|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška?
29.9.2009 12:06:58   
blanč
Tiste, ki ste rodile prej, kako so vam podaljšali porodniško za tiste tedne, pred nastopom porodniške? Kam se obrnit in kako to izvest?

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniška?
29.9.2009 12:12:06   
Belen
blanč: meni so.... rabla pa sem takrat potrdila od mojga G w porodnišnici,da sm predčasno rodila.....gor je bil pa napisan še datum PDP.... torej namesto da bi mi začela porodniška 29.6. mi je začela 19.6.z dnem,ko sm rodila..... torej so mi prišteli 10 dni zraven.....
to sem wse takoj uredila, oz.moj dragi,ko sm bla še w P user posted image user posted image user posted image
po moje moreš poklicat na CSD


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniška?
29.9.2009 12:22:51   
2.2.
avtomatsko ti na socialni podaljšajo, vsaj pri meni je bilo tako. v bistvu jaz sem rodila 7.1; porodniška mi je pa začela veljat 8.1. en dan pred začetkom porodniške se rodila in podaljšala se mi je za 7 dni.

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniška?
29.9.2009 12:26:30   
orka
helow
jaz sem rodila 58 dni prezgodaj in so mi avtomatično porodniško podaljšali...to je namesto do 26.8. jo imam do 30.10.....
ko si rodila,je prišla matičarka in ti dala potrdilo o prezgodnjem rojstvu in s tem bi morala na csd urejat porodniško....če pa si že bila na porodniški ko si rodila,potem pa ne kompliciraj je bolje tako,drugače se ti prej konča...ti pa imaš 2 in bi morala imeti 15 mesecev...to = od rojstva parčka 15 mesecev + podaljšano za toliko kolikor si prej rodila....pa upam, da nisi že prepozna user posted image ....Če hodite v RA pa mesec pred iztekom oddaj vlogo za podaljšanje in vse izvide iz RA,in mogoče boš dobila še podaljšano za 90 dni

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniška?
29.9.2009 14:11:44   
blanč
Rodila sem 32 dni pred pričetkom porodniškega dopusta. Mož mi je na CSD uredil, da sem začela dobivat porodniško, ampak ali semi tudi podaljša za ta mesec ali bo samo 15 mesecev kakor je normalno? Ja, hodimo v RA in tisto podaljšanje je nekaj drugega kot predčasno rojstvo. Zanima me kako je s temi 32 dnevi.

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniška?
29.9.2009 14:32:55   
Belen
blanč, avtomatsko se ti podaljša za 32 dni..... ampak čudno da ti ne piše w odločbi CSD-ja....meni piše not, pokliči tam....

zaradi RA...uno je drugo....


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniška?
29.9.2009 14:49:15   
blanč
Belen, ravno prebiram odločbo pa nisem dost pametna. Sicer piše, da sem rodila 58 dni pred PDPjem ampak nič do kdaj imam zdaj porodniško in tudi, da bi bilo 15 mesecev, ker imam dvojčke

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniška?
29.9.2009 14:51:52   
blanč
Aha prvo je za 105 dni, kako pa dalje?

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniška?
29.9.2009 14:53:24   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: orka

helow
jaz sem rodila 58 dni prezgodaj in so mi avtomatično porodniško podaljšali...to je namesto do 26.8. jo imam do 30.10.....
ko si rodila,je prišla matičarka in ti dala potrdilo o prezgodnjem rojstvu in s tem bi morala na csd urejat porodniško....če pa si že bila na porodniški ko si rodila,potem pa ne kompliciraj je bolje tako,drugače se ti prej konča...ti pa imaš 2 in bi morala imeti 15 mesecev...to = od rojstva parčka 15 mesecev + podaljšano za toliko kolikor si prej rodila....pa upam, da nisi že prepozna user posted image ....Če hodite v RA pa mesec pred iztekom oddaj vlogo za podaljšanje in vse izvide iz RA,in mogoče boš dobila še podaljšano za 90 dni

Orka medve sva pa na tajmingu, mi smo tudi 58 dni pred pdpjem privekali na svetuser posted image

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniška?
29.9.2009 14:58:19   
Shadow
Blanč,jaz sem si ravno včeraj uredila še drugi del porodniške, ki se v bistvu imenuje dopust za nego in varstvo otroka.

Potrebovala sem kopije rojstnih listov otrok in kopijo njune odpustnice iz P,kjer piše kateri je bil PDP in kdaj sta bila dejansko rojena - in imam na ta račun še 6 dodatnih dni tega dopusta, dvojčke so mi pa tudi že upoštevali (3 mesece), tako da sem doma do 22.10.2010, pol pa še menda nekaj dopusta, ampak to več nima veze s tvojim vprašanjem.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniška?
29.9.2009 14:59:48   
blanč
A si moraš to uredit pred iztekom teh 105 dni? Jaz sem mislila da je to kar avtomatsko, matr sem avšauser posted image

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:01:16   
Shadow
Ja, meni je takrat ona gospa na CSD-ju rekla, naj pridem še enkrat k njej,ko bom šla vložiti vlogo za otroške dodatke in sem šla včeraj vse urediti.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:05:35   
blanč
Meni je pa to rihtal mož, ker sem bla v po in seveda pozabil povedatuser posted image

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:11:04   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Meni je pa to rihtal mož, ker sem bla v po in seveda pozabil povedatuser posted image


Pomoje najboljše da pokličeš. Jaz sem prnesla potrdilo o PDP 21.1.2005, rodila sem 5.11.2004, kar je 77 dni prej.

Nisem sigurna koliko odštejejo. Mislim, da 21 dni (dopolnjeni 36.teden), kar bi v tvojem primeru pomenilo 10 dni podaljšanja.

Najboljše da pokličeš.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:13:22   
blanč
Samo 10 dni, če sem rodila v 32 tednuuser posted image

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:14:09   
ljupka
Vidim ,da se pogovarjate o porodniški pa me zanima ,ker nosim dvojčke a grem zato kaj prej na porodniško?
Ena znanka mi je rekla ,da je šla tri mesece pred PDP!A je to mogoče?

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:14:52   
**Tinkara78**
Zdaj vidim, da si napisala 32 dni pred porodniško.

Od preostalih dni do PDP odštej 21 dni.


< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 29.9.2009 15:15:40 >

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:15:59   
Katy78
Jaz sem rodila 53 dni prej, pa sem tudi na CSD nesla potrdilo o rojstvu in so mi avtomatično podaljšali za toliko dni, kolikor se je otrok rodil prej (vendar to ni 53 dni, temveč le toliko dni, kolikor jih je od dneva poroda manjkalo do dopolnjenega 37. tedna, ko se otrok smatra že za donošenega, tako da meni pride dejansko porodniška daljša le za ca. 10 dni - namesto do nekje 20.12., kot je bila izračunana glede na PDP, jo imam do 28.12.).

Glede na tvoj post orka, upam, da me niso kaj nategnili? user posted image

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:18:45   
Shadow
Meni so rekli, da je otrok smatran za donošenega, ko začneš s 37. tednom nosečnosti. Jaz sem rodila s 36t in 1 dan, zato so mi dali zraven še 6 dni. Mogoče pa različni CSD-ji to različno tolmačijo, čeprav gotovo ne bi smeli, saj so vendar vsi pod istim krovom.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:20:19   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Samo 10 dni, če sem rodila v 32 tednuuser posted image


Zraven bi morala dobiti cca. 40 dni.


(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:20:35   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Jaz sem rodila 53 dni prej, pa sem tudi na CSD nesla potrdilo o rojstvu in so mi avtomatično podaljšali za toliko dni, kolikor se je otrok rodil prej (vendar to ni 53 dni, temveč le toliko dni, kolikor jih je od dneva poroda manjkalo do dopolnjenega 37. tedna, ko se otrok smatra že za donošenega, tako da meni pride dejansko porodniška daljša le za ca. 10 dni - namesto do nekje 20.12., kot je bila izračunana glede na PDP, jo imam do 28.12.).

Glede na tvoj post orka, upam, da me niso kaj nategnili? user posted image


Se pravi v 33 tednu in do 37 tedna je 10 dni, eh zdej pa pojma nimam večuser posted image Grem jutrina CSD in vam javim.

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:21:21   
Shadow
Ljupka, nastop porodniške je za vse enak -28 dni pred PDP, ne glede na število plodov.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:22:30   
Shadow
Čaki Blanč, zakaj samo 10 dni??? Ti si rodila s 33 tedni in koliko dni???

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:22:54   
Shadow
Al si samo delovne dni štela???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:25:35   
blanč
Shadow to je dobila katy 78user posted image
Jaz računam na 30 dni, ker sem rodila 58 dni prekmalu. Mislim, da se nama bo nekje skupaj izteklauser posted image

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?