|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 12:36:37   
vesela veselka
Živjo.

- zanima me, kako pravilno dihati med porodom? Na materinski šoli nam je najprej ena rekla, da vdahneš skozi nos in izdahneš skozi usta in tako ves čas delaš, na drugem predavanju pa nam je druga dejala, da ko so najmočnejši popadki, ko popadek prihaja da vdihneš zrak, ga zadržiš in z vso močjo pritiskaš dol.

Vsaka drugače govori, ali pa jih jaz nisem najbolje razumela. Prosim za vaše izkušnje in nasvete glede dihanja med porodom. Kdaj in kako pravilno dihati?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 12:39:37   
ninini
Ko boš v porodni boš itak pozabila na pravilno dihanje pa če se tudi zdej naučoš pravilno.Sicer se pa ne obremenjuj s tem ko si tam ti babica sproti govori kako in kaj.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 12:41:07   
zmajaz
Tisto prvo je kao "dihanje za doma" med popadki.

Potem v porodni, ko so popadki že precej močnejši tako ali tako tudi če bi hotela enostavno ne moreš več tako dihati - takrati dihaš "po pasje" - hitri vdihi in izdihi.

Tisto, ko zadržiš zrak in pritiskaš pa je šele takrat, ko se dejansko začne porod in ti babica reče, da lahko pritiskaš - prej pa nikakor ne.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
27.11.2008 12:41:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ninini)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 12:44:36   
Hope2
Ne oziraj se preveč na dihanje, tam ti bo babica povedala kako in kaj. Jaz sem se neli naučila v šoli za starše, pa pol mi je še babica težila kako dihat, na koncu sem po svoje, tako kot je meni pasalo. Celo uno pasje dihanje mi j ešlo n aživce, sem se skor zadušila. Popadke sem najlažje predihavala tako da sem skozi nos vdihnila in potem dolgi izdih skozi usta. Tudi ko so bili popadki močnejši sem si s tem pomagala, če glih so me vsi učili, da je treba po pasje. Na koncu ko pa iztiskaš, pa ti tudi povejo kako. Tu sem fejst vdihnila, zadržala in hkrati stiskala ko zmešana, glavo sem dala dol, noge tiščala narazen, pa oči imala zaprte. Skozi 1 popadek sem imela 3 take vdihe in iztise.

RES ti svetujem, da se ne obremenjuješ preveč, ker ti bodo vse povedale babice sproti, ti pa boš še sproti videla ali ti paše ali ne tako dihatuser posted image

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 12:54:44   
zmajaz
Se strinjam - prvo kot prvo je tam babica, ki ti pomaga, drugo kot drugo pa telo nekak kar samo ve, kaj mu najbolj odgovarja, tako da se res nima smisla obremenjevat.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 12:56:18   
t*e*j*k*a
Jaz se v porodni nisem obremenjevala z dihanjem, mi je po glavi vse kaj drugega rojilo kot dihanjeuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 12:56:35   
nia5
Ja jaz sem pozabila kaj so rekli v MŠ in sem dihala po svoje, po pasje mi je najbolj odgovarjalo in je babic rekla da diham pravilno. Saj boš sama vidla katero dihanje ti najbolj omili popadek, če ga sploh.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 13:21:38   
xerox
Jaz sem hodila in na materinsko šolo in na telovadbo za nosečnice in so nas tam naučil pravilnega dihanja, pa še doma sem vadila in bla čist ponosna kok znam jst dobr dihat. Ko sem bla pa enkrat v porodni sobi, pa se mi zdi da sploh nisem dihala,kaj šele pravilnouser posted image

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 13:46:45   
tralala
Meni pa se zdi prav, da o tem razmišljaš in sprešuješ, saj to ti zeloooo olajša potek poroda. Jaz sem pri prvem to jemala preveč na lahko in sem med porodm ostajala kar brez zraka. Zato pa sem se za drugega pravilno naučila (v materinski šoli po predavanjih je še telovadba in smo to pridno vadile) in dosti lažje prešla bolečino in porod. Toplo ti svetujem, da se to tehniko naučiš (lamasova če se ne motim).

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 13:56:44   
moyca
mi smo se v materinski šoli učili dihat, ampak mi to ni nič koristilo med porodom. Dihala sem tako kot mi je najbolj pasalo. "Po pasje" sem tudi poskusila, pa mi ni bilo všeč, tako da sem cel porod dihala tako: ko je bil popadek so bili vdihi skozi nos nato pa dolg izdih skozi usta. Tako sem se najbolj sprostila. Ko pa popadkov ni bilo sem pa itak dihala čisto normalno in malo zadremala(dušikov oksidul me je zelooo uspavaluser posted image ), saj takrat nič ne boli. 
Če ti pa kaj ne bo jasno, je pa itak tam babica in ti pove kako in kaj

(odgovor članu tralala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 13:59:03   
mateja80
Živjo. Nas so v materinski šoli učili, da je treba vdihnit v pljuča in potem izdihneš " v trebuh". Sj se čudn sliš ampak ti ne vem drugač razložit. V bistvu glih obratno, kot naj bi dihali normalno - ko vdihneš tako, da se trebuh najprej razširi pol stisneš zrak navzgor v pljuča. Vdihneš pa skozi nos, vn pa skozi usta. Men se je to ful čudn zdel ampak sm sam tako dihala skozi popadke, babca mi ni nikol rekla, da naj drugače. Razen na koncu, ko je blo treba pritiskat.  Je pa res, da se je ful treba skoncentrirat na dihanje in je pol ful lažje it skozi vse skupaj. Sj boš vidla, da bo šlo. lp

(odgovor članu tralala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 14:37:10   
MAŠKA
Meni so se od preglobokega dihanja pojavili mravljinci v rokah in nogah. Torej pomembno je plitko dihanje.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 14:46:30   
Anonimen
Jest sem dihala kolker sem lahko med dretjem user posted image  Sem pa pozabla vse krivulje dihanja z materinske šole takrat. Se me je ena izmed ženic v porodni sobi usmilila in mi pokazala kako se diha - hitro in plitko čez popadke, ko popadek mine pa globoko zadihaš user posted image

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 16:02:54   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Ko boš v porodni boš itak pozabila na pravilno dihanje pa če se tudi zdej naučoš pravilno.Sicer se pa ne obremenjuj s tem ko si tam ti babica sproti govori kako in kaj.


se podpišem pod to ker totalno pozabiš vse kar si se naučil.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 20:03:15   
Anonimen
jst sm bla vesela, da sem sploh kej dihalauser posted image

(odgovor članu katicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 20:07:18   
the laura
Sploh se ti ni treba obremenjevat s tem, ker ti bo babica pomagala oz. boš sama naredila tako kot je treba. Jst sem bila samo enkrat na materinski šoli, pa je šlo dihanje brez problema.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 20:14:58   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Meni so se od preglobokega dihanja pojavili mravljinci v rokah in nogah. Torej pomembno je plitko dihanje.


no k so se men začel popadki na dve minuti sm tud neki probavala z globokim dihanjem (to da bi dihala kot mi paše itak nism testirala ker me je tok bolel da nism niti vedla kaj mi paše...). tko da sm babico vprašala, je rekla plitko dihanje, tko kt kuža in mi je pol bolečine stran pobral. pol na mizi je pa tud babica diktirala tempo dihanja in je blo kul.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 20:16:41   
cupacups
Jaz sem bla pod narkozo sem imela CR....tako da sem se po operaciji trudla dihat , da me ni boleluser posted image

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 20:36:23   
Gilo
Tudi jaz sem med popadki čisto pozabila na pravilno dihanje. Dihala sem ful globoko, ko so bili že močni popadki, prej (ko so popadki še šibki) se je pa treba "šparat" in plitko dihat. Pa fajn je, če skoz hodiš in ne ležiš, če le lahko. Jaz sem skoz hodila po hodniku gor in dol, pol sem šla v porodno tik pred zdajci (ker je bla prej zasedena) in sem v pol ure rodila.

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 20:38:17   
Petr_a
Saj ni treba dihati pravilno
kaj pa je sploh pravilno user posted image
Dihaš tako kot tebi paše,da ne padeš skupaj
telo ti pa že vse samo pove kako je treba.

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 20:50:16   
pepa6
Men je dihanje fajn pomagalo. Sem pa lažje prenašala umetne popadke. Sem globoko vdihnila-hitro in počasi izdihnila, s tem sem se tud relaksirala. Ko pa sem dihala po pasje, pa me je pasje bolelo. Če si kdaj bila na kaki jogi, ko prav relaksacijsko dihaš, pol veš kak sem jaz dihala.Pa ves čas sem nadzorovala dihanje, tako, da ko sem čutila ponovni popadek sem se lepo relaksirala z dihanjem, zato, pa nisem prejela nobenega zdravila proti bolečini.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 22:36:55   
Amam
Meni je dihanje zelo pomagalo. Med šibkejšimi popadki sem vdihnila skozi nos in izdihnila skozi usta, med močnejšimi pa sem dihala po pasje - kratko in plitko.
Ko je šel otroček ven, pa sem vdihnila, zadržala in potisnila.

Nisem pa prej imela pojma o dihanju. Mi je babica vse sproti povedala.

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pravilno dihanje med porodom
27.11.2008 22:45:28   
kaya2007
meni je bilo čisto vseeno kako diham, pa itak je babica zraven mene dihala in sem jo pač posnemala user posted image  in sploh ni bilo tako kot v materinski šoli user posted image  no, sigurno ne tako zapleteno, da bi mi tisti grafi in ne vem kaj še vse, prišli prav user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pravilno dihanje med porodom
30.11.2008 23:39:52   
Tende
Pred porodom nisem vadila nobenih tehnik in načinov dihanja. V porodni sobi ti lepo pomagajo in svetujejo, itak pa bluziš po svoje, da prebrodiš popadke do veselega trenutka.
Ko so bili popadki že konkretni, sem dihala plitko, kratki vdihi in izdihi skozi nos, istočasno pa sem stiskala zobe, da je kar škripalo - to mi je bilo še najboljše, prej sem izdihovala skozi usta, pa sem kar nekaj komentirala zraven in govorilauser posted image , potem pa nisem mogla več nič izjavit, ker sem tako stiskala zobeuser posted image  in pri tem je tudi ostalo. Je prav fino, da ne izgubljaš energije po nepotrebnem in se tako skoncentriraš na sam popadek. Med popadki pa sem globoko dihala in se poskušala čimbolj spočiti.
No, ko je bilo dete rojeno.... potem sem si pa dala duška in spet govorila, pred tem sem se pa še pol ure cmerila od sreče. Jao, ženske.....

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?