|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodnišnica M.Sobota
25.12.2009 22:36:46   
power girl
Mi zna katera povedati,koliko stane prisotnost očeta pri poroda v M.Soboti,če imava oba materinsko šolo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodnišnica M.Sobota
25.12.2009 22:39:41   
TuBoLina_86
moj je moral plačati 17 evrov, bil je samo 2 krat v mš. plačaš itak samo tisti plašč, ki si ga mora oblečti...

_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodnišnica M.Sobota
25.12.2009 22:44:48   
power girl
hvala!

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodnišnica M.Sobota
29.12.2009 17:36:11   
TuBoLina_86
pardon, malo sem ti preveč povedala.... user posted image user posted image user posted image ni 17, ampak 12,50 eur.... user posted image user posted image

_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodnišnica M.Sobota
2.1.2010 18:08:06   
Nončika
mojega ni bilo nobenkrat v mat. šoli pa je ravno tako plačal 12,50€.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodnišnica M.Sobota
12.1.2010 9:19:22   
bejbika81
pozdravljene!
Zanima me, kakšne so vaše izkušnje v soboški bolnišnici. Rok imam junija letos.

hvala in lep pozdrav

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
12.1.2010 19:44:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bejbika81)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodnišnica M.Sobota
12.1.2010 20:00:12   
rozinca33
Vespazijan, hvala za tvoje spodbudno mnenje. Mi tudi pričakujemo letos, sicer julija, in sem se odločala med Ptujem in M. Soboto.
Slišala sem nekaj kritik na račun slednje (ki pa so stare nekaj let - izkušnje namreč).
Vsako dobro mnenje in izkušnje štejejo user posted image .
Veliko lepih trenutkov s tvojim malim sončkom ali sončico.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodnišnica M.Sobota
12.1.2010 20:51:02   
TuBoLina_86
tudi moje izkušnje so zelo lepe.... osebje prijazno, vzdušje prav tako, sobe lepo in moderno opremljene....

rodila sem v 8 urah.... sprejela me je babica Hedvika, porod je dokončala babica Antonija ( barem zdi se mi, da ji je tak ime, ima očala, pa govorila je z prleškim naglasom )..... ker sem bila čiščena, se srečala več osebja, ampak si žal nisem zapomnila imen... med popadki me je prišla vsakih 15 min pogledat, vprašat kak sem....malega so redno na ctg priklapljali, če je vse ok... skratka, kot je rekla ena že prej.... grem raje še 5 krat rodit v ms, kak pa enkrat k zobarju....user posted image user posted image user posted image

čeprav sem si želela poroda v vodi, sem si pri popadkih premislila, kajti z EA ne pustijo v vodo... brez EA pa nevem, če bi zdržala...

ko so me vprašali pred EA, kakšna je bolečina od 1 - 10, sem rekla 15user posted image user posted image user posted image po EA pa sem rekla nekje 4 - 5....

tudi osebje za EA so bili prijazni, se hecali, da mi je bilo prav lepo.... na bolečine pa sem itak že pozabila.... tudi zgoraj so zelo prijazni, te poslušajo, pomagajo, kolikor ti le morejo.... še posebej osebje ki je odgovorna za malčke.... razen ene, ki je nebom tukaj poimenovala, če pa koga zanima, pa na zs....

pa ko sem porodila, sem lahko počivala kar nekaj časa ( rodila sem ob 8:48, gor sem šla komaj ob 17 popoldan.... ) ker ni bilo gužve....

edino, kar se mi ni dopadlo, je bila hranauser posted image user posted image za to pa osebje ne more ničuser posted image

tudi moj sonček je bil zelo zadovoljen z postrežbo, nego, prav nič se ni pritoževal....user posted image user posted image



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu rozinca33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodnišnica M.Sobota
28.1.2010 13:52:49   
zala1
Pozdravljene, mi smo tudi rodili v MS in so izkušnje zelo pozitivne. Babica je bila super, rodili smo prvič in bili gotovi v 5 h - po moje je bila v veliko pomoč babica V.G., ker je odlično izpeljala vse. Hvala. lp.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodnišnica M.Sobota
4.2.2010 11:11:49   
Natalija28
Tudi jaz sem slišala veliko pohval okrog porodnišnice v MS tak, da mislim, da bom septembra šla kar tja. Na Ptuj zagotovo ne. Ali pa morda MB. Je pa MS favoritka.user posted image

(odgovor članu zala1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodnišnica M.Sobota
11.2.2010 20:57:22   
Sončni žarek
Tudi jaz sem rodila v MS porodnišnici in sicer 2x (2007, 2009)-že v novi.

Glede samega poroda in porodnih sob, osebja-babic-ginekologov- nimam kaj rečti, ker sem imela 2x CR..... je bilo pa urgentno, tako da se je dogajalo kot v filmu user posted image Pa sem prav vesela da je bilo tako.....

Tudi osebje na oddelku super, hrana-meni osebno dobra ......
Druga zgodba- babice za otroke. Leta 2007 ful vredu-so bile same bolj mlade..... Leta 2009 -katastrofa (razen 2 izjem)...... Na srečo sem bila mamica že drugič in se pač ne pustiš tok sprovicirat in sem tudi kaj nazaj povedala ........


Vsak porod je poseben-drugačen....... tako da naj tvoje odločitve ne prevesijo zaradi slabih izkušenj in zgodb........ Jaz če bi šla še rodit (pa ne smem), bi šla še v MS, ker preprosto mi je veliko bližje doma.... In tudi na Ptuju so slabe izkušnje, tako kot v vsaki porodnišnici....

Tako da punce uživajte maksimalno v teh lepih trenutkih...... pojdite na ogled porodnišnice ......... In verjemte-roditi bo treba v MS ali na Ptuju user posted image user posted image user posted image   Ko držiš pa svojega sončka v rokah pa je itak vse pozabljeno...........

(odgovor članu Natalija28)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodnišnica M.Sobota
20.3.2010 17:23:40   
pikapoka01
Kako so pa kaj odprti v MS do drugačnih načinov poroda? Je katera, ki je rodila v bazenu, blazini, čepe?
Pa kako kaj gledajo na EA?

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodnišnica M.Sobota
20.3.2010 21:50:37   
nana75
Imajo vse porod v vodi, čepe. Tudi EA imajo. Jaz sem rodila lansko leto in takrat še ni bilo za plačat ( ker v enih porodnišnicah se baje plača). Zdaj pa ne vem kako je. Če si od kje blizu je fajn če greš tja v MŠ dobiš veliko informacij, ali pa se odločiš za ogled.  Babice so zelo prijazne in ti zelo ustrežejo.

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodnišnica M.Sobota
22.3.2010 12:37:10   
pikapoka01
Ja, točno, bom šla na ogled. Se mi zdi, da so vsako drugo soboto v mesecu, tako so nam rekli v mš.
Je rodila v ms katera čepe?
Malo off topic- z epiduralno lahko rodiš samo leže, na mizi?

(odgovor članu nana75)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodnišnica M.Sobota
1.9.2010 11:21:34   
maa2010
A je katera user posted image pred kratkim rodila v MS v kadi ali čepe in bi želela deliti izkušnje z nami, ki se odločamo za MS?

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodnišnica M.Sobota
12.9.2010 10:56:07   
klaudijaa
hay!mene zanima kako je blo rodite?je fest bolelo?user posted image

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodnišnica M.Sobota
12.9.2010 12:41:40   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: pikapoka01

Je rodila v ms katera čepe?
Malo off topic- z epiduralno lahko rodiš samo leže, na mizi?



Mene tudi to zanima, je opcija epriduralna+pručka (oz. kakršenkoli položaj, ki ni leže)?

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodnišnica M.Sobota
12.9.2010 14:32:47   
TuBoLina_86
hej!

z epiduralno lahko rodiš samo leže.... vse ostalo je brez epiduralne.... čepe, kleče, v vodi....



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodnišnica M.Sobota
14.9.2010 17:59:41   
maa2010
Ocitno bo potrebno oditi na en ogled, ker nikjer ni pravih informacij...
Se javim, ko boma z dragim odsla na obisk in ogled porodnisnice.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodnišnica M.Sobota
14.9.2010 18:00:42   
maa2010

IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86

hej!

z epiduralno lahko rodiš samo leže.... vse ostalo je brez epiduralne.... čepe, kleče, v vodi....




Razlog je predvsem v tem, da nog ne cutis "vredu" in ker si do konca priklopljena na ctg...

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: porodnišnica M.Sobota
27.9.2010 15:44:10   
maa2010
Pozdravljene user posted image ,

z mojim sma odsla na ogled porodniscnice in morem povedati, da sem popolnoma navdusena. Tole je bil najin tretji ogled P, najprej sma si jo 2x v Mariboru ogledala, sedaj pa tukaj v Murski Soboti. Primerjava je malo tezka (povsod prijazne babice na sprejemu), ampak midva sma se odlocila za Mursko Soboto, saj imajo na voljo bano in spodbujajo naravni porod.
Zasedenost porodnih sob je bila v Mb pri obeh obiskih izredno visoka, tako, da vprasanje kaksno moznost imas, da prides v alternativno sobo, ce je na obeh obiskih nisma mogla videti, ker je bila zasedena.
V Murski Soboti sta bile zasedeni le dve sobi in to je nova porodnisnica, kar se odraza ze pri sami opremi in velikosti porodnih sob. Imajo porodno bano, sobo z velikim jogijem za naravni porod, prucko, posteljo, ki se popolnoma poleze/posede v prucko in na voljo imajo tudi zoge. Skupinski prostor je sicer manjsi kot v Mariboru, ima le en kavc in lep razgled, ampak saj nisi dolgo v tem prostoru. Me je pa zelo pozitivno presenetilo, ko je babica povedala, da spodbujajo cim vec hoje/sprehajanja v fazi odpiranja in da lahko z dragim grema tudi v skupinsko sobo.
V Mariboru je oprema predvsem stara in porodne sobe so majhne. Tudi misel, da bi rodila na tisti mizi mi ni bila najbolj prijetna. Alternativa bi bila, da bi si v Mariborsko porodnisnico sama nesla prucko, ampak se sprasujem kako bi babica reagirala, saj to za njih ni standardni postopek.
Mene je ta obisk porodniscnie v MS tako preprical, da je moj domacim izjavil, da bi jaz kr tam ostala user posted image
Zahvala pa se seveda gre k babici, ki naju je lepo sprejela in vse razlozila, ter odgovorila na kup mojih vprasanj user posted image

Ce gre preostanek user posted image vse dobro, pa bom se napisala kako je potekal porod v vodi user posted image

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porodnišnica M.Sobota
27.9.2010 16:12:33   
nina42
Hvala za poročilo Maa2010. Izgleda super user posted image  

< Sporočilo je popravil nina42 -- 27.9.2010 16:15:16 >

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porodnišnica M.Sobota
27.9.2010 17:01:18   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: maa2010
Ce gre preostanek user posted image vse dobro, pa bom se napisala kako je potekal porod v vodi user posted image


A si se odločila za vodni porod? Boš prav rodila v vodi ali samo predihavala in nadaljevala kako drugače?

Midva si greva ogledat v oktobru, če naju user posted image ne preseneti prej. user posted image

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: porodnišnica M.Sobota
27.9.2010 21:07:07   
maa2010
Prav v vodi bom rodila, lahko grem tudi na lastno zeljo ven iz vode, ampak mislim, da ne bom user posted image Ce pa ze, pa bom nadaljevala na prucki. Ob pogledu na to "operacijsko" mizo me namrec kar zmrazi.

Potek pa je nekako takole: ko si odprt 6 ali 8 cm (razen ce se hitro odpiras) gres v vodo in skupni cas prezivet v vodi naj ne bi presegel 2 uri. Otrok se porodi v vodo, malo zaplava pod njo in direktno na trebuh mamice. Popkovnica se prereze, ko neha utripati in potem gres ti ven na posteljo porodit posteljico in otroka zraven tebe oskrbijo. Prvi podoj se zgodi takoj za tem.

Jaz ze komaj cakam user posted image

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?