|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   popije preveč mleka
3.1.2012 16:09:34   
amii
Mene pa nekaj zanima. V zadnjem mesecu sinko spije cel liter mleka v 24. urah. Čez dan je normalno. Spat ga lahko spravijo čez dan le z mlekom, drugače je dretje, pred nočnim spanjem obvezno flaška z mlekom in ker se ponoči še zmeraj zbuja, zahteva mleko (2 flaški). Sem že poskusila s čajem, vodo, z ničemer (le dudo sem mu ponujala), pa ne bi o histeričnih izbruhih sina.
Ali ni to le preveč vsak dan liter mleka za 16 mesečnega otroka? Res je sicer, da so mu v tem mesecu prišle ven vse štiri štirice, ampak meni se vseeno zdi to preveč.
Je imela katera ta "problem"?

_____________________________

Pa imamo svoj sonček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: popije preveč mleka
3.1.2012 19:18:59   
Paštetka
Koliko je star?

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: popije preveč mleka
3.1.2012 19:24:17   
Arwenko
Jaz vidim problem samo, če se preveč redi, drugače pa zakaj ne, če mu paše. 

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: popije preveč mleka
3.1.2012 19:31:13   
Paštetka
Jaz pa vidim problem v navajanju na mleko v povezavi s spanjem kar nikakor ni vredu, sploh ponoči, če popije 2 flaški in je star blizu enega leta. kar se zobkov tiče pa itak.
Jemo podnevi in ne ponoči.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: popije preveč mleka
3.1.2012 20:58:19   
Star_a
Otrok, ki popije preveč mleka (ki je zelo hranljivo), ni lačen. Zaradi tega ne uživa dovolj primerne hrane, mleko pa je zanj premalo. Mleko tudi zmanjšuje vsrkavanje potrebnih hranilnih snovi iz črevesja, kar je npr. znano pri vsrkavanju železa iz črevesja.Tvoj otrok bi moral dobiti SAMO 200-300 ml mleka .

pa saj si ti mama ali se motim? otroka navajaš na spanje in ostale stvari drugače ne pa na mleko . Dolgoročno žal boš škodovala otroku.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: popije preveč mleka
4.1.2012 11:57:52   
ribica.
jaz mislim da preveč mleka vsekakor ni zdravo in da je čas teh zgodbic mimo. Sploh pa mleko, ki je obdelano - tam ni nič dobrega. Tudi če je otrok dosti bolan, se mleko odsvetuje. O škodljivosti mleka itak presodi sama.
Kar se pa mleka ponoči tiče, je pa tako kot je ena rekla, saj si ti mama! Dovolj je star da zašteka da ponoči mleka pač ni. Moj je tudi toliko star, pa je skapiral da pač ponoči ni več zize in pika. Saj logično da se je drl, pa hotel izsilit, samo je skapiral da je pač ne bom dala in je mir, se mu ne splača zbujat.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: popije preveč mleka
6.1.2012 11:49:40   
amii
Sem mama ja in zato me je začelo skrbeti, kljub temu da stari starši govorijo, da je to čist OK in da naj spije mleka kolikor mu je volja.
To da povezuje mleko(flaško) s spanjem sem tudi že ugotovila in glede na to da se pri 16 mesecih še zmeraj zbuja od 2-4x na noč, je bilo za naju z možem pač najlažje mu dati flaško in je zaspal takoj nazaj.
Zgleda je prišel čas, ko bomo morali iti skozi to obdobje, ki sem se ga izogibala. 8 mesecev se je jokal cele noči in zdaj mi je groza ko samo pomislim, da bo spet tako. In oba z možem delava cele dneve....

Nič, kar je treba je treba, pa četudi na silo user posted image

Hvala za odgovore (ste mi itak samo potrdile, kar sem že slutila)

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: popije preveč mleka
7.1.2012 20:47:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: amii

Mene pa nekaj zanima. V zadnjem mesecu sinko spije cel liter mleka v 24. urah. Čez dan je normalno. Spat ga lahko spravijo čez dan le z mlekom, drugače je dretje, pred nočnim spanjem obvezno flaška z mlekom in ker se ponoči še zmeraj zbuja, zahteva mleko (2 flaški). Sem že poskusila s čajem, vodo, z ničemer (le dudo sem mu ponujala), pa ne bi o histeričnih izbruhih sina.
Ali ni to le preveč vsak dan liter mleka za 16 mesečnega otroka? Res je sicer, da so mu v tem mesecu prišle ven vse štiri štirice, ampak meni se vseeno zdi to preveč.
Je imela katera ta "problem"?


Ja....jaz....samo jaz temu nisem rekla problem.....user posted image

nekaj mesecev je moja hčerka tudi spila skoraj liter mleka na dan (tam okrog drugega leta, se mi zdi)...pred spanjem, ponoči, ko se je zbudila, čez dan.....jedla je normalno, odraščala normlano.....zobozdravnik je tudi potrdil, da kariesa nima, tako da to nočno pitje mleka ni kvarno vplivalo na njeno zobovje......

Sedaj je stara štiri leta in pol in za zjutraj in zvečer še vedno popije skodelico mleka........

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: popije preveč mleka
9.1.2012 14:53:52   
dreamhorse
Tudi moja hči še vedno pije mleko (kravje in ne AM), (2,5 let) pa ji ga ne mislim vzet. Če se slučajno ponoči zbudi, ji pač povem, da ga dobi zjutraj, pa je mir.. Zjutraj in zvečer pa obvezno. Zobozdravnik mi je rekle, naj ji pač po tem umijem zobke in naj mleka ne pije v postelji...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: popije preveč mleka
12.1.2012 15:11:52   
amii
Ponoči že skoraj teden dni ni mleka. Sprejel še zmeraj ni - danes ponoči se je prebujal vsakih pol ure in se drl, ob 2.30h sem komaj čakala da bo ura 6h da vstanemo. Pri postelji imam dve flaški s čajem in ju ponoči kljub prvotnemu zavračanju spije. Mislim da ravnam prav. 4 dcl mleka na dan še vseeno dobi, ker ga pač "zahteva" (čokolino) in to je to.

Je pa težko, kot sem se bala da bo user posted image .

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: popije preveč mleka
12.1.2012 16:16:02   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: amii

Ponoči že skoraj teden dni ni mleka. Sprejel še zmeraj ni - danes ponoči se je prebujal vsakih pol ure in se drl, ob 2.30h sem komaj čakala da bo ura 6h da vstanemo. Pri postelji imam dve flaški s čajem in ju ponoči kljub prvotnemu zavračanju spije. Mislim da ravnam prav. 4 dcl mleka na dan še vseeno dobi, ker ga pač "zahteva" (čokolino) in to je to.

Je pa težko, kot sem se bala da bo user posted image .


Hmmm.. Kako ti naj napišem, da ne bo zvenelo....
Ampak iz ene razvade ga navajaš na drugo razvado. S tem nisi in ne boš dosegla nič. Ponoči se spi, ne pije, ali je. Žal. Tudi čaj je katastrofa za zobke,poleg tega ga boš čez čas navadila na čaj in potem, ko ga boš odvajala od plenic bo spet hudič, ker bo polna.
Jaz bi na tvojem mestu vzela vse vstran in mu govorila, da se ponoči ne pije in ne je.
On ne razume zakaj naenkrat ne mleka ne sme, čaj pa lahkoj. user posted image
Potolaži ga drugače. S kakšno uspavanko, čeprav se zraven dere, z božanjem, prijetnim glasom... Vem, da je težko,ko si nenaspan in ti jok reže vsak živec posebej, ampak ti držim pesti, da vam o uspelouser posted image
Samo, ga ne spet navajati na nekaj, kar mu boš čez čas spet vstran jemala oz. ga odvajala.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: popije preveč mleka
13.1.2012 4:55:09   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: amii

Ponoči že skoraj teden dni ni mleka. Sprejel še zmeraj ni - danes ponoči se je prebujal vsakih pol ure in se drl, ob 2.30h sem komaj čakala da bo ura 6h da vstanemo. Pri postelji imam dve flaški s čajem in ju ponoči kljub prvotnemu zavračanju spije. Mislim da ravnam prav. 4 dcl mleka na dan še vseeno dobi, ker ga pač "zahteva" (čokolino) in to je to.

Je pa težko, kot sem se bala da bo user posted image .


Hmmm.. Kako ti naj napišem, da ne bo zvenelo....
Ampak iz ene razvade ga navajaš na drugo razvado. S tem nisi in ne boš dosegla nič. Ponoči se spi, ne pije, ali je. Žal. Tudi čaj je katastrofa za zobke,poleg tega ga boš čez čas navadila na čaj in potem, ko ga boš odvajala od plenic bo spet hudič, ker bo polna.
Jaz bi na tvojem mestu vzela vse vstran in mu govorila, da se ponoči ne pije in ne je.
On ne razume zakaj naenkrat ne mleka ne sme, čaj pa lahkoj. user posted image
Potolaži ga drugače. S kakšno uspavanko, čeprav se zraven dere, z božanjem, prijetnim glasom... Vem, da je težko,ko si nenaspan in ti jok reže vsak živec posebej, ampak ti držim pesti, da vam o uspelouser posted image
Samo, ga ne spet navajati na nekaj, kar mu boš čez čas spet vstran jemala oz. ga odvajala.


Sem napisala, ap mi je šlo v tri krasneuser posted image

Na kratko: se strinjam s paštetko, ker smo to dali čez. Zbujali smo se do 10_x_ na noč, ker je fektal vodo. 2x smo mu skušali vzet vodo vstran, pa je dobil vročino. Pri 2,5 letih nam je končno uspelo brez vročine, ampak z veliko boja, veliko joka in še več neprespanih noči. še 3 mesece po tistem je fektal ponoči vodo. Razvada z vstajanjem je še pri 3 letih ostala. Sicer zdaj več ne prosi vode, ker ve, da ne bo dobil.  Lej, če noče čaja, mu ne tišči čaja. Zakaj??user posted image Pusti pijačo in hrano ponoči in mu ne dajaj. Noč je za spanje in ne prehranjevanje. Naš se je pri 6 mesecih sam odstavil od joške in smo mu pač dali vodo, ker ga je ta najbolj pomirila in ker je v sekundi nazaj zaspal. sploh ni bilo treba uspavanja, nobenga joka, nič.... Sprva se nam je zdelo super, ampak razvada ni šla vstran.
Da ne govorim o poscanih plenicah, ko je premočilo vse skozi in skozi in zdaj ko ga odvajamo plenic, sem prav vesela, da smo se prej rešili nadloge z vodo.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.1.2012 4:57:53 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: popije preveč mleka
13.1.2012 9:25:02   
Leela
Tudi moj je pil veliko mleka, ponoči sicer samo eno flašo. Po moje tam do 3-leta. Potem sva probala s malinovcem-fajn razredčenim, če je bil žejen ponoči. Potem je dal flašo stran in od takrat poje mleko samo še v čokolešniku.
Jaz osebno nisem za taka drastična odvajanja, mogoče sem tudi premalo dosledna. Se je pa do 5 leta skoz zbujal, pač eni otroci so taki (pa ni nikoli hotel tekočine). Tamal se pa ponoči ne zbuja, razen izjemoma ali če je bolan.

Najlažje se bo odvadil piti ponoči, če mu odvzameš flašo. Ker pitjje po flaši je neke vrste tolažba in otroka umiri. Piti mleko po skodelici ponoči ni niti pol tako zanimivo.


< Sporočilo je popravil Leela -- 13.1.2012 9:28:39 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: popije preveč mleka
13.1.2012 11:07:05   
Ajra RR
Mogoče lahko kaj pomaga RR strokovnjakinja za prehrano. Hitro odgovori. Evo, tukaj:
http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mojca-cepus_22

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: popije preveč mleka
13.1.2012 21:34:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Tudi moj je pil veliko mleka, ponoči sicer samo eno flašo. Po moje tam do 3-leta. Potem sva probala s malinovcem-fajn razredčenim, če je bil žejen ponoči. Potem je dal flašo stran in od takrat poje mleko samo še v čokolešniku.
Jaz osebno nisem za taka drastična odvajanja, mogoče sem tudi premalo dosledna. Se je pa do 5 leta skoz zbujal, pač eni otroci so taki (pa ni nikoli hotel tekočine). Tamal se pa ponoči ne zbuja, razen izjemoma ali če je bolan.

Najlažje se bo odvadil piti ponoči, če mu odvzameš flašo. Ker pitjje po flaši je neke vrste tolažba in otroka umiri. Piti mleko po skodelici ponoči ni niti pol tako zanimivo.



Jaz tudi nisem za taka drastična odvajanja.....pri nekje treh letih je sama opustila nočno pitje mleka......pa tudi ga ni pila vsako noč....včasih pa dvakrat na noč..

Meni se pač zdi, da pitje mleka, vode (pa četudi ponoči) ni ravno razvajanje.....gre pač za neko potrebo, ki jo je potrebno zadovoljiti.....in pri takih osnovnih in bioloških potrebah, kot je hrana, žeja, lulanje, kakanje, spanje, se jaz ne grem špartanske vzgoje in odvajanja po vsej sili......

< Sporočilo je popravil liliana -- 13.1.2012 21:36:56 >

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: popije preveč mleka
14.1.2012 5:18:31   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Ker pitjje po flaši je neke vrste tolažba in otroka umiri. Piti mleko po skodelici ponoči ni niti pol tako zanimivo.




Meni se pač zdi, da pitje mleka, vode (pa četudi ponoči) ni ravno razvajanje.....gre pač za neko potrebo, ki jo je potrebno zadovoljiti.....in pri takih osnovnih in bioloških potrebah, kot je hrana, žeja, lulanje, kakanje, spanje, se jaz ne grem špartanske vzgoje in odvajanja po vsej sili......


Odvsino od otroka in kolikokrat se na noč zbudi in fekta vodo. Noben mi ne bo rekel, da je potreba, da se zbudi več kot 10x na noč, včasih vsakih 5 sekund ali 5 minut in prosi za vodo. Naredi 1 požirek in je kao ok, čez 1 minuto pa jovo na novo- žeja potreba, japajade. Tole ni potreba, je razvada, razvada, da pokliče in mama prileti z vodo. Drugo je ko se ti otrok zbudi 1 ali 2 na noč in prosi za vodo, pa še to ne vsako noč, ko otrok spi, se naspi, spočije in ko se tudi ti spočiješ. Mi smo pa bili 2,5 leta zombiji vsi, samo zaradi nejgovega fektanja vode. Eno je potešitev žeje- to je potreba in tu res ni treba špartanskega odvajanja in drugo je preseravanje na sekunde in na munite skozi celo noč. In začelo se s 3-5x na noč, ko smo bili istega mnejnja kot ti, da je res žejen in konča se z 20x na noč- razvada, ker dejansko pogrunta, da bo mama vedno priletela s kozarcem vode. Izkoriščanje

In ne ni kriva flaška, ker je sploh ni imel, pil je iz kozarca in ga boli dž.... kako mu ponudiš, sam da ja voda.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: popije preveč mleka
14.1.2012 9:25:41   
Paštetka
Razredčen malinovec ponoči...

Jao....user posted image user posted image user posted image

Pa česa ne razumete?
Otrok tega ne potrebuje!
1. To potrebujete mame, ker vam je tako veliko lažje ga pomirit, kot pa se malo drugače potrudit in ga pomirit in uspavat.
2. Kaj ima malinovec v sebi ? Cuker, barvo, vodo? In zakaj ga fiate s tem? Da mu lepo navado privzgojite?
3. Ko se zvečer operejo zobki, se lahko še pije samo vodo ali pa gremo spet zobke prat! Higiena?
4. Če je nekdo žejen bo pil tudi navadno vodo in ne čaj, ali mleko ali malinovec.

Jaz ne govorim o razvadah, ampak o NAVADAH, na katere ste jih navadile SAME!
Tako majhen otrok ne more biti razvajen, ampak samo navajen.

Če bo katero prizadelo moje pisanje, se opravičujem v naprej, ampak za otroka dobro, dajte ga drugače naučite potolažiti, kot samo s hrano. To se lahko, lahko sem napisala, v veliki meri tudi odraža kasneje, na teži, da ne bom pisala na zobkih...

Odvajanje od ene navade je težko, zelo težko. Govorim vam iz izkušenj. Ponavadi izberemo spet kakšo drugo bližnjico. Ampak bližnjice ni. To je dolg proces, ki zahteva veliko mirnih živcev, predvsem pa potrpežljivost mame in odločitve, da ko se 1x odločimo, da se bomo to šli, potem to odločitev speljemo do konca. In ja, včasih je potrebno tudi biti strog in dvigniti glas, povedati zakaj zdaj tako, da otrok ne bo še bolj zmeden, kaj je pa zdaj naredil, da pa spet ne dobi čaja.

Malinovec, pobarvano in pocukrano vodo - nagrada za nadomestek mleka... user posted image user posted image se opravičujem...

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 14.1.2012 9:35:47 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: popije preveč mleka
14.1.2012 9:42:00   
smotka.dt

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni se pač zdi, da pitje mleka, vode (pa četudi ponoči) ni ravno razvajanje.....gre pač za neko potrebo, ki jo je potrebno zadovoljiti.....in pri takih osnovnih in bioloških potrebah, kot je hrana, žeja, lulanje, kakanje, spanje, se jaz ne grem špartanske vzgoje in odvajanja po vsej sili......


O ja pa je razvada in še kakšna. če bi to bila biološka potreba bi potem vsi pili ponoči... sem pa to poizkusila na lastni koži. Med nosečnostjo sem se okoli 3 ure vsako noč zbujala za lulanje (kar se prej nikoli nisem) in ob tem sem preden sem šla nazaj spat spila požirek ali dva vode. In po porodu, ko so se stvari stabilizirale in je mehur spet dlje zdržal sem se ponoči zbujala žejna. In to ob isti uri. Je kr trajajo, da sem pogruntala. Potem si nisem več nosila kozarca vode na nočno omarico. Kljub temu sem se še vedno zbujala cca. 1 teden. Potem ne več.
Sicer pa jaz pri takih stvareh pravim, naj vsak naredi po svoje. In če komu odgovarja, da se ponoči zbuja in otroku daje piti, mu naj kr. Pri nas tega nikoli ni bilo in tud če je kdaj imel vročino in sem mu ponujala tekočino ponoči, ker je slabše jedel in pil, je niti pod razno ni sprejel. Ker preprosto ni navajen. Zdaj je star 18 mesec in če se kdaj ponoči zbudi, reče "tema, aja" in zaspi nazaj. Ker sem mu zmeraj govorila, da ponoči se spi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: popije preveč mleka
14.1.2012 9:46:44   
*blu*
Pri nas je vedno na razpolago voda in samo voda. Mlajša včasih fehta ponoči za sok, pa ga ne dobi. Če je res žejna sprejme vodo, drugače vem, da hoče samo pozornost. Potem jo malo pocrkljam, ji kaj zapojem, ji razložim, da se ponoči spi in da zaradi zobkov lahko dobi samo vodo. Pa ni nikoli kakšne večje panike. Tudi jaz sem mnenja, da čaji, sokovi, mleko niso za ponoči, voda občasno se mi pa ne zdi problem, ker občasno sem tudi jaz žejna ponoči, sploh sedaj ko je suh zrak. Saj se vidi kdaj je otrok res žejen, vsaj pri nas.

< Sporočilo je popravil *blu* -- 14.1.2012 9:51:27 >


_____________________________

Sprememba je kot vdih kisika, ki te poživi.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: popije preveč mleka
14.1.2012 16:32:49   
mika
O ja pa je razvada in še kakšna. če bi to bila biološka potreba bi potem vsi pili ponoči... sem pa to poizkusila na lastni koži. Med nosečnostjo sem se okoli 3 ure vsako noč zbujala za lulanje (kar se prej nikoli nisem) in ob tem sem preden sem šla nazaj spat spila požirek ali dva vode. In po porodu, ko so se stvari stabilizirale in je mehur spet dlje zdržal sem se ponoči zbujala žejna. In to ob isti uri. Je kr trajajo, da sem pogruntala. Potem si nisem več nosila kozarca vode na nočno omarico. Kljub temu sem se še vedno zbujala cca. 1 teden. Potem ne več.


Moj mož pije ponoči, ker je žejen. To je njegova biloška potreba in zato, ker je njegova, ne pomeni da bi mogla bit tud moja. Ljudje imamo različne biološke potrebe, to bi vam lahko bilo jasno.

Smotka, nick ti prav pašeuser posted image . Med nosečnostjo si hodila lulat, ker je otrok pritiskal na mehur in ne zaradi razvade. In pitje ponoči, po porodu....jaz sem žlempala, ne pila.... Zaradi dojenja potrebuješ tekočino za tvorbo mleka in ne zaradi razvade.

Moti me vsako kalupiranje otrok....ne raabi, je razvajen, navajen... karkoli....veliko dojenih otrok, do 6. meseca ne potrebuje dodatne tekočine, tako pravijo pediatri, a ne. Za vzor so nam otroci afriških plemen user posted image . Naša pupa je po kopanju kričala tako dolgo, dokler ji najprej nisem dala za pit čaj, potem se je dojila. In izkazalo se je, da je zelo žejen otrok. Na srečo pri dolgotrajni driski ni bilo bojazni, da bi dehidrirala.

amii, se strinjam z liliano, za drastične ukrepe tud jaz nisem. Sploh kar se spanja tiče, smo si vedno naredili tako, da smo se naspali. Star je 16 mes..... jaz sem našo do 13 mes. dojila ponoči in do 18 podnevi. Koliko mleka je spila ne vem. Na tvojem mestu mu flaške še ne bi vzela.

< Sporočilo je popravil mika -- 14.1.2012 16:34:00 >

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: popije preveč mleka
14.1.2012 22:39:39   
smotka.dt

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Med nosečnostjo si hodila lulat, ker je otrok pritiskal na mehur in ne zaradi razvade. In pitje ponoči, po porodu....jaz sem žlempala, ne pila.... Zaradi dojenja potrebuješ tekočino za tvorbo mleka in ne zaradi razvade.

Moti me vsako kalupiranje otrok....ne raabi, je razvajen, navajen... karkoli....veliko dojenih otrok, do 6. meseca ne potrebuje dodatne tekočine, tako pravijo pediatri, a ne.


ni bil poudarek na lulanju ponoči med nosečnostjo, kar vem zakaj sem user posted image , ampak takrat sem se navadila piti ponoči. Ja navadila, pa ti rečeš kar hočeš user posted image . Tisto o dojenju do 6. meseca in nič dodajanja tekočine. Te ženske se ponavadi sprašujejo zakaj se moj otrok kar naprej zbuja in se hoče dojiti. In se v isti sapi tolažijo z "potem to že potrebuje"... Če tvojemu možu paše da se ponoči zbuja, da pije, naj to kr počne. Jaz ponoči spim in pijem čez dan. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: popije preveč mleka
15.1.2012 17:16:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: smotka.dt




ni bil poudarek na lulanju ponoči med nosečnostjo, kar vem zakaj sem user posted image , ampak takrat sem se navadila piti ponoči. Ja navadila, pa ti rečeš kar hočeš user posted image . Tisto o dojenju do 6. meseca in nič dodajanja tekočine. Te ženske se ponavadi sprašujejo zakaj se moj otrok kar naprej zbuja in se hoče dojiti. In se v isti sapi tolažijo z "potem to že potrebuje"... Če tvojemu možu paše da se ponoči zbuja, da pije, naj to kr počne. Jaz ponoči spim in pijem čez dan. user posted image



Jaz pa ponoči, poleg tega da spim, pijem, gledam televizijo, tudi seksam.....je.bi ga pač...navada je želzna srajca......marsikaj se poleg spanja lahko dela tudi ponoči......user posted image

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: popije preveč mleka
15.1.2012 19:49:15   
smotka.dt

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Jaz pa ponoči, poleg tega da spim, pijem, gledam televizijo, tudi seksam.....je.bi ga pač...navada je želzna srajca......marsikaj se poleg spanja lahko dela tudi ponoči......user posted image



no no pustimo ostale podrobnosti user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: popije preveč mleka
16.1.2012 7:59:35   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Razredčen malinovec ponoči...

Jao....user posted image user posted image user posted image

Pa česa ne razumete?
Otrok tega ne potrebuje!
1. To potrebujete mame, ker vam je tako veliko lažje ga pomirit, kot pa se malo drugače potrudit in ga pomirit in uspavat.
2. Kaj ima malinovec v sebi ? Cuker, barvo, vodo? In zakaj ga fiate s tem? Da mu lepo navado privzgojite?
3. Ko se zvečer operejo zobki, se lahko še pije samo vodo ali pa gremo spet zobke prat! Higiena?
4. Če je nekdo žejen bo pil tudi navadno vodo in ne čaj, ali mleko ali malinovec.

Jaz ne govorim o razvadah, ampak o NAVADAH, na katere ste jih navadile SAME!
Tako majhen otrok ne more biti razvajen, ampak samo navajen.

Če bo katero prizadelo moje pisanje, se opravičujem v naprej, ampak za otroka dobro, dajte ga drugače naučite potolažiti, kot samo s hrano. To se lahko, lahko sem napisala, v veliki meri tudi odraža kasneje, na teži, da ne bom pisala na zobkih...

...


Ja Paštetka ne obstaja samo en način in to tvoj. Otroci so različni in ja lahko se naredi tako kot ti svetuješ seveda. Ampak za kakšno ceno. Poslušat dretje (ni komot ne meni in otroku) dve leti zato, ker je tako "prav", ker nekateri tako mislite in je to edino pravilno. Otrok ima pravico biti lačen ponoči do enega leta, pač odvisno koliko poje čez dan in kako spi. Če ima rahel spanec se bo zbudil in če je lačen mu daš mleko. Potem pa to navado poskusiš opustit ampak po mojem mnenju ne iz danes na jutri tako, da mu stvar odvzameš.
Razredčen malinovec ni hrana.  
FYI: čeprav je pil mleko ponoči do tretjega leta in tudi zdaj pri 6. letih naredi včasih ponoči požirek, dva vode (ali malinovca!), je zelo suh . Zobe ima vredu, eno zvezdico (od tretjega leta ima premaze na zobeh, ker ima dekalcificirane zobe, te zasnove zob nastanejo v maternici). In kljub temu ima lepe zobe, bele.

Ni samo en način pravi in ja lahko se greš doslednost ampak za kakšno ceno. Seveda obstajajo razumne meje za vse ni pa se treba dosledno držati pravil by the book, ker tudi otroci niso by the book.
Seveda je vse prav kar si napisala in bo marsikomu koristilo da prebere ampak za moje pojme je pomemben tudi način kako otroka rešiš te navade. Jaz sem bolj za soft variante, ker ponoči nekaj otroka tolažit na kakršen koli način, če to ne gre, ni zame. ja eni otroci bodo nehali po enem tednu, eni pa po dveh letih. Z istim pristopom. Kar mu bolj škodiš je pa na posamezniku, da se odloči (dretje ali previsoka teža in gnili zobje- mi nismo imeli /imamo nič od tega)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: popije preveč mleka
16.1.2012 8:21:05   
manna
Ma kok ste trapaste s temi navajanji/odvajanji, pravili in izjemami in nevemkaj... Ja, pride pač obdobje ko je otrok mahnjen na mleko. Naša je bila tudi tam okol 18.meseca, in smo ji pač dali mleka kolikor ga je hotela in to AM v flaški. Potem jo je minilo in je prišlo obdobje ko mleka sploh videt ni mogla pa amen. Kaj boš pa takrat naredila, amii ?? Ga silila z mlekom?? Najbolj butasto od vsega pa je, da mu greš dajat nekaj drugega sredi noči, da bi ga odvadila mleka?!!
Dajte ga no nehat srat.
Torej, jaz bi mu dajala mleko če ga hoče. Pa ponoči bi ga bolj redko zmešala z vodo (AM). In čez kakšna dva meseca ga bo minilo, boš videla. Samo ne potem odpirat teme "moj otrok noče pit mleka"...

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Imena...
lorby007

Ker je potrjeno, da bo fantek, pa me zanima najbolj všečno ime na tri črke.

Val (24%)

Nej (12%)

Jon (13%)

Jaš (5%)

Nobeno od naštetih (45%)


Število vseh glasov: 306

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!