|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preživnina za 2 otroka
26.2.2008 10:14:56   
maja&m
Mene zanima kako je z urejanjem preživnine za drugega otroka? Isto napišeš sporazum kot za prvega? Ali se to sedaj združi?Ali kako to poteka?

Maja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 10:38:28   
metkica1
Če pa šte od 1.2. štiričlanska družinauser posted image user posted image

pa čestitke za bebicouser posted image

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 10:42:36   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

Mene zanima kako je z urejanjem preživnine za drugega otroka? Isto napišeš sporazum kot za prvega? Ali se to sedaj združi?Ali kako to poteka?

Maja


Niste niti 4 članska, niti družinica. Otroke naučite raje poštenosti in morale kot pa jim dajete vzgled kako lagati in krasti za tistih nekaj € na mesec.

Kajti kršiti zakon NI luknja v zakonu. In lagati zato, da se pridobi finančna sredstva, ki ti sicer ne pripadajo JE kraja. in če te pri vsem skupaj dobijo - boste tudi odgovarjali in bili sankcionirani.

Še bolj žalostno pa je krasti tistim, ki so resnično prikrajšane - prave samohranilke...

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 10:45:30   
Anonimen
Jaz pa ne zastopim, kako lahko kvazi smaohranilke uveljavljajo prezivnino oz. se naprej status samohranilke pri drugem otroku, ce sta pa oba otroka od istega oceta?

Ce v tvojem primeru ni tako, se pa oproscam, ne leti le nate.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:05:16   
Anonimen

Niste niti 4 članska, niti družinica. Otroke naučite raje poštenosti in morale kot pa jim dajete vzgled kako lagati in krasti za tistih nekaj € na mesec.

Kajti kršiti zakon NI luknja v zakonu. In lagati zato, da se pridobi finančna sredstva, ki ti sicer ne pripadajo JE kraja. in če te pri vsem skupaj dobijo - boste tudi odgovarjali in bili sankcionirani.

Še bolj žalostno pa je krasti tistim, ki so resnično prikrajšane - prave samohranilke...




Podpišem vse do zadnje črke!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:07:19   
Spark
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Jaz pa ne zastopim, kako lahko kvazi smaohranilke uveljavljajo prezivnino oz. se naprej status samohranilke pri drugem otroku, ce sta pa oba otroka od istega oceta?

Ce v tvojem primeru ni tako, se pa oproscam, ne leti le nate.



To tudi mene zanima???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:31:46   
maja&m
Kako ste primitivne.Pa saj ne morem verjeti.
Če želiš prejemati otroške moraš imeti urejeno preživnino!!!!To pa menda ja vse veste. In kje je pol problem? A se moram sedaj poročiti,da ne boste pametovale?Pač ne serjem denarja kot VE!!!
Maruška-zate je pa itak škoda izgubljati besed. Če pa ti še ni nihče povedal,ti bom jaz-Bog ni piiii....da!!!!Zapomni si.Tudi zate šiba raste.
Metkica-hvala za čestitke.

No pa vprašanje za tiste,ki ste rade tako pametne in seveda zate Maruškica-kako pa imate ve to urejene?Ste vse poročene?Nobena ne živi v izvenzakonski zvezi?

Pa en lep sončen pozdrav

Maja

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:39:37   
Spark
Zakaj pa moraš imeti urejeno preživnino, če ste 4 članska družina, ki živi v izvenzakonski skupnosti? Jaz mislim, da ti to ni potrebno. Ampak odkrito povedano, sem poročena, tako da se s tem ne rabim obremenjevat.


(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:41:18   
Anonimen
Če pa ti še ni nihče povedal,ti bom jaz-Bog ni piiii....da!!!!Zapomni si.


Kaj točno to pomeni? Morda Boga ni? Al kaj drugega?

Drugače pa ja sem poročena in vse kar prejemam od države je to kar mi pripada. In ne pade mi na pamet da špilam samohranilko če to nisem...

Kdo je primitiven se pa že vidi pri izbiri besed ki jih uporablajš...

Pa brez zamere to je pač  moje mnenje...user posted image

(odgovor članu maja&m)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:41:22   
sazi
Naj povem že vnaprej, da se strinjam z MaruškoŠ

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

Kako ste primitivne.Pa saj ne morem verjeti.
Če želiš prejemati otroške moraš imeti urejeno preživnino!!!! To pa menda ja vse veste. - Ja, ampak preživnina naj bi bila samo v primerih, ko oče in mama ne živita skupaj. Ko otroka živita sama z mamo in je preživnina dodatni dohodek, ker mora družinica (torej mama z otrokoma) živeti SAMO z eno plačo. In kje je pol problem? A se moram sedaj poročiti,da ne boste pametovale? Poročiti se ti ni treba. Pač ne serjem denarja kot VE!!!Tudi jaz denarja ne serjem, ampak ga pošteno zaslužim.
Maruška-zate je pa itak škoda izgubljati besed. Če pa ti še ni nihče povedal,ti bom jaz-Bog ni piiii....da!!!!Zapomni si.Tudi zate šiba raste. Kakšna šiba nekaj, če se bori za poštenost.
Metkica-hvala za čestitke. Čestitke za novega člana in graja za nepoštenost.

No pa vprašanje za tiste,ki ste rade tako pametne in seveda zate Maruškica-kako pa imate ve to urejene?Ste vse poročene? Jaz sem sicer poročena, jih pa veliko poznam, ki živijo na koruzi, pa ne igrajo lažnih samohranilk, ker so poštene in živijo z dohodki obeh staršev. Nobena ne živi v izvenzakonski zvezi? Kot rečeno, lahko si poročen ali pa na koruzi, preživnina pa ima veze samo z ločenim življenjem.

Pa en lep sončen pozdrav

Maja

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:43:20   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

Kako ste primitivne.Pa saj ne morem verjeti.
Če želiš prejemati otroške moraš imeti urejeno preživnino!!!!To pa menda ja vse veste. In kje je pol problem? A se moram sedaj poročiti,da ne boste pametovale?Pač ne serjem denarja kot VE!!!
Maruška-zate je pa itak škoda izgubljati besed. Če pa ti še ni nihče povedal,ti bom jaz-Bog ni piiii....da!!!!Zapomni si.Tudi zate šiba raste.
Metkica-hvala za čestitke.

No pa vprašanje za tiste,ki ste rade tako pametne in seveda zate Maruškica-kako pa imate ve to urejene?Ste vse poročene?Nobena ne živi v izvenzakonski zvezi?

Pa en lep sončen pozdrav

Maja


O tem kdo je primitiven, ne bom...

Jaz živim v izvenzakonski skupnosti z novim partnerjem, vmes sem bila tudi samohranilka (pa ne kvazi). Nikoli nisem srala denarja, vedno pa sem imela ponos, dostojanstvo in poštenost. In ga imam še vedno. Ne lažem, ne kradem in ne goljufam.

Najprej preberi zakon o družinskih razmerjih, skupnostih - potem pa ti bo jasno kaj, kdaj in zakaj lažeš in kradeš na tvoj način.

In 200% se strinjam, da za vsako rit raste palica.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:47:27   
Anonimen
Če živiš v izvenzakonski zvezi, ne dobivaš nikakršne preživnine. Od koga leuser posted image  Saj živite skupaj. V otroške vpišeš pač dohodke mame in očeta. Nima nobene veze s tem ali si poročen ali ne.
Če pa živiš skupaj, na sodišču trdiš da živiš sama, tožiš partnerja "ki to kao ni" za preživnino, lažeš na socialni in vpisuješ samo svoje podatke ..... pa lažeš in kradeš. Ljudem ki resnično nič nimajo, pa nam bedakom k plačujemo davke. To pa nima veze s tem kolk ti serješ denar al pa ne, veze ma sam s ponosom in moralo. Težko razložit človeku ki naštetega nima.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:52:31   
April
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m


kako pa imate ve to urejene?Ste vse poročene?Nobena ne živi v izvenzakonski zvezi?





Zakonska zveza in izvenzakonska skupnosst sta po zakonu izenačeni, torej ni nobene razlike glede prejemanja otroških dodatkov. Otroški se dodelijo glede na dohodek staršev.
Vi ste 4 članska družina, zato se dohodek tebe in tvojega koruznika upošteva pri izračunu. Enako kot če bi bila poročena.
Če pa bi rada kaj več dobila, boš pa še enkrat morala na sodišču lagati. Enako kot za prvega.
Prej pa premisli, če se ti splača.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:55:08   
April
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Jaz pa ne zastopim, kako lahko kvazi smaohranilke uveljavljajo prezivnino oz. se naprej status samohranilke pri drugem otroku, ce sta pa oba otroka od istega oceta?




Lahko je tud res tako. Mati še enkrat zanosi z očetom svojega otroka. saj ni treba, da sta par, da gresta še ankrat skupa v posteljo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 11:59:00   
maja&m
Sazi in ostale-glej ne vem kako je od CSd do CSD,ampak pri nas ne moreš urejati otroških če nimaš prej urejene preživnine. Pa te nihče ne vpraša kaj in kako.Ni nič važno kdo kje stanuje.Žal.
Tudi jaz ga ne serjem,če bi ga...potem se nebi s tem ubadala.user posted image
Ne zamerim nobeni,vsak ima svoje mnenje.In prav je tako. Moti me to,da na poste odgovarjajo ljudje, ki ne poznajo zadev in na podlagi ne vem česa potem kritizirajo in žalijo. (to leti na Maruško).
Se strinjam s tabo Sazi-se bori za poštenost. Samo od tega svet ne bo postal pravičen,pošten. Tudi naša zakonodaja ne. Kje je potem poštenost,ko se eni bockajo za čim nižje plačilo vrtca oz. ga imajo celo brezplačno in prejemajo DSP,po otroke se pa vozijo z mercedesi in ne vem kakšnimi dragimi avti?A teh pa noben ne popoljuva?
Vidim,pa da "obsojate" le tiste,ki ste poročene.A vam gre to tako v nos?Jaz tudi poznam velikoooo koruznikov,pa nobegna ne obsojam.Tudi se ne obremenjujem s tem ali so ženske prave ali kvazi samohranilke.Vsak naj raje pred svojim pragom pomete.
Od države pa jaz tudi prejemam samo tisto kar mi pripada.
Kot že rečeno,ker sem pač koruznik (in me tega ni sram povedat),moram imeti urejeno preživnino,če želim prejemati otroške.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:01:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

Kako ste primitivne.Pa saj ne morem verjeti.
Če želiš prejemati otroške moraš imeti urejeno preživnino!!!!To pa menda ja vse veste. In kje je pol problem? A se moram sedaj poročiti,da ne boste pametovale?Pač ne serjem denarja kot VE!!!
Maruška-zate je pa itak škoda izgubljati besed. Če pa ti še ni nihče povedal,ti bom jaz-Bog ni piiii....da!!!!Zapomni si.Tudi zate šiba raste.
Metkica-hvala za čestitke.

No pa vprašanje za tiste,ki ste rade tako pametne in seveda zate Maruškica-kako pa imate ve to urejene?Ste vse poročene?Nobena ne živi v izvenzakonski zvezi?

Pa en lep sončen pozdrav

Maja


O tvojem nivoju komuniciranja ne bi izgubljala besed.

Otroške dobivaš tudi brez urejene preživnine. Razen če igraš kvazi samohranilko pol pa rabiš preživnino. In tu se poišči v svojem zgornjem citatu.

(odgovor članu maja&m)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:01:28   
maruškaŠ
evo maja&m samo zate:

Iz Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih:

12. člen
(1) Dalj časa trajajoča življenjska skupnost moškega in ženske, ki nista sklenila zakonske zveze, ima zanju enake pravne posledice po tem zakonu, kot če bi sklenila zakonsko zvezo, če ni bilo razlogov, zaradi katerih bi bila zakonska zveza med njima neveljavna; na drugih področjih pa ima taka skupnost pravne posledice, če zakon tako določa.
   (2) Če je odločitev o pravici ali dolžnosti odvisna od vprašanja obstoja življenjske skupnosti iz prejšnjega odstavka, se o tem vprašanju odloči v postopku za ugotovitev te pravice ali dolžnosti. Odločitev o tem vprašanju ima pravni učinek samo v stvari, v kateri je bilo to vprašanje rešeno.

p.s. tudi če imata s partnerjem različna stalna naslova in sta partnerja, tvorita izvenzakonsko skupnost. Za svoje otroke zahtevaš preživnino LE kadar z očetom otrok DEJANSKO nista več skupaj....

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:02:25   
April
Jah dej no, kje pa ti živiš?user posted image
Sigurno ne rabiš imet urejene preživnine, če skupaj živite kot družina.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:02:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

evo maja&m samo zate:

Iz Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih:

12. člen
(1) Dalj časa trajajoča življenjska skupnost moškega in ženske, ki nista sklenila zakonske zveze, ima zanju enake pravne posledice po tem zakonu, kot če bi sklenila zakonsko zvezo, če ni bilo razlogov, zaradi katerih bi bila zakonska zveza med njima neveljavna; na drugih področjih pa ima taka skupnost pravne posledice, če zakon tako določa.
  (2) Če je odločitev o pravici ali dolžnosti odvisna od vprašanja obstoja življenjske skupnosti iz prejšnjega odstavka, se o tem vprašanju odloči v postopku za ugotovitev te pravice ali dolžnosti. Odločitev o tem vprašanju ima pravni učinek samo v stvari, v kateri je bilo to vprašanje rešeno.

p.s. tudi če imata s partnerjem različna stalna naslova in sta partnerja, tvorita izvenzakonsko skupnost. Za svoje otroke zahtevaš preživnino LE kadar z očetom otrok DEJANSKO nista več skupaj....


AMEN

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:03:48   
Anonimen
ker sem pač koruznik (in me tega ni sram povedat),moram imeti urejeno preživnino,če želim prejemati otroške.


Jaz nisem poročena.

To tadrugo o preživnini pa....pisanje lažnih podatkov je kaznivo. In nekak se mi ne zdi logično da bi ti uradna oseba predlagala izvest kaznivo dejanje za katerega si kazensko odgovorna. To je isto k da bi ti prodajalka v merkatorju rekla da kar odpelji voziček domov z futrom, da ne rabiš nič plačatuser posted image
Po tej logiki bi bili potem vsi neporočeni samohranilci. Pa niso. Izvenzakonska zveza je izenačena z zakonsko.

(odgovor članu maja&m)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:07:22   
maruškaŠ
Sazi in ostale-glej ne vem kako je od CSd do CSD,ampak pri nas ne moreš urejati otroških če nimaš prej urejene preživnine. Pa te nihče ne vpraša kaj in kako.Ni nič važno kdo kje stanuje.Žal.


Točno tako - ni važno kje kdo stanuje - če sta par sta par. In NE rabiš imet urejene preživnine, ker se upoštevajo VSI VAJINI dohodki. Rabiš pa jo imet urejeno, če igraš da si nekaj kar nisi (samohranilka) z namenom, da imaš finančne koristi, ki ti itak ne pripadajo in jih kradeš tistim ki so pomoči resnično potrebne. Pika.

Tudi jaz ne serjem denarja - kaj mi torej predlagaš? Da oropam banko? Kradem v trgovini? Sej v končni fazi kraja je kraja (posredna ali neposredna).

In se strinjam, od takšnih kot si ti svet resnično ne bo postal pošten. In ja JAVNO OBSOJAM vse lopove in barabe (tiste s pištolo na Petrlu in tiste prefnjene 'kvazi samohranilke' na CSDju) - razlik je le-ta da 'kvazi samohranilke' dejansko kradejo tudi MOJ denar, ki ga prispevam v proračun kot davkoplačevalka.

In ja obsojam te, pa nisem poročena, sem v izvenzakonski skupnosti, vendar te moram razočarati, da moj ponos in moja poštenost staneta krepko več kot nekaj 10€ mesečno...

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:17:10   
Anonimen
Izveznakonska skupnost je po dveh letih izenacena z zakonom, a ni? Ne, nisem porocena.

In prezivnina se dobiva le, ce je mama ALI OCE samohranilec in sta locena oz. nista partnerja, kakorkoli se vzame. In bo kar na vseh CSD-jih veljal enak zakon, se ti ne zdi?

Lahko si pa porocen in prijavljen na razlicnih naslovih, pa je tvoj zakon se vedno enak tistemu, kjer sta oba prijavljena na istih naslovih.



(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:17:37   
maruškaŠ
Evo - tole je pa iz navodil za izpolnjevanje obrazca - vloga za uveljavitev pravice do otroškega dodatka:

 II. PODATKI O ZAKONSKEM ALI ZUNAJZAKONSKEM PARTNERJU
V rubriki “Podatki o zakonskem ali zunajzakonskem partnerju” se
vpiøe priimek in ime zakonskega oziroma zunajzakonskega partnerja,
njegova EMØO, DØ in popoln naslov prebivaliøœa.
V rubriki “Ima/je imel v obdobju od 1.1. do 31.12.20__ dohodke ali
prejemke DA/NE” za zakonskega oziroma zunajzakonskega partnerja, ki
je v preteklem letu oziroma predpreteklem letu prejemal dohodke, se vpiøe
“DA”. Œe dohodkov ni prejemal, se vpiøe “NE”.

Torej ne vem zakaj se tako sprenevedaš - sklepam, da brat verjetno znaš in predvidevam, da si brala navodila, preden si izpolnjevala vlogo za uveljavitev pravice do otroškega dodatka? No če še nisi imaš sedaj priložnost...
 

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:20:22   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Izveznakonska skupnost je po dveh letih izenacena z zakonom, a ni? Ne, nisem porocena.



Ja tko nekako interpretirajo dlje trajajočo. S tem, da izvenzakonska skupnost je takoj, samo vse pravice zakonske zveze dobi šele po cca 2 letih (avtomatsko) - tudi dedovanja ipd...

Če pa je krajše obdobje, pa ni avtomatizem, ampak je potrebno dokazovati, da je šlo za izvenzakonsko skupnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: preživnina za 2 otroka
26.2.2008 12:22:20   
April
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Izveznakonska skupnost je po dveh letih izenacena z zakonom, a ni?


meja ni jasno določena. lahko tudi prej, če ima par otroke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?