto kasneje, samo žal vztrajala nisem) me zanima, če bi ponavljal na mojo prošnjo, ali bi imel res vedno "etiketo" zaostalega učenca. Ker sem prepričana, da samo dovolj ni zrel. Je povprečen otrok, ki bi se rad samo igral in tudi druži se s sebi enakimi.



Joj, kakšne grde etikete.
Sploh ne razmišljaj. Usedita se z možem, in se odločita, kako naprej oziroma - kako ostati v prvem razredu. Bodita enotna in si zagotovita podporo okolice - starih staršev, prijateljev. Potem pa o tem ne razpravljajta, ker ni potrebe.

Etiketa o kateri govoriš, se je po mojem spominu držala tistih, ki so bili problematični tudi z vedenjem, ne pa zaradi ponavljanja določenega razreda.

Na tvojem mestu bi tokrat vsekakor vztrajala.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 20:07:43   
mamica deklicam
kakor jaz vem, imam možnost otroka izpisati iz šole tudi sredi leta in ga dati nazaj v vrtec. Škoda, ker te teme nisi načela prej. jaz bi ti rekla, da vtrajajta in ga ponovno vpišita v prvi razred. Ne bo izgubil nič, samo bolj bo dozorel in lažje delal.

Ker tvoj otrok je za celo leto in najmanj eno generacijo mlajši od vrstnikov

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 20:08:41   
mamica deklicam
.

< Sporočilo je popravil mamica deklicam -- 23.5.2014 20:10:01 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 20:09:22   
mamica deklicam


kakor jaz vem, imaš možnost otroka izpisati iz šole tudi sredi leta in ga dati nazaj v vrtec. Ter ga daš z naslednjo generacijo v šolo, torej septembra letos. Škoda, ker te teme nisi načela prej. jaz bi ti rekla, da vtrajajta in ga ponovno vpišita v prvi razred. Ne bo izgubil nič, samo bolj bo dozorel in lažje delal.

Ker tvoj otrok je za celo leto in najmanj eno generacijo mlajši od vrstnikov

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 20:23:41   
Paštetka
Jaz nikakor ne bi dala otroka ponavljat. Uf ...
Saj ne da otroku daš etiketo, res se sliši grdo in si tega ne želimo. Ampak, če se postavim v njegovo kožo, in recimo, da bi jaz ponavljala prvi razred ... In da ro povem komu, ali mojim otrokom ... Ta je pa res huda. Tukaj pa dam učiteljicam prav. Kakor koli. Nikoli si ne bi oprostila, da bi ga učiteljica pustila naprej, jaz pa zahtevala,da ponavlja. NE!

Moj sin je novembra rojen in je vse nadoknadil. Zdaj je najboljši v računanju in branju. Pa ni znal nič, ko je šel v 1. razred. Hočem povedati, da četudi zdaj ni najboljši, še ne pomeni, da se mu v 2. ali 3. razredu ne odpre. Lahko pa da ima motnje koncentracije, pa bo dobil spremljevalko ... Ampak res nikakor ne bi zahtevala, da ponavlja. Ni šans! Sploh, če se otrok trudi. V prvem so še velike razlike, potem pa vedno manj. Boš videla.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 21:03:07   
bskrle
Res škoda, da ste ga vpisali tako zgodaj v šolo. Otrok mora dozoreti in ni dovolj da pozna barve in osnovne like ...
Mislim, da zakonodaja ne omogoča ponavljanja v prvih treh letih.
Želim ves dobro.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 22:43:37   
Najaa
Seveda lahko ponavlja tudi v prvi triadi. Nama je rekla neka pametna psihologinja, da naj dava hčerko kar redno v šolo (rojena dec) in lahko potem magar ponavlja prvi razred. Pa sva jo raje pustila še eno leto v vrtcu.
Po drugi strani pa naj raje ponavlja prvi razred kakor potem kasneje...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
23.5.2014 22:50:32   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Mislim, da zakonodaja ne omogoča ponavljanja v prvih treh letih.


lahko se ponavlja

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 6:38:17   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Seveda lahko ponavlja tudi v prvi triadi. Nama je rekla neka pametna psihologinja, da naj dava hčerko kar redno v šolo (rojena dec) in lahko potem magar ponavlja prvi razred. Pa sva jo raje pustila še eno leto v vrtcu.
Po drugi strani pa naj raje ponavlja prvi razred kakor potem kasneje...


na naši šoli smo k sreči imeli tako pametno psihologinjo, ki se je strinjala z nama, da hči zadrživa še eno leto v vrtcu. Je rekla, da prvi razred ni več to, kar je bil. Da preveč zahtevajo od otrok. In naša občina takih otrok niti ne testira. če damo starši odlog šolanja in je podkrepljen še z kakšnimi zdravnikovimi opravičili, lahko otrok ostane še eno leto v vrtcu.

In punce, letos imajo otroci že v tretjem razredu ocene, ne več v četrtem.

Najaa, se s tvojim popolnoma strinjam

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 8:50:38   
RIJA*
Mene pa samo zanima, zakaj ste starši taki jajcarji, da ne znate držat s svojim otrokom?

Če zna narisat krog in prepozna barve, še zdaleč ni merilo, da je sposoben za šolo...ampak seveda se želijo vsi rešiti vrtčevskih otrok, da potem občina manj plačuje.....user posted image

jaz pa bi ga dala ponovno v prvi razred, pa ne na isto šolo...potem ta etiketa odpade....sicer jo bo pa resda imel kar nekaj časa, kar lahko zelo negativno vpliva nanj.

sem imela/imam v svoji okolici dva podobna primera, oba rojena proti koncu leta: pri enem je mama razmišljala o ponavljanju razreda v prvi triadi, pri drugem pa šola...za prvega se je sicer končalo dobro...za drugega pa ne vem kako bo...

ker...če zdaj dosega komaj minimalne rezultate (jaz to bolj gledam, da mu bodo šenkali, da gre v drugi razred, žal) se bo problem najverjetneje ponovil naslednje leto....

ponavljanje v prvi triadi? seveda. na naši šoli deklica ponavlja 3 razred. so ocene in če je ocenjena nezadostno pač žal ne more napredovati. simpl. in še nekaj....sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 9:26:19   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...


P.S.: Kaj je bolje? Da se celo šolanje muči, ker mu je snov pretežka ali da raje ponovi prvi razred, da dobro osvoji osnove in dozori zahtevam šole?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 9:27:23   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Moj sin je novembra rojen in je vse nadoknadil.


Tvoj otrok je bil dovolj pripravljen za šolo. Avtoričin ni bil. Pa še mlajši je od tvojega.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 9:32:41   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...





še večji absurduser posted image


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 10:01:47   
skuštrana
Onka, ste bili na kaksnih testiranjih. Pises da mu racunanje kar gre, da je problem abeceda in crke . Disleksija? Ker recimo, tudi da ponavlja razred mu bo to prineslo samo emocionalno zrelost, ne bo pa zato bolj obvladal crke. Hocem rect da se crke lahko nauci vsak tri, stiriletnik in da imata vidva mogoce kaksen globlji problem.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 10:10:48   
m_o_i
Glede na starost smo imeli že pred vstopom v šolo na mojo pobudo posvetovanje s svetovalkami v vrtcu in šoli za vstop v prvi razred. Ker je znal narediti krog in poznal barve so se odločili, da je sposoben iti v šolo.


tole zna moj stiriletnik, pa niti priblizno ni primeren za prvi razreduser posted image
in ja, nehaj se ozirat na misli raznih sosedov-misli samo in edino na otroka. etiketo lahko dobi tudi zato, ker bo 9 let solanja trdo delal, da bo vsaj priblizno v koraku s sosolci...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
24.5.2014 10:11:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 12:21:57   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...


Ne vem, kako je zakonsko določeno, ampak pri nas je en otrok ponavljal prvi razred na zahtevo šole oziroma na pobudo šole.


brez soglasja staršev ni mogoče, četudi šola predlaga ponavljanje razreda


kopiram člen iz Zakona o OŠ (http://imss.dz-rs.si/imis/12f873ebf06c7466c459.pdf):
3. Napredovanje iz razreda v razred

69. člen (napredovanje)
Učenci v prvem in v drugem obdobju razredov ne ponavljajo.

Učenci v tretjem obdobju napredujejo v naslednji razred, če so ob koncu šolskega leta pozitivno ocenjeni iz vseh predmetov.

Ne glede na določbo prvega in drugega odstavka tega člena lahko učenec zaradi slabših ocen, ki so posledica daljše odsotnosti od pouka, bolezni, preselitve ali zaradi drugih razlogov, ponavlja razred, če tako zahtevajo njegovi starši oziroma ponavlja razred na podlagi
pisnega obrazloženega predloga razrednika v soglasju s starši.
...'

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 12:24:53   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...



Sem se tu dejansko malo neustrezno izrazila, da lahko dajo predlog samo starši;
a starši imajo pri odločanju o ponavljanju odločujočo besedo, tako da se lahko odločajo, da zahtevajo ponavljanje za otroka, četudi šola ne vidi razloga za to, oz. zavrnejo ponavljanje razreda, četudi šola to predlaga.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 15:48:37   
mini86
dajte mi prosim nekaj povedat..mogoče off topic pa vseeno..

a je-govorim za lj, res tako težko odložit prvi razred če si oz če je otrok rojen decembra..mam eno decembrčico doma in sem že sedaj odločena da če bo le možnost da jo dam kasneje v šolo..
npr prijateljica ima tudi decemrčka pa gre zdaj sept v šolo-pa sm ji rekla naj dobro premisli da ji ne bo potem žal, pa pravi da so ga testirali in da tudi ON tako hočeuser posted image user posted image

a obvela volja staršev ali volja vzg. v šoli in psihologov?

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 15:59:50   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

dajte mi prosim nekaj povedat..mogoče off topic pa vseeno..

a je-govorim za lj, res tako težko odložit prvi razred če si oz če je otrok rojen decembra..mam eno decembrčico doma in sem že sedaj odločena da če bo le možnost da jo dam kasneje v šolo..
npr prijateljica ima tudi decemrčka pa gre zdaj sept v šolo-pa sm ji rekla naj dobro premisli da ji ne bo potem žal, pa pravi da so ga testirali in da tudi ON tako hočeuser posted image user posted image

a obvela volja staršev ali volja vzg. v šoli in psihologov?


Mislim, da ni problema, če se starši tako odločijo. V moji žlahti vsi prestavljajo 1. razred, pa niso še nikomur nič otežavljali user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 16:37:17   
mamica deklicam
mini86, tudi če otrok opravi testiranje, je tvoja zadnja beseda. Če rečeš ne, potem ne gre tisto leto v šolo

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 17:52:06   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...





še večji absurduser posted image




To pa ne bo držala. Sinova sošolka, je ponavljala 3x prvi razred. Pa ne na zahtevo staršev!

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 18:07:01   
malaMravljica
ampak meni je to cel sistem kar neki. Prvo so jih zaceli dajat v solo eno leto prej kot smo zaceli mi in to kar cel letnik, nema veze je rojen januarja al decembra, al kako?

Moj je rojen zacetek oktobra in hvala bogu za sistem kjer nimam pravice mrdanja, v solo gre leto kasneje in pika. Pa naj zna narisat krog, trikotnik in kvadrat ter se po elastiki sprehajat po trepalnicah in zraven prepoznavat barve.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 18:26:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...



še večji absurduser posted image


To pa ne bo držala. Sinova sošolka, je ponavljala 3x prvi razred. Pa ne na zahtevo staršev!


Paštetka,
sem dopolnila svojo navedbo glede na zakonski predpis;
če poda šola predlog za ponavljanje, se morajo starši s ponavljanjem razreda strinjati; če se ne, otrok napreduje v višji razred


Če prav razumem, je ta punca bila v prvem razredu 4 leta?!?
A ne bi bilo bolj smiselno že po prvem neuspelem ponavljanju raje razmisliti o kakšnih drugačnih postopkih, prilagoditvah?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?