|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   povišan CRP
20.3.2009 16:49:30   
seny

Pozdravljeni, Imam vprašanje glede zdravje mojega enajst let starega sina .Že dobra dva meseca opažam spremembe , pojavi se mu vročina ,  nekje do 39,
slabo počutje , utrujenost ,bolečina v trebuhu , včasih toži , da ga bolijo noge, na splošno njegovo počutje ni dobro , vendar to ni vsak dan , pojavlja se mu približno na 14 dni.Včeraj so mu vzeli kri , kjer je bila povišana SR nad 20 , CRP 182,danes mu je CRP padel na 96 in tudi njegovo počutje se je izboljšalo.Zanima me, če je kdo imel podobne probleme oz. , kaj bi bil lahko vzrok povišanega CRP?
hvala

< Sporočilo je popravil seny -- 20.3.2009 16:55:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: povišan CRP
20.3.2009 17:01:20   
Felicita
vzrok povišanega crp so vnetne spremembe v telesu in crp 182 je visoook (normala je do 20). če traja en mesec bi mogu ga zdravnik dat na 'kompletno' krvno sliko, ker je lahko kej sistemskega, al se mu pa kakšna reč (pre)dolgo packa po organizmu.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: povišan CRP
20.3.2009 17:23:54   
seny
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

vzrok povišanega crp so vnetne spremembe v telesu in crp 182 je visoook (normala je do 20). če traja en mesec bi mogu ga zdravnik dat na 'kompletno' krvno sliko, ker je lahko kej sistemskega, al se mu pa kakšna reč (pre)dolgo packa po organizmu.
Se opravičujem ,sem čist nevešča .....Kaj bi lahko spadalo pod kej sistemskega?Danes je dobil Hikoncil , ponovni odvzem krvi imava v torek.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: povišan CRP
20.3.2009 17:44:12   
lutka
jaz sem imela CRP 128 pa so me kar na infekcijskega poslali. IN kaj še čakajo???

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: povišan CRP
20.3.2009 17:49:38   
seny
IZVIRNO SPOROČILO: lutka

jaz sem imela CRP 128 pa so me kar na infekcijskega poslali. IN kaj še čakajo???
In kaj so ti ugotovili , lahko mi na ZS pošlješ , če nočeš tukaj.Ful me skrbi.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: povišan CRP
20.3.2009 18:33:54   
Felicita
da ti odgovorim - sistemske so ponavadi kšne viroze... npr mononukleoza, ki jo povzroča eppstein barr ali pa cmv (jest bi tko laično tut stavla na kakšno podobno diagnozo). lahko je okužba s koronavirusom (ki običajno povzroča prehlad ali podobne simptome, nekateri tipi pa tudi kar opisuješ), lahko je... mnogo virusov no.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: povišan CRP
20.3.2009 19:40:40   
lutka
Zbolela sem za angino, vendar sem kljub antibiotikom po sedmih dneh dobila še gnojno angino. Bila sem dehidrirana in kot sem že prej povedala CRP- je bil 128.
Kolikor sem se jaz pozanimala, je to odraz vnetja. To pomeni, da morajo najti žarišče vnetja in ga pozdraviti, saj lahko pride do sepse. Sploh ne razumem , da ga ne dajo v bolnico in opravijo vse preiskave.


Se boš morala malo razjezit in udarit po mizi.

Me je ravnokar klicala kolegica, ima malega v bolnici, ker so ga zdravniki "zapacali". Kljub temu da je imel en teden 40 vročine, bil je že čisto apatičen ji je rekla zdravnica da ni nujni primer, ko pa je malega prinesla v bolnico, je rekel zdravnik, da če bi čakala še en dan bi bilo prepozno, ker ima mali hudo pljučnico ( pa še dehidriran je full)

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: povišan CRP
20.3.2009 19:49:59   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: lutka
Kljub temu da je imel en teden 40 vročine, bil je že čisto apatičen ji je rekla zdravnica da ni nujni primer, ko pa je malega prinesla v bolnico, je rekel zdravnik, da če bi čakala še en dan bi bilo prepozno


Ma ne vem no, pa kaj bo zdaj s tisto zdravnico? Nič. Dokler ne bo res kriva za smrt kakšnega otroka, pa še potem se itak ne bo nič zganilo. Ma jaz takih zdravnikov res ne razumem. A mu je čisto vseeno ali kako?

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: povišan CRP
20.3.2009 20:19:23   
lutka
Baje je bil zdravnik v bolnici full slabe  volje. Še čestital je kolegici, da ima tako dobre živce , da je vse dokaj dobro prenesla.

Mislim pa, da ko bo mali kolikor toliko, zdrav, da bo šla tja in ji povedala par krepkih.

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: povišan CRP
20.3.2009 20:31:18   
seny
IZVIRNO SPOROČILO: lutka

Baje je bil zdravnik v bolnici full slabe  volje. Še čestital je kolegici, da ima tako dobre živce , da je vse dokaj dobro prenesla.

Mislim pa, da ko bo mali kolikor toliko, zdrav, da bo šla tja in ji povedala par krepkih.
Joj, ampak res včasih preveč zaupamo in smo preveč potrpežljivi ....
Jaz bom tud  , če slučajno v torek ne bodo izvidi dobri  , kar napotnico zahtevala.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: povišan CRP
21.3.2009 7:32:51   
mia-2
En popravek; CRP je normalen do 6.Ne do 20.Je pa eden od parametrov da se v telesu nekaj dogaja(vnetje).Jaz sem ga imela 282, ko sem fasala mastitis.Po 14 dneh antibiotikov je padel na normalo.LP

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: povišan CRP
21.3.2009 15:36:17   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mia-2

En popravek; CRP je normalen do 6.Ne do 20.Je pa eden od parametrov da se v telesu nekaj dogaja(vnetje).Jaz sem ga imela 282, ko sem fasala mastitis.Po 14 dneh antibiotikov je padel na normalo.LP


Pa kaj je sploh to CRP?

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: povišan CRP
21.3.2009 15:38:36   
Splišni
Aha, tale odgovor sem zdajle na MONu izbrskala:

SR (sedimentacija eritrocitov), kadar je povišana, govori za vnetje, težava s SR je le ta, da "zaostaja" za približno 14 dni in le ponavljanje preiskave zdravniku pove, ali vnetje napreduje ali se umika (SR raste oz. pada). CRP (C-reaktivni protein) je preiskava, ki pove isto kot SR, le da je hitrejši in kaže na trenutno stanje in dogajanje v organizmu. CRP normalne vrednosti naj bi bile pod 10 (po navodilih proizvajalca aparata za merjenje CRP celo pod 20), medtem ko naj bi bila SR za moške pod 15, ženske pa pod 20. Kar mirno spite, vrednost CRP pri vas je na zgornji meji, SR tudi in ne gre za neko težje vnetje, v takih primerih se SR giblje okrog 100, CRP pa tudi tam nekje!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: povišan CRP
21.3.2009 16:12:08   
Felicita
no, še to, probelm SR je, da se pokaže močno povišana tudi pri nekaterih kroničnih boleznih (npr. revmatoidni artiritis), zato je pri ljudeh s tovrstnimi problemi neuporabna kot diagnostično orodje.
splišni, če ta pa bolj podobno zanima pa crp delajo jetrne celice kot pomoč za vezavo komplementa (to je 'set' molekul, ki jih telo uporabi da pobije 'vslijivce' - viruse, bakterije,...). torej, kadar je potreba po vezavi večja (vnetje - vdor vsiljivcev), takrat nastane več crp-ja.
no, meni so npr nardili hitri test v ambulanti, vrednost je bla 51 in je zdravnik reku 'bomo še opazval', na kartončku je bla pa referenčna vrednost 20. in kot pušenjak je reku, da če ni 100 ni ne vem kako hudo, ker med tisto referenčno (pa nej bo 5, 10 al pa 20) pa 'povišano' vrednostjo (100 in več) je neka 'siva' cona, kjer je sicer jasno da se telo nečemu upira, ni pa čist jasno a gre za bolezen/sistematsko okužbo al pa mogoče samo za npr. prasko, zato se v takem primeru ponavad opazuje naraščanje/padanje vrednosti.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?