|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 11:45:40   
Alina_alin
Veste  kaj me je vprašala sestra na posvetovalnici pri 1 letu? Če že povezuje - govori po 2 besedi skupaj - kot stavek! Butasto sem pogledala in rekla , ne. Mislim - pa saj besedni zaklad našega otroka je komaj še kaka beseda, po večini kak zlog. Pa še tega bolj malo oz. ni široki nabor zlogov.  Ona me pa vpraša ali že tvori stavke. Sem bila čisto šokirana. Še sedaj mi ne gre z glave. Priznam pa, da me je spravila v slabo voljo. Eh, ta posvetovalnica, ko delajo kljukice, kaj otrok že zna, in kaj ne. Se sprašujem, čemu služijo ti testi in odklukavanje, kaj otrok že pri določeni starosti obvlada. Če se spomnim nazaj, sem skoraj pri vsaki posvetovalnici bila deležna kakega vprašanja, pri katerem sem na debelo pogledala in se na poti domov spraševala, a to bi zdaj že naj obvlaal - zakaj pa moj otrok še tega ne obvlada, kaj pa zdaj - a je kaj narobe z njegovim razvojem ipd. Saj poskušam pol pozabiti in se ne sekirat, ampak vseeno ostane ta skrb in ti dvomi...
A so vas tudi to spraševali pri starosti otroka 1 leto?
In kake izkušnje imate vi s posvetovalnicami?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:05:30   
Olivija
V Kranju tega še nisem doživela, na srečo, ker Ana še niti približno ni tvorila stvakov in poznam tudi zelo malo otrok, ki so jih - pravzaprav samo eno punčko, ki je znala pri enem letu že reči " tortico jedla". Julija pa tudi ne tvori stavkov. Šele na tistem sistematskem pregledu pri treh letih so dali Ani  konkretne naloge.

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:07:46   
Pingvinčica
Mene to ni spraševala, samo naša Tia še sedaj pri 14.5 mesecih kaj več od zlogov ne spravi skupaj. Pa zato ni nič narobe z njo. Edino kar je vsak dan na sporedu je ata in kliče tako vse po vrsti. Tudi hodila še ni ko sva bile na pregledu za eno leto. Ko je zdravnica hotela, da pokaže kako hodi za roko ni bilo nič. Pa je rekla uredu. Tudi tistega preizkusa z rozinam ni probala je samo vprašala, če obvlada. Nič kaj posebnega. Konec koncev so si otroci pač zelo različni, ali ne?

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:27:37   
A-N-J-A
Moja je pri 1 letu povedala par besed in oponašala živali pa je bila zdravnica ful navdušena kaj že zna.Da bi pa besede povezovalauser posted image ?

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:40:27   
vesna.com
Tolaži se s tem da so mene pri 9ih mesecih spraševali, če pomaga pri gospodinjskih opravilih...user posted image  

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:41:33   
darjatimci
Pri enem letu pa res še otrok ne tvori stavkov.Ok. saj sta dve  povezani besedi že tudi lahko stavek.Nas so te stvari spraševali na sistematskem pregledu pri treh letih.

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:43:20   
BLAŽIKA
Alina pa si ji ti povedala da je tvoj otrok star samo eno leto ne treh?????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Mislim ej eni so prav butasti kaka vprašanja davajo.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:44:16   
BLAŽIKA
Vesna. com a si jim rekla da ti vsa okna že pomije in posesauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Pa to nemoreš verjet.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 12:51:18   
ZARA
Zara pri 27 mes pove in ponovi veliko besed...V stavku pa reče samo "Kje je duda?" (kar je seveda višek dneva) ...ne vem kaj bi morali pri 1 letu že vse znat...pol jim bo pa do šole dolgčas in jim bodo hodile še večje bedarije po glavah...svašta...

Drugič kar reč da že Freuda bere user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 13:00:42   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com

Tolaži se s tem da so mene pri 9ih mesecih spraševali, če pomaga pri gospodinjskih opravilih...user posted image  

Ja mene tut-pa sem rekla, kaj pa si vi predstavljate kot pomoč pri gospodinjskih opravilih-pa so rekli, tko če posode iz omar vleče, če kao kuha, če mu je metla zanimiva...aja ja to pa ja-pol pa ful pomaga sem reklauser posted image user posted image user posted image !
Glede govorjenja-ja besede že reče(mama, ati, deda, tanja, kuh(kruh)...pa kaj vem kaj še, da bi pa kej tvoru stavke, pa niti najmanj, pa je star 17m!

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 13:37:22   
lexl
Naša pupka je bla 4 dni nazaj stara eno leto in sva bile na pregledu ravno na njen rojstni dan. Pa na srečo pri nas na Vrhniki ni nobeden delal nobenih testov z mojim otrokom. Niso me niti prašali ali že hodi. Pa naj te potolažim, da moja pupa še ne hodi, pa tudi besede ne reče nobene. Samo glasove spušča ali pa mogoče ba, ba, ali pa kaj podobnega. Pa se ne sekiram niti je ne silim v nič. Bo že sama začela. Sem pa nekje na tem forumu prebrala, da lahko baje otroci delajo samo eno stvar. Torej, če se učijo hodit, ne bodo govorili in obratno. Sem se kar na to oprla in si govorim, da se moja pač uči hodit in ko se bo naučila, bo začela tudi govorit oz. se bo začela učit govort.

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 13:44:41   
bini
ja, tud pri nas ena zoprna sestra dela kljukice ob teh pregledih...
mah so tečni...
in tud naša je spraševala o gospodinjskih opravilih in o tvorjenju stavkov - najbolj me razpali, da ko vprašaš 'a bi to že mogu znat?' sam nekaj zamomlja... madonca, pa sej eni res delajo kot robotki v svojih službah...  zgleda da sam tist napiflan nekaj sprašuje, pa sploh ne ve zakaj user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 13:51:40   
Alina_alin
Vesna, tudi mene so pri 9. mesecih vprašali, ali pomaga pri gospodinjskih opravilih. Pa ker  berem RR, sem bila na to že pripralvljena in sem rekla samo JA JA...SEVEDA. Me je pa vprašala recimo tudi pri 9.m, če že sama ploska. In ni. In veste kaj, še sedaj pri 1 letu tudi ne ploska sama user posted image    A moram zdaj biti zaskrbljena? Pri 1 letu me sploh ni več vprašala, a zdaj pa že ploska...Glede govora se tudi ne sekiram, si mislim, saj bo.
lexl - ja, tudi jaz sem prebrala tu nekje, da naj dveh stvari  naenkrat ne bi vedeli. Torej naša je sedaj pri 13,5 shodila in zato sedaj ne govori toliko.user posted image  pa tudi stavkov še zato ne tvori user posted image
Eh, hotela sem samo s tem postom napisat, da se mi zdi res butasto, da prideš v posvetovalnico in ti večino časa namenijo temu testu - tem vprašanjem in kljukicam, kaj ve in kaj ne.

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 13:55:21   
Metuljčica04
Pri 1. letu starosti je naša user posted image že kar bila "pogovorljiva",tudi po dve besedi skupaj ji je uspelo povedat,pri 15 mescih je bila že prava klepetulja,zdaj pri 2,5 pa se sporazumevamo tekoče  kot vsi ostali v družini. Samo namesto  h je f (mufa,pifa,kufanje,....)

L.p.!


_____________________________

Življenje je igra,igrajte jo!
Življenje je izziv, sprejmite ga!
Življenje je sen,uresničite ga!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 14:08:13   
rainbow
To pa je res pretirano, da bi pri enem letu dete kaj takega znalo. Čista bedarija.

V zd v MB sicer izvajajo en tak test sposobnosti (pobiranje kock, koordinacija oko-roka, pobiranje rozine, pa kakšna vprašanja), kaj takega pa ne.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Metuljčica04)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 14:31:45   
Urška//
pri nas v MB ne izvajajo nobenih testov, je pa Lara na posvetovalnici pri enem letu povedala zdravnici da iba aja(riba aja), pa teta papa(za adijo), pa njen najljubši "stavek" mamica pa ata(to skoz ponavljauser posted image ), je bla pa ful začudena, da kolko že govori, mi je pa enkrat prej že rekla, da imajo z govorom čas tam nekje do dveh-treh let

nič ne poslušaj takihuser posted image

pa lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 16:30:17   
Anonimen
Tega ni spraševala.
Je pa vprašala, če punčka posnema gospodinjska dela. Sem vela dobesedno in zdaj vsak dan vadiva user posted image

Drugače pa imam s posvetovalnico dobre izkušnje. Pediatrinja je pojasnila, da s temi "testi" ugotavljajo bistvena odstopanja od razvoja pri določeni starosti. In da si (žal) vzamejo premalo časa za tak pregled in "test".

(odgovor članu Alina_alin)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
1.8.2006 21:52:46   
darjavid
Pozdravljene na to temo se moram oglasit!!!

Moj Vid je v posvetovalnici pri 9 mesecih rekel "kaj je to teta" ko je zagledal zdravnico in od takrat naprej samo sprašuje "kaj je to?" Nikakor se pa do 11 mesecev in pobral iz ležečega v sedeči položaj, plazil ni nikoli, hodil ni do polnih 14 mesecev!! Danes je star 16 mesecev klepeta in hodi kot vsi njegovi vrstniki!!! eni prej osvojijo eno stvar drugi pa drugo. Tako mi je tudi razložila pediatrinja glede njegovega fižičnega razvoja, ki je milo rečeno zelo kasnil!!! pa je zdaj popolnoma zdrav in zelo aktiven otrok!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
2.8.2006 8:57:51   
Mateja-15
Meni se je po vsaki posvetovalnici zdelo, da z mojimi otroci nekaj ni v redu in potem sem rabila nekaj časa, da sem prišla k sebi. Sedaj sem se že navadla in se psihično pripravim, da me ne morejo iztirit. Moja večja je pri enem letu sicer že veliko govorila je pa bila zelo neokretna. Druga še pri dvajsetih mes govori samo par besed, hodi pa že od 10 mes, pa na sistematskem pri 1,5 leta ni hotela tečt za žogo in je izpadlo da tega ne zna. Tako, da se pač ne sekiraj preveč. Ti že veš kaj tvoj otrok zmore, ob takih vprašanjih pa se samo malo nasmej. Jaz se v bistvu zdaj zelo zabavam v posvetovalnicah. 

(odgovor članu darjavid)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
2.8.2006 9:56:56   
2ursae
jaz imam doma denverjeve teste in se že mal vnaprej pripravim user posted image .
Me je pa sestra pri (mislim da) treh mesecih vprašala, če se že smeji naglas, pa sem rekla, da se ne, pa je povzdignila obrvi in nekaj načečkala na tisti list. Pol sem jo pa vprašala, če je kaj narobe, pa je rekla, da sicer ne, bo pač mali bolj resne sorte user posted image .

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Mateja-15)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
2.8.2006 12:52:02   
lukec
Mene so glede povezovanja dveh besed spraševali pri letu in pol.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
2.8.2006 13:59:04   
Alina_alin
2ursae- super za vas,ko imate švinglce doma user posted image
Mateja-15 - ja, tudi jaz se zdaj zmerom pripravim psihično na posvetovalnico in na ta vprašanja, da bi jih poslušala z obema ušesoma (beri: skozi eno not, drugo ven), samo priznam, da se vseeno zalotim, da sem potem slabe volje.
2ursae- kaj nas pa čaka pri 1,5 leta? he he, izdaš kako  vprašanje user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
2.8.2006 16:57:57   
Kristina_1
smo mel danes posvetovalnico v Postojni za 1 leto, stari bomo 13. mes., pa je vprašala sam al že sam hodi, ko sem rekla da še ne, je rekla da bo že. Pa zanimal jo je če je mel kej žura, pa sem rekla da 2 dni, da je ful plesal, se je samo smejala.

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
2.8.2006 18:51:03   
NENAJANI
Jaz sem se naučila pri teh naših posvetovalnicah delati tako, kot njim paše. Na vsako vprašanje odgovorim z DA!!!!user posted image user posted image user posted image   Ker če kaj drugega rečem, npr: ne tega pa še ne delava. Oz. kaj podobnega se počutim kot, da sem rodila poskusnega zajčka in ne otroka user posted image
Dručgače pa Kristja reče že kar nekaj besed: AVTO, ATI, TAŠA (njegova sestrična), VODA, ROŽA, KUŽI, MUCI, BABI, DEDI in pa cel stavek KAJ JE TO??? In pri vseh teh besedah ne zna oz. noče reči MAMI user posted image
Je pa tudi res, da je šele shodil, tako da bo le držalo, da lahko samo eno stvar dela na enkrat.user posted image


_____________________________

MATI RAZUME, ČESAR OTROK NE POVE.

judovski pregovor

(odgovor članu Kristina_1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
3.8.2006 10:01:12   
asso
Mene so v posvetovalnici pri 18m vprašali, če sploh kaj govori, ne pa če dela stavke. In še to glih par besed ven vrže drugo vse pokaže...
Ma itak tej testi so bedasti. Ko je pri enem letu dala mali v roke punčko in dudo da naj da punčki jest sem jaz gledala samo debelo in si mislila: "Kako pa naj bi to vedla". Mogoče, če ji bi dala pravo dudo in pravo osebo ali žival bi že šlo... Pa itak tam sigurno ne bodo naredili to kar morajo, čeprav npr. doma to 100% naredijo...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu NENAJANI)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?