|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodnišnica Ptuj ali MB?
19.5.2010 18:09:47   
teja28
Ker se selim v tisti okoliš, rok poroda pa imam čez dva meseca, me zanima, katero porodnišnico priporočate...Ptuj ali MB?

hvala za nasvete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
19.5.2010 18:16:37   
aleksa83
Pozdravljena!

Ne vem kam, to se boš mogla sama odločiti.
jaz sem tudi iz tega okoliša, ampak se vedno bolj nagibam za Maribor.
Ne vem zakaj, pač tak čutim.


pozdravček




_____________________________

Ljubezen se rodi iz veselja, s katerim gledata drug drugega, hrani se s potrebo, da spet vidita drug drugega, in se zaokrožita, ko se ne moreta več ločiti! (Jose Marti)

Aleksa

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
19.5.2010 21:08:31   
spela**
Sama sicer nimam izkušenj z Ptujsko porodnišnico , sem pa rodila v MB in nimam ene slabe besede!!babice super, sestre na oddelku pa tudi.saj se najde tud kakšna "tečna" ampak take so itak povsod!
srečno


_____________________________

Bor
8.09.2009; 49,5cm , 2820g
8.10.2009; 53cm , 3515g
5.11.2009; 55,5cm , 4375g
10.12.2009; 59cm , 5130g
14.1.2010; 64cm , 5900g
4.3.2010; 67cm , 6.740g
23.9.2010 77cm , 9200g

(odgovor članu aleksa83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
19.5.2010 21:41:06   
zmajaz
Po izkušnjah prijateljic (se mi ne da pisati podrobnosti zdajle) definitivno MB.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
19.5.2010 22:27:40   
karmen83
Jaz sem bila pred isto dilemo, v Mb sem hodila na ctg, potem pa sem se zaradi velike zasedenosti (in vsakokratnega večurnega čakanja) mariborske porodnišnice odločila, prosila ginekologinjo še za eno napotnico, naslednji dan (na PDP) šla zjutraj s popadki na Ptuj in čez 4 ure že cartala svojo štručko:) Veliko je k temu pripomogla tudi nesramnost ene od sester v Mb, sicer z mariborsko porodnišnico nimam slabih izkušenj, vedno so bili vsi prijazni, razen tiste sestre, ki je zgleda imela slab dan, je bil pa takrat velik naval v porodnišnici in sem tako raje šla na Ptuj. Svoje odločitve ne obžalujem, vsi so bili super in vedno na voljo za pomoč, se ti res posvetijo. Sem pa prepričana, da je povsod veliko odvisno od sreče, na koga naletiš in kakšen dan je za njim. Z moje strani lahko Porodnišnico Ptuj samo pohvalim, z mariborsko pa glede poroda nimam izkušenj. Ne glede na to, kako se boš odločila, ti želim čim lažji porod in user posted image za tebe in tvoj mali zakladek.

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
20.5.2010 10:21:59   
neisha80
Ptuj.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
20.5.2010 10:29:34   
janastar
Haj!
Rodila pred 9 m v Ptuju- groza.................babica ki me je sprejela je bila zelo osorna, ...podrobnosti ti ne bom opisovala............
Osebje na oddelku je bilo potem v redu- le v porodni sobi....

Drugače pa je kolegica rodila v MB in je bila prav tako strašno nezadovoljna....
Mislim, da je zelo odvisno na kakšno smeno naletiš!!!!! Ene so zelo prijazne, druge pa-------si želijo imeti večjo veljavo kot zdravniki!

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
20.5.2010 12:38:27   
tejči28
jaz sem iz mbja in sem prvič šla rodit na ptuj in tudi sedaj v drugo se nagibam za ptuj.Manj gužve je  na ptuju in posledično babice niso tak nervozne,sicer se zgodi da ima katera slab dan,ampak to je lahko vsepovsod.Tudi potem na oddelku ni bilo pretirane gužve in so se ful posvečale nam prvorodkam glede dojenja,previjanja in vsega.Jaz sem bila zdovoljna.

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu janastar)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
27.5.2010 10:09:12   
meta22
imam izkušnje z obema P. z obema zelo zadovoljna. v drugo so bili dvojčki, zato sem se odločilča za mb, ker imajo več izkušenj-cr. prijazne babice v porodni, prijazne babice na oddelku. oboje. res se najde kaka, ki ravno takrat nima svojega dneva, ampak to hitro pozabiš. takrat ti je pomembna  le tvoja štručka. sicer pa se tudi neprijaznost da popraviti z lepimi besedami. sem se prvi dan v mb P skregala z eno babico, na koncu pa sva bile "naboljši prijateljici".
kot so že rekle ostale, odločitev je tako ali tako na koncu tvoja.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
27.5.2010 13:13:59   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: spela**

Sama sicer nimam izkušenj z Ptujsko porodnišnico , sem pa rodila v MB in nimam ene slabe besede!!babice super, sestre na oddelku pa tudi.saj se najde tud kakšna "tečna" ampak take so itak povsod!
srečno



Se podpišem pod tole...

(odgovor članu spela**)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
27.5.2010 13:55:36   
slovenka
JAz sem v prvo rodila na Ptuju, zaradi res slabih izkušenj grem sedaj v drugo v Mb. KAko bo tam, sporočim kmalu... PDP čez 3 dni user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
29.5.2010 13:19:41   
meta21
Svakinja je rodila na Ptuju in je imela težave z dojenjem, ker otrok ni vlekel (še zdaj pri 7 mesecih jé kot da bi se mu sanjalo) ona pa ima reees ogromne prsi pa je na oddelku sploh niso hotle poslušat. Ji je potem doma patronažna pomagala. Poleg tega ne morem verjet, da mora mamica it SAMA ven iz sobe po telegram!!! Jaz sem rodila v Lj, ker pač tam živim in prelepo je, ko se v sobo prismeji poštarka z goro vrečk in telegramov.

Je pa veliko odvisno tudi od tega koliko si ti zahtevna in samostojna. Srečno!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
30.5.2010 17:11:06   
Melia
sem čisto sveža mamica, rodila sem 23.5.2010 v MB porodnišnici in res vse pohvale....super babice v porodni, super sestre na oddelku, tudi vso ostalo osebje 1a....res....pa živim tud tak da imam isto do MB-ja ali do Ptuja pa sem se odločila za MB....imela sem pa mlado ekipo babic in so vsaki moji želji ugodile....lahko šla na wc kadarkoli, popadke predihovala stoje in hodila sem ter tja....skratka vse super....


(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
31.5.2010 13:25:47   
žarnica
IZVIRNO SPOROČILO: meta21
Poleg tega ne morem verjet, da mora mamica it SAMA ven iz sobe po telegram!!! J


JA,to je res. Pred 5 leti mi je poštar prinesel v sobo, 3 leta nazaj sem morala do sestre na "šalter", letos bomo pa še videli.user posted image

Sicer imam jaz s Ptujem dobre izkušnje. Edino ena sestra mi je šla na živce,ker se je nonstop nekaj zdirala.

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
1.6.2010 12:56:26   
slovenka
JAz sem pred 2 letoma tudi morala sama po telegram na Ptuju; in to kakšno uro po tem, ko sem bila v porodni. Ko sem prišla skozi vrata, sem se zgrudila v nezavest. Potem sta me dve sestri odvlekli na posteljo... pač odnos - tvoji telegrami, tvoja star. Kakšno je stanje ženske 3 ure po porodu, pa bi morala biti njihova stvar in ne samo rečt, idite si po telegrame in oditi, ženska pa naj pade s postelje ali karkoli že. user posted image tudi pri dojenju meni ni nihče pomagal, jamrala sem, pa sem bila samo kregana na daleč, da potem že nimam otroka prav pristavljenega... V glavnem, meni se odnos ni dopadel, čeprav seveda so tudi prav prijetne sestre...

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
1.6.2010 18:40:32   
tejči28
Jaz pa imam z Ptujem drugačne izkušnje.Pomagale pri dojenju, večkrat pogledale,če imam prav pristavljenega,previjale do zadnjega dne.In tudi po telegrame prvi dan nisem rabla hodit.Še kosilo me je čakalo,čeprav sem prišla kasneje na oddelek.Samo ena sestra je bila sitna,kar pa je razumljivo,da se najde kak siten človek bilo kje.Tudi zdaj bom šla rodit na Ptuj,če bo vse ok.


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
2.6.2010 12:47:37   
neisha80
Tudi jaz imam podobne izkušnje kot tejči.Sestre so mi pomagale ,sploh pri prvem otroku,pri drugem niti nisem potrebovala neke pomoči.S taprvo pa sva imeli kar nekaj težav z dojenjem in so mi prišle pomagat tudi ponoči,brez nekih odvečnih komentarjev.Za telegrame pa mi je šel kar mož podpisat ker je v prvo bil itak cele dneve pri meni:-)pri drugem pa sem res morala it ven podpisat,ampak mi ni bilo panike,marsikatera pa se najbrž ne počuti tako dobro,tako ,da tu se strinjam,da bi lahko uredili,da bi poštar prišel v sobo.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
12.6.2010 11:30:55   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

JAz sem v prvo rodila na Ptuju, zaradi res slabih izkušenj grem sedaj v drugo v Mb. KAko bo tam, sporočim kmalu... PDP čez 3 dni user posted image


4 dni po roku rodila v Mb porodnišnici. Bilo je zares super. Vse od sprejema dalje so bili vsi neverjetno prijazni, babica Barbara pa sploh... rodila sem z epiduralno, tako da vse pohvale tudi za dve gospe z anestezije. V glavnem, takole lahko grem še kdaj rodit user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
8.7.2010 15:45:26   
lana38
2x rodila v Ptuju, same pohvalne besede. Imam pa tudi izkušnje s P LJ (UPN v 20. T user posted image ), razen babice v porodni sobi, osebje na oddelku katastrofalno. V LJ ne bi šla nikoli rodit, če bi se lahko sama odločala.
Glede telegramov, morda res ni primerno kmalu po porodu, da greš sama ponj na hodnik. Mislim pa, da za novorojenčka tudi ni primerno, da hodi poštar po sobi, ki je že hodil bogve kje vse, preden je prišel do tja.
LP

< Sporočilo je popravil lana38 -- 8.7.2010 15:47:08 >


_____________________________

lana38

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
13.7.2010 16:29:29   
aleksa83
Pozdravljene!!

Sem tudi mislila na Ptuj iti rodit, pa sem si premislila, ker je vse polno za materinsko šolo,...
Če pa bom že to mogla v MB it, pa grem še rodit tja,...

Imajo na Ptuju baje vse polno,...


_____________________________

Ljubezen se rodi iz veselja, s katerim gledata drug drugega, hrani se s potrebo, da spet vidita drug drugega, in se zaokrožita, ko se ne moreta več ločiti! (Jose Marti)

Aleksa

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
13.7.2010 18:47:10   
klaja
3 x rodila v Mariboru in nimam pripomb

(odgovor članu aleksa83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
14.7.2010 13:02:50   
dreamhorse
Rodila na ptuju in še enkrat bi. Res pa je, vsak ima svoje izkušnje, svoje mnenje. In lahko naletiš na slabo izkušnjo tu ali tam. Sem pa hodila na CTG tako v MB kot na Ptuj in sploh ni primerjave. V MB nikoli več.

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
14.7.2010 13:14:33   
katy83
nimam izkušenj s Ptujem, lahko samo rečem, da ko sem marca v Mb rodila sem bila pozitivno presenečena nad vsem. user posted image user posted image user posted image
par dni pred porodom sem bila že not, vse ok, potem v porodni vsi full fajn, pa kasneje še 1 teden vse super. Prijazne sestre, pediatri, čistilke, skratka vse super. user posted image user posted image user posted image

Sem pa za Ptuj slišala pravtako veliko dobrih stvari. user posted image
res pa je, da če pride do kakih komplikacij (bog ne dajuser posted image ). pa itak v Mb peljejo.

Naj bo tvoja izkušnja čimlepša. user posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
28.7.2010 15:38:46   
mamamajča
Jaz sem rodila na Ptuju in tudi v drugo bi rada, čeprav imam zdaj enih 50min do tja... Če ne, mi preostane še Celje, ampak tja pa res ne grem!

Mam pozitivno izkušnjo s Ptuja, razen tega, da me po porodu niso umile in sem bila še pred obiskovalci vsa krvava po nogahuser posted image S postle pa nisem smela, da bi se umila sama....
In ful vroče je blo v sobi, jaz sem bla pa zavita v odejo, da mi ne bi vidli nog. mislim.....

Izpostavila bi eno sestro na oddelku, ki mi je že ob petih zjutraj, ko je stopila v sobo, polepšala dan s svojo karizmo in prijetnostjo, zaradi nje so vse slabše stvari preprosto izzvenele. Saj tudi druge niso bile slabe. ampak ona.... ko bi se vsaj spomnila imena, pa se ne...


(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: porodnišnica Ptuj ali MB?
6.8.2010 20:28:07   
neisha80
Sestra Nada?

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?